1. leht 1-st

Veeboiler ei lülitu välja, kui soovitud temperatuur on saavutatud

Postitatud: 26 Sept 2021, 09:34
Postitas svaldma
Tere! Elektrilisel veeboileril läks küttekeha katki ning sai ostetud poest uus küttekeha. Pärast küttekeha asendamist aga boiler enam välja ei lülitu. Enne küttekeha katkiminekut oli boiler seadistatud umbes 45 kraadi peale. Eile, pärast seda kui küttekeha välja vahetati, boiler muudkui soojendas, kui oli juba peaaegu maksimumini jõudnud, tõmbasin igaks juhuks juhtme seinast välja.
Enne seda keerasin ka temperatuuri reguleerimise nuppu (sellel boileril asub plastikkatte all ja saab kruvikeerajaga keerata) madalama suunas, kuid sellest polnud abi - boileri töötamist näitav tuli jäi põlema ning ka veetemperatuur jätkas tõusmist.
Mis selle põhjus võib olla?

Re: Veeboiler ei lülitu välja, kui soovitud temperatuur on saavutatud

Postitatud: 26 Sept 2021, 19:28
Postitas ifffff
Katkine termostaat?

Kui nii lihtlabased asjad küsimusi tekitavad on targem elektrik kutsuda.

Re: Veeboiler ei lülitu välja, kui soovitud temperatuur on saavutatud

Postitatud: 27 Sept 2021, 07:04
Postitas Cass
Või jäeti termostaat üldse ühendamata 🙂

Re: Veeboiler ei lülitu välja, kui soovitud temperatuur on saavutatud

Postitatud: 27 Sept 2021, 07:52
Postitas pikk88
Või reguleeriti termostaati valele poole, ehk siis keerati "kogemata" maksimumi. Hiljuti käisin inimese juures, kes kurtis, et peale torumehe külaskäiku on boilerist tulev vesi liiga kuum. Aurab. Meister oli tagasi kutsutud. Oli väidetavalt temperatuuri maha keeranud, kuid olukord ei muutunud. Millegipärast oli termostaat praktiliselt põhja keeratud ning tulemuseks oli aurav vesi köögikraanist...

Re: Veeboiler ei lülitu välja, kui soovitud temperatuur on saavutatud

Postitatud: 29 Sept 2021, 09:14
Postitas jyrikg
1.Kui plastik nupp on kaane küljes ,mis maha kruviti ja termostaat seadme küljes siis ei pruugi peale kokku panekut nupp termostaadi võlliga enam ühenduses olla. Puuduv tift või muu detail.
2. Enamusel mudelitel on tegu ju mehaanilise releega, mille termoanduri toru läheb boileri sisemusse või sisekestaga kontakti. Omal oli kunagi selline. Vahetatava küttekehaga koos oli ka toru kuhu andur tuli uuesti sisse lükata nii palju kui läks.
Esimene kord küttekeha vahetus läks õnneks, Teise korra järel läks ka boiler keema, ju siis murdus see anduri toruke ära. Kees nii kaua kui küttekeha üles sulas ja boiler heliefekti saatel riknes.