Kvaliteetsed, enimhinnatud sisevärvid

siseviimistlustöödega seonduv arutelu. Siia ei postita tööotsimisi ja -pakkumisi!
TRIPPLE
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 10
Liitunud: 12 Mai 2016, 08:50

Kvaliteetsed, enimhinnatud sisevärvid

Lugemata postitus Postitas TRIPPLE »

Tere, ehk mõni maaler oskab soovitada milliste tootjate sisevärvide poole tasub vaadata ja millistest kaarega mööda minna.

155m2 viimistletud betoonseina
67m2 kipslage.
renxx
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 117
Liitunud: 20 Okt 2011, 20:21
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 3 korda

Re: Kvaliteetsed, enimhinnatud sisevärvid

Lugemata postitus Postitas renxx »

Siin tuleb sulle vastuseid vastavalt kes milega harjunud tegema on.

Mina krundin Eskaro flat
Laed värvin Vivacolor ceiling 3, ilmselt kõige valgem laevärv mis meil saada.
Seinad värvin Vivacolor 7
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10822
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Kvaliteetsed, enimhinnatud sisevärvid

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Üldiselt soovitaks kasutada ühe tootja tooteid alates pahtlist ja lõpetades põhivärviga. Ise kasutan suuremas enamuses Tikkurila/Vivacolor tooteid. Ainsaks erandiks on laevärv, kus kasutan Eskaro Sympatia-t. Sellele annab peaaegu märkamatuks jäävaid parandusi teha. Seintele on seni läinud Wall7 või Wall4. Vivacoloril on valik ka dekoratiivseid variante.
Caparolil on mõned väga head tooted. Näiteks C-baasil toonimiseks on IndekoPlus. Tõesti piisab 2x värvimisest ja ei kuma läbi midagi. Või vannitoa lagede värvimiseks IndekoW. Jätab ilusa mati pinna, mitte nagu osade tootjate niisketesse ruumidesse mõeldud värvid, mis jääb läikiv nagu jõulukuuse muna. Rilak toodab samuti keraamilist värvi, mis sobib väga hästi niisketesse ruumidesse ja on mati läikeastega.
Just see nädal veendusin järjekordselt, et Sadolinil on ikka probleeme ja minu jaoks seda vist juba ca 10 aastat. Värv oli tellija poolt. No nii "naha" tükke täis kui veel olla sai. Kui hakkasin enne värvimist läbi mikserdama, siis nahatükke oli nii palju, et lõi lausa vispli tasakaalust välja. Ja see nahatükkide nokkimine seina pealt. Jube.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
KylmOn
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 7
Liitunud: 28 Nov 2021, 19:58

Re: Kvaliteetsed, enimhinnatud sisevärvid

Lugemata postitus Postitas KylmOn »

Viimasel ajal kasutan ainult sadolini tooteid. Näiteks krundin bindo basega ja olen seinad värinud bindo 7-ga. Vannitoad on saanud sadolin easycare värvikihi - pestav ja määrdumiskindel värv. Olen kasutanud ka uusi sadolin ambiance tooteid - väga hea katvuse ning ilusa lõpptulemusega värv.
Eelmise postitaja toodud tükke pole värvis kohanud - isegi pärast pooliku ämbri pikka seismist on värv täiesti vedel ja kasutatav.
JannoRa
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 102
Liitunud: 10 Juul 2019, 22:34
On tänanud: 1 kord

Re: Kvaliteetsed, enimhinnatud sisevärvid

Lugemata postitus Postitas JannoRa »

Tere.

Kui seinad ja lagi Siro2-ga üle käidud, kas on ok kui lakke ja seina läheb erineva tootja värv? Lakke plaanis Sympatia panna, seina Wall 4 või wall7. (Ei ole nende kahe erinevusest veel aru saanud )
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10822
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Kvaliteetsed, enimhinnatud sisevärvid

Lugemata postitus Postitas Urmas »

JannoRa kirjutas: 09 Apr 2023, 18:59 Kui seinad ja lagi Siro2-ga üle käidud, kas on ok kui lakke ja seina läheb erineva tootja värv? Lakke plaanis Sympatia panna, seina Wall 4 või wall7. (Ei ole nende kahe erinevusest veel aru saanud )
Soovitav oleks sama tootja kogu komplekt, kuid alati ei ole see võimalik. Ise eelistan kasutada lae värvimiseks samuti Eskaro Sympatiat sõltumata kruntvärvi margist. Väga ühtlane jääb kui värviga ei koonerdata ehk jälg peab märg olema.
Üldiselt loetakse Wall7 profiseeriaks ja Wall4 isetegijatele mõelduks. On veel Acrylate Matt. Üldiselt lähevad nende kõigi kolme tehnilised infod ühte auku. Olen neid kõiki kasutanud ja probleeme ei ole olnud neist mitte ühegagi. Kui on aluspinnad on korralikult tehtud, siis ei näe väga suurt probleemi erinevate tootjate värve kasutada. Siro2 on hea kruntvärv, aga kui aluspind on pahteldatud mitte just kõige parema pahtliga ja enne kruntimist tolm pühkimata, siis ei anna mittemingisugust efekti ka maailma kõige parem krunvärv. Näiteks mitte kõige parema pahtliga tehtud, hea krundiga krunditud ja laevärviga värvitud, aga kui hakkad eemaldama laeäärset teipi, siis jääb teibi külge nii krunt- kui ka laevärv ehk asi pekkis.
Kuna ise osutan siseviimistlustöid teenusena, siis pean olema natuke ettevaatlikum, sest pean andma garantii oma tehtule. No materjalidele ma nagunii garantiid anda ei saa, kuid sel juhul jääb vaidlus minu ja värvitootja vaheliseks mureks.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
JannoRa
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 102
Liitunud: 10 Juul 2019, 22:34
On tänanud: 1 kord

