Suitsuahi Skamet

Kõik teemad ahjude, kaminate, korstende kohta
karukusti
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 215
Liitunud: 22 Juul 2013, 10:57
On tänanud: 1 kord

Suitsuahi Skamet

Lugemata postitus Postitas karukusti »

Tervist, olen suitsuahju otsingul ja vajaks natuke abi, jäi silma firma Skameti oma aga tehas asub teises Eesti otsas ja vaatama minna natuke kauge ja pildi järgi osta ka ei julge, niiet äkki kellelgi on selline. Lisan lingi: https://www.sansan.ee/kuumsuitsuahi-skamet-gss-200.html
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10822
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Suitsuahi Skamet

Lugemata postitus Postitas Urmas »

karukusti kirjutas: 12 Okt 2021, 17:31 Tervist, olen suitsuahju otsingul ja vajaks natuke abi, jäi silma firma Skameti oma aga tehas asub teises Eesti otsas ja vaatama minna natuke kauge ja pildi järgi osta ka ei julge, niiet äkki kellelgi on selline. Lisan lingi: https://www.sansan.ee/kuumsuitsuahi-skamet-gss-200.html
Ma tegin pildil oleva isendi ise. Maksma läks ca 120€. Kõige rohkem maksid tellised, armatuur, segu, korstem, kruvid jms pudi-padi. Pealmine kast on tehtud tasuta saadud ja lammutatud kipsplaadi aluste prussijuppidest, mida oli kogunenud paras hunnik. No ei leidnud mõned aastad tagasi neile otstarvet kuni ükskord plahvatas uitmõte. ;) Prussid lasin paksushöövli vahelt läbi. Pildil oleval isendil ei ole veel katust ja korstent, aga isu kohe katsetada oli suurem kui hilisem korstna paigaldus. Eks suitsuahju järgi oli kah väike igatsus tekkinud ja mida kõike ei ole sealt läbi lastud. Seakeeli, sea koote, kanade erinevaid kehaosi, sea erinevaid lihakeha tükke, erinevaid kalu jne ... Sellest ahjust läbi käinud ja valminud tooteid ei kiida ise, vaid ka teised ja mitte ainult viisakuse pärast. Seda mitteviisakust pärast mainin sellepärast, et ühe pralle jaoks lasin ahjust läbi 2kg paki kana koibade otsi. Oi kui kähku oli sellest portsust järgi ainult kondid. ;)
Ahjaa, veel. Selle skameti omal pead nii või naa puid alla panema, lisaks tuleb sul hakata muretsema veel suitsu genereerimiseks laastu. Minu ahjul seda muret ei ole, viskan ainult vaikselt õunapuid susisema. Õunapuude tagavara on ca 5 aastaks. Tuleb lihtsalt silmad-kõrvad lahti hoida. Näiteks ühe haagisetäie+ õunapuupalkidest tahtis keegi kohaliku feissbuugi kaudu lahti saada, muidu oleks läinud jaanitule lõkkesse.
IMG_3675.JPG
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
martitam
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 12
Liitunud: 20 Okt 2018, 00:05
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 1 kord

Re: Suitsuahi Skamet

Lugemata postitus Postitas martitam »

Mul ka selline tellistest kolde ja puidust suitsukastiga ahi ja laudis kipub põlema minema. Plaanin mõned read tellist veel juurde panna.
ifffff
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1867
Liitunud: 31 Okt 2006, 00:18
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 62 korda

Re: Suitsuahi Skamet

Lugemata postitus Postitas ifffff »

karukusti kirjutas: 12 Okt 2021, 17:31 Tervist, olen suitsuahju otsingul ja vajaks natuke abi, jäi silma firma Skameti oma aga tehas asub teises Eesti otsas ja vaatama minna natuke kauge ja pildi järgi osta ka ei julge, niiet äkki kellelgi on selline. Lisan lingi: https://www.sansan.ee/kuumsuitsuahi-skamet-gss-200.html
Mul on GSS200XXL mudel. Mis sind täpsemalt huvitab?
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10822
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Suitsuahi Skamet

Lugemata postitus Postitas Urmas »

martitam kirjutas: 17 Okt 2021, 13:06 Mul ka selline tellistest kolde ja puidust suitsukastiga ahi ja laudis kipub põlema minema. Plaanin mõned read tellist veel juurde panna.
Mul küll pole põlema läinud. Ehk annad liiga palju kuuma või ei ole sul hajutusresti kividega?
Sees, kaks rida ülemisest tellisereast allapoole panin vist mingid jämedamad vardad või lausa väiksemad T-talad paraja vahega ja ladusin vanu kerisekive täis. Hajutab leeki ja hoiab ahju soojas kui olen unustanud vahepeal puid alla visata. Ja viimase tellisereal on samuti ühed vardad, millele toetub veevann(neljakandiline sügavam ahjupann).
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1186
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 34 korda
On tänatud: 52 korda

