Vannitoa remont - kuidas lahendada trapid?

saunad, santehnika, boilerid jne
romanh
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 7
Liitunud: 19 Okt 2021, 11:18
On tänanud: 1 kord

Vannitoa remont - kuidas lahendada trapid?

Lugemata postitus Postitas romanh »

Tere!

Alustasin kodus vannitoa remondiga. Vannituba koosneb pesuruumist ja saunaruumist, mis on ühes tasapinnas. Mõlemas on maas trapp. Alustasin siis sellest, et lõhkusin seintest ja põrandast ülesse keraamilised plaadid. Nüüd mõtisklen kuidas hakata olukorda taastama. Kuna aluspind ei jäänud just väga viisakas, siis peaks seda kas lihvima või valama uue tasandussegu. Praegu kaldun tasandussegu poole, aga see tähendaks ka trapi kõrgendamist millega kogemust ei ole.

Pesuruumi trapp näeb hetkel välja selline:
https://imgur.com/PHBXvMZ

Saunaruumis oli olukord veidi huvitavam, seal oli esimese plaadikihi all ka teine ja tundub, et trappi on juba kõrgendatud kuna see on alumisest plaadikihist kõrgem. Arvatavasti lõhun ka selle alumise plaadikihi välja:
https://imgur.com/bryuEEv

Küsimusi on palju, aga proovin need võimalikult konkreetsete punktidena kirja panna, et abilistel oleks lihtsam mind aidata :)

1) Mis osadest koosneb pesuruumi trapp ning kuidas see lahti võtta, et saaks hüdroisolatsiooni uuesti teostada? Küsin seetõttu, et ei julge lihtsalt oma suva järgi lammutama hakata kuna võin teha viga mõnele statsionaarsele osale mida vahetada ei saa. Olen vaadanud videosid ja jooniseid, aga kuna ei tea mis trapiga tegu, siis midagi konkreetset ei leia. Enamus trappidel see pealmine plastik ruut käib põrandaseguga kinni niiet julgen arvata, et selle võin lihtsalt lahti kangutada? Edasi on tavaliselt kasutatud mõnda rõngast või muud osa, et hüdroisolatsiooni lapp trapi sisse suruda - kas sellel võin ka midagi sellist oodata?

2) Sama küsimus tegelikult saunaruumi trapi kohta - kuna see tundub veel kõrgendusega olevat, siis arvatavasti on seal osasid veel rohkem. Mis juppe ma sealt eemaldama peaksin, et jõuaksin nii kaugele, et saan hüdrot uuesti teostama hakata?

3) Ehk oskab keegi isegi ainult pildi põhjal öelda mõlema trapi nimed/mudelid? Ma eeldan, et kui ma sealt neid juppe piisavalt palju küljest lõhun pean ka samasugused uued trapid ostma, et sealt uued jupid saada millega trapp uuesti ülesse ehitada.
laatoittaja
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 11
Liitunud: 27 Nov 2017, 20:03
On tänatud: 2 korda

Re: Vannitoa remont - kuidas lahendada trapid?

Lugemata postitus Postitas laatoittaja »

Vieser trapp.
Trapikaane põhjad võid lahti võtta, need kinnitatakse plaatimisseguga hõdroisolatsiooni peale.
Trappi ennast betooni seest lahti lõhkuda pole vaja.
Uus hüdrokiht tehakse nii, et see keerab paar cm trapi sisse.
Vasta