Re: Kvaliteetsed, enimhinnatud sisevärvid

Lugemata postitus Postitas JannoRa »

Tänud põhjaliku vastuse eest. Pahtliks viimane kiht Knauf Super finish.
Kas seda võib lugeda Ok pahtliks?
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10822
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Kvaliteetsed, enimhinnatud sisevärvid

Lugemata postitus Postitas Urmas »

JannoRa kirjutas: 09 Apr 2023, 20:39 Tänud põhjaliku vastuse eest. Pahtliks viimane kiht Knauf Super finish.
Kas seda võib lugeda Ok pahtliks?
Ei oska kommenteerida, sest ei ole seda pahtlit kasutanud juba ammu tema hinna(ülehinnatud) pärast. Põhimõtteliselt peaks sinu poolt kasutatud pahtel olema kunagine Sheetrock(sinine). Minu jaoks liiga pehme. Eks pärast paistab ja anna siis siia ka teada kui oled teibid ära võtnud.
Juba ammu kasutan lõppviimistlusel Vivacolor S. S tahab käsilihvtallaga lihvimisel veidi ettevaatlikust, et ei tekiks kraapse. Mul kraapsude muret ei ole, sest lihvin ektsentrikuga. ;)
Võib-olla kellegile on kasuks, kuid Depos müüdavatest viimistluspahtlitest ei arva mitte midagi. Olen neid katsetanud, liiga jahused lihvimisel ja probleemid tekkisid laeäärse teibi eemaldamisel. Enam neid ei kasuta.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
JannoRa
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 102
Liitunud: 10 Juul 2019, 22:34
On tänanud: 1 kord

Re: Kvaliteetsed, enimhinnatud sisevärvid

Lugemata postitus Postitas JannoRa »

Vivacolor S-i peale olen mõelnud. Teises toas kus seinad värske krohvi all, tulekski lauspahteldusega alustada. Kas Vivacolor S kõlbab ka ainukesteks kihtideks? Rulliga 2 kihti peale ja lihv?
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10822
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Kvaliteetsed, enimhinnatud sisevärvid

Lugemata postitus Postitas Urmas »

JannoRa kirjutas: 09 Apr 2023, 21:46 Vivacolor S-i peale olen mõelnud. Teises toas kus seinad värske krohvi all, tulekski lauspahteldusega alustada. Kas Vivacolor S kõlbab ka ainukesteks kihtideks? Rulliga 2 kihti peale ja lihv?
Mis kuradi eriline "laiskus" on teil peale tulnud? ;) Kus kohast te selliseid tarkusi õpite? Rulliga pahtli peale kandmine? Milleks teha ülearuseid liigutusi kui saab teha ühe liigutusega? Ja veel raisata raha üleliigutuste tegemiseks vajalike töövahendite peale? Kogu eelneva jutu all mõtlen rulliga pahtli kandmist seintele või kuhu iganes ja siis omakorda pahtlilabidaga silumist. Milleks, kui saab väikse pahtlilabidaga kanda laiemale pahtlilabidale paras ports pahtlit "vorstina" ja see seinale tõmmata? Kõigest üks operatsioon! Rull, eraldi anum, et rullile pahtlit võtta jnejne. Need kõik on mõtetud kulutused ja aja raiskamine. Vähemalt minu jaoks. Rulliga pahtli peale kandmine eeldab kahe inimeselist brigaadi, kus üks läheb rulliga eest ja teine tuleb pahtlilabidaga tagant järgi. Ja see rulliga meetod eeldaks, et viimistletavat pinda oleks vähemalt alates 500m2-st. Tegelikult kuulub rulli meetod sajandi algusesse kui pahtlipritsid olid siinmail veel üpris kallid ja käsitöö odavam.
Lihvi krohvitud pind, tõmba harjaga puhtaks, pahtelda 2x(peale esimest vahelihv ka vajalik), lihvi, vabasta pinnad tolmust, krundi, kerge lihvi ja värvi 2x põhivärviga on ongi valmis. Pahtli seinale kandmise rull eeldab pikemat karva ja igasugused suvalised rullid selleks kah ei kõlba. Normaalse rulli asemel(7-10€) osta parem üks sixpack pärast pahteldamise lõpetamist oma tehtu nautimise ajal joomiseks. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
JannoRa
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 102
Liitunud: 10 Juul 2019, 22:34
On tänanud: 1 kord

Re: Kvaliteetsed, enimhinnatud sisevärvid

Lugemata postitus Postitas JannoRa »

Ehk ,et Vivacolor S sobib ainukeseks kihiks/kihtideks?

Eeldan ,et sixpacki tootja pisut tähtsam kui pahtli? :)
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10822
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Kvaliteetsed, enimhinnatud sisevärvid

Lugemata postitus Postitas Urmas »

JannoRa kirjutas: 10 Apr 2023, 06:45 Ehk ,et Vivacolor S sobib ainukeseks kihiks/kihtideks?
Jah.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Vasta