kinnistusraamatu ja ehitusregistri andmed

ehituslubadega jms seonduv
kkalev
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 59
Liitunud: 18 Mai 2020, 20:41
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 2 korda

kinnistusraamatu ja ehitusregistri andmed

Lugemata postitus Postitas kkalev »

Kinnistusraamatus on kirjas korter paneelmajas ja vanem maja ka, aga kui login ehri sisse, siis kinnisvara nagu mul polegi. Kui otsin maja ehr-ist siis maja kohta andmed olemas ja märkega kasutusel. Kortermajaga nii, et majana ehris olemas. Et kas nii, et niikaua kuni ei plaani korterid ega majas teha ühtegi ümber-/juurdeehitust, mis nõuaks ehitusluba ja pärast ka kasutusluba, siis ehitisregistris minu ja kivi vahelist seost ei ole?
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: kinnistusraamatu ja ehitusregistri andmed

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Ehitusregistri üleanne ei ole näidata omandisuhet, selleks on kinnistusraamat.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
kkalev
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 59
Liitunud: 18 Mai 2020, 20:41
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 2 korda

Re: kinnistusraamatu ja ehitusregistri andmed

Lugemata postitus Postitas kkalev »

Urmas kirjutas: 15 Sept 2021, 14:37 Ehitusregistri üleanne ei ole näidata omandisuhet, selleks on kinnistusraamat.
Ehri juhendis kirjas, et sisselogituna menüüs Minu objektid näed endaga seotud objekte ja dokumente.
Kui minu kinnisvara pole ehri arvates minuga seotud objekt, siis tundub miskit vale
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: kinnistusraamatu ja ehitusregistri andmed

Lugemata postitus Postitas Urmas »

kkalev kirjutas: 17 Sept 2021, 23:35 Ehri juhendis kirjas, et sisselogituna menüüs Minu objektid näed endaga seotud objekte ja dokumente.
Kui minu kinnisvara pole ehri arvates minuga seotud objekt, siis tundub miskit vale
Ma nüüd ei saa aru? :scratch: Miks sulle tekitab depressiooni see, et EHR-s ei ole kirjas omandisuhet kui EHR-i eesmärk ei omandisuhete kajastamine? Kas sind ei rahulda, et oled kinnistusraamatus omanikuna kirjas? Näiteks, kas sinu arvates peavad EHR-s olema kirjas Tallinnas, Väike-Õismäel asuva 460m pikkuse ja 720 korteriga maja, nn "Õismäe hiina müür", ka kõigi korterite omandisuhted või peaks EHR-s olema siiski ainult konkreetse maja tehnilised andmed ja selles majas konkreetse korteri osas teostatud muudatused? Ühe maja 720 korteri olemasolul võivad omandisuhted muutuda paarkümmend korda päevas.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Äärenurk
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 707
Liitunud: 22 Veebr 2016, 15:46
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 27 korda

Re: kinnistusraamatu ja ehitusregistri andmed

Lugemata postitus Postitas Äärenurk »

Urmas kirjutas: 18 Sept 2021, 00:54
kkalev kirjutas: 17 Sept 2021, 23:35 Ehri juhendis kirjas, et sisselogituna menüüs Minu objektid näed endaga seotud objekte ja dokumente.
Kui minu kinnisvara pole ehri arvates minuga seotud objekt, siis tundub miskit vale
Ma nüüd ei saa aru? :scratch: Miks sulle tekitab depressiooni see, et EHR-s ei ole kirjas omandisuhet kui EHR-i eesmärk ei omandisuhete kajastamine? Kas sind ei rahulda, et oled kinnistusraamatus omanikuna kirjas? Näiteks, kas sinu arvates peavad EHR-s olema kirjas Tallinnas, Väike-Õismäel asuva 460m pikkuse ja 720 korteriga maja, nn "Õismäe hiina müür", ka kõigi korterite omandisuhted või peaks EHR-s olema siiski ainult konkreetse maja tehnilised andmed ja selles majas konkreetse korteri osas teostatud muudatused? Ühe maja 720 korteri olemasolul võivad omandisuhted muutuda paarkümmend korda päevas.
Õigustatud ootus, et E-riigis peaksid andmebaasid seotud olema ja sellist asja näha võiks.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: kinnistusraamatu ja ehitusregistri andmed

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Äärenurk kirjutas: 18 Sept 2021, 01:06 Õigustatud ootus, et E-riigis peaksid andmebaasid seotud olema ja sellist asja näha võiks.
Üks asi on ehitise tehnilised andmed ja konkreetse maja/korteri tehnosüsteemide/originaalprojekti muudatused ei pea kajastama omandisuhteid. Neid muudatusi võivad olla teinud erinevad omanikud. Miks peaks EHR-s kajastama mingi korteri/maja hüpoteeki või müügikeeldu? See vist ei ole EHR eesmärk. EHR-st vaatad, et kas on hoone/kortermaja jne ehitus/ümberehitus on tehtud seaduslikult ja kas selle kohta on ametlik kasutusluba. Omandisuhteid vaadatakse kinnistusameti andmebaasist. Mis teha, no ei ole tiigrihüppe EV-s 2in1 andmebaasi. Arvan, et paari hiirekliki rohkem tegemine sõrmeotsakestele hõõrdeville veel ei tekita. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
suvaline
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 745
Liitunud: 20 Jaan 2019, 18:17
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 21 korda

