Kuidas viia torud läbi seina?

veevarustusega seonduvad teemad, samuti WC-d, heitvesi, septikud
donaldtbd
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 91
Liitunud: 08 Nov 2019, 15:49
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 2 korda

Kuidas viia torud läbi seina?

Lugemata postitus Postitas donaldtbd »

Tere!

Renoveerin kodus vaikselt vannituba ning hetkel sügan ühe lahenduse osas kukalt, ehk viitsib keegi kaasa mõelda.

Hetkel on vanad plaadid seinast eemaldatud ning suhteliselt algseis. Soovin aga paigaldada uuele kohale duššisegisti. Vannitoa sein on ehitatud mingisugusest kivist kergbloki laadsest asjast, mille paksus on umbes 10cm. Veetorud on teisel pool seina ning seal saan neid vabalt vedada ja paigaldada.

Traditsiooniline lahendus oleks vast puurida seina sisse augud, paigaldada väljapoole põlved või kannad ja siis paari pikendusega tuua torud vannituppa kuhu saaks eksentrikutega duššisegisti otsa keerata.

Kuna mul on aga elus olnud olukord, kus aastaid peale paigaldust hakkas seina sees üks pikendus lekkima, siis minu üks raudseid kriteeriumeid on, et seina sees tohivad olla ainult pressliidesed.

See aga raskendab veidi olukorda. Hetkel on mu mõte umbes selline, et
1) Puurin seina sisse ~20mm augud ~15cm vahega
2) Võtan ~15cm pikad 16mm alupex torud kuhu otsa pressin 3/4 SK liite
3) Panen vannitoa poolt need torud puuritud aukudesse kuni 3/4 SK liide on vastu seina
4) Teiselt poolt seina pressin torudele otsa põlve mille ühendan siis vastavalt külma ja sooja veega
5) Lasen puuritud auku toru ümber nii seest kui väljast võimalikult palju silikoni, mis võiks toru sinna puuritud auku ära fikseerida
6) Seestpoolt teen hüdroisolatsiooni, pressin 3/4 SK otsa peale kiilto kummiauguga lapid. Edasi siis juba kõik standlahendus - plaatimine, segisti, jne.

Kuidas selline töökäik kõlab? On kellelgi ehk paremaid lahendusi pakkuda?
Äärenurk
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 707
Liitunud: 22 Veebr 2016, 15:46
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 27 korda

Re: Kuidas viia torud läbi seina?

Lugemata postitus Postitas Äärenurk »

Segisti -> (ekstsentrik) -> torukand (pressliitmik või Q&E) -> torujupp (Pex-al-pex või Pe-xa) -> põlv (pressliitmik või Q&E) -> seina läbiv toru (Pex-al-pex või Pe-xa) -> põlv…

Või oligi see nüüd see standardlahendus, mille välistasid?
donaldtbd
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 91
Liitunud: 08 Nov 2019, 15:49
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Kuidas viia torud läbi seina?

Lugemata postitus Postitas donaldtbd »

Hmm, kas saan millestki valesti aru või pakutud lahenduse puhul jääks kannast väljuv torujupp ja põlv vannitoa poole? See ei oleks visuaalselt just väga kena ning teeks hüdroisoaltsiooni ja plaatimise keeruliseks.

Kritseldasin kaks pidlikest, esimene on nagu ma sain aru pakutud lahendusest ning teine on hetkel minu peas olev variant:

Pilt
tabarabarap
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1004
Liitunud: 27 Mai 2019, 23:02
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 42 korda

Re: Kuidas viia torud läbi seina?

Lugemata postitus Postitas tabarabarap »

Kui saad teispool seina vabalt majandada siis mis põlved või ühendused saavad üldse seina sisse jääda. Teed ühendused ja kinnituse väljaspool seina, ekstsentriline juba otse jätkutoru külge mis ulatub plaadist läbi. Kui on mure , et ei ole sellist jätkutoru, siis lase teha.
donaldtbd
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 91
Liitunud: 08 Nov 2019, 15:49
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Kuidas viia torud läbi seina?

Lugemata postitus Postitas donaldtbd »

Hetkel on küll vabad käed, aga oleksin pidanud ka mainima, et teisele poole seina on tegelikult plaan karkass ehitatada kuhu sisse kogu torutöö peitu jääks. Sinna peale kips ja viimistlus. Niiet seetõttu ei taha ühtegi keermega jätkutoru kasutada kuna lõpuks jääksid nad ikka seina sisse.
tabarabarap
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1004
Liitunud: 27 Mai 2019, 23:02
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 42 korda

Re: Kuidas viia torud läbi seina?

Lugemata postitus Postitas tabarabarap »

No painuta, siis wrisbot või vaske, kui põlvi ei taha kasutada. Ohtutuseks võib igasuguse toru ka alati kõrisse ajada, kui lekib, siis kõrisse ja kuskil koht kus kontrollida, kui hooldusluuki ei jää
donaldtbd
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 91
Liitunud: 08 Nov 2019, 15:49
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Kuidas viia torud läbi seina?

