Elektritarbimine oluliselt suurenenud

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
Ac457765
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 989
Liitunud: 16 Jaan 2021, 22:47
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 33 korda

Re: Elektritarbimine oluliselt suurenenud

Lugemata postitus Postitas Ac457765 »

tabarabarap kirjutas: 23 Jaan 2022, 01:17 Tead, kui vaatad müüjate pakkumisi fixile 1 aastase perioodiga. Müüja ei müü ennast lõhki.
Räägin ju sellest, et fikseeritud hinna saab loomulikult 1 aastaks ette teada, aga selle võrdluseks ei tea börsi kohta ette mitte midagi, ka müüja ei tea ja võtab riski. Ehk siis hetkel näiteks 1 aastaks paketti valides ei tea keegi, kas kokkuvõttes oleks odavam fiks või börs, see selgub siis kui periood läbi on. :hello:
xil
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 808
Liitunud: 10 Apr 2014, 11:08
On tänatud: 12 korda

Re: Elektritarbimine oluliselt suurenenud

Lugemata postitus Postitas xil »

Prill kirjutas: 09 Jaan 2022, 12:51
xil kirjutas: 08 Jaan 2022, 12:18 Seda et plaanimajandus (valitsuse kehtestatud hinnad) teeb kõik inimesed jõukaks, propageerisid marksistlik-leninistlikud majandusõpikud. Selle reaalelulisi tulemeid on vanemad tüübid omal nahal kogenud ning nooremad neilt kuulnud.
Aga valdav osa maailma naftaturust just sellel marksistlik-leninistlikul plaanimajandusel toimib, kus möödunud sajandil tabas riikide majandusi naftaga seotud kataklüsimid, kus nafta ületootmisel läks hind nii odavaks, et tootjad-töötlejad-transportijad pankrotistusid, mille peale tootmine vähenes piirini, kus hind hakkas tõusma aga turg ei suutnud enam nõudlust rahuldada ja turul tekkis naftatoodete defitsiit, mis omakorda ajas bensiini hinna nii kõrgustesse, et keegi seda enam osta ei jaksanud.
See turumajanduslik jama tähendas naftatoodetele suuri hinnakõikumisi ja olematut tarnekindlust, mille peale loodi OPEC ehk sisuliselt suurimate naftatootjate kartell, kus konkureerimise asemel lepitakse kokku tootmismahud, mis omakorda tagab nii hinna-, kui tarnestabiilsuse.
Nii on naftaturg "kommunistlikel" majandusalustel aastakümneid toiminud, sealjuures riikide seaduste järgi on kartellid keelatud ja kartellide loomine kriminaalkorras karistatava aga OPEC on riikideülene kartell ja keegi nende vastu ei protesti, neid ei vaena ega pommita :)
OPEC kehtestab tootmise kogustele ülemise piiri, et vältida konkurentsist tingitud hinnalangust ja naftatootjate kasumite kahanemist. Kui meil sõlmiksid elektritootjad sarnase lepingu, et vähendame elektri tootmist, nii saab kallimalt müüa, siis vaevalt, et meie "tavainimesed" sellest võidaksid.
Muidu OPECi osa pole valdav, OPECi toodang on 37% maailmaturust.
tabarabarap
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1014
Liitunud: 27 Mai 2019, 23:02
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 42 korda

Re: Elektritarbimine oluliselt suurenenud

Lugemata postitus Postitas tabarabarap »

Ac457765 kirjutas: 23 Jaan 2022, 11:33
tabarabarap kirjutas: 23 Jaan 2022, 01:17 Tead, kui vaatad müüjate pakkumisi fixile 1 aastase perioodiga. Müüja ei müü ennast lõhki.
. Ehk siis hetkel näiteks 1 aastaks paketti valides ei tea keegi, kas kokkuvõttes oleks odavam fiks või börs, see selgub siis kui periood läbi on. :hello:
Annabki selle teadmise, sest müüja müüb sulle selliselt riskilt ja tal on riski hindamiseks rohkem andmeid ja ajusid. Müüja saab seda riski suuresti hajutada ainult hinda tõstes või perioodi pikendades ja tarbitavaid koguseid ette planeerides/broneerides.

