Purmo radikad kortermajas tuba külm tihti

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
no_ei_oska_ise
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 12
Liitunud: 28 Okt 2019, 17:48

Purmo radikad kortermajas tuba külm tihti

Lugemata postitus Postitas no_ei_oska_ise »

On kellelgi kogemust nende radikate probleemidega?
Probleem selles, et viimase korruse korter, talvel alatihti küte kaob vaikselt kuhugi. Hakkavad jahtuma ükshaaval, kuni täitsa otsas.
Nüüd maja ütles, et need moodsad asjad ei ühtivat vana süsteemiga (radikad on 15a umbes, maja pump 20a) ja hakkasid ajama, et radikad vaja välja vahetada hoopis, kuigi minu arust on tõenäoline probleem püstiku torus, mis juba radikate vahetamise ajal oli poolumbes, aga see ei olevat kohe üldse võimalik, sest süsteemis keemiline vesi. Kas see keemline vesi pesi siis vana roostekihi maha või? (vastust ei tulnud) Ja on käidud korrus allpool, kui mul olid kõik radiakd külmad, siis oli 1m ülespoole alumise korruse radiaktest soe ja edasi ülestulev toru külm. See peaks juba ise ütlema, et asi ei ole radikates, mis korraliku rõhuga lähevad kenasti soojaks.
Tõsi on muidugi see, et samast torust 2 sooja saavat radikat on erineva temperatuuriga sageli, nii 5-10C vahe
Et asja paremaks teha panid nad radika õhutusventiilide ja radika vahele kuulkraanid, ohutuse mõttes, äkki hakkab tilkuma. Ma küll aru ei saanud, kuidas selle kuulkraani kaudu soe radikasse jõuab, aga las see jääb.
See on kaua kestnud lugu ja mul on villand sellest igakuisest lunimisest, et palun keerake sooja juurde. Ja kui keeratakse, siis teine probleem see, et siis teistel pidi minema jälle liiga soojaks - temperatuuride vahe korteris mingi 5C vähemalt, kuni keegi pistab kisama, et tema ei maksa õue kütmise eest või lihtsalt keerab vähemaks ja...kõik algab otsast peale.
Üks torumees väitis, et Purmo pidigi olema selline keeruline radikas, et lausa pandud ühe proua pärast lisapump majja. Ma olen küll võhik teemas, aga vaatan seda radikat ja aru ei saa millest see keerukus tulla võib - 2 paneeli ja ribid vahel... Ühesõnaga neil on 100 teooriat miks püstiku toru 2 korruse vahel ei vaheta ja kõik!
On keegi pädev mulle ütlema selliseid asju:
* mis see tõenäoline põhjus saab olla, et väisetavalt ainult 1 korter majas on külm?
* kas KÜ puhul on õigus võtta teine firma, mitte see mis tegeleb maja torutöödega ja lasta see püstikutoru ära vahetada oma kulu ja kirjadega? (maja toru-firma ei vasta mu palvele teha hinnapakkumine selleks tööks)
* kas on olemas mingi selline firma, kes päriselt suudab teha nö auditi kus probleem pesitseb?
Ühesõnaga ma ei tea, mis teha, et sellel kord lõpp tuleks. Tahaks püsivalt sooja, aga seda ei saa. Tahaks müüa, aga seda ka ei saa ilma olulise kahjuta. Teab keegi, mis teha?
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1933
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 78 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Purmo radikad kortermajas tuba külm tihti

Lugemata postitus Postitas aero »

Otsingut kasutasid? Sellest teemast (mõni korter külm, enamik soojad) on siin jutustatud küll. Kui maja küttekulud jagunevad m2 peale võrdselt, siis on kõigil korteritel ka võrdne õigus soojale toale. Konkreetne tehniline lahendus on KÜ otsustada. Vahetavad torustiku/radikad, panevad sulle lisaradikad või sinu püstikule lisapumba, panevad kõigile korteritele regulaatorid/termostaadid (need, kel palav, saavad oma kütet maha keerata), panevad sulle lisaks elektriradikad (kõik lisakulud jagada terve maja peale, analoogselt üldelektriga) ... misiganes.

Alustada tuleks mõõtmisest. Soojamüüjatel on mingid salvestusvõimelised mõõteseadmed selliseks puhuks. Vedeleb sul toas mingi aja ja salvestab. Tulemuste järgi saab määrata puuduoleva soojushulga. NB! radika(te) temperatuur ei ole otseselt oluline. TOAtemperatuur on oluline.
no_ei_oska_ise
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 12
Liitunud: 28 Okt 2019, 17:48

Re: Purmo radikad kortermajas tuba külm tihti

Lugemata postitus Postitas no_ei_oska_ise »

Otsingut olen kasutanud, aga ju pole õiget otsisõna kasutanud, pole leidnud üsna sarnast lugu ja lahendust sellele. Et sellised salvestavad seadmed on olemas, seda ma ei teadnud, tänud vihje eest!
Aga mis puutub ühistu senisesse tegevusse, siis...ma ei ütle midagi, igaüks arvutab ise, kui süvitsi probleemi lahendamisega tegeletud on, kui asi on 8a kestnud ja nüüd pandi kuulkraanid.
-virks-
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 188
Liitunud: 28 Apr 2013, 12:38
On tänatud: 10 korda

