Must tamm

KertH
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: 23 Okt 2021, 12:26

Must tamm

Lugemata postitus Postitas KertH »

Oskab keegi asjatundja siin hinda määrata kaldale toodud tamme hinnast.
Ilus tume puit, tugev ja raske nott u80kg. :!: :?:
Manused
FB_IMG_1634983539182.jpg
FB_IMG_1634983522077.jpg
FB_IMG_1634983511475.jpg
ifffff
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1867
Liitunud: 31 Okt 2006, 00:18
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 62 korda

Re: Must tamm

Lugemata postitus Postitas ifffff »

Laia ja oksteta-pragudeta plangu kujul liigub see materjal hinnavahemikus 5000-9000 eur tihumeeter

Selline auklik ja praguline nott on oma olemuselt selline, et väga mingit materjali sealt kätte ei saa. Seega minu arvates mingi 50 eurot ehk võiks väärt olla. Mõned ilusad noapead saaks sealt ikka.
rein113
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1109
Liitunud: 06 Apr 2009, 13:05
Asukoht: Pärnu
On tänanud: 57 korda
On tänatud: 40 korda

Re: Must tamm

Lugemata postitus Postitas rein113 »

KertH, miks sa oled nii kindel, et see just tamm on? Esimesel pildil olev hele laik puupinnal küll tammele omast puu faktuuri ei näita.
Võta arhitekt. Tuleb odavam.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10824
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Must tamm

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Kõigepealt vabandust kasutaja KertH, et sinu teemasse ennast segasin, aga kuna enam-vähem sarnane, siis kasutaks teemat ära.
Eelmisel kevadel tõmbas torm paar kasvavat kaske koos juurtega maa küljest lahti. Kaskede küljes oli paar pahku ja saagisin need välja. Välja saagisin need sellepärast, et ma tean kui ilus on kasepahu faktuur. Ühe aasta on nad seisnud väljas ja sel sügisel tassisin aita. Nüüd küsimus, kas on keegi neist huvitatud ja kui oleks, siis kuidas neid huvitatuid leida. Ega maksumuse indikatiivne hind ka ei teeks paha. Paar pilti. Esimesel pildil on pakk ca 25-30cm pikkune ja kahel järgmisel 50cm. Diameeter mõlemil ca 40cm.
Kasepahk 1.jpg
Kasepahk 1.jpg (98.81 KiB) Vaadatud 3378 korda
Kasepahk2.jpg
Kasepahk2.jpg (96.32 KiB) Vaadatud 3378 korda
Kasepahk3.jpg
Kasepahk3.jpg (89.69 KiB) Vaadatud 3378 korda
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Man
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 24
Liitunud: 29 Nov 2019, 14:03
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 1 kord

Re: Must tamm

Lugemata postitus Postitas Man »

See tavaline hapuks läinud kask
https://www.instagram.com/p/CMfHJS6Dhne/
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10824
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Must tamm

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Man kirjutas: 26 Okt 2021, 20:06 See tavaline hapuks läinud kask
https://www.instagram.com/p/CMfHJS6Dhne/
No selge ja järgmiseks kevadeks peaks ta aidas olema juba parajagu kuiv ahju panekuks ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
KertH
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: 23 Okt 2021, 12:26

Re: Must tamm

Lugemata postitus Postitas KertH »

Tervitus.
Noapäid ja igasugu huvitavat sellest notist kindlasti saab,
*valge laik mis esimesel pildil on arvatavasti pinnasest kus ta lebas(ei lihvinud seda kohta). Hea materjal igaljuhul!
Aitäh!
KertH
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: 23 Okt 2021, 12:26

Re: Must tamm

Lugemata postitus Postitas KertH »

Et asjas päris kindel saaks olla siis kes tuvastaks puidu?
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10824
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Must tamm