Võttes ise sama riski sa ei toida lihtsalt müüjat. Sul ei ole vahet kellele sa lossi maksad kas igakuiselt endale või stabiilselt fixis müüjale. Aga risk jääb riskiks, kaotamiseks on alati ruumi ja riski tuleb eraldi kaaluda.

See ei ole ka halb, vabalt võib fixi valida, kui tarbimine suur ja ebakindlus heidutab, aga reaalsuses müüja ei saa börsi võita kuna ostab fixis müüdava energia ise samalt börsilt. Kui müüja kaotab, siis ta läheb pankrotti, väheneb kasum, võtab võlgu või tõstab hinda. Kui kõik erakliendid kaotavad, siis tekib paanika ja Seeder püüab avada sulle tasuta teise faasi, keskerakond külvab raha ja reformil pisarad ja tuleb hinnalagi ja ekrel pole vahet millal tõrvikut põletada.

Täna ei ole vahet millise perioodiga fix paketti sa valid, 12 senti on lagi, riik manipuleerib ja moonutab turgu ja nii on võimalik börsipaketiga täna =võita fixpaketti kuna börsil ei ole põhi fixitud.

N: Kalvis tõi oma 3 aastase perioodi hinnad välja 16/14, elektrihind.ee andmetel odavaim tähtajatu 18,5/14.9 ja odavaim alla 12 kuu pakkumine 30,1/24.950 . Keskmist börsi prognoosivad kõik pakkujad alates 17 senti kwh. Jaanuaris on börsilt võitu olnud 7 päeval vastu soodustuse lage ja ilmselt rohkemgi vastu 16 sendist lage ja alla 12 kuu pakkumise lage ei olegi kätte saadud.

Olukorras kus riik ei moonutaks soodustusega näed , et võttes pakutavate fixide öö ja päeva keskmise ja lahutad selle prognoositavast börsi öö ja päeva keskmisest millist tootlust võrreldes börsiga fix kliendilt oodatakse ja võetakse.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Elektritarbimine oluliselt suurenenud

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

tabarabarap on üsna kenasti ülevaate teinud...

Natuke lihtsamalt - fix hind on kindlustustoote hind ja see võrdub börsihind + kindlustuspreemia...
tabarabarap
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1014
Liitunud: 27 Mai 2019, 23:02
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 42 korda

Re: Elektritarbimine oluliselt suurenenud

Lugemata postitus Postitas tabarabarap »

Urmas kirjutas: 23 Jaan 2022, 02:16]
Sa oled arvatavasti lugenud minu postitusi elektrifoorumi kõrvalteemas ja ma millegipärat kohe mitte ei usu, et meie fixpakett on nende jaoks kahjumiga. Firma on meie arvelt saanud ettemaksu küllaga ja nüüd on meil paras aeg "kasumit" teenida.
Nagu sa ise ütled, et sinu makstud raha arvelt aeg kasumit teenida. Tekibki küsimus miks sa selle kasumi üldse enda käest ära andsid.
Urmas kirjutas: 23 Jaan 2022, 02:16]
Ei tea, kas sain autos raadiost uudiseid kuulates uudisest valesti aru, kuid mingi mälu idee oli selles, et hakatakse sõlmima eraisikutega pikemaid lepinguid kui 3 aastat. Mis seda ei ole siiani tehtud, ei saa aru?
Taganemise õigus on põhjuseks, täna pole vahet, kui pikka fixi sõlmida taganeda saad ikka, müüja ei saa kasumis kindel olla ja sealt tuleb talle kõrgem risk. See ongi tarbija kaitsmiseks.
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4444
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 223 korda

Re: Elektritarbimine oluliselt suurenenud

Lugemata postitus Postitas ping »

Urmas kirjutas: 23 Jaan 2022, 02:16 ... Elektripaketi valik põhineb siiani valikuvabadusel, mitte nagu vaktsiinidega, et kui vaksimata, siis piirangud peale. ...
Väga VALE eeldus.
Tuhanded kliendid on senimaani olnud kohustatud liituma ainult Börsipaketiga, kaasaarvatud mina.
Sellepärst ma ka Novembri alul kirjutasin siin, et saatusekaaslased teaks mis ees ootamas.
Aga enamus ei saanud sellest aru ja hakati suisa süüdistama.
Võibolla sellel aastal midagi muutub.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Elektritarbimine oluliselt suurenenud

