Läbiseina saunakerise paigaldus

saunad, santehnika, boilerid jne
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1933
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 78 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Läbiseina saunakerise paigaldus

Lugemata postitus Postitas aero »

netmaster kirjutas: 18 Aug 2021, 22:34 Väikesed ohutuskaugused tähendavad üldjuhul tillukest kollet ja mägede viisi kive. Sellist kerist peab tunde kütma, enne kui korralikult leili visata saab.
40a jooksul on proovitud erinevaid, alates "30min lavale" kuni suurte "vene" keristeni. Tasuta lõunaid ei ole. "30-min lavale" on parem, kui mitte midagi aga ma võtan iga kell 200 kg kividega kerise. Mul ongi analoogne, 200 kg. ~1,5h läheb ruum 70° peale ja tõmban kütmise miinimumi. Või lõpetan. Vihtleme ~80°ga, 4-5 korda, leili jagub. Ka kustunud kerisest saab. 70-80° on saunatamiseks mõnusam, väsitab vähem. Lava pole nii kuum jne. "30min" kerisel ei jätkuks võhma. Kõik muidugi subjektiivne. Minu jaoks on see - mõned korrad lisaks puid alla visata - olematult väike hind oluliselt parema (niiskem, mahedam ja rohkem) leili eest. Kerise läbimõõt 50 cm, lähim puitlaudis 35 cm. Ei ole värvi muutnud.

Mul lühike viimatoru kohe läbi seina. Kui oleks pannud otse üles nagu Harvial fotol, saaks ruumi soojaks pakun - tunniga.
mz_est
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 24
Liitunud: 03 Jaan 2021, 01:05

Re: Läbiseina saunakerise paigaldus

Lugemata postitus Postitas mz_est »

Tänud mõtete eest!
Selle info valguses siis kogu otsasein teha järgmiselt - prusside vahele 150 vill -> fooliumkile - >õhuvahega Cembrit tsementkiudplaat - >looduskivi plaat.
Külgede ja lava kaitsmiseks võib olla kerisele panna küljeplaadid, teha nö pesa talle. Mõttekoht.

Aga palju põletavam küsimus on siis, et milline keris panna?
M2 järgi on pinda 15m2 + klaasuks + 1m2 suurune aken = kerise võimsuseks ~17kW.
Siin foorumis ka kerise valiku kohta omajagu teemasid, aga selget pilti ma ette pole saanud, seda mida kiidetakse, seda ka laidetakse ja vastupidi :)

P.S Ja veel on väga vähe kogemuste jagamist Saunumi seadme kohta. Plaanin ka selle sauna lisada, aga on keegi siinolijatest omal nahal kogenud?
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6110
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 136 korda

Re: Läbiseina saunakerise paigaldus

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

mz_est kirjutas: 19 Aug 2021, 22:22Saunumi seadme kohta. Plaanin ka selle sauna lisada, aga on keegi siinolijatest omal nahal kogenud
Viimsi Spaas on ühes saunas see seade, mine proovi ise järgi.
Vasta