Tänapäeva külmikutest

siia käivad üldised teemad, mis teistesse foorumitesse ei sobi
hõrekasutaja
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 6
Liitunud: 05 Mai 2021, 13:27

Tänapäeva külmikutest

Lugemata postitus Postitas hõrekasutaja »

Rääkige mulle uuematest külmikutest. Kas nüüd ongi nii, et kui vana, mehaanilise termostaadiga külmik läheb katki, siis uue ostmisel, olgu ta NoFrost või mitte, tuleb arvestada sellega, et külmik pidevalt häälitseb nurgas? Need uued oleks justkui tehtud kinnise köögi jaoks või väga suure maja jaoks, kus on võimalik müra eest kaugele eemale hoida.
Meile pandi nädala eest sisse integreeritav Samsung, NoFrost (ei teadnud veel, et need kogu aeg askeldavad). Ja nüüd teeb ta pidevalt mingeid hääli, päris vait on mõned korrad päevas 5-10 minutit korraga). Kompressor on päris lärmakas, kindlasti mitte 35 dB, nagu paberites kirjas. Teenindus ütleb, et esimesed 2-4 nädalat võibki teha kõvemat hääl. Kahtlustan, et see jutt võib olla lihtsalt n-ö lohutuseks, kuni ma lärmiga harjun. Lisaks ei mahtunud meie köögimööbli avasse ära see kummitihend, mis peab kapi külgservas olema. See ka ehk suurendab müra.
Kuidas teil on kogemused uute, sel aastal ja eelmisel ostetud külmikute mudelitega? Huvitavad nii eraldi kui ka integreeritavad mudelid. Võimalik, et pean uue ostma, kui ma nende "normaalsete" häältega ei harju. Teen kapist 3 meetri kaugusel tööd ja põgeneda pole kuskile.
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4215
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 80 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Tänapäeva külmikutest

Lugemata postitus Postitas Hiid »

kui vana oli vaiksem, kui uus, siis kindlasti mingi jama.
Ise pole küll uuemaotsa külmikutega müra pärast, pidanud kimpus olema...
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1925
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 77 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Tänapäeva külmikutest

Lugemata postitus Postitas aero »

Tõmba mingi äpp ja mõõda dB ära. Samadel tingimustel korduvalt mõõtes peaks 3 nädala peale aru saama kas müratase muutub. Tihendi puudumine võib mõjutada küll. Kui tootja on tihendi ette nähtud aga jätsite ära siis nad laiutavad käsi - paigaldusnõuded täitmata. Kui originaal ei mahu, katseta aknatihendeid ntx.
Walter2
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 442
Liitunud: 11 Juun 2016, 21:54
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 19 korda

Re: Tänapäeva külmikutest

Lugemata postitus Postitas Walter2 »

Kes selle kapi paika pani - töömees? Kas kapp ikka on õieti välja looditud? Osadel markidel võivad kompressori juures olla nn. transpordifignjaad (ei teagi kuidas neid kutsuda..), mis tuleb eemaldada aga kapi installeerimisest on kasutusjuhendis ka kõik vajalik kirjas - soovitan järgi vaadata.
Vanematele hangitud 3 aastat vana Samsung töötas/töötab siiani nii vaikselt et ei saa arugi.. ning teeb ta seda kindlasti mitte koguaeg vaid rohkem on vait kui töötab.
elmut
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 77
Liitunud: 17 Aug 2007, 20:57
Asukoht: Tallinn
On tänatud: 1 kord

Re: Tänapäeva külmikutest

Lugemata postitus Postitas elmut »

Ma ka arvan ,kas paigaldus viga või samsa teebki nii, sai aasta tagasi 2 snaiget soetatud tava ja sügav tava ka no frost ,aga mõlemad köögis ja hääletud, üli vaiksed.
suvaline
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 747
Liitunud: 20 Jaan 2019, 18:17
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 21 korda

Re: Tänapäeva külmikutest

Lugemata postitus Postitas suvaline »

Müra põhjus: NoFrost tehnoloogia. Lihtsam kord kvartalis kahe kompressoriga masinal sügavkülma sulatada, saab ka eelmiste aastate ununenud marjad ära visata.
hõrekasutaja
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 6
Liitunud: 05 Mai 2021, 13:27

Re: Tänapäeva külmikutest

Lugemata postitus Postitas hõrekasutaja »

