Ehituspliiatsid

siia käivad üldised teemad, mis teistesse foorumitesse ei sobi
K.K.
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 14
Liitunud: 18 Juul 2020, 12:08

Ehituspliiatsid

Lugemata postitus Postitas K.K. »

Tisleripliiats, puusepapliiats, veel palju nimesi.

Kus on hea valik ?
(Netis või Tallinnas kohapeal)

Paljud ehitustarvete poed müüvad ainult ühte/kahte sorti.
rundll
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 665
Liitunud: 07 Mai 2009, 23:48
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Ehituspliiatsid

Lugemata postitus Postitas rundll »

Otsid tavalist pliiatsit või midagi fancy't?
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10822
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Ehituspliiatsid

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Kui suure majandusliku põntsu paneb rahakotile see kui osta pliiatsite erinevaid variante ja ise proovida, mis on kõige rohkem käe järgi? Kasutaja K.K.-l on olnud igav? Jälle mingi libateema? :scratch:
Ise kasutan selliseid, mis teevad jutti. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
K.K.
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 14
Liitunud: 18 Juul 2020, 12:08

Re: Ehituspliiatsid

Lugemata postitus Postitas K.K. »

Igav pole, tahtsin teada kus on suurem valik.
Joont ja jutti ongi vaja et teeks.

On sattunud mõned head sordid, kergesti teritatavad, ei murdu kergesti kui mõni teine.
Aga jah siis igast ehituspoest kõik variandid läbi proovida on mõeldav.

Pole mõtet mind libateemade tegemises süüdistada.
Mitu libateemat ma teinud olen ?? Et see jälle järgmine...
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10822
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Ehituspliiatsid

Lugemata postitus Postitas Urmas »

K.K. kirjutas: 07 Okt 2021, 23:43 Pole mõtet mind libateemade tegemises süüdistada.
Mitu libateemat ma teinud olen ?? Et see jälle järgmine...
Miks peab teema kommentaari alati lugema isikliku solvangu-süüdistusena? nii lihtsa teema püstitamisel lihtsalt lööb tulukese põlema ja ei suuda teemat tõsiselt võtta. Aeg-ajalt tuleb siinses foorumis ette, kellegil on väga igav ja mõtleb välja mõtetuid probleeme. Mitte, et ma oleks sündides kohe kõikse targem, kuid selline teema? :scratch: ;)
Olgu, eks abistan sind ja ehk saad veidi targemaks. https://et.wikipedia.org/wiki/Pliiats
K.K. kirjutas: 07 Okt 2021, 23:43 Igav pole, tahtsin teada kus on suurem valik.
Tänapäeva neti-nutiajastu võimaluste juures? :scratch: Sellisel juhul oled lihtsalt laiskvorst ja loodad, et keegi teeb sinu eest turu-uuringu, mis sulle sobiks. ;) Kõik artiklis nimetatud erineva tugevusastmega pliiatsid peaksid olema saadaval ka meie kaubandusvõrgus. Ei pea olema just ehituspood, kus kohast pliiatsit osta, müüakse ka mujal, kaasa arvatud netipoodides. Edu ostmisel, katsetamisel ja sobiva leidmisel!
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
rundll
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 665
Liitunud: 07 Mai 2009, 23:48
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Ehituspliiatsid

Lugemata postitus Postitas rundll »

Kasutasin pikalt PicaDry. Lihtne teritada, kusjuures teeb juti ka 😁. Joonistab enamus materjalidele. Jutid hästi nähtavad. Mure aga selles et teritama peab jube tihti, süsi pehme. Vahepeal kasutasin puidule märkimiseks üldse pastakat. Hetkel kasutusel tavaline bauhofi oranž ehituspliiats. Aga lähiajal proovin mehaanilist 0.7mm joonestus pliiatsit.

Kõik oleneb mis materjalid ja kui täpset märkimist vaja...
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: Ehituspliiatsid

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Kas neile PicaDry pliiatsitele erineva tugevuse terasid ei pakuta ? Ise kolisin ka selle peale. Kõige vähem läheb see tera katki. Ja pliiatsihoidja on selline mis tasku küljest ära ei kao.
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2066
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 41 korda
On tänatud: 38 korda

Re: Ehituspliiatsid

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

PicaDry üks "boonus" on see, et joonistab ka märja puidu peale. Teised pliiatsid ei taha tihtipeale sinna mingit märki jätta. Selleks, et teha nö täppismärkimist on taskus või lauanurgal ka teine teritatud otsaga puitpliiats.
Torutööd Tartus 56 932 898
jan
-
Postitusi: 964
Liitunud: 08 Mai 2006, 22:27
On tänanud: 24 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Ehituspliiatsid

Lugemata postitus Postitas jan »

dumbuser kirjutas: 10 Okt 2021, 02:54 Kas neile PicaDry pliiatsitele erineva tugevuse terasid ei pakuta ? Ise kolisin ka selle peale. Kõige vähem läheb see tera katki. Ja pliiatsihoidja on selline mis tasku küljest ära ei kao.
Terad on täiesti olemas eraldi - enamus kohtades, kus pliiatseid müüakse olen terasid ka näinud. Eraldi on veel värviliste komplekt. Enda lemmik ka.
Manused
picadry.jpg
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10822
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Ehituspliiatsid

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Ikkagi, jälle üks teema, kus teema algataja ei ole selgitanud, et mis otstarbeks on talle asjalikku pliiatsit vaja. Jah, kommentaaridest on välja tulnud erinevaid pliiatsite variante, kuid paraku näiteks mulle need vahetatavate südamikega ei sobi. Miks? Aga sellepärast, et minu töötunkedeks on vöörihma najal jalas püsivad püksid ja nendel ei ole rinnataskut, kus seda tupes pliiatsit hoida. Ja kui ma hoiaks pükste taskus, siis kunagi ikka juhtuks moment kui pliiats torkaks munadesse. :) No ei soovi seda tunnet tunda. Teiseks on need tupes pliiatsid mõtetult kallid. 10+€/tk. Jah, on ka mul selline, kuid see on kodus keldris statsionaarseks kasutamiseks. Kolmandaks on mul objektil ühed tööpüksid, kodus teised tööpüksid ja maal kolmandad. Kui ma nüüd hakkaks kõigi tööpükste taskusse neid tupes pliiatseid muretsema, siis vähemalt enda arvates oskan raha paremini kasutada. 3x10+€ ja lisaks varuterad ca 7€. No ei. Enne lähen lapse kirjutuslaua sahtli kallale ja võtan sealt peoga igatsugu pliiatseid lõikan kipsinoaga pooleks ja pistan igasse taskusse. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
rundll
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 665
Liitunud: 07 Mai 2009, 23:48
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Ehituspliiatsid

Lugemata postitus Postitas rundll »

no kui suudad omale pliiatsiga munadesse torgata.....lõhnab midagi Darwini auhinna moodi.
Neil tupel on klamber, kinnitad tasku külge.....külje peale, mitte jalgevahele. Aga jah, ma vist juba eespool mainisin, terad väga pehmed, teritus protsess hakkab tüütama. Kõik muu on väga OK.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10822
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Ehituspliiatsid

Lugemata postitus Postitas Urmas »

rundll kirjutas: 16 Okt 2021, 22:45 no kui suudad omale pliiatsiga munadesse torgata.....lõhnab midagi Darwini auhinna moodi.
Neil tupel on klamber, kinnitad tasku külge.....külje peale, mitte jalgevahele.
;) Jah, ma tean, et nendel tupes pliiatsitel on klamber, kuid minu tööasendid ei ole ainult püstised ja kui olin paar korda mööda objekti pliiatsit taga otsinud, et kuhu kukkus, siis loobusin, ja pistsin taskusse. Kurat, torkima hakkas ehk liiga pikk tööpükste taskus kandmiseks kummardamiste ajal. Tööpükste taskust leian kinnastatud käega pliiatsijupi kiiremini kui kusagilt sealt, kus on ka kipsinuga. Kirjeldasin enda kogemusi ja lihtsalt sellised need nüansid tupes pliiatsite osas on. Ahjaa, veel üks suur miinus nende tupes pliitsite miinuseks minu jaoks on see, et mille iganes joonistamiseks on kõigepealt vaja ära võtta tera kaitsev tupe. Endal on lihtsam võtta suurest küljetaskust tavalise pliiatsi jupp ja teha seinale ring ümber parandust vajava koha, mitte hakata kõigepealt tegelema joont tegeva instrumendi ümbert tupe eemaldamisega ja pärast tupe tagasi toppimisega. ;) Kuna elu niigi lühike, siis milleks raisata aega mõtetuks tegevuseks. Et bossum välja näha? ;) Ei, mulle meeldib mugavus ja tükitöö, mitte tunnitöö. Käisin just keldris oma pahega tegelemas ja avastasin, et koduse jope taskus oli kaks hariliku pliiatsi juppi+vildikas. Ehk läheb vaja. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
rundll
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 665
Liitunud: 07 Mai 2009, 23:48
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Ehituspliiatsid

Lugemata postitus Postitas rundll »

Ei pea tegelema pliiatsi tupest ära võtmisega. Tupe on koguaeg sama koha peal, pliiats liiigub sisse ja välja. Oluliselt lihtsam kui taskust, muu modru vahelt, kompida. Mul taskud igast kraami täis pidevalt. Pliiats väljas pool taskut.
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: Ehituspliiatsid

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

jan kirjutas: 16 Okt 2021, 20:48 Terad on täiesti olemas eraldi - enamus kohtades, kus pliiatseid müüakse olen terasid ka näinud. Eraldi on veel värviliste komplekt. Enda lemmik ka.
Rõhk oli väljendil ERINEV TUGEVUS.
jan
-
Postitusi: 964
Liitunud: 08 Mai 2006, 22:27
On tänanud: 24 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Ehituspliiatsid

Lugemata postitus Postitas jan »

dumbuser kirjutas: 18 Okt 2021, 00:10 Rõhk oli väljendil ERINEV TUGEVUS.
Minu viga... Grafiidi osas tõesti Pica Dry-l erinevaid tugevusi ei tea. Kui keegi kunagi leiab, siis palun andke ka mulle teada. Seniks aga teritan enne täpset märkimist pliiatsi ära lihtsalt.
fastteam
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 198
Liitunud: 02 Juun 2009, 22:44
On tänatud: 4 korda

Re: Ehituspliiatsid

Lugemata postitus Postitas fastteam »

Ma näit. ostan tavalisi harilike büroomaailmast 5 paki kaupa, ei terita vaid viskan minema ja võtan uue.. kuna nii odavad...Kasutan ohtralt ka viimast leidu: Motoneti rasvakriite, ei pudene, joonistab iga ilmaga, on väike ja mugav
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1933
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 78 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Ehituspliiatsid

Lugemata postitus Postitas aero »

fastteam kirjutas: 20 Okt 2021, 08:00 ostan tavalisi harilike büroomaailmast 5 paki kaupa, ei terita vaid viskan minema ja võtan uue... kuna nii odavad

Ressurss on odav, seega on täiesti ok seda raisata? Mitu sekundit kokkuhoidu tuleb iga viske pealt? 3 sekki? Rinnataskust teritaja võtta ja pliiatsile 3 tiiru peale keerata - üle 4-5 sekundi selleks küll ei kulu.
rundll
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 665
Liitunud: 07 Mai 2009, 23:48
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Ehituspliiatsid

Lugemata postitus Postitas rundll »

Kui päevas on a la tuhat täpset märkimist, ei viitsi teritada. Pical pole veel näinud erihenvaid tera tugevusi.


E: Siiski on vist
https://www.pica-marker.com/en/pen/pica ... ad-joiners
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2066
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 41 korda
On tänatud: 38 korda

Re: Ehituspliiatsid

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

Erinevate tugevustega terad on päris kindlasti olemas. Mul vedelb kusagil üks pakk terasid, millega oli väga raske puidu peale jälge saada. Pigem jäi märk muljumisest, kui pliiatsijoonest. Kas need tugevused ka paki peale märgitud on? Tõenäoliselt.
Torutööd Tartus 56 932 898
rundll
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 665
Liitunud: 07 Mai 2009, 23:48
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Ehituspliiatsid

Lugemata postitus Postitas rundll »

Pica 'l 5 eri tüüpi terasid. Polegi eestis näinud et saaks valida.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10822
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Ehituspliiatsid

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Nägin enda keldris riiulis eelmise riigikorra ajal valmistatud ja veel töökorras "picadry", siis hakkas huvitama, et kas umbes sarnase jämedusega pliitseid on ka tänapäeval. Oligi. Ja veel millise hinnaga võrreldes PicaDry-ga.
https://www.sulemees.ee/kontoritarbed/k ... a313-0-9mm
Ja vahetussöed on hoopis naeruväärse hinnaga. https://charlot.ee/kirjutusvahendid/har ... r-09mm-hb/
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
rundll
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 665
Liitunud: 07 Mai 2009, 23:48
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Ehituspliiatsid

Lugemata postitus Postitas rundll »

odavamad plastikust variandid "ehitusel" ei kipu kaua kestma. on Selliseid ka metallist korpuses. sitemal juhul murdub tera, mis on mega odav, ja igast marketis saada. Peenmärkimise jaoks ideaalne, teritamise jant puudub.
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: Ehituspliiatsid

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

rundll kirjutas: 22 Okt 2021, 08:56 Kui päevas on a la tuhat täpset märkimist, ei viitsi teritada. Pical pole veel näinud erihenvaid tera tugevusi.


E: Siiski on vist
https://www.pica-marker.com/en/pen/pica ... ad-joiners
Need on ju kõik H tugevusega. Või misasi seal erinev tugevus on ?
Äärenurk
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 716
Liitunud: 22 Veebr 2016, 15:46
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 27 korda

Re: Ehituspliiatsid

Lugemata postitus Postitas Äärenurk »

Toote enda lehel ei näita, aga kui toodete menüüst valida alammenüü "colors", siis on näha 2B, 2H ja 10B.
K.K.
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 14
Liitunud: 18 Juul 2020, 12:08

Re: Ehituspliiatsid

Lugemata postitus Postitas K.K. »

Nii saigi tehtud, katsetuse jaoks ostetud palju pliiatseid.

Irwin, Topex, Sola, KS-tools, Markal, Högert, Specialint, Lux-Tools, Lyra, Hardy, Rexel, Hultafors, Richmann, FixitTools, CMT, Toll, Bahco.

Fixit HB teeb minu jaoks ideaalse joone ja on üks sort Sola (kolme kandiga) pliiats mis teeb tume musta jone aga see on rohkem nagu rasvakriit ja murdub kergest.
Vasta