Peno ja kipsivalu

põrandad, põrandatööd
raam
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 4
Liitunud: 18 Aug 2010, 16:29

Peno ja kipsivalu

Lugemata postitus Postitas raam »

Maja on betoon põrandaga, mis vastu maad, vundament soojustamata. Varem olid maas parkett/lauad ja toetavate prusside vahel saepuru. Põranda kõrgus betoonist oli ca 17cm. Nüüd tuleb vesipõranda küte, maakütte baasil.

Tekkis küsimus, et kui palju peno oleks soovitatav kipsvaluga panna? Kui palju see isoleerib soojust kipsvalu puhul - kas liiga palju liigub allasuvasse betooni ja maasse, kui on liiga õhuke peno?

Põrandad vaja veel loodi ajada liivaga. 50mm peno mahuks ilusti, 100mm puhul põrand ilmselt aga ka tõuseks põrand. Ühesõnaga, kas see lisasoojutus tasuks ära?
mote
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 33
Liitunud: 20 Sept 2021, 21:27
On tänatud: 2 korda

Re: Peno ja kipsivalu

Lugemata postitus Postitas mote »

Et mitte kõrgete elektriarvete pärast tulevikus pisaraid veeretada oleks hea kui saaksid maksimaalselt soojustust sinna. Olenevalt põrandakattest on sul see kips seal 30 kraadi juures ning 50mm soojustust ning siis maapind 5-12kraadi. Ideaalis võiks olla vähemalt 150mm soojustust põrandal ja kui ruumi pole siis panna näiteks alu kattega PIR plaate millel on parem soojustatistus.

kui aluspid väga konarlik pole miks loodid seda liivaga kui valad pärast kipsi peale, kas on probleem kui kips on mõnes kohast natuke paksem ja teisest kohast õhem.

Kui endal oleks sarnane probleem siis teeks hoopis nii: vana betoon-> ajaks sirgeks (võib olla lihviks)-> 70-100mm PIR plaat -> 30mm Floore põranakütte plaat millesse torud -> 2x 15mm põranakips plaadid, kihid omavahel liimitud -> kleebiks peale parketi.
raam
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 4
Liitunud: 18 Aug 2010, 16:29

Re: Peno ja kipsivalu

Lugemata postitus Postitas raam »

Aitäh soovituste eest. Olen ka PIR plaadini jõudnud otsinguga ja ilmselt tuleb seda 100mm vähemalt panna. On isegi mõte paksematki proovida panna ja hiljem uksi tõsta kasvõi.

Soojusplaadi alus võiks sirge olla, sest kui torustik hiljem kipsivalu all ebaühtlane, on ju ka küte ebaühtlane. Loogika üleb vähemalt nii.
Kipslaadi mõte on huvitav, kuid see ei anna vist nii palju soojust edasi kui valu.

Loodimiseks panen liiva asemel kergkruusa, kuna see parem soojuse isloaator kui liiv.

Aga kõige keerukam on vist betooniga, kuna seda on eri tubades kuni 3-4 cm kõrgusevahega, ning seda juba annab lihvida. On olnud isegi mõte betoon välja lõhkuda hoopis.
siim_s
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 6
Liitunud: 02 Mai 2017, 11:17

Re: Peno ja kipsivalu

Lugemata postitus Postitas siim_s »

Vana teema, aga äkki on kellelgi kunagi abiks. Mul oli sarnane olukord: vanema maja rekonstrueerimine ja vaja põrandaküte panna. peale vana välja rookimist selgus, et suurem osa aluspõrandat on betoon, osa ka puit. Eeliseks oli aga see, et majal täiskelder, mida on nagunii plaanis kütta veidi.
Igatahes sai nii esimese kui teise korruse põrandale pandud sinist Styrofoam XPS soojustusplaati. Kohati eri tubadesse eri paksusega kiht kuna alus oli üsna ebaühtlane. Aga isegi see ei andnud valamiseks ideaalselt loodis alust - erinevused korruse lõikes isegi kuni 5 cm. Öeldi, et otseselt probleemi pole, lihtsalt kohati läheb paksem kiht kui ideaalis paneks. Nii ta läks, lõpptulemus on siiani olnud ootustele vastav.
Vasta