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Man kirjutas: 26 Okt 2021, 20:06 See tavaline hapuks läinud kask
Maal kasvab veel üks kask, mille küljes vähemalt 3x suurem pahk kui eelmise postituse viimasel pildil. Aga noh, pahu mahamüümiseks kaske maha võtma ei hakka. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10824
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Must tamm

Lugemata postitus Postitas Urmas »

KertH kirjutas: 26 Okt 2021, 21:08 Et asjas päris kindel saaks olla siis kes tuvastaks puidu?
Mõni kohalik hobidendroloog või metsamees.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
ifffff
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1867
Liitunud: 31 Okt 2006, 00:18
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 62 korda

Re: Must tamm

Lugemata postitus Postitas ifffff »

Urmas kirjutas: 26 Okt 2021, 18:36 Kõigepealt vabandust kasutaja KertH, et sinu teemasse ennast segasin, aga kuna enam-vähem sarnane, siis kasutaks teemat ära.
Eelmisel kevadel tõmbas torm paar kasvavat kaske koos juurtega maa küljest lahti. Kaskede küljes oli paar pahku ja saagisin need välja. Välja saagisin need sellepärast, et ma tean kui ilus on kasepahu faktuur. Ühe aasta on nad seisnud väljas ja sel sügisel tassisin aita. Nüüd küsimus, kas on keegi neist huvitatud ja kui oleks, siis kuidas neid huvitatuid leida. Ega maksumuse indikatiivne hind ka ei teeks paha. Paar pilti. Esimesel pildil on pakk ca 25-30cm pikkune ja kahel järgmisel 50cm. Diameeter mõlemil ca 40cm.
Kasepahk 1.jpg
Kasepahk2.jpg
Kasepahk3.jpg
Siinkandis pole selline kask mingi haruldus. Et ehk siis on nende väärtus - kui sa kirvega neist üle käid - ca 40 eurot ruumimeeter.
Man
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 24
Liitunud: 29 Nov 2019, 14:03
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 1 kord

Re: Must tamm

Lugemata postitus Postitas Man »

Urmas kirjutas: 26 Okt 2021, 20:32
Man kirjutas: 26 Okt 2021, 20:06 See tavaline hapuks läinud kask
https://www.instagram.com/p/CMfHJS6Dhne/
No selge ja järgmiseks kevadeks peaks ta aidas olema juba parajagu kuiv ahju panekuks ;)

Ära ikka ahju küll aja.
Vast keegi ikka tahab. Ega selle müügiga rikkaks saa.
Ma oma kausi kunsti jaoks üldjuhul leian neid nii sama.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10824
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Must tamm

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Man kirjutas: 27 Okt 2021, 18:06 Ära ikka ahju küll aja.
Vast keegi ikka tahab.
Näh, ise just paar päeva tagasi kirjutasid, et
Man kirjutas: 26 Okt 2021, 20:06See tavaline hapuks läinud kask
ja nüüd, et ära ahju aja. Miks peaks keegi tahtma hapuks läinud asja? :scratch:
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Man
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 24
Liitunud: 29 Nov 2019, 14:03
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 1 kord

Re: Must tamm

Lugemata postitus Postitas Man »

Urmas kirjutas: 28 Okt 2021, 12:19
Man kirjutas: 27 Okt 2021, 18:06 Ära ikka ahju küll aja.
Vast keegi ikka tahab.
Näh, ise just paar päeva tagasi kirjutasid, et
Man kirjutas: 26 Okt 2021, 20:06See tavaline hapuks läinud kask
ja nüüd, et ära ahju aja. Miks peaks keegi tahtma hapuks läinud asja? :scratch:

Hapukapsas pidi jõulude ajal kah hea olema.

