Automaat/remote lukk jalgväravale

aiad, väravad, piirded
2korda2
-
Postitusi: 1371
Liitunud: 03 Apr 2006, 13:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 58 korda
On tänatud: 63 korda

Automaat/remote lukk jalgväravale

Lugemata postitus Postitas 2korda2 »

Sooviks jalgvärava juurde 2 asja:
1. "uksekella" - no neid juhtmeta vidinaid täitsa on. Minul peaks levi olema nii 10+meetrit ja võtma läbi kivimaja seina.
2. Jalgvärava lukku, mida saaks avada näiteks telefonist äpiga. Vajadusel saaks side(luku jaoks) teha Wifiga.

Kindlasti on keegi midagi sellist endale juba paigaldanud või vähemasti uurinud?
-------
"You're working hard, I'm not, and in 100 years, we'll both be dead." - Wally
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Automaat/remote lukk jalgväravale

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Kas sa autoväravate erinevaid avamisvõimalusi pakkuvate konkreetsete firmade käest oled uurinud? Näiteks aastake-paar tagasi ühel Pärnus oleva objekti(kortermaja) enne tänavasse sisse keeramist(jäi sõita ca 300-400m) helistasin ühele numbrile ja selleks ajaks kui värvava ette jõudsin, oli see juba lahti. Numbri valisin auto händsfrii kaudu. Autoväravat sai avada ka korteris oleva puldi kaudu. Idee järgi võiksid lukufirmad sama pakkuda ka jalgväravatele.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
kkalev
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 59
Liitunud: 18 Mai 2020, 20:41
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 2 korda

Re: Automaat/remote lukk jalgväravale

Lugemata postitus Postitas kkalev »

Idee järgi nagu targa kodu lukku vaja, mis sobiks kitsama raami sisse ja omaks lisaks uksekella funktsiooni
Lukuärid peaks oskama soovitada miskit, aga üldjuhul igasugune automaatike/juhtimine tahab ka särtsu saada
2korda2
-
Postitusi: 1371
Liitunud: 03 Apr 2006, 13:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 58 korda
On tänatud: 63 korda

Re: Automaat/remote lukk jalgväravale

Lugemata postitus Postitas 2korda2 »

Autovärav juba käib eraldi puldist ja see rahuldab. Jälgvärava jaoks aga oleks vaja ka võimalust ise kohal olemata see ka avada. Uurisin juba kohaliku väravapaigaldaja käest võimalust aga sealt tuli "ainult luku jaoks jupid ja tööraha kokku on miski 500EUR". Ma usun, et saab ikka odavamalt ka.
Eelistaksin tõepoolest aku/patarei pealt käivat lahendust aga kui sellist ei saa, eks siis vean juhtme kohale.
-------
"You're working hard, I'm not, and in 100 years, we'll both be dead." - Wally
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1925
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 77 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Automaat/remote lukk jalgväravale

Lugemata postitus Postitas aero »

Mul on 5a tagasi lukumüüjatelt ostetud komplekt üle. Kasutamata. Tahtsin aiaväravale panna aga polnud aega ja nüüd enam ei viitsi, pole otsest vajadust.
- uksemagnet koos vastusega HEAD LED 280 250Px42Lx25K (mm) DC12V/480mA DC24V/240mA (CE)
- toiteplokk 12V/2,1A
- RFID lugeja https://walde.ee/toode/iron-logic-matri ... geja-must/
- RFID lugeja koos kontrolleriga https://walde.ee/toode/iron-logic-matri ... jaga-hall/
- RFID võtmed/kiibid/"nööbid" - 5 tk
Kõik kokku arve järgi 335€. See komplekt on mõistliku hinnaga saadaval. Distantsilt avamise funktsionaalsust see minu teada küll ei sisalda.
Kasutaja avatar
Lauri_s
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 174
Liitunud: 12 Jaan 2013, 23:38
On tänatud: 2 korda

Re: Automaat/remote lukk jalgväravale

Lugemata postitus Postitas Lauri_s »

Kõige lihtsam pane midagi sellist: https://indome.ee/toode/akuvox-e11r-fonopaneel/

a) Olemas on uksekella nupp
b) Olemas on värava avamise relee - väraval peaks olema siis elektriline vastus
c) Olemas on äpp iOS ja android jaoks
d) Boonuseks saad ka videopildi
Uber is just a software tool, they don’t own any cars, and are now the biggest taxi company in the world
Airbnb is now the biggest hotel company in the world, although they don’t own any properties.

World is changing!
2korda2
-
Postitusi: 1371
Liitunud: 03 Apr 2006, 13:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 58 korda
On tänatud: 63 korda

Re: Automaat/remote lukk jalgväravale

Lugemata postitus Postitas 2korda2 »

aero,
tänud aga just telefonist avamise võimalus on absoluutselt vajalik.

Lauri_s poolt toodu hakkab looma. Videost ma küll väga ei hooli. Panen kaasa ka pildi hetkeolukorrast.
IMG_20210920_101748112.jpg
Mis selle seadme paigalduse jaoks vajalik on?
1. CAT5E koos POE-ga? Ehk mul oleks vaja lisaks ka POE-võimelist ruuterit?
2. Kaabel ja seade peaks olema väravaposti küljes?
3. Uksekell helistaks ainult mobiili(de)le või on seal eraldi kell kaasas või tuleb see eraldi juurde osta?