Re: kinnistusraamatu ja ehitusregistri andmed

Lugemata postitus Postitas suvaline »

Äärenurk kirjutas: 18 Sept 2021, 01:06
Urmas kirjutas: 18 Sept 2021, 00:54
kkalev kirjutas: 17 Sept 2021, 23:35 Ehri juhendis kirjas, et sisselogituna menüüs Minu objektid näed endaga seotud objekte ja dokumente.
Kui minu kinnisvara pole ...
Õigustatud ootus, et E-riigis peaksid andmebaasid seotud olema ja sellist asja näha võiks.
Mina sooviksin kogu informatsiooni näha veel ka Pärimisregistri ja Abieluvararegistri kaudu. Õigustatud ootus. :)
kkalev
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 59
Liitunud: 18 Mai 2020, 20:41
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 2 korda

Re: kinnistusraamatu ja ehitusregistri andmed

Lugemata postitus Postitas kkalev »

Eks segaduse tekitaja on ehri keskkond ja tema juhend. Kinnistusraamatus on lingitud nii, et oma kinnisvara pealt saan lingiga näha ehri andmeid ja igati loogiline oleks et kui ehri lubab oma juhendis näidata mulle minu objekte, siis oleks seal ka kinnisvara. Kui ehris oleks üheselt kirjas, et omanikuga on seotud ainult vallasvara ning taotlused ja load, siis oleks see arusaadav, aga nad lubavad eeldada rohkemat, kui nad suudavad
Äärenurk
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 707
Liitunud: 22 Veebr 2016, 15:46
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 27 korda

Re: kinnistusraamatu ja ehitusregistri andmed

Lugemata postitus Postitas Äärenurk »

suvaline kirjutas: 18 Sept 2021, 18:58
Äärenurk kirjutas: 18 Sept 2021, 01:06
kkalev kirjutas: 17 Sept 2021, 23:35 Ehri juhendis kirjas, et sisselogituna menüüs Minu objektid näed endaga seotud objekte ja dokumente.
Kui minu kinnisvara pole ...
Õigustatud ootus, et E-riigis peaksid andmebaasid seotud olema ja sellist asja näha võiks.
Mina sooviksin kogu informatsiooni näha veel ka Pärimisregistri ja Abieluvararegistri kaudu. Õigustatud ootus. :)
Kas EHR-i juhendi järgi lubatakse ka andmeid viidatud registritest?
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: kinnistusraamatu ja ehitusregistri andmed

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Suvaline, miks sa omistad mulle mõtteid, mida ma ei ole kirjutanud? Vaata oma eelmist postitust.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
rein113
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1108
Liitunud: 06 Apr 2009, 13:05
Asukoht: Pärnu
On tänanud: 57 korda
On tänatud: 40 korda

Re: kinnistusraamatu ja ehitusregistri andmed

Lugemata postitus Postitas rein113 »

Ehr.ee omanikke ei näita, aga kortermaja korral peaks see, kui palju ja millise netopinnaga korterid hoones on, seal ikka kirjas olema. Kui ei ole, siis on see omavalitsuse tegemata töö.
Võta arhitekt. Tuleb odavam.
kkalev
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 59
Liitunud: 18 Mai 2020, 20:41
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 2 korda

Re: kinnistusraamatu ja ehitusregistri andmed

Lugemata postitus Postitas kkalev »

ehri ei peagi omanikke näitama vaid omanikule näitama
Kui mina login sisse id kaardi või smarti või ... kaudu ja olen iseteeninduskeskkonna jaoks tuvastatud ja on olemas menüüpunkt Minu objektid siis kas minu maja ei ole siis minu objekt. Hetkel tundub et ei ole
rein113
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1108
Liitunud: 06 Apr 2009, 13:05
Asukoht: Pärnu
On tänanud: 57 korda
On tänatud: 40 korda

Re: kinnistusraamatu ja ehitusregistri andmed

Lugemata postitus Postitas rein113 »

Lõpetaks selle teema lihtsalt:
"Et kas nii, et niikaua kuni ei plaani korterid ega majas teha ühtegi ümber-/juurdeehitust, mis nõuaks ehitusluba ja pärast ka kasutusluba, siis ehitisregistris minu ja kivi vahelist seost ei ole?"
Jah, kui sa just ei ole üks sellesse protsessi kaasatud isik.
Võta arhitekt. Tuleb odavam.
Vasta