Halumasin

siia käivad üldised teemad, mis teistesse foorumitesse ei sobi
Alexy
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 286
Liitunud: 26 Mär 2008, 12:46
On tänanud: 36 korda
On tänatud: 11 korda

Re: Halumasin

Lugemata postitus Postitas Alexy »

Eks anna teada, kuidas läheb...lüliti katkestab nulli ja faasi ning mikrolülitiga mis pedaalis ma ühte neist ei julenud. Hea kuulda, et põdesin ilmaasjata...mida vanemaks, seda aremaks muutun. Jätkan edasi kangi jalaga liigutamast lähiajal
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10831
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Halumasin

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Alexy kirjutas: 15 Juul 2022, 22:07 Eks anna teada, kuidas läheb...lüliti katkestab nulli ja faasi ning mikrolülitiga mis pedaalis ma ühte neist ei julenud. Hea kuulda, et põdesin ilmaasjata...mida vanemaks, seda aremaks muutun. Jätkan edasi kangi jalaga liigutamast lähiajal
Mis siin teada anda? Kodus keldris pistsin pedaaliga pistikusse oma lintlihvija, lintlihvija lüliti panin asendisse "on" ja ei teinud piuksugi, aga kui pedaalile vajutasin, siis hakkas tööle. Ja nii kohe ikka mitmeid kordi. ;) Miks ei peaks pedaallüliti tööle hakkama kui puulõhkuja on järgi? :scratch:
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4221
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 81 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Halumasin

Lugemata postitus Postitas Hiid »

minu omal oli miski kontaktor, aga ta ei pea selline olema. Võib ka mehhaaniline olla vabalt.
Mul surevad need kondekad kA ÄRA, KORRA AASTAS VMS
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10831
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Halumasin

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Hiid kirjutas: 16 Juul 2022, 08:09 Mul surevad need kondekad kA ÄRA, KORRA AASTAS VMS
:scratch: Vanal isendil siiani kondekas korras. Mälu järgi oli vanal surunupp kuidagi kompaktsem ja pidin ainult klemmid otsast ära sikutama. Mälu võib juba ka alt vedada, aga eks täna võin korra vana karbi sisse kiigata(kui on meeles ;) ).
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4430
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 222 korda

Re: Halumasin

Lugemata postitus Postitas ping »

Urmas kirjutas: 14 Juul 2022, 18:36 ... Sai ostetud Hecht 670 lisaks vanale lõhkujale. Panin kokku ja võrreldes vana lõhkujaga on kokkuhoid ikka räige. Vana kaalub 78kg, uus 46kg, vanal on kiil 14cm kõrge, uuel 10cm, vanal survetald 14x14cm, uuel 10x9cm, vanal kaks lõhkumiskiirust, uuel üks jnejne. ...

Tänud ette igatsugu arvamuste eest!
Kui tähelepanelikult tooteandmeid jälgida, siis on näha et pakendis toode kaalub 46kg aga toode ise on veel 5kg kergem ja kaalub 41kg.
https://kaup24.ee/et/aed-ja-lemmiklooma ... ?id=774381
https://hansapost.ee/et/aiakaubad/aiate ... 0?id=33802
Kui kergem seade pole tehtud eriterasest, siis on selge, et see on lahjem asi.

Sama teema on ka teiste asjadega.
Näiteks kui kahe erineva firma autoakud on samade näitajatega aga üks aku kaalub 16kg teise tootja 19kg vastu, siis on selge et kergemas akus on 3kg aktiivmetalli vähem ja selle eluiga on ka vastavalt lühem.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10831
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Halumasin

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Nonii, olen maal ja sai esimene katsetus pedaaliga tehtud- isendi kasutusmugavusel hoopis teine mekk. ;) Ühe nüansi avastasin ja nimelt- kuna pedaal on mõõtmetelt väike(ca 10*10cm),siis kipub maa sisse ära vajuma, aga pole hullu, kruvin veidi suurema aluse külge. Minu jaoks on see lahendus täiesti piisav.
Kui nüüd keegi minust targem oskaks midagi tarka ka selle pildil oleva originaal surulüliti kohta, siis minu probleemid oleks nagu lahendatud.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4221
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 81 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Halumasin

Lugemata postitus Postitas Hiid »

Urmas kirjutas: 16 Juul 2022, 13:04
Kui nüüd keegi minust targem oskaks midagi tarka ka selle pildil oleva originaal surulüliti kohta, siis minu probleemid oleks nagu lahendatud.
mis sa teada tahad?
Mul läks piix ja panin mehhaanilise asemele :hello:
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10831
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Halumasin

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Hiid kirjutas: 16 Juul 2022, 14:30
mis sa teada tahad?
Mul läks piix ja panin mehhaanilise asemele :hello:
Nagu teema eelmisel lehel sa mainisid, on sul vist sama Hecht nagu meie uus. Kui jah, siis tean mida aasta pärast teha.

Suurema talla organiseerin ka juba alla see aasta rohkem isendi ratsionaliserimisega ei tegele. ;)
netmaster
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 137
Liitunud: 07 Dets 2013, 11:36
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 10 korda

Re: Halumasin

Lugemata postitus Postitas netmaster »

Nonii, olen maal ja sai esimene katsetus pedaaliga tehtud- isendi kasutusmugavusel hoopis teine mekk.
mina panin lüliti otse kangi alla, niiet kui kangi vajutada, nii hakkab mootor automaatselt tööle ja kui lahti lasta, jääb seisma. Igas mõttes veel parem lahendus, kui pedaaliga.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10831
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Halumasin

Lugemata postitus Postitas Urmas »

netmaster kirjutas: 16 Juul 2022, 16:46 mina panin lüliti otse kangi alla, niiet kui kangi