Liimpuittala kandevõime

renxx
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 117
Liitunud: 20 Okt 2011, 20:21
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 3 korda

Liimpuittala kandevõime

Lugemata postitus Postitas renxx »

Võibolla on siin keegi, kes viitsib natuke kaasa mõelda. Küsimus on selles liimpuittalas, millele toetuvad müürist 2.5m üleulatuvad fermid. Või õigemini siis postides mille peale see tala tuleb. Valmis on mul valatud vasakusse nurka taldmik posti jaoks ja selle sopi keskele, ehk siis olen mõelnud tala panna kahe posti peale.

Talaks tuleb 200x400 liimpuit, Kui piisaks vaid vasakusse nurka postist, siis visuaalselt jätaks ma selle keskmise posti ladumata. Katusekatteks tuleb kivi ja katusekalle 20 kraadi.

Pilt
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10775
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Liimpuittala kandevõime

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Kui projektis on ette nähtud midagi, mis häirib sinu visuaali ja sa teed oma visuaalile sobivaks foorumlaste arvamuste põhjal, eirates projekti, siis kirjuta siia uuesti, mida arvab sinu visuaalist näiteks kindlustus kui asi on kokku kukkunud. Jään põnevusega ootama!
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
renxx
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 117
Liitunud: 20 Okt 2011, 20:21
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 3 korda

Re: Liimpuittala kandevõime

Lugemata postitus Postitas renxx »

Võibolla on siin keegi, kes viitsib natuke kaasa mõelda <- see lause oli siia põhjusega kirjutatud, kes on selliste arvutustega rohkem kursis, tal oleks lihtsate arvutustega vastus käes.

Sinu kõige tugevam külg on aga targutamine, midagi ei juhtuks kui sa sellest teemast mööda käiksid ilma midagi kirjutamata.
Äärenurk
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 707
Liitunud: 22 Veebr 2016, 15:46
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 27 korda

Re: Liimpuittala kandevõime

Lugemata postitus Postitas Äärenurk »

Aga kui annad sõrestikutootjale ülesande, et ei ole ühtegi posti ega tala, vaid sõrestike otsad ulatuvad pikalt üle müüri?
Saaksid mõlemast postist lahti.
renxx
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 117
Liitunud: 20 Okt 2011, 20:21
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 3 korda

Re: Liimpuittala kandevõime

Lugemata postitus Postitas renxx »

Fermid on tellitud, Olen sarnase lahendusega ühe maja paar aastat tagasi teinud, siis öeldi, et 2.5m üle müüride on natuke liiga palju, kindlam kasutada seal kandetala.

See liimpuittala mulle seal ka meeldib + ka see post seal nurgas. Kui arvutused välja annaksid, siis jätaks lihtsalt selle keskmise posti ära, on ta osaliselt ka vannitoa akna ees. Enamus raskust on müüri peal, sellele talale ei tohiks eriti suurt raskust toetuda, kuid seda mina välja arvutada ei oska ..
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10775
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Liimpuittala kandevõime

Lugemata postitus Postitas Urmas »

renxx kirjutas: 12 Sept 2021, 20:03 Sinu kõige tugevam külg on aga targutamine, midagi ei juhtuks kui sa sellest teemast mööda käiksid ilma midagi kirjutamata.
Kas sellist varianti ei või olla, et minu tugevam külg on oma pee puhtana hoidmine ja jamade korral panna teised maksma, mitte jääma ise süüdi? :scratch: Lihtsalt annan oma postitusega mõtteainet, aga kui sa ei viitsi kaasa mõelda, siis on see sinu mure ja selles ma sind kahjuks aidata ei saa.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10775
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Liimpuittala kandevõime

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Äärenurk kirjutas: 12 Sept 2021, 20:27 Aga kui annad sõrestikutootjale ülesande, et ei ole ühtegi posti ega tala, vaid sõrestike otsad ulatuvad pikalt üle müüri?
Saaksid mõlemast postist lahti.
Kas see lisaülesanne sõrestikutootjale ei ole mitte tasuline? :scratch: Muud põhjust ma foorumist küsimisele ei suuda välja mõelda.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
renxx
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 117
Liitunud: 20 Okt 2011, 20:21
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 3 korda

Re: Liimpuittala kandevõime

Lugemata postitus Postitas renxx »

Ma andsin sulle selgelt ju mõista, et sa ei pea siia teemasse kirjutama, palun ära tee seda.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10775
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Liimpuittala kandevõime

Lugemata postitus Postitas Urmas »

renxx kirjutas: 12 Sept 2021, 20:56 Ma andsin sulle selgelt ju mõista, et sa ei pea siia teemasse kirjutama, palun ära tee seda.
Miks sa minu suhtes seda varianti ei kasuta? ucp.php?i=ucp_zebra&mode=foes
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Äärenurk
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 707
Liitunud: 22 Veebr 2016, 15:46
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 27 korda

Re: Liimpuittala kandevõime

Lugemata postitus Postitas Äärenurk »

renxx kirjutas: 12 Sept 2021, 20:44 Enamus raskust on müüri peal, sellele talale ei tohiks eriti suurt raskust toetuda
Sõrestikud pole üldjuhul nii töötama mõeldud. Kuhu tootja joonisel tugi pandud on? Kui müürile, saad talast loobuda, kui talale, siis müüri peale toetada ei tohi.
renxx
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 117
Liitunud: 20 Okt 2011, 20:21
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 3 korda

