lisahoone ehitusluba?

ehituslubadega jms seonduv
sariehitaja
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 11
Liitunud: 23 Jaan 2017, 17:10

lisahoone ehitusluba?

Lugemata postitus Postitas sariehitaja »

tere

mul on elamul ehitusluba, elamu ehitusjärgus.
tahan hoovile teha abihoonet 20...60m2 vahemikus, kas pean taotlema eraldi ehitusloa abihoonele või peaks muutma olemasoleva ehitusloa mahtu? olemasolev ehitusluba on terviklik, lisaks hoonele ka kogu krundi planeering haljastuse ja aedadega.
või on lähenemine igas omavalitsuses erinev? ma saatsin valda päringu aga siiani pole kippu ega kõppu, samas tahaks ruttu töödega alustada et enne külmasid saaks müürid tehtud.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10824
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: lisahoone ehitusluba?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

sariehitaja kirjutas: 27 Aug 2021, 13:10 või on lähenemine igas omavalitsuses erinev? ma saatsin valda päringu aga siiani pole kippu ega kõppu, samas tahaks ruttu töödega alustada et enne külmasid saaks müürid tehtud.
Jube halvasti on mõjunud inimestele "tiigrihüppega" kaasaminek ja selle hüppega kaasnev mõtteviis, et kõik saab tehtud läbi arvuti ja sellest mõtteviisist omakorda tulenev laiskus. Ei viitsita enam KOV ehitusministri jutule kõmpida, isegi kui see minister töötaks kõrvalmajas. Kui ministri staap on kaugemal, siis autod on tänapäeval vist kõigil olemas. Või veel ei ole? Lisaboonus on isiklik kontakt kohaliku ministriga ja vestluse käigus võib tekkida palju teisi huvitavaid küsimusi ja saada vastuseid, selmet oodata 30(?) päeva, millise aja jooksul KOV peab vastama kodaniku kirjale. ;) Ise mingis mõttes olen tiigrihüppega kaasa läinud, aga nii laisaks veel ei muutunud, et ei leiaks aega ca 5km kaugusel olevast ehitusministri staabist(meie KOV peamaja) läbi hüppamiseks ja kui ta on kohal, siis oma muresid kurta.
No ei mäleta täpselt millal, mis põhjusel ja mis koolis on mulle õpetatud, et palju lihtsam ja tulemuslikum on asju ajada läbi vahetu kontakti, mitte kirja teel. Millegipärast on see soovitus mul ajju talletunud ja meelsamini kasutan seda varianti, selmet kuhugi kirjutada ja oodata vastust. On veel võimalus kasutada telefoni, mis ka suhteliselt kiire meetod küsimustele vastuste saamiseks. ;)
Teemasse kah. Kas mitte kuni 60m2 kõrvalhoone ehituseks ei pidanud valda saatma ehitusteatise koos lihtsa projektiga ja kui sealt teatud aja jooksul vastust ei tulnud, siis võis hakata tegutsema. Vaata Ehituseadustikku, seal peaks olema see kirjas. Eks targemad täpsustavad seda kui valesti mäletan.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
kraatrimees
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 15
Liitunud: 29 Juun 2021, 09:15
On tänatud: 1 kord

Re: lisahoone ehitusluba?

Lugemata postitus Postitas kraatrimees »

Ma ei viitsi kirjutada, kui laisad kõik on ja kui tubli ma olen aga abiks ehk tabel:
https://www.riigiteataja.ee/aktilisa/10 ... Lisa_1.pdf
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10824
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: lisahoone ehitusluba?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

kraatrimees kirjutas: 27 Aug 2021, 15:47 Ma ei viitsi kirjutada, kui laisad kõik on ja kui tubli ma olen ...
Tubli ja usin oled , aga ma olin nii laisk, et ei viitsinud seda tabelit üles otsida. ;) Kuigi, seda tabelit olen siin foorumis ennegi figureerimas näinud. Arvatavasti mu silmad ei pruugi näha ega kõrvad kuulda seda aega, kus hakatakse uuesti soovitama ja eelistama isikliku kontakti meetodit, aga see aeg tuleb tagasi kindlasti. ;)
Jälle targutan- kui raske oli teema algatajal enda arvuti guugli otsingusse sisse toksida märksõna "Ehitusseadustik" ja natuke mõttega seedida sinna kirja pandut?
Sinu tõlgendus ja arusaamine minu kommentaari mõttest on kuidagi kummaline ja jätab sinust mõtlemislaisa inimese mulje. Probleemid funktsionaalse lugemisoskusega? Ei mäleta täpset sõnastust, aga juristidel on vist mingi ütlemine, mis kõlab umbes nii, et kui on üks § ja kaks advokaati, siis on kolm erinevat tõlgendust. ;)
Vaata, kasutaja kraatrimees, nii kurb kui see ka ei oleks, siis KOV-des istuvad tõesti seaduse §-dest erinevate arusaamiste/tõlgendamistega ehitusministrid ja siit ka minu eelmises kommentaaris soovitus minna ise kohale arusaamiseks ministri konkreetsest tõlgendusest konkreetses vallas. Muide, KOV-le on antud õigus kehtestada lisaks EhS-le ka oma piiranguid. Kus vallas teemaalgataja elab, sellest ta vaikib nagu 2WW ajal sakslaste kätte vangi langenud vene partisan. Raiugu või 100-ks tükiks ja iga tükk karjub vastuseks "ei ütle".
Ja teema algataja, sariehitaja, vist kirjutas ühe murena nii
sariehitaja kirjutas: 27 Aug 2021, 13:10või on lähenemine igas omavalitsuses erinev?
Sellest ka minu soovitused ise kohale minna ja oma mure ehitusministrile otse ära rääkida.
Ma ei tea, kas sa, kasutaja kraatrimees, oled lugenud siinse kasutaja pikk88 vaidlust Päästeametniku tõlgendust TuOS §-st, mille PA ametniku tõlgenduse järgi pidi hajaasustuses iga uue ehitatava eramu omaniku kohustuseks olema oma krundile parditiigi ehk tuletõrje veevõtukoha kaevamine või vähemalt 10m3(?) veemahuti paigaldus koos veevaru olemasoluga? Enne pikk88 PA ametnikust jagu ei saanud kui pidi võtma juristi appi. Muidugi aitas teda vist ka see, et jurakast PA ametnik vahetas töökohta. Kui huvi, siis vaata teemast "Palkmajad".
Ja üleüldse on millegipärast väga paljudel mõtlemisprobleemid. Kui see muidugi ei olnud kellegi ajakirjandusliku eksperimendi käigus esitatud küsimus, siis selle kohta on hea näide elektriteemas kasutaja Matimati112 küsimus ja Matimati112-t arvatavasti kukalt sügama panev Küülalise vastus tema küsimusele. ;) viewtopic.php?f=8&t=68705
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10824
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: lisahoone ehitusluba?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