Võin ju vastu pakkuda termosaart(märg)
Võib ju kase asemel seal kuuris kuivada ja siis ahju.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10824
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Must tamm

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Man kirjutas: 28 Okt 2021, 17:43 Võin ju vastu pakkuda termosaart(märg)
Võib ju kase asemel seal kuuris kuivada ja siis ahju.
Tänan, aga maal ahju ajamiseks risu küllaga. Kui on huvi, siis nädalavahetusel lähen maale, võin auto peale visata ja alevi garaaži tuua. Ülejärgmisest nädalast sõidan umbes kuu aega Tallinnasse. Kui elad pealinna kandis, siis võin ära tuua, aga toomise vaeva ja hapuks läinud kasepahkude kompensatsiooniks peaksid vähemalt läbi käima poe A1000 muust osast eraldatud kaubagrupi juurest. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Man
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 24
Liitunud: 29 Nov 2019, 14:03
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 1 kord

Re: Must tamm

Lugemata postitus Postitas Man »

Urmas kirjutas: 28 Okt 2021, 18:05
Man kirjutas: 28 Okt 2021, 17:43 Võin ju vastu pakkuda termosaart(märg)
Võib ju kase asemel seal kuuris kuivada ja siis ahju.
Tänan, aga maal ahju ajamiseks risu küllaga. Kui on huvi, siis nädalavahetusel lähen maale, võin auto peale visata ja alevi garaaži tuua. Ülejärgmisest nädalast sõidan umbes kuu aega Tallinnasse. Kui elad pealinna kandis, siis võin ära tuua, aga toomise vaeva ja hapuks läinud kasepahkude kompensatsiooniks peaksid vähemalt läbi käima poe A1000 muust osast eraldatud kaubagrupi juurest. ;)
Pigem samast materjalist kauss, või mis
Õige kasutuse juures igavene.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10824
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Must tamm

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Man kirjutas: 28 Okt 2021, 18:22 Pigem samast materjalist kauss, või mis
Õige kasutuse juures igavene.
Miskit siin ei klapi? :scratch: Hapuks läinud kasepahust kauss, mis õige kasutuse juures igavene? Järeldan, et see kask polegi nii hapuks läinud kui väidad. Muidu sa ei oleks huvitatud. Tänan, kuid ei soovi puhvetkappi seisma veel ühte kaussi. Jään ikkagi vist enda pakutud vahetuskauba juurde ja kasumis oled tegelikult sina. Ise kirjutasid, et rikkaks ma oma pahkudega ei saa, aga sina võid neile lisaväärtust andes saada rikkamaks. Minu naturaalkaubanduse vahetuse ekvivalentideks kahepahkude vastu oleks sinu vabal valikul järgmised.
http://alko1000.ee/alko1000/toode/ballantines-100cl-40/ või http://alko1000.ee/alko1000/toode/vana-tallinn-40-1l/ ja boonusena võid omalt poolt veel midagi lisada, ei ütle ära. ;) Viited on küll lätlaste kodulehelt, aga siin riigis on samuti saadaval. Tegelikult katab vahetuskaup nibin-nabin pakkudele tehtud kulud.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Man
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 24
Liitunud: 29 Nov 2019, 14:03
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 1 kord

Re: Must tamm

Lugemata postitus Postitas Man »

Urmas kirjutas: 28 Okt 2021, 19:09
Man kirjutas: 28 Okt 2021, 18:22 Pigem samast materjalist kauss, või mis
Õige kasutuse juures igavene.
Miskit siin ei klapi? :scratch: Hapuks läinud kasepahust kauss, mis õige kasutuse juures igavene? Järeldan, et see kask polegi nii hapuks läinud kui väidad. Muidu sa ei oleks huvitatud. Tänan, kuid ei soovi puhvetkappi seisma veel ühte kaussi. Jään ikkagi vist enda pakutud vahetuskauba juurde ja kasumis oled tegelikult sina. Ise kirjutasid, et rikkaks ma oma pahkudega ei saa, aga sina võid neile lisaväärtust andes saada rikkamaks. Minu naturaalkaubanduse vahetuse ekvivalentideks kahepahkude vastu oleks sinu vabal valikul järgmised.
http://alko1000.ee/alko1000/toode/ballantines-100cl-40/ või http://alko1000.ee/alko1000/toode/vana-tallinn-40-1l/ ja boonusena võid omalt poolt veel midagi lisada, ei ütle ära. ;) Viited on küll lätlaste kodulehelt, aga siin riigis on samuti saadaval. Tegelikult katab vahetuskaup nibin-nabin pakkudele tehtud kulud.
Ma ei müü oma käsitööd. Alati vahetus kaup. Mul siin terve mets neid täis. Küpsevad veel.
Kui jutt oleks oliivi puust siis küll.
Ühe kausi valmimine võtab aega 1,5 aastat.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10824
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Must tamm