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

ping kirjutas:
Tuhanded kliendid on senimaani olnud kohustatud liituma ainult Börsipaketiga...
Siin on viide ilmselt tunnipõhisele arvestusele
Aga see pole kohustuslik
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2783
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Elektritarbimine oluliselt suurenenud

Lugemata postitus Postitas trebla »

Tuhanded kliendid on senimaani olnud kohustatud liituma ainult Börsipaketiga, kaasaarvatud mina
...
??

ping peab ilmselt silmas mikrotootjaid...? kui sul pole tarbimiseks eraldi liitumist, siis pead nii tootma kui ka tarbima börsipaketiga...

Minul on eraldi liitumised, sest asukohtade vaheline distants on suur.
Aga mul oli ka kinnistu, kus oli kaks liitumist, ehk börsipaketiga oleks ühes saanud toota ja fikspaketiga sealsamas tarbida...
Ükski toetusskeem pole ideaalne - detsembris kehtiva skeemi alla poleks minu tarbimine mahtunud, jaanuaris kehtestav on automaatne ja 10 päeva pärast saab näha, kas see annab suurema säästu kui detsembri oma oleks andnud....
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Elektritarbimine oluliselt suurenenud

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Nimetame asju õigete nimedega - "mikrotootja" pole tegelikult tootja
Ta on tarbija (olenemata sellest, et justkui mikrolt "toodab")
Tegelikult on võrguressursi raiskaja
Tootjatele on kehtestatud erinevad nõuded mida ükski mikrotootja ei täida
tabarabarap
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1014
Liitunud: 27 Mai 2019, 23:02
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 42 korda

Re: Elektritarbimine oluliselt suurenenud

Lugemata postitus Postitas tabarabarap »

Saate kindlalt näha seda et toetusskeemide kestvuse jooksul pole hinnal motivatsiooni langeda.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Elektritarbimine oluliselt suurenenud

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Toetused mulle ei meeldi...
Kõige nõrgemaid peaks toetama
Pragune toetusskeem ei meeldi
1. Elektriga kütjad saavad suhteliselt väiksema toetuse võrreldes gaasiga kütjatega
2. Kaugkütte tarbijad on viletsamas seisus
3. Börsihinnaga tarbijad saavad suhteliselt suurema toetuse
4. Väga halb signaal - "pole mingit mõtet teha fix paketti - küll valitsus appi tuleb"

PS
Ise olen gaasiga kütja ja elekter börsihinnaga
Kogu minu tarbimine nii gaasi kui elektri puhul läheb toetuse alla so gaas alla 2750 kWh ja elekter alla 650 kWh
Ja see pole õige
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10851
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Elektritarbimine oluliselt suurenenud

Lugemata postitus Postitas Urmas »

ping kirjutas: 23 Jaan 2022, 14:50
Urmas kirjutas: 23 Jaan 2022, 02:16 ... Elektripaketi valik põhineb siiani valikuvabadusel, mitte nagu vaktsiinidega, et kui vaksimata, siis piirangud peale. ...
Väga VALE eeldus.
Tuhanded kliendid on senimaani olnud kohustatud liituma ainult Börsipaketiga, kaasaarvatud mina.
:hello:
Sooh, kas riik või EE on sundinud sind olema mikrotootja? Ise lood endale börsipaketi tingimused ja siis räägid sundolukorrast paketi valikul. :scratch: Müü paneelid Ostas maha ja saadki sõlmida fixhinnaga paketi.
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4444
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 223 korda

Re: Elektritarbimine oluliselt suurenenud

Lugemata postitus Postitas ping »

