Fermacell vs. OSB+kips

Oiks
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 11
Liitunud: 14 Mai 2017, 14:25
On tänanud: 3 korda

Fermacell vs. OSB+kips

Lugemata postitus Postitas Oiks »

Fermacelli reklaam on võimas, kuid kas kõik on nii nagu reklaam väidab. Kes on kasutanud oskavad ehk kiita/laita toodet?
Plaan oli oma elementmaja seinad katta OSB+kips kombinatsiooniga. Välisseinad seest poolt 15mm ja siseseinad 12mm OSB´ga. OSB hinnaralli asendas 15mm kõikjal 12mm plaadiga ja punniga plaadist on saaanud tavaline.
Kuid ikkagi on valus seda OSB hinnarallit toetada ja kunagi väga kallis lahendus Fermacell on nüüd juba 13 eurot plaadi kohta odavam, kui OSB+kips kombo.
OSB mõte oli konstruktsioone tugevdada. Kas üks kiht Fermacelli annab konstruktsioonile piisavalt tugevust juurde? Kas see on nii helikindel, kui reklaam väidab?
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10850
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Fermacell vs. OSB+kips

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Oiks kirjutas: 19 Aug 2021, 12:54 Kuid ikkagi on valus seda OSB hinnarallit toetada ja kunagi väga kallis lahendus Fermacell on nüüd juba 13 eurot plaadi kohta odavam, kui OSB+kips kombo.
Ära lase ennast petta odavamast hinnast! Fermacelli viimistlus on paras jama. Paigaldusel peaksid vuukides kasutama liimi, mis ei ole kõikse odavam ja lisab hinda. Vuukideta paigaldusel pead olema väga täpne. Maalri jaoks ei tohi vuukidest välja tolgendada liimijääke, sest need on kuivanult üpris kõvad. Liimita paigaldusel oleks oovitatav kasutada õhendatud servada plaate, aga need on vist jällegi kallimad. Minu seisukohalt vaadatuna küsin Fermacelli viimistluse eest rohkem raha. Fermacelli pahtlite hindasid ei tea ja viitsi otsida kah, mul pole vaja. ;) Olen kunagi, kui see plaat oli mingil ajal populaarne, seda viimistlenud ja rohkem ei taha.
http://www.koduinfo.ee/kaubakirjeldus/f ... galdus.php
Vasta