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Man kirjutas: 28 Okt 2021, 20:14 Ühe kausi valmimine võtab aega 1,5 aastat.
Minu kasepahud lühendavad valmimisaega, sest need on juba pooleldi küpsed(kuivanud). Kuivamistingimusi kirjeldasin eespool. ;) Kokkuvõtteks- me ei saanud kaubale ja lähevad ahju.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Man
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 24
Liitunud: 29 Nov 2019, 14:03
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 1 kord

Re: Must tamm

Lugemata postitus Postitas Man »

Urmas kirjutas: 28 Okt 2021, 20:20
Man kirjutas: 28 Okt 2021, 20:14 Ühe kausi valmimine võtab aega 1,5 aastat.
Minu kasepahud lühendavad valmimisaega, sest need on juba pooleldi küpsed(kuivanud). Kuivamistingimusi kirjeldasin eespool. ;) Kokkuvõtteks- me ei saanud kaubale ja lähevad ahju.
Sa valesti aru saanud ,mida värskem puu seda parem.
Aga tundub et sa pole vist puu mees . Tead vanasõna , kõik mis hiilgab ei ole veel kuld.
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1191
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 34 korda
On tänatud: 52 korda

Re: Must tamm

Lugemata postitus Postitas RaJy »

Urmas kirjutas: 28 Okt 2021, 19:09
Man kirjutas: 28 Okt 2021, 18:22 Pigem samast materjalist kauss, või mis
Õige kasutuse juures igavene.
Miskit siin ei klapi? :scratch: Hapuks läinud kasepahust kauss, mis õige kasutuse juures igavene? Järeldan, et see kask polegi nii hapuks läinud kui väidad. Muidu sa ei oleks huvitatud. Tänan, kuid ei soovi puhvetkappi seisma veel ühte kaussi. Jään ikkagi vist enda pakutud vahetuskauba juurde ja kasumis oled tegelikult sina. Ise kirjutasid, et rikkaks ma oma pahkudega ei saa, aga sina võid neile lisaväärtust andes saada rikkamaks. Minu naturaalkaubanduse vahetuse ekvivalentideks kahepahkude vastu oleks sinu vabal valikul järgmised.
http://alko1000.ee/alko1000/toode/ballantines-100cl-40/ või http://alko1000.ee/alko1000/toode/vana-tallinn-40-1l/ ja boonusena võid omalt poolt veel midagi lisada, ei ütle ära. ;) Viited on küll lätlaste kodulehelt, aga siin riigis on samuti saadaval. Tegelikult katab vahetuskaup nibin-nabin pakkudele tehtud kulud.
Päris räme kulu neljale lõikele - no ca 20€ maksab see kaup mida soovid (ok. lätis tiba vähem, aga sinna tuleks kõigepealt minna). Ehk siis 5€ lõige. Osta uus saag!
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10824
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Must tamm