Urmas kirjutas: 23 Jaan 2022, 18:53
ping kirjutas: 23 Jaan 2022, 14:50
Urmas kirjutas: 23 Jaan 2022, 02:16 ... Elektripaketi valik põhineb siiani valikuvabadusel, mitte nagu vaktsiinidega, et kui vaksimata, siis piirangud peale. ...
Väga VALE eeldus.
Tuhanded kliendid on senimaani olnud kohustatud liituma ainult Börsipaketiga, kaasaarvatud mina.
:hello:
Sooh, kas riik või EE on sundinud sind olema mikrotootja? Ise lood endale börsipaketi tingimused ja siis räägid sundolukorrast paketi valikul. :scratch: Müü paneelid Ostas maha ja saadki sõlmida fixhinnaga paketi.
Ma vaatan pilti laiemalt, mitte ainult oma mätta otsast.
Minul suurt probleemi pole, sest olin elektihinna tõusuks varakult valmistunud aga tunnen kaasa neile kes seda oodata ei osanud.
(Varsti arst ütleb patsiendile, et "Kraabin su hambaauku pimedas ja käsikaudu, sest elekter on TÄNA väga kallis".)

PV algusaegadel olid plaanis ka teised paketid aga need jäeti EE poolt kõrvale.

Kõik uuemad ühiskondlikud hooned (vallamajad, koolid, spordiklubid, arstikeskused, turismiasutused, jne. mis riigi sunnil on energiatõhusaks remonditud ja paigaldatud kohustuslike PV seadmetega, et vastaks energiatõhususnõuetele ning korterelamud paneelidega, need on kohustatud sõlmima börsipaketi.

Isegi kui pandi 10 paneeli katusele "linnukese jaoks" või ilu pärast (näitamaks, et oleme rohelised), siis talvel suurenenud tarbimise peavad maksma börsihinnaga.
(Tõesti mitmed firmad panidki demonstratiivselt paneelid peamaja nähtavale kohale, et ikka kliendid näeksid, et kui roheline firma on ja tähtsust ei omanud paneelide suund või tootlikus.)
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
Ac457765
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 989
Liitunud: 16 Jaan 2021, 22:47
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 33 korda

Re: Elektritarbimine oluliselt suurenenud

Lugemata postitus Postitas Ac457765 »

xxx111 kirjutas: 23 Jaan 2022, 12:50 Natuke lihtsamalt - fix hind on kindlustustoote hind ja see võrdub börsihind + kindlustuspreemia...
See on ju ainult tore kui nii lihtsalt (ja odavalt) sellise kindlustuse saab ja selle eest ollakse meeleldi valmis maksma. Saab vähemalt normaalselt planeerida oma väljaminekuid, aasta elektriarve sisuliselt ette teada ja ei pea muretsema mingite varude kogumise pärast, et kui äkki ootamatult pool aastat on hind 3-kordne, siis SMS-laenu võtma ei peaks hakkama :lol: Pluss minu puhul on ka see asi, et ilmselt börsiga maksaksin rohkem kuna suurema osa tarbin siis kui vaja on ja vaja on enamasti ikka õhtusel ajal, siis kui börsihind alati kõige kõrgem on. Ei pea tantsima kellegi "juudi" poolt joonistatud börsihinna graafiku järgi (pesumasina öösel mölisema panema ja muude taoliste totrusetga tegelema), vaid olen vaba mees vabal maal ning tarbin siis kui tahan ja nii palju kui tahan (nii palju kui tahan selles mõttes, et näiteks kasvõi 90% ööpäeva tarbimisest õhtuste tipptundide ajal). :yahoo:
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2783
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Elektritarbimine oluliselt suurenenud

Lugemata postitus Postitas trebla »

vaid olen vaba mees vabal maal ning tarbin siis kui tahan ja nii palju kui tahan (nii palju kui tahan selles mõttes, et näiteks kasvõi 90% ööpäeva tarbimisest õhtuste tipptundide ajal). :yahoo:
Elektrimüüjad olid siiamaani samamoodi uinutatud pikaajalistest odavatest hindadest ja kannavad praegu kahjusid, aga küll nad õppust võtavad ja järgmised kindlustuspreemiad sellised planeerivad, et sinusuguste vabade meestega rohkem mitte kahjumisse jääda...
:jooma
Ac457765
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 989
Liitunud: 16 Jaan 2021, 22:47
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 33 korda

Re: Elektritarbimine oluliselt suurenenud

Lugemata postitus Postitas Ac457765 »

Ei kanna nad mingeid kahjusid, kasumit teenivad- kokkuvõttes.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Elektritarbimine oluliselt suurenenud

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Ac457765 kirjutas: 24 Jaan 2022, 01:07 Ei kanna nad mingeid kahjusid, kasumit teenivad- kokkuvõttes.
Tuleb ikka vahet teha müüjatel ja tootjatel
Asi pole päris nii, et kui börsihind kõrge siis seal taga meeletud kasumid
xil
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 808
Liitunud: 10 Apr 2014, 11:08
On tänatud: 12 korda

Re: Elektritarbimine oluliselt suurenenud

Lugemata postitus Postitas xil »

Fikseeritud hinna kasutajad on vist mingi kümme aastat vahendajatele preemiat maksnud - vahendajad on nende pealt tulu teeninud. Ega need mõned kuud pole suurt pilti palju muutnud, vahendajad on kokkuvõttes vist ikkagi plussis ning kahtlane, kas fikseeritud hinna kasutajad nende mõne kuuga plussi jõudsid.
Nüüd tuli veel elektrihinna kompensatsioon kõigile kodutarbijatele, see muudab taaskord olukorda. Järgmisest kuust on kalli börsihinna korral börsipaketi omanikel 0,12EUR/kWh fix. hind, odavatel tundidel odav hind. Fix. paketi omanikel koguaeg fix. hind, ehk jällegi hakatakse lüpsma fix.paketi omanikke.
Viimati muutis xil, 24 Jaan 2022, 09:40, muudetud 2 korda kokku.
tabarabarap
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1014
Liitunud: 27 Mai 2019, 23:02
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 42 korda

Re: Elektritarbimine oluliselt suurenenud

Lugemata postitus Postitas tabarabarap »

Võimalustest kuidas https://elering.ee/book/export/html/1171 kuidas börsil tootjad, müüjad elektrihinna riske maandavad

Lisaks huvitavat lugemist https://digikogu.taltech.ee/et/Download ... af7d1cf8fe ja lihtsustatud ülevaade lk 43.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Elektritarbimine oluliselt suurenenud

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

xil kirjutas:
...ehk jällegi hakatakse lüpsma fix.paketi omanikke...
Kuigi ma ise börsihinnaga tarbija nõustun sellega täielikult
Börsihinnaga tarbijad saavad praeguse toetuspaketiga täiesti lubamatult (ebavõrdselt) kasu
Ac457765
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 989
Liitunud: 16 Jaan 2021, 22:47
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 33 korda

Re: Elektritarbimine oluliselt suurenenud

Lugemata postitus Postitas Ac457765 »

xxx111 kirjutas: 24 Jaan 2022, 08:25
Ac457765 kirjutas: 24 Jaan 2022, 01:07 Ei kanna nad mingeid kahjusid, kasumit teenivad- kokkuvõttes.
Tuleb ikka vahet teha müüjatel ja tootjatel
Asi pole päris nii, et kui börsihind kõrge siis seal taga meeletud kasumid

Müüjal savi, mõne pealt teenib, mõne pealt natuke kaotab- vahet pole, kokkuvõttes on ikka kasum taskus.
Mul on fikspakett juba ammu ja ei ole ka lähitulevikus plaanis sellest loobuda. Arvestades oma tarbimise mahtu, sissetulekuid ja kõike muud, siis vabalt olen nõus fikseeritud hinnaga maksma 10...20% rohkem. Elektrijuudid peaks peale maksma mulle, et kaaluksin pesu pesemist öösel ja muude taoliste börsihinnga seotud jaburustega tegelemist. :jooma
elektron
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 427
Liitunud: 03 Sept 2019, 16:51
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 27 korda

Re: Elektritarbimine oluliselt suurenenud

Lugemata postitus Postitas elektron »

Ac457765 kirjutas: 24 Jaan 2022, 22:03
Müüjal savi, mõne pealt teenib, mõne pealt natuke kaotab- vahet pole, kokkuvõttes on ikka kasum taskus.
Mul on fikspakett juba ammu ja ei ole ka lähitulevikus plaanis sellest loobuda. Arvestades oma tarbimise mahtu, sissetulekuid ja kõike muud, siis vabalt olen nõus fikseeritud hinnaga maksma 10...20% rohkem. Elektrijuudid peaks peale maksma mulle, et kaaluksin pesu pesemist öösel ja muude taoliste börsihinnga seotud jaburustega tegelemist. :jooma
Ja miks peaks just börsipaketiga öösiti pesu pesema? Soolasemad talvised arved teeb suvi tasa ja fiks hinnaga kliendid maksavad oma talvise "sooduka" kenasti koos kasumiga tagasi. Ehk siis vaba turumajandusega ühiskonnas ei ole suurt vahet kas on sul fikseeritud hinnaga või börsipakett.
Ac457765
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 989
Liitunud: 16 Jaan 2021, 22:47
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 33 korda

Re: Elektritarbimine oluliselt suurenenud

Lugemata postitus Postitas Ac457765 »

elektron kirjutas: 24 Jaan 2022, 23:28 Ja miks peaks just börsipaketiga öösiti pesu pesema? Soolasemad talvised arved teeb suvi tasa ja fiks hinnaga kliendid maksavad oma talvise "sooduka" kenasti koos kasumiga tagasi. Ehk siis vaba turumajandusega ühiskonnas ei ole suurt vahet kas on sul fikseeritud hinnaga või börsipakett.
Seda küsi nende suurte "säästjate" käest, kes seda öösel teevad ja ka igasuguseid muid natukenegi suurema elektrikuluga tegevusi börsitabeliga vastavusse sätivad, et jumala eest kallimal tunnil võimalikult vähe tarbiks ja odavamal ajal rohkem. Kortermajas kohe hästi aru saada, kus elavad börsipaketi omanikud, näiteks hetkelgi kuulen kõrvalkorterist pesumasina tsentrifuugi täiel tuuril huugamas. :lol:
Olen ise ka arvamusel, et suhteliselt sama tuleb välja ja üks keskmine kodutarbija selle börsi järgi võimlemisega midagi olulist ei säästa võrreldes fikshinnaga.
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2783
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Elektritarbimine oluliselt suurenenud

Lugemata postitus Postitas trebla »

Kas mõni fixpaketi patrioot on oma pikaajalise tarbimise statistikat pidanud?
Mis on 10 aasta keskmine elektrihind?
Ac457765
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 989
Liitunud: 16 Jaan 2021, 22:47
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 33 korda

Re: Elektritarbimine oluliselt suurenenud

Lugemata postitus Postitas Ac457765 »

trebla kirjutas: 25 Jaan 2022, 00:18 Kas mõni fixpaketi patrioot on oma pikaajalise tarbimise statistikat pidanud?
Mis on 10 aasta keskmine elektrihind?
Kas on sul ka ette näidata 10 aasta keskmine börsihind? Ja ma ei mõtle näiteks aasta aritmeetilist keskmist (stiilis juuni+detsember jagatud kahega), vaid ikka reaalse tarbimise põhjal ehk siis arve summa jagatud tarbitud kWh-dega.
Numbri võib ju kokku lüüa, aga see ei anna täit infot kui ei võrdle tarbimise kellaaegasid. Ehk siis näiteks oletame kui fikspaketil tuli mingil perioodil 6 senti kWh ja börsil 5 senti, siis ei tähenda see seda, et see fikspaketi kasutaja oleks börsihinda kasutades vähem maksnud kui ta suure osa tarbimisest tarbib selistel kellaaegadel "kui börsipaketi omanikel pesumasinad on välja lülitatud". :D Kas kusagilt sellise tabeli leiab pikema perioodi kohta (kasvõi aasta ja saab arvutisse Excelina laadida), kus on börsihinnad antud tundide kaupa? Oma tarbimise kohta peaks saama e-teenindusest ka Excelina alla laadida ja oleks ju huvitav näha kui palju oleksin maksnud börsihinda kasutades. :good:
Vasta