Segumasinaga segatav max kogus?

ehitustööriistadega seonduv. Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
tiksutaja
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 38
Liitunud: 14 Okt 2009, 00:44

Segumasinaga segatav max kogus?

Lugemata postitus Postitas tiksutaja »

Igavesti uhke asi sai ostetud, kuigi suurt vahet neil ei ole. kas on 130, 125, või enam liitrit, nagunii ju seda pilgeni täis ei pane, AGA, kirjade järgi 800w mootor, noh sai sinna siis 10 pange (liiv ja tsement) sisse kärutatud ja seisma see jäigi - hea et ei plahvatanud. tänu sellele, et pidi tegema poole kaupa, jäigi valamine pooleli. et milline mudel see nüüd kõige rohkem seda massi edasi kerib? võta või sõrmkübar.
praanik
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 209
Liitunud: 29 Juun 2016, 14:45
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 11 korda

Re: Segumasinaga segatav max kogus?

Lugemata postitus Postitas praanik »

Pang üldjuhul on u 20l. Kindlasti on ka teiste suurustega. kui 10 pange sisu (200 liitrit) toppida 125 liitirlisse segumasinasse, siis vesi ka veel peale uhada.....
Sellisesse ongi paras 3 kotti ehk 75 kg kuivsegu
Ja üldse mida sellise krohviseguga, liiv ja tsement valatakse
Müüakse neid muidu igasugiseid alates käsimiksrist kuni väga suurteni. Teile soovitan sellist
Pilt
https://images.app.goo.gl/DqcKPC4DPE8AFv7s8
tiksutaja
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 38
Liitunud: 14 Okt 2009, 00:44

Re: Segumasinaga segatav max kogus?

Lugemata postitus Postitas tiksutaja »

mul on 10 nene pang muidu, lihtsam ja kergem ka, aga antud masin oleks tõesti juba ehk midagigi.
Lambivend
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 217
Liitunud: 03 Aug 2016, 20:00
On tänanud: 9 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Segumasinaga segatav max kogus?

Lugemata postitus Postitas Lambivend »

Alati tasub vähem panna, sest muidu need isendid lihtsalt ei kesta.
Minu 120L, 550w isendisse kannatab panna 2 kotti kuivasegu, rohkem pannes hakkab liigselt piinama.
praanik
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 209
Liitunud: 29 Juun 2016, 14:45
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 11 korda

Re: Segumasinaga segatav max kogus?

Lugemata postitus Postitas praanik »

Minul kodus 150 l optimix. Sinna 3 kotti paras. Mootori võimsust ei tea peast, kordagi pole probleemi olnud et masin ei jõuaks. Seda masinat ei saagi üle täita, muidu see ei sega ühtlaseks massiks kui liiga täis toppida ja hakkab üle ajama.

Kui suurem valu, siis on kindlasti ka rohkem abikäsi. Siis kahe masinaga kõige parem, või kolmega. Üksi tehes niikuinii pole suuremast masinast kasu
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Segumasinaga segatav max kogus?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Lambivend kirjutas: 26 Aug 2021, 11:24 Alati tasub vähem panna, sest muidu need isendid lihtsalt ei kesta.
Minu 120L, 550w isendisse kannatab panna 2 kotti kuivasegu, rohkem pannes hakkab liigselt piinama.
Möh? 2 kotti kuivsegu annab tegelikult välja ca 25-30l märga segu. Kahtlustan, et minu meetod- 20l tühjaks saanud pahtliämber, võimas(nonii 1600-2000W) noname(SuperPower) segumikser, kott kuivsegu ja retsepti järgi vett, annavad kiirema tulemuse kui 120l segumasin. Kusjuures ämbris tegemisel on minu jaoks see eelis, et ma ei pea segu tassimiseks oma kohale seda hakkama masinast omakorda ämbrisse kallama. Töö teostamiseks ajaline kokkuhoid minu jaoks ja ei mingit segumasina kohale tassimist. Tunduvalt lihtsam on ainult veevoolik ja pikendusjuhe välja tassida, ämbrid-segutrell sõrmekeste vahele ja tööle. ;)
Kevadel tegi naabrinaise korteris põrandavalutööd tema sugulane. Kui küsisin, et miks sa nii kaua lased masinal käiata, sain vastuseks, et pidi vähemalt 10 minutit käimama. Kehitasin õlgu ja läksin tuppa. Tema teeb ja eks ta ise tea, mida ja kuidas teeb. ;)
Näiteks Sakreti BE tootejuhendis on kirjutatud nii

Käsitsi segamisel kasutada käsimiksrit kiirusega 600 pööret minutis kuni
homogeense mördi tekkimiseni


Allikas http://www.sakret.lv/wp-content/uploads ... BE-TTK.pdf

Endal käsimikseriga 20l ämbris tehes homogeense mördi tekkimiseni üle 30s nüüd küll aega ei lähe.
Teema kommentaare lugedes jõudsin järeldusele, et minu "võimas noname" trell on produktiivsem kui 130l ja 800W segumasin. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Vasta