Tehasemaja seina kihilisus

xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Tehasemaja seina kihilisus

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Ja mitte keegi ei sunni ühegi inseneri poole pöörduma
Kui aga pöördud ja palud lahendust siis pädev insener teeb sulle lahenduse - ja vastutab selle toimivuse eest
Ja olenemata sellest mis on sinu soov see insener oma lahendust ei muuda
Sina muidugi võid objektil teha mida iganes - inseneri joonis sellest ei muutu
So vastutab ta vaid oma lahenduse eest mitte selle eest mida sina objektil välja mõtled
rundll
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 665
Liitunud: 07 Mai 2009, 23:48
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Tehasemaja seina kihilisus

Lugemata postitus Postitas rundll »

Vahest hülgemöla ka toimiv lahendus.

:jooma
maik
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 801
Liitunud: 10 Veebr 2007, 21:02
On tänanud: 18 korda
On tänatud: 24 korda

Re: Tehasemaja seina kihilisus

Lugemata postitus Postitas maik »

xxx111 kirjutas: 16 Okt 2021, 16:22 Alla 20mm ei saa tagada vajalikku õhutihedust
Otsisin, aga ei õnnestunud leida ühtegi tabelit, sertifikaati selle õhutiheduse kohta?
Äkki paned mingi vihje, lingi.
:hello:
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Tehasemaja seina kihilisus

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

maik kirjutas: 16 Okt 2021, 22:46
xxx111 kirjutas: 16 Okt 2021, 16:22 Alla 20mm ei saa tagada vajalikku õhutihedust
Otsisin, aga ei õnnestunud leida ühtegi tabelit, sertifikaati selle õhutiheduse kohta?
Äkki paned mingi vihje, lingi.
:hello:
Info Ehitusfüüsika koolitustelt (Ehitusfüüsika ja niiskusturvalisus piirdetarindite projekteerimisel)
Lektor Simo Ilomets, PhD
Volitatud ehitusinsener - tase 8
maik
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 801
Liitunud: 10 Veebr 2007, 21:02
On tänanud: 18 korda
On tänatud: 24 korda

Re: Tehasemaja seina kihilisus

Lugemata postitus Postitas maik »

Ai nii ei ole aus!
Lektor Simo on ärimees, tahab raha.
Mina soovin kõigest võrrelda erineva paksusega OSB-i plaatide õhutihedust.
Sertifikaadist mida väljastab tehas, seda ma ei leidnud, või ei osanud leida.
Kuna kasutaja XXX111 selle väite püstitasid tingivas kõneviisis, siis palun ole nii kena ja selgita 10mm.osb-i, versus 22mm.osb.i õhutihedust.
Tänan.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Tehasemaja seina kihilisus

Lugemata postitus Postitas Urmas »

maik kirjutas: 16 Okt 2021, 23:25 Ai nii ei ole aus!
Lektor Simo on ärimees, tahab raha.
Eeh, kasutaja maik, kas sa arvad, et lektor Simo Ilomets on saanud Phd suunamudimises/-ga? Või ikkagi erialase õppimisega? :scratch: ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
tabarabarap
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1004
Liitunud: 27 Mai 2019, 23:02
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 42 korda

Re: Tehasemaja seina kihilisus

Lugemata postitus Postitas tabarabarap »

xxx111 kirjutas: 16 Okt 2021, 16:22 20mm pole jäikuse pärast
Alla 20mm ei saa tagada vajalikku õhutihedust
Insener vaatab projekti komplektsena
Iseehitajad enamus lähenevad asjale just nimelt ühe probleemi kaupa
Ja komplektselt tuleb kokku jama

Jutt, et kuskil miski seisab aastaid, või , et kuskil keegi tegi nii ja seisab küll, või, et naabrimees tegi nii ja on hea küll on ükskõik millise inseneri jaoks hülgemöla...
Ma pakun, et on mõlema pärast ikka. Õhutihedalt ehitamine on paljudele kättesaamatu oskus, sellega saab nõustuda. Tehasemaja puhul on eeldused muidugi paremad.