Re: Purmo radikad kortermajas tuba külm tihti

Lugemata postitus Postitas -virks- »

Kas õhutades tuleb vesi või õhk? Kui kumbagi ei tule on torustik umbes või rõhk liiga madal.
no_ei_oska_ise
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 12
Liitunud: 28 Okt 2019, 17:48

Re: Purmo radikad kortermajas tuba külm tihti

Lugemata postitus Postitas no_ei_oska_ise »

no kui ma olen ventiili lahti keeranud, et äkki muutub midagi, siis enamasti ei juhtu midagi. Ja soojemaks ka ei lähe. No seda ma räägin juba mitu aastat neile, et torud olid radikaid vahetades poolumbes, aga nad raiuvad nagu rauda, et "keemiline vesi, keemiline vesi, ei saa olla, pole kunagi umbes toru näinud". Ma ei saa kuidagi torudele röntgenit ka teha :)
Aga kellelgi kogemust Purmodega ei ole? Kuidagi raske uskuda, et asi on ainult radika margis ja hoopis need tuleb seina pealt maha katkuda ja "oleks siis alumiinium või plekk..." asemele panna?
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10636
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Purmo radikad kortermajas tuba külm tihti

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Radikas ei saa olla. Ma ei saa, aru, KÜ on mingid eriti ebapädevad tegelased küttesüsteemi kallal. Jah kui radikas on õhk siis vesi ei liigu, samuti toru võib umbes olla. Keegi on kuskil mingi kraani kinni keeranud või liiga kinni.
Adlolf
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 348
Liitunud: 18 Jaan 2014, 13:03
On tänatud: 10 korda

Re: Purmo radikad kortermajas tuba külm tihti

Lugemata postitus Postitas Adlolf »

Tere!
no_ei_oska_ise kirjutas: 09 Sept 2021, 23:57 See on kaua kestnud lugu ja mul on villand sellest igakuisest lunimisest, et palun keerake sooja juurde. Ja kui keeratakse, siis teine probleem see, et siis teistel pidi minema jälle liiga soojaks - temperatuuride vahe korteris mingi 5C vähemalt, kuni keegi pistab kisama, et tema ei maksa õue kütmise eest või lihtsalt keerab vähemaks ja...kõik algab otsast peale.
Pöördu inimese poole kes tegeleb majas soojuse keeramisega. Palu, et ta näitaks kuidas toimub soojuse juurde ja vähemaks keeramine. Tee soojussõlmest pilt.
-virks-
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 188
Liitunud: 28 Apr 2013, 12:38
On tänatud: 10 korda

Re: Purmo radikad kortermajas tuba külm tihti

Lugemata postitus Postitas -virks- »

Kui radikaid õhutades õhku ega vett ei tule on rõhk liiga madal ja sooja juurdekeeramine ei aita.
no_ei_oska_ise
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 12
Liitunud: 28 Okt 2019, 17:48

Re: Purmo radikad kortermajas tuba külm tihti

Lugemata postitus Postitas no_ei_oska_ise »

Kalvis kirjutas: 11 Sept 2021, 08:16 Radikas ei saa olla. Ma ei saa, aru, KÜ on mingid eriti ebapädevad tegelased küttesüsteemi kallal. Jah kui radikas on õhk siis vesi ei liigu, samuti toru võib umbes olla. Keegi on kuskil mingi kraani kinni keeranud või liiga kinni.
:) vahel tundub mulle ka nii, et ebapädevad, aga siis saan aru, et külm on ainult mul - neil on kõik hästi, milleks rapsida. Ja hooldusfirma omadel on "ei midagi isiklikku, lihtsalt business" jutt, et kui saab midagi maha müüa, siis kohe teeks, aga toruvahetus on ilmselt mitte väga kasumlik. Ja muidugi nad käivad maha keeramas, sest kui mul soojaks läheb, siis neil on liiga palav ja arve läheb suureks. Ja nii me käime ümber selle katla ja sikutame iga mees oma poole. Aga ma tahaks, et oleks mugav nii mul kui ka teistel, a vot seda ei saa :) No mis siis ikka.
Aga tänud kõigile, kes viitsisid kaasa mõelda.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10636
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Purmo radikad kortermajas tuba külm tihti

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Natuke vihjeid tuli - kui keeramas käidi siis on teil ühetorusüsttem ja sa asud nn. lõpus. Seega ummistust pole vaid keerati kütet liiga palju maha. Klassikaline tasakaalustamatus! Seda saab paremaks teha aga see on keerulisem (tuleb ühes püstakus rohkem peale keerata ja teises vähem).
Lihtsaim lahendus on kahetorusüsteemi ümberehitamine - see ei ole kallis aga töömahukas ja siis radikatele termostaatide ette paigaldamine.
Vasta