Surfasin ise pisut ringi ja omaduste poolest meeldiks midagi sellist. Mis siin meeldib:
1. BT-võimekus - kui ise lähenen ja telefon taskus, peaks suutma automaatselt avada.
2. Wifi + patareid - pole vaja juhtmeid vedada.
3. Võimalus sättida automaatse lukustuse-avatuse perioode (kasvõi ühekordselt miski peo tarvis vms)
4. Ajutise kehtivusega koodid (pakiveo korral).

Suur miinus - toode on mõeldud pigem uksele - väravale sellist ei paigalda. Ehk - kas on olemas analoogse võimekusega väravale sobivat lahendust?

Uksekella võib siis ka täiesti eraldi paigaldada - selliseid patarei toitel nuppe pakutakse mitmeid.
Viimati muutis 2korda2, 20 Sept 2021, 12:39, muudetud 1 kord kokku.
-------
"You're working hard, I'm not, and in 100 years, we'll both be dead." - Wally
Prill
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1101
Liitunud: 27 Veebr 2017, 10:36
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 63 korda

Re: Automaat/remote lukk jalgväravale

Lugemata postitus Postitas Prill »

2korda2 kirjutas: 20 Sept 2021, 11:32 Mis selle seadme paigalduse jaoks vajalik on?
1. CAT5E koos POE-ga? Ehk mul oleks vaja lisaks ka POE-võimelist ruuterit?
ei ole ilmtingimata vajalik ruuteri väljavahetamine, võib ruuterile sappa lisada "POE injektor"-i või "POE switch"-i.
https://arvutitark.ee/est/Otsing?q=PoE+Injector
https://arvutitark.ee/est/Otsing?q=poe+switch
elektron
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 420
Liitunud: 03 Sept 2019, 16:51
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 26 korda

Re: Automaat/remote lukk jalgväravale

Lugemata postitus Postitas elektron »

Kontroller:
https://www.oomipood.ee/product/simpal_ ... tule?q=GSM
Juurde on vaja toiteplokk ja värava-avamise mehaanika (vasturaud või lukusisene).

Pakun et 100 euri ja natuke peale oleks asi koos.
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1925
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 77 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Automaat/remote lukk jalgväravale

Lugemata postitus Postitas aero »

Lukumüüjate väitel on välioludes kõige lollikindlam värava mehaanika - elektromagnet. See on mul pakkuda, koos toiteplokiga.
2korda2
-
Postitusi: 1371
Liitunud: 03 Apr 2006, 13:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 58 korda
On tänatud: 63 korda

Re: Automaat/remote lukk jalgväravale

Lugemata postitus Postitas 2korda2 »

Prill,
ma pigem võtaks eraldi POE ruuteri juurde (tõenäoliselt wifi-võimelise, et ühtlasi levi parandada) - valvekaamerad on järgmine teema ja praegusel ruuteril niiehknaa enam selleks pesasid pole.

Elektron,
ma eelistaks toodet - võtan karbist, panen paika, töötab. Sellised "siin on üks vajalik jupp lahenduse jaoks, paned nats juurde ja ongi" pakkumised tähendavad kahjuks liiga tihti, et "nats juurde" tähendab jubedat ajakulu nende juppide sobitamise ja käima saamisega.
aero,
see eelmine lause on ka põhjuseks, miks ma eraldi elektromagnetist ei ole huvitatud.

Ma panin näidise Amazonist. Kui saaks analoogse töötava lahenduse näiteks 200-250EUR eest, oleks kohe käsi.
-------
"You're working hard, I'm not, and in 100 years, we'll both be dead." - Wally
mote
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 33
Liitunud: 20 Sept 2021, 21:27
On tänatud: 2 korda

Re: Automaat/remote lukk jalgväravale

Lugemata postitus Postitas mote »

Kui tulevikus kaamerad ka plaanis on siis mina vaataks UniFi Access poole. https://store.ui.com/collections/unifi- ... tarter-kit tegemist päris suure firmaga ja tooted on normaalselt toetatud ja interneris infot kõvasti.
2korda2
-
Postitusi: 1371
Liitunud: 03 Apr 2006, 13:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 58 korda
On tänatud: 63 korda

Re: Automaat/remote lukk jalgväravale

Lugemata postitus Postitas 2korda2 »

500USD hind teisendub meie majandusruumis 500+EUR-iks. Kallivõitu. Lisaks pole mul mitte midagi peale hakata sellega: "20x UniFi Access Cards". Küll aga oleks vaja seda: "PoE Switch is not included". Lisaks see märkus: "Note: UniFi Dream Machine Pro or Cloud Key Plus is required to run UniFi Access". Esimese hind pea 400EUR (overkill, plaan on panna 2 kaamerat Synology NAS taha), teisel 200EUR.
Ma olen UniFi asjadega üldiselt kursis ja mõned tooted võiksid lõpuks koha leida aga tegemist liiga "me tahame ka Apple olla" lähenemisega - tooted võivad olla küll üle keskmise head, disainile on rõhku pandud aga on ka liiga kallid ühe eramu vajaduste jaoks.
-------
"You're working hard, I'm not, and in 100 years, we'll both be dead." - Wally
Vasta