Suvalise nõmme sõrestikeramu projekti saad linnaarhiivist. Tutvusin ca 20 projektiga kinnisvara otsingu käigus nii projektilt, kui ka kohapeal. Ajalooliselt on sinna ehitatud eelkõige suveresidentse, maakeeli suvilaid. See on selle hülgemöla kohta. Jäägem sõrestiku juurde,
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Tehasemaja seina kihilisus

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Ma ei hakka vaidlema
Olen korduvalt rõhutanud, et see on minu arvamus ja seda tulebki nii võtta
Mitte keegi ei keela teisiti arvata ning ka teha teisiti
Ning ka seda olen korduvalt välja toonud, et keegi ei sunni ühegi inseneri poole pöörduma...
Vabalt võid teha nii nagu heaks arvad
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Tehasemaja seina kihilisus

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Aga lisan sellise pildi
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Tehasemaja seina kihilisus

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Ja mis puutub sellesse, et on ärimees
Ei, ei ole - pigem teadlane
Kahtlemata kuulub koolituse juurde ka majanduslik aspekt
Olen ise ka koolitusi läbi viinud (küll on minu eriala pisut teine - nimelt kandekonstruktsioonid, arvutusmudelid, kandekonstruktsioonide dimensioneerimine, sinna juurde kuuluvate sõlmede arvutus jms)
Koolitajal peab olema teatud kutsetase
Kutsetunnistuse juurde kuulub lahutamatult selline asi nagu kutse-eetika koodeks
Ja see paneb paika sellise asja, et sa ei saa teha reklaami ühele firmale / tootele vms
Soovitus on uurida sellist asja nagu kutseregister / kutsestandardid jms
Ning olen siin ka varem välja toonud - kui te kutseregistrist ei leia oma projekteerija nime tagant vastavat kutsetunnistust siis sellist projekteerijat pole teil vaja
maik
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 801
Liitunud: 10 Veebr 2007, 21:02
On tänanud: 18 korda
On tänatud: 24 korda

Re: Tehasemaja seina kihilisus

Lugemata postitus Postitas maik »

Otsisin netist, selgus, et vana teema.
viewtopic.php?t=44976
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Tehasemaja seina kihilisus

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Suvalise nõmme sõrestikeramu projekti saad linnaarhiivist. Tutvusin ca 20 projektiga kinnisvara otsingu käigus nii projektilt, kui ka kohapeal. Ajalooliselt on sinna ehitatud eelkõige suveresidentse, maakeeli suvilaid. See on selle hülgemöla kohta. Jäägem sõrestiku juurde,
Aga kas Sa oled kuulnud sellistest asjadest nagu projekteerimisnormid
Ja kas Sa tead mis normid kehtisid siis kui ehitati neid Nõmme maju ja mis kehtivad praegu
Vihjeks olgu öeldud, et siin on vahe nii koormuste suuruses kui osavarutegurites kui kombinatsioonitegurites
Kui Sa täna pöördud mõne inseneri poole siis olen 99% kindel, et Sulle vastatakse, et projekteerimise aluseks on eelkõige EVS 932 ja ka kõik muu käib EVS järgi
Ja mida ma veel siin korduvalt olen maininud - võtke see EVS 932 kätte ja uurige natuke
Saate ka ülevate mida tähendab EP, PP ja TP ja milleks need on ette nähtud
Lisaks saate teada, et kui tellid EP (või ka PP) siis ei tasu sealt otsida ehitamiseks vajalikke lahendusi - ja selles, et neid seal ei ole ei ole vaja süüdistada projekteerijat
Projekteerija on Sulle teinud täpselt selle mille Sa tellisid
See, et Sa ei saanud aru mida Sa tellisid ja lootsid midagi muud ei ole paraku projekteerija viga ega probleem
tabarabarap
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1004
Liitunud: 27 Mai 2019, 23:02
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 42 korda