Re: Suitsuahi Skamet

Lugemata postitus Postitas RaJy »

Teemaalgataja otsitav suitsuahi on oluliselt erineva tööpõhimõttega Urmase omast. Ise just tegin omale vanadest gaasiballoonidest tööpõhimõttelt midagi sellist mida teemaalgataja vaatas.Minu mõte oli esiteks natuke keevitamist harjutada (proffidel keevitajatel soovitan pilte mitte vaadata - peavalu ja sõimu vähem) ja teiseks teha mobiilne ahi - kogukaal süsteemil on 25+20 kg ehk siis lihtsalt auto pagasiruumi tõstetav. Natuke viimistlust veel muidugi vaja.
ei suutnud millegipärast siia pilti panna - pilt lõustaraamatus.
https://www.facebook.com/photo/?fbid=44 ... 1241927779
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10822
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Suitsuahi Skamet

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Jah, ma tean, et minu tehtud on teise tööpõhimõttega. Kunagi olen kõrvalt vaadanud, kuidas üks tuttav tegi Skameti tüüpi suitsuahjus liha. Kas ta ei osanud või milles oli asi, kuid välja tuli suitsumaitseline ahjupraad. ;) Ei meeldinud seda tüüpi ahi ja liiga palju pidevalt ahju juures passimist. Kõigepealt vahi, et puude põlemiskambris tuli liiga suureks ei läheks ja siis pead jälgima, et suitsu genereerimise kambris oleks pidevalt laastu või saepuru. Lisaks veel see saepuru või laastu ostmine-hankimine. Mul on lihtne 2in1, koldesse visatud õunapuud annavad ka suitsu. Kunagi kavatsen praegust ahju moderniseerida ja teha lisaks külmsuitsu kolde. Eks passin peale, äkki keegi viskab ära mõne kasutuskõlbliku pisikese Bullerjani tüüpi ahju. Selline paras paar meetrit eemal paika panna ja suitsutoru praegusesse ahju viia.
RaJy kirjutas: 17 Okt 2021, 17:17 ei suutnud millegipärast siia pilti panna - pilt lõustaraamatus.
https://www.facebook.com/photo/?fbid=44 ... 1241927779
Ei näe ka sealt ja annab mingi veateate. Vähemalt minul.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1186
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 34 korda
On tänatud: 52 korda

Re: Suitsuahi Skamet

Lugemata postitus Postitas RaJy »

Urmas kirjutas: 17 Okt 2021, 18:27 Jah, ma tean, et minu tehtud on teise tööpõhimõttega. Kunagi olen kõrvalt vaadanud, kuidas üks tuttav tegi Skameti tüüpi suitsuahjus liha. Kas ta ei osanud või milles oli asi, kuid välja tuli suitsumaitseline ahjupraad. ;) Ei meeldinud seda tüüpi ahi ja liiga palju pidevalt ahju juures passimist. Kõigepealt vahi, et puude põlemiskambris tuli liiga suureks ei läheks ja siis pead jälgima, et suitsu genereerimise kambris oleks pidevalt laastu või saepuru. Lisaks veel see saepuru või laastu ostmine-hankimine. Mul on lihtne 2in1, koldesse visatud õunapuud annavad ka suitsu. Kunagi kavatsen praegust ahju moderniseerida ja teha lisaks külmsuitsu kolde. Eks passin peale, äkki keegi viskab ära mõne kasutuskõlbliku pisikese Bullerjani tüüpi ahju. Selline paras paar meetrit eemal paika panna ja suitsutoru praegusesse ahju viia.
RaJy kirjutas: 17 Okt 2021, 17:17 ei suutnud millegipärast siia pilti panna - pilt lõustaraamatus.
https://www.facebook.com/photo/?fbid=44 ... 1241927779
Ei näe ka sealt ja annab mingi veateate. Vähemalt minul.
Ei tea - ma ise näen kui lingile vajutan.
Ise olen seda tüüpi ahju varemgi kasutanud. Laastu asemel olen klotse kasutanud - ei lähe nii kergelt põlema ja ei pea pidevalt lisama. Minu arust sobib seda tüüpi ahi pigem kala jaoks - sealiha tahaks nagu pikemat ja jahedamat suitsu. Lepik on maja taga nii-et suitsumaterjali küsimus jääb minu puhul ära.
Mõned aastad tagasi kohalik jahimees tegi kõik koprad minu ahjus - kuidagi eriti head olid välja tulnud.
Vasta