uue pliidi ost

Kõik teemad ahjude, kaminate, korstende kohta
Carminpunane
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 1
Liitunud: 29 Sept 2021, 11:18

uue pliidi ost

Lugemata postitus Postitas Carminpunane »

Soovin puupliidi välja vahetada pioneer pliidi vastu. Palun soovitage , millist küttepliiti osta?Tänan
Olaf
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 365
Liitunud: 30 Aug 2010, 12:29
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 10 korda

Re: uue pliidi ost

Lugemata postitus Postitas Olaf »

Ikka Pioneer pliidi vastu. See on pliit, mis kestab ja tal on muidki eeliseid.
ahjuke
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 593
Liitunud: 18 Mär 2013, 18:44
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 31 korda

Re: uue pliidi ost

Lugemata postitus Postitas ahjuke »

Tänapäeva inimese jaoks on paraku kõik plekist pliidid pioneer pliidid...Näoraamatu turuplatsil hulgem moodsaid plekihunnikuid ja perenaised ristivad kõik pioneer pliidiks...
Olaf
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 365
Liitunud: 30 Aug 2010, 12:29
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 10 korda

Re: uue pliidi ost

Lugemata postitus Postitas Olaf »

Jah, nii ta vist on, eriti naisterahvaste jaoks. Selle peale kohe ei tulnudki...

Täiendan, ma mõtlesin sellist veneaegset malmist rasket pliiti, millel vasest küttekeha sees.
Mul on selline olemas, ostetud krooni alguses, plaadi mõõtmed 70x40 cm. Ka pass on veel alles, loen sealt:

Koldes asuv küttekeha võimaldab kasutada kuumavee boilerit mahutavusega kuni 100 l ja keskküttesüsteemi
küttepinnaga kuni 8 m2.
Kütusena on lubatud kasutada puid, turbabriketti ja kivisütt.
Pliidi kasutamisel koos soemüüriga (kolmekäiguline, 1100 mm laiune ja 9 potirea kõrgune) on täiendavalt võimalik kütta kuni 10 m2 suuruse põrandapinnaga eluruumi.


Eeliseks on veel suur pliidi pind, kuhu saab erinevate temperatuuride pindadele mahutada potte , panne jne.
Mul on ta ostetud 25 a tagasi ja kestab. Üks pliidiplaat on välja vahetatud.
Sugulasel (venna perel) on ostetud veelgi varem, kuskil 80-ndate paiku ja kasutab seda palju rohkem (kütab teisel korrusel kahte tuba küttemahutiga) ja teevad ka samal ajal süüa pliidi peal. On sama (algusest peale) vasest küttekeha,
ainult vahetanud pliidi plaate ja kestab... Kütab kõvade puudega (kask, saar..) ja puubriketiga.

Ma pole uurinud, kas poest saab sellist osta, aga müügikuulutustes olen näinud nii uusi kui kasutatuid.
Vasta