Lugemata postitus Postitas donaldtbd »

Ma olen vist teema ja küsimuse veidi segaselt kirja pannud. Põlved ei ole probleem seni kuni need on pressitavad. Põlve kasutus on sees nii minu esialgses pakkumises kui ka pildil mille hiljem täpsustuseks lisasin. Küsimus on pigem selles, et kas kellelgi tuleb pähe mõni alternatiivne mõte kuidas seda paremini lahendada. Enda lahenduse juures näen mureks seda, et ei ole ühtegi kohta, kus torud jäigalt fikseeritud oleksid niiet kui sinna segisti külge keerata, siis ehk võib veidi nõrgaks/pehmeks jääda see lahendus.
Äärenurk
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 707
Liitunud: 22 Veebr 2016, 15:46
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 27 korda

Re: Kuidas viia torud läbi seina?

Lugemata postitus Postitas Äärenurk »

Kasutada torukanda, mis on seina sisse süvistatud?
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Kuidas viia torud läbi seina?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

On veel müügil aukudega metallplaadid kandade kinnitamiseks. Umbes nagu naelutusplaat. Selle saad omakorda kruvidega lasta seina külge.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
maik
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 801
Liitunud: 10 Veebr 2007, 21:02
On tänanud: 18 korda
On tänatud: 24 korda

Re: Kuidas viia torud läbi seina?

Lugemata postitus Postitas maik »

donaldtbd kirjutas: 19 Sept 2021, 20:19 Kuna mul on aga elus olnud olukord, kus aastaid peale paigaldust hakkas seina sees üks pikendus lekkima, siis minu üks raudseid kriteeriumeid on, et seina sees tohivad olla ainult pressliidesed.
Rootsis, tänaseni paigaldatakse valdav enamus torustike pinnapealsed, mine tea kas turvalisuse või paigaldus/mugavuse pärast.
Eestlase paneb õlgu kehitama, aga kui peakaitse kilbis on neil samuti keeratav kork, siis ajab muigama.
onupeno
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 9
Liitunud: 07 Dets 2015, 11:22

Re: Kuidas viia torud läbi seina?

Lugemata postitus Postitas onupeno »

Selle jaoks on olemas Uponori spetsliited.
https://rentax.ee/shop/torud-toruliitmi ... 16-%c2%bd/
rundll
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 665
Liitunud: 07 Mai 2009, 23:48
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Kuidas viia torud läbi seina?

Lugemata postitus Postitas rundll »

Sul oli kunagi probleem et hakkas lekkima, no shit happens. 100% liidet on olemas, et võib pea pakule panna. Hmmm.....ei ole vist. Läbi seina minek eeldab ikka mingit liidet kuskil...
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2049
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 40 korda
On tänatud: 38 korda

Re: Kuidas viia torud läbi seina?

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

Soovitaks kasutada Q&E torusid-liitmikke ning võid tulevikus täitsa rahulikult magada. Olen neid kasutanud-paigaldanud üle 15 aasta ja siiani pole midagi kusagilt lekkima hakanud.
Torutööd Tartus 56 932 898
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4376
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 85 korda
On tänatud: 217 korda

Re: Kuidas viia torud läbi seina?

Lugemata postitus Postitas ping »

donaldtbd kirjutas: 26 Sept 2021, 15:06 Ma olen vist teema ja küsimuse veidi segaselt kirja pannud. Põlved ei ole probleem seni kuni need on pressitavad. ...
Põlved on elamises alati probleem, sest need hakkavad seina sees kohisema kui vesi liigub ja hakkab õhtuti häirima.
Mõistlik on nokitseda veidi rohkem ja painutada torust nii palju kui võimalik ja paigaldada toru kõrisse, et alumisest otsast oleks lekke korral näha.
Ja ühenduskohtade arv on väiksem.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Kuidas viia torud läbi seina?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

maik kirjutas: 26 Sept 2021, 18:11 Rootsis, tänaseni paigaldatakse valdav enamus torustike pinnapealsed, mine tea kas turvalisuse või paigaldus/mugavuse pärast.
Arvan, et see on ehitusfirmde hea lobitöö oma töö lihtsamaks ja kasumlikumaks tegemisel. ;) Seinapealne põlv vs seina sisse kanalite tegemine, kannude kinnitamine, ekstsentrikutega jamamine jnejne ... Eks roostslased ole vist samuti veidi lihtsameelsed nagu soomlased. Olles aastaid tagasi näinud nende(soomlaste) leplikust nende arvates ideaalkvaliteedist, ja siis teades eestlastest eramaja omanike nõudmisi, võttis veidi õlgu kehitama.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Kuidas viia torud läbi seina?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

ping kirjutas: 12 Nov 2021, 11:35 Põlved on elamises alati probleem, sest need hakkavad seina sees kohisema kui vesi liigub ja hakkab õhtuti häirima.
Nõus, kuid mõningaste mööndustega. Esiteks, põlvede olemasolu ei garanteeri kohisemist! Teiseks, teema algataja ei ole kirjelndanud, et kus kohas see läbi seina minek toimub. Oma majas või kortermajas? Kui oma majas, siis arvan, et see väike kohisemine ei tohiks kedagi häirida. Alati saab teleka hääle kõvemaks keerata. ;) Paar korda on mulle naljaga pooleks autoremonditöökojas seda soovitatud audioprobleemi(näiteks rattalaagri ragina korral) eiramiseks. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Vasta