kunn24 kirjutas: 27 Aug 2021, 22:46 Mis pikk jahu, 20 -60 m2 tuleb esitada EHR-i ehitusteatis ja kogu lugu.
Ja millest mina jahusin? Sõimata sain ainult targutamise eest. ;)
Urmas kirjutas: 27 Aug 2021, 14:41 Teemasse kah. Kas mitte kuni 60m2 kõrvalhoone ehituseks ei pidanud valda saatma ehitusteatise koos lihtsa projektiga ja kui sealt teatud aja jooksul vastust ei tulnud, siis võis hakata tegutsema. Vaata Ehituseadustikku, seal peaks olema see kirjas.
Urmas kirjutas: 27 Aug 2021, 18:31 Jälle targutan- kui raske oli teema algatajal enda arvuti guugli otsingusse sisse toksida märksõna "Ehitusseadustik" ja natuke mõttega seedida sinna kirja pandut?
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
rein113
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1109
Liitunud: 06 Apr 2009, 13:05
Asukoht: Pärnu
On tänanud: 57 korda
On tänatud: 40 korda

Re: lisahoone ehitusluba?

Lugemata postitus Postitas rein113 »

Iga rajatav hoone on ehitisregistris oma numbriga, sa pead selle abihoone jaoks esitama ehitusteatise (ja kahjuks ka projekti, see on ilmselt ka paljudel tiigrihüppe käigus millegipärast ununenud :) )
Võta arhitekt. Tuleb odavam.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10636
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: lisahoone ehitusluba?

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Kuna ehitusluba ehitusjärgus hoonele on juba käes siis tuleb uus ehitisteatis esitada. Eriti kuna plaanid eraldiseisvat hoonet ehitada.
Pole hullu - 20-60 m2 projekti võid ise joonestada - see pole muud kui alusplaan (selle võtad olemasolevast ehitusprojektist), lisad sinna oma abihoone asukoha. Samuti joonestad abihoone põhiplaani, kõigi 4 külje vaated, lõiked. Mõõtudest peavad olema gabariitmõõtmed ja nullkõrgus. Saadad ehitusteatisega valda! ja kui ühtegi viga või märkust pole saad 10 päeva jooksul positiivse vastuse.
Loota positiivset vastust on siiski raske, isegi kogenud projekteerijad teevad vigu ja igas KOV on isepäise mõtlemisega ehitusnõunik. Õnneks on sul võimalus iga 10 päeva jooksul välja toodud vead parandada ja seni on mul endal õnnestunud kõik korda saada nagu vaja ning saadki oma väikehoone ehitusloa.
Kui CAD käpas ja tead mida vaja teha siis hiljemalt 10 päeva pärast on sul hoone ehitisteatis positiivse vastusega olemas.
rein113
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1109
Liitunud: 06 Apr 2009, 13:05
Asukoht: Pärnu
On tänanud: 57 korda
On tänatud: 40 korda

Re: lisahoone ehitusluba?

Lugemata postitus Postitas rein113 »

Detailplaneering võib muide ka väikeehitiste teemat käsitleda, st neid kas lubada või keelata.
Võta arhitekt. Tuleb odavam.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10636
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: lisahoone ehitusluba?

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Küsija pole KOV avaldanud aga valdavas enamus KOV on väikeehitis lubatud. Pole paha oma KOV seadustikku vaadata aga kindlalt saad teada kui saadad ehitisteatise teele. Siis on KOV kohustatud kõik juriidilised nüansid avaldama. Palju on selle juures veelgi lisanüansse - näiteks üritad väikeehitist ehituskeeluvööndisse panna või naabrile liiga lähedale.
Kui tõesti selline paha asi eksisteerib siis on lisavariandid kas ehitad 20 m2 või laiendad hoonet. Viimase puhul siis rekonstrueerimine alla 33% aga hoone laiendamisena.
Vasta