Paika pani Euronicsi paigaldaja. Kapp looditi minu silme all ära, sellega ei tohiks olla probleemi. Vana (2007 toodetud Zanussi) oli tõesti kordades vaiksem. Vana kappi sulatasingi 1-2 korda aastas, see ei ole üldse probleem, ma lihtsalt ei osanud seda NoFrosti enne karta.
Aga jah, see tihend ... Kui ma ise sinna midagi toppida ei suuda, eks siis kutsun paigaldaja tagasi. Aga enne püüan selle 2-4 nädalat ära oodata, äkki tõesti alles "kohaneb", nagu mulle kinnitatakse. Kohanemisejuttu olen lugenud ka inglis- ja saksakeelsetest Samsungi foorumitest.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6096
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Tänapäeva külmikutest

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

suvaline kirjutas: 07 Sept 2021, 17:07kord kvartalis kahe kompressoriga masinal sügavkülma sulatada
Kas enam tehaksegi kahe kompressoriga külmikuid? Mul on ka 2002 a UPO siiani töös. Maksis tollal tohutu summa 8500 krooni (543 €).
elmut
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 77
Liitunud: 17 Aug 2007, 20:57
Asukoht: Tallinn
On tänatud: 1 kord

Re: Tänapäeva külmikutest

Lugemata postitus Postitas elmut »

Selge ,et vanasti maksid hullult .Need 2 snaiget 168 kõrged olid kokku 420€, 2005 ostsin telku sharp aquos 42 tolli ja hind oli ligi 40000 eeku ma sain selle 15000 eeku aga seegi on 1000€ sest oma mees oli.i Praegu philips amilight 58 android 750 €.
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Tänapäeva külmikutest

Lugemata postitus Postitas rokikas »

hõrekasutaja kirjutas: 07 Sept 2021, 13:42 Kas nüüd ongi nii, et kui vana, mehaanilise termostaadiga külmik läheb katki, siis uue ostmisel, olgu ta NoFrost või mitte, tuleb arvestada sellega, et külmik pidevalt häälitseb nurgas?
~Aasta tagasi ostsime ka Samsungi külmiku https://www.samsung.com/ee/refrigerator ... 3415ss-ef/
Uriseb, naksub ja paugub siiani, juu ei ole veel sisse töötanud :lol:
Oleks pidanud ikka kohe poodi tagasi viima. :mad:
hõrekasutaja
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 6
Liitunud: 05 Mai 2021, 13:27

Re: Tänapäeva külmikutest

Lugemata postitus Postitas hõrekasutaja »

rokikas kirjutas: 08 Sept 2021, 17:03
hõrekasutaja kirjutas: 07 Sept 2021, 13:42 Kas nüüd ongi nii, et kui vana, mehaanilise termostaadiga külmik läheb katki, siis uue ostmisel, olgu ta NoFrost või mitte, tuleb arvestada sellega, et külmik pidevalt häälitseb nurgas?
~Aasta tagasi ostsime ka Samsungi külmiku https://www.samsung.com/ee/refrigerator ... 3415ss-ef/
Uriseb, naksub ja paugub siiani, juu ei ole veel sisse töötanud :lol:
Oleks pidanud ikka kohe poodi tagasi viima. :mad:
Ega nad ei kipu tagasi võtma ka, pidi ju "normaalne" olema. Ma juba otsin uut, manuaalse sulatusega ja eraldiseisvat masinat. Ja katkestasin selle pikendatud 4 a garantii, saan vähemalt 75 eurot tagasi.
Olen nüüd graafikut pidanud, mu külmik töötab ca 50 minutit jutti ja siis on 7-9 minutit vait. Ja niimoodi ilmselt 24 h. Kuigi on reguleeritud kõige soojema temperatuuri peale, et ma päris hulluks ei läheks. Helitugevuse äpp ei näita üle 35 dB, see on huvitav.
elektron
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 420
Liitunud: 03 Sept 2019, 16:51
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 26 korda

Re: Tänapäeva külmikutest

Lugemata postitus Postitas elektron »

hõrekasutaja kirjutas: 08 Sept 2021, 17:15 Helitugevuse äpp ei näita üle 35 dB, see on huvitav.

Esiteks see äpp näitab aiateibaid, teiseks määrab palju ka müra iseloom. Sääsepinin võib väga häiriv olla, kuigi SPL-mõõtja ei tee teist nägugi.
ahjuke
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 593
Liitunud: 18 Mär 2013, 18:44
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 31 korda

Re: Tänapäeva külmikutest

Lugemata postitus Postitas ahjuke »

Ca 3a tagasi sai wöörpool toodud,ainult lagunes...ja kestiski garantiiaja.Nüüd kevadel jälle tuksis viskas üle ja snaige see vanakooli oma veel mitte elektroonse ajuga ja mõlemad toimisid ja toimib normaalselt,ei häiri miski.
Vasta