Nurgast puhub tuul

Test92
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 7
Liitunud: 19 Aug 2021, 09:39

Nurgast puhub tuul

Lugemata postitus Postitas Test92 »

Tere!

Ostsin 2a tagasi paberil korteri uusarendusse ja nüüd vist maja vajumisega on tekkinud probleem, et toa välisseinast (ühest) nurgast puhub tuult, viga avaldub üldjuhul tuulisema ilmaga.

Teoorias peaks see garantiikorras korda tehtama. Lihtsalt tahaks uurida, et kas peab parketi ja kõik lahti lõhkuma, et seda korda teha? Kahjuks ma ise ei jaga ehitusest midagi või peaks kiirelt müüma (ja notaris puudusena lisama).
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Nurgast puhub tuul

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Otsid sellele (probleemi olemusele üleüldse) vastust foorumist?
Selleks on vastavad eksperdid kes tulevad kohale, teevad ülevaatuse, uurivad algset projekti, vajadusel võtavad midagi lahti ja vastavalt tulemustele teevad ekspertiisiakti mis annab Sulle ülevaaate milles viga ja kuidas parandada.
Test92
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 7
Liitunud: 19 Aug 2021, 09:39

Re: Nurgast puhub tuul

Lugemata postitus Postitas Test92 »

Tegin teema, et saada targemaks. Vabandust.

Kui oskad mõnele firmale, eraisikule viidata, oleksin tänulik (et saada ka sõltumatut arvamust).
Prill
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1111
Liitunud: 27 Veebr 2017, 10:36
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 63 korda

Re: Nurgast puhub tuul

Lugemata postitus Postitas Prill »

Ei ole asjatundja aga näen kahte probleemi suunda millega tuleks tegeleda:
1) ehitustehniline probleemistiks - tuul puhub läbi
2) juriidiline, kes on olukorra eest vastutav, probleemi kõrvaldab, korvab kahjud

Kuna mainitud on garantiid, on garantiide puhul tavaliselt ajaline määratlus kui pikalt garantii kohaldub. Sellest tulenevalt on oluline, et ilmnenud puudustest õigeaegselt (esimesel võimalusel) teavitataks vastutavat osapoolt. Kuidas täpsemalt teavitus käib, kas läbi ühistu või korteriomanik otse aga mõistlik on teavitus teha kirjalikult, et jääks edaspidiseks maha tuvastava kirjalik jälg kuupäevade, asjaosaliste rekvisiitidega.
Lihtsalt foorumistes ja tuttavatele kurtmine võib tunduda hea mõte aga kui garantiitähtajad mööda lasta, ei ole see hiljem enam vastutava ehitaja mure puudustega tegeleda.
- esimene samm informeerida puudustest
- teine samm lasta puudused dokumenteerida, soovitavalt sõltumatu eksperdi poolt
Mõnel juhul võib ekspert ka mitteavajalik olla, kui vastutav ehitaja on puuduste korvamisega koheselt nõus. Samas võib selline vastutulelik puuduste korvamine olla kosmeetilise iseloomuga, a'la laseme prakku vahtu silikooni, pahteldame-värvime ilusaks ja probleem lahendatud, kuigi tegelikkuses konstruktsiooni sees võib probleem säilida ja ajas süveneda. Ehk garantiitöö tehakse võimalikult odavalt ja pealiskaudselt lootusega, et enne garantiiaja lõppu puudused enam tunda ei anna ja hiljem saab lõputult vaielda, kas konstruktsiooni sisesed vead olid varem või võisid tekkida ka hiljem.
Selles mõttes oleks eksperdi kaasamine mõistlik, kus eksperdil huvide konflikt puudub, loodetavasti üritab tungida puuduste sügavamasse olemusse, millest omakorda tulenevad ka pädevamad lahendused puuduste kõrvaldamiseks.
Test92
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 7
Liitunud: 19 Aug 2021, 09:39

Re: Nurgast puhub tuul

Lugemata postitus Postitas Test92 »

Elasin enne ostu 1a täpselt samas majas (sama tüüpprojekt'i järgi ehitatud) majas. Sealt julgesingi osta korterit. Kahjuks uskusin arendaja ilusat juttu ja uue maja kvaliteet oli kehvem :(

Lihtsalt probleem on selles, et kui ma lähen esindusse autot ostma, siis mina seal küll midagi ei kontrolliks. Arvasin, et korteriga on sama.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Nurgast puhub tuul

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Test92 kirjutas: 19 Aug 2021, 12:35 Tegin teema, et saada targemaks. Vabandust.

Kui oskad mõnele firmale, eraisikule viidata, oleksin tänulik (et saada ka sõltumatut arvamust).
Mõistan ja vabandada pole vaja
Lihtsalt foorum pole minu arust see koht kust saad adekvaatsed vastused

Konkreetselt viitama ei hakka
GOOGLE aitab märksõnaga ehitusaudit
timmuat
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 100
Liitunud: 11 Juul 2017, 13:17
On tänatud: 3 korda

Re: Nurgast puhub tuul

Lugemata postitus Postitas timmuat »

Mõistlik asap maja/kü poolt tellida ekspertiis selle jamale kui ka kogu majale /korteritele e. koorub veel midagi huvitavat, saab ühe hooga menetletud. Nagu Prill mainis arendajale kurtmast, võib juhtuda nii, et lastakse väljast makrot vahele ja voilaa- tuul enam ei puhu. c/p netist:

Tehingust tuleneva nõude aegumistähtaeg on 3 aastat.
Ehitise puuduse tõttu töövõtulepingust tuleneva nõude aegumistähtaeg on 5 aastat.
Kasutaja avatar
pancho villa
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 692
Liitunud: 10 Jaan 2012, 22:11
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Nurgast puhub tuul

Lugemata postitus Postitas pancho villa »

Test92 kirjutas: 21 Aug 2021, 15:56 Lihtsalt probleem on selles, et kui ma lähen esindusse autot ostma, siis mina seal küll midagi ei kontrolliks. Arvasin, et korteriga on sama.
Korteriga on sama selles suhtes, et mõlemaga võid korralikult ämbrisse astuda.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Nurgast puhub tuul

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

pancho villa kirjutas: 23 Aug 2021, 13:06
Test92 kirjutas: 21 Aug 2021, 15:56 Lihtsalt probleem on selles, et kui ma lähen esindusse autot ostma, siis mina seal küll midagi ei kontrolliks. Arvasin, et korteriga on sama.
Korteriga on sama selles suhtes, et mõlemaga võid korralikult ämbrisse astuda.
Väga õieti öeldud
99% korteri ostjaid ei tutvu ehitusprojektiga, ei kontakteeru omanikujärelevalvega (et vahetada paar sõna), ei tutvu piirdetarinditega jne
Vaadatakse müügikuulutuse juures olevat ilusat juttu mis on tehnilisest aspektist pehmelt öeldes jamps

Näide:
Test92
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 7
Liitunud: 19 Aug 2021, 09:39

Re: Nurgast puhub tuul

Lugemata postitus Postitas Test92 »

Üldiselt olen 20ndate lõpus ja eks see korter oligi mõeldud nö vaheetapiks päris majale või millegi paremale.
Kuna valida oli kas uusarenduse või vana paneelika vahel, millel nt välisfassaad oli tegemata, polnud raske otsustada. Naabreid ei kuule ja pragusid 2.5 aasta jooksul välisseinades pole. Pakkumistega tegelen ja lasen üle vaadata.
Vasta