Re: Liimpuittala kandevõime

Lugemata postitus Postitas renxx »

Kannab müürilt. Kuid 2.5m üleülatuvad fermid võivad lume koormuse all läbi vajuda ?
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10775
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Liimpuittala kandevõime

Lugemata postitus Postitas Urmas »

renxx kirjutas: 12 Sept 2021, 21:33 Kannab müürilt. Kuid 2.5m üleülatuvad fermid võivad lume koormuse all läbi vajuda ?
Tegin arvutused, ei vaju need fermid kuhugi. Arvutustes võtsin arvesse ka Gretakese poolt mainitud kliimasoojenemise teguri(5 aasta pärast saab meie laiuskraadidel 2 banaanisaaki aastas). Suusatamas saad 5 aasta pärast käia AÜE-s, neil on seal kunstlume rajad juba tehtud. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Äärenurk
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 707
Liitunud: 22 Veebr 2016, 15:46
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 27 korda

Re: Liimpuittala kandevõime

Lugemata postitus Postitas Äärenurk »

Kui tootja on need projekteerinud müürile toetuma, siis peab olema ta arvestanud ka lumekoormusega üleulatuvatel otstel. Kindluse mõttes arutle sel teemal tootja või tootja projekteerijaga.
renxx
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 117
Liitunud: 20 Okt 2011, 20:21
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 3 korda

Re: Liimpuittala kandevõime

Lugemata postitus Postitas renxx »

Urmas kirjutas: 12 Sept 2021, 21:38
renxx kirjutas: 12 Sept 2021, 21:33 Kannab müürilt. Kuid 2.5m üleülatuvad fermid võivad lume koormuse all läbi vajuda ?
Tegin arvutused, ei vaju need fermid kuhugi. Arvutustes võtsin arvesse ka Gretakese poolt mainitud kliimasoojenemise teguri(5 aasta pärast saab meie laiuskraadidel 2 banaanisaaki aastas). Suusatamas saad 5 aasta pärast käia AÜE-s, neil on seal kunstlume rajad juba tehtud. ;)
Sul mingid kompleksid või milles see probleem seisneb ? Palusin sul mitte kirjutada siia teemasse, millest sa aru ei saa ?
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10775
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Liimpuittala kandevõime

Lugemata postitus Postitas Urmas »

renxx kirjutas: 12 Sept 2021, 21:44 Sul mingid kompleksid või milles see probleem seisneb ?
Ei ole komplekse, lihtsalt nüüd teeb juba nalja.
renxx kirjutas: 12 Sept 2021, 21:44Palusin sul mitte kirjutada siia teemasse, millest sa aru ei saa ?
Avalik foorum nagu ja avalikus foorumis peaks teema püstitajal olema nagu mingi kommentaaride sisu talumiskohustus. Isegi kui nad kommentaari mõttest aru ei saa.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
abe
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 191
Liitunud: 30 Dets 2009, 15:38
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 2 korda

Re: Liimpuittala kandevõime

Lugemata postitus Postitas abe »

renxx kirjutas: 12 Sept 2021, 20:44 Enamus raskust on müüri peal, sellele talale ei tohiks eriti suurt raskust toetuda, kuid seda mina välja arvutada ei oska ..
Mingil põhjusel on talaks projekteeritud 200x400, ju siis ikka mingeid jõudusid see peab vastu võtma? Sõrestiku tootja/arvutaja poole pead pöörduma, mitte foorumisse.
Kõik, mis teeme, parandame kohe ära!
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Liimpuittala kandevõime

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Jälle teema kus otseseid konstruktiivseid kandevõimega seotud probleemide lahendusi otsitakse foorumist...
Sul on olemas sõrestikutootja ja temale antud lähteülesanne (sh toetingimused, koormused, geomeetria jms)
Ja nüüd soovid kogu süsteemi muuta
Pole ju vaja mitu korda mõistatada mis peab tegema - kõik tuleb uuesti arvutada ja projekteerida
Sellistele küsimustele foorumist vastuseid otsida ei ole mõtet...
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10775
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Liimpuittala kandevõime

Lugemata postitus Postitas Urmas »

xxx111 kirjutas: 12 Okt 2021, 14:03 Sellistele küsimustele foorumist vastuseid otsida ei ole mõtet...
Üritasin sedasama mõtet kasutaja renxx-le sisendada nii ühtpidi kui teistpidi ja vastuseid-palveid mulle sa vist lugesid. Ega mul muud üle ei jäänudki kui austada kasutaja renxx "idioodi järjekindlust". ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Liimpuittala kandevõime

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Urmas kirjutas: 12 Okt 2021, 19:29
xxx111 kirjutas: 12 Okt 2021, 14:03 Sellistele küsimustele foorumist vastuseid otsida ei ole mõtet...
Üritasin sedasama mõtet kasutaja renxx-le sisendada nii ühtpidi kui teistpidi ja vastuseid-palveid mulle sa vist lugesid. Ega mul muud üle ei jäänudki kui austada kasutaja renxx "idioodi järjekindlust". ;)
Lugesin...
Ehk oli probleem selles, et väljendasid oma mõtteid pisut provokatiivselt...
Vasta