Re: Tehasemaja seina kihilisus

Lugemata postitus Postitas tabarabarap »

xxx111 kirjutas: 17 Okt 2021, 12:43 Aga kas Sa oled kuulnud sellistest asjadest nagu projekteerimisnormid
Ära rohkem peale võta, said ju isegi aru analoogiast, et majad seisavad 70 aastat kõrsikutel normist olenemata ja see ei tähenda, et ma soovitaks täna samasugust kõrsikut teha vaid pigem on siin vihje ülemõtlemisele ja ülekulutamisele. Turult saab ka täna toonastele normidele vastavat kinnisvara osta , seda on ka hoolimatult renoveeritud variantides saadaval ja ei kuku need majad ka homme veel ümber. Mees tellib teemas tehasest uut tarindit.

Mis puudutab 10 - 20mm osb näidet joonisel, siis see on pigem ülepingutatud ja detaili vaatlemine erinevlt tervikust sinu enda poolt. Mingit kondentsi seal ohtlikul tasemel ei teki tuuletõkke kanga - või ka plaadiga. Sisemise aurutõkke- või aurutõkketa. 10 või 20 OSB -iga ei ole vahet.

Pilt
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Tehasemaja seina kihilisus

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

tabarabarap kirjutas: 17 Okt 2021, 13:52
xxx111 kirjutas: 17 Okt 2021, 12:43 Aga kas Sa oled kuulnud sellistest asjadest nagu projekteerimisnormid
Ära rohkem peale võta, said ju isegi aru analoogiast, et majad seisavad 70 aastat kõrsikutel normist olenemata ja see ei tähenda, et ma soovitaks täna samasugust kõrsikut teha vaid pigem on siin vihje ülemõtlemisele ja ülekulutamisele. Turult saab ka täna toonastele normidele vastavat kinnisvara osta , seda on ka hoolimatult renoveeritud variantides saadaval ja ei kuku need majad ka homme veel ümber. Mees tellib teemas tehasest uut tarindit.

Mis puudutab 10 - 20mm osb näidet joonisel, siis see on pigem ülepingutatud ja detaili vaatlemine erinevlt tervikust sinu enda poolt. Mingit kondentsi seal ohtlikul tasemel ei teki tuuletõkke kanga - või ka plaadiga. Sisemise aurutõkke- või aurutõkketa. 10 või 20 OSB -iga ei ole vahet.
Sa ei saa aru projekteerimise põhiprintsiipidest
See, et miski kuskil seisab kuidagi 100a vms ei ütle mitte midagi projekteeritava hoone kohta
Insener kes võtaks aluseks sellise analoogia ei ole mitte lihtsalt rumal vaid ohtlik

Sinul pole mingeid projekte / insenere jms jama vaja
Ja saadki teha täpselt nii nagu tahad...
Ja see võimalus on alati ja kõigil...
tabarabarap
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1004
Liitunud: 27 Mai 2019, 23:02
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 42 korda

Re: Tehasemaja seina kihilisus

Lugemata postitus Postitas tabarabarap »

xxx111 kirjutas: 17 Okt 2021, 14:02 Sa ei saa aru projekteerimise põhiprintsiipidest
See, et miski kuskil seisab kuidagi 100a vms ei ütle mitte midagi projekteeritava hoone kohta
Insener kes võtaks aluseks sellise analoogia ei ole mitte lihtsalt rumal vaid ohtlik

Sinul pole mingeid projekte / insenere jms jama vaja
Ja saadki teha täpselt nii nagu tahad...
Ja see võimalus on alati ja kõigil...
Jah, tundub ohtlik, kui isegi analoogia on ohtlik, reaalsus lausa hirmutav. Püsi teemas mees küsib arvamust tehasekonstruktsioonile, mida mina teen ei puutu üldse asjasse, aga sinu 10 vs 20 osb on lihtsalt ülepingutatud, rahakotile ohtlik liialdus.
Puitmaja52
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 01 Aug 2022, 16:12

Re: Tehasemaja seina kihilisus

Lugemata postitus Postitas Puitmaja52 »

Siin üks näide seina kihilisusest: https://timbeco.ee/tooted/elementmajad/
Vasta