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Man kirjutas: 28 Okt 2021, 20:40 Sa valesti aru saanud ,mida värskem puu seda parem.
Aga tundub et sa pole vist puu mees .
Ei ole valesti aru saanud ja tean ka ise, et mida värskem puu, seda parem. Ei ole jah puutöömees, kuid see ei takista mul mitte soetamast asja, millega ei ole midagi teha ja jääb lihtsalt kappi seisma.
Man kirjutas: 28 Okt 2021, 20:40 Tead vanasõna , kõik mis hiilgab ei ole veel kuld.
Tean, kuid ei saa aru, miks sa oled huvitatud kassikullast? :scratch: Kas sa oled nagu aeg-ajalt meie kaubanduskeskuste juures tegutsevad mustlased, kes müüvad poleeritud vasest(vasele anti poleerimisega lisandväärtus) "kuldehteid" kulla pähe? ;)
Kuigi mu passi on rahvuseks kirjutatud eestlane, siis oma nina kuju järgi olen valge juut. ;)
Järgmine ettepanek. Olen nõus vastu võtma sinu pakutud kausi, kuid sellisel juhul pead ise Märjamaale järgi tulema. Sinu kulutused edasi-tagasi sõidule on millised? Eeldusel, et oled Tallinnast. Ei tule need odavamad kui minu pakutud variant. Kaupleme edasi? ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10824
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Must tamm

Lugemata postitus Postitas Urmas »

RaJy kirjutas: 28 Okt 2021, 20:50 Päris räme kulu neljale lõikele - no ca 20€ maksab see kaup mida soovid (ok. lätis tiba vähem, aga sinna tuleks kõigepealt minna). Ehk siis 5€ lõige. Osta uus saag!
Ahju panekuks ma ei pea enam sentigi raiskama, anna ainult kirvest või topi puulõhkujasse, aga pakkude äratoomisega tekivad mul kulutused. Mis teha, ei tööta riigiametis, et saaksin kasutada maksumaksja poolt kinnimakstud tööautot ja tegeleda "samariitlusega" nagu riigikogulased(nt katuserahad). ;)
Ja veel, kahjuks ei ole samariitluse põhimõtted mu ajus oma kohta leidnud. Ju ei ole eriti viljakas pinnas(hallrakud). ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1191
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 34 korda
On tänatud: 52 korda

Re: Must tamm

Lugemata postitus Postitas RaJy »

Ja ahju juurde tulevad ise omal jalal? Tegelikult oli Man pakkumine päris aus - kasvõi ämmale juubelikingiks vms. Ei pea ju enda kappi tolmu korjama jätma - võib kellegi teise kappi sokutada ja kõik on rahul. :)
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10824
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Must tamm

Lugemata postitus Postitas Urmas »

RaJy kirjutas: 28 Okt 2021, 21:38 Ja ahju juurde tulevad ise omal jalal? Tegelikult oli Man pakkumine päris aus - kasvõi ämmale juubelikingiks vms.
Omal jalal ikka ja vabast ajast. Ainult paarkümmend meetrit kõndimist. Muidu paluks ämmal need lõhki löödud pakud tuppa viia, veel parem kui ta pakud ise veel lõhki lööks, kuid kahjuks ämm on juba sellises vanuses, et tema ainult näitab sõrmega, mida on vaja kuskile viia või tuua. ;) Kuna me kasutaja Man-ga kaubale ei saanud, siis praegu jään kasutaja Iffff-ga ühele meelele, et nendest pakkudest saan kevadel või sügisel ahju-pliidi alla aetud paari päevase sooja toa näol rohkem emotsioone kui ämmale kingitud ja jälle puhvetkappi seisma jääv ilus kauss ega hakka liigsed kulutusi transpordile tegema. Veel meeldib ämmale küdeva pliidiukse ees oma pahega tegeleda.
Oled kindel, et edasi kingituna leiab kauss kasutust, mitte ei rända kuhugi kappi niisama seisma?
RaJy kirjutas: 28 Okt 2021, 21:38 Ei pea ju enda kappi tolmu korjama jätma - võib kellegi teise kappi sokutada ja kõik on rahul. :)
Enne vist just kirjutasin oma arvamuse samariitlusest.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Vasta