Ehituspliiatsid

siia käivad üldised teemad, mis teistesse foorumitesse ei sobi
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10831
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Ehituspliiatsid

Lugemata postitus Postitas Urmas »

K.K. kirjutas: 26 Veebr 2023, 13:45 Fixit HB teeb minu jaoks ideaalse joone ja on üks sort Sola (kolme kandiga) pliiats mis teeb tume musta jone aga see on rohkem nagu rasvakriit ja murdub kergest.
Tore, et leidsid enda jaoks sobivama, kuid kas sa ei arva, et kõik need pliiatsid tulevad enam vähem ühest tehasest või vähemalt ühe ja sama riigi piirides asuvates tehastest? Või kas sinu arvates selle riigi piirides ei toimugi konkurentsi ega ostetagi suuremate firmade poolt veidi vähem suuremaid firmasid üle, et saada monopoli enda kätte ehk kõik on ühe ja sama firma toodang, millede välismus, süsi kuju, süsi ümber oleva materjali paksus jne pliiatsi omadused, sõltuvad ainult ja ainult tellija tahtmisest? Ise oleks ostnud ainult erineva kõvadusega süsisiga pliiatseid ja katsetanud, tähendab, et ei oleks vaadanud tootjat. Aga noh, see on lihtsalt minu arvamus asjast. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
K.K.
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 15
Liitunud: 18 Juul 2020, 12:08

Re: Ehituspliiatsid

Lugemata postitus Postitas K.K. »

Erinevus on selles joones mida see pliiats teeb ja on puidu erinevus, seda tunneb teritamise ajal.

HB ja HB on samamoodi erinev, võibolla on eri tootjal eri arusaam kõvaduse tähistusest.

Pliiatsi kasutajana on mul ükskõik kus riigis seda toodetakse ja mis firma seda toodab ja mis finants mahhinatsioonid nende firmade ümber keerlevad, mis firma mida ära ostab, mis firma kuskil domineerib.
Sa tegeled üle-mõtlemisega.

Fixit oli mul juba varem, tahtsin alternatiive leida.

Üks pliiats on mul rariteet: Bauhofi pliiatst, millel selle firma algne nimi.
Kes mäletab on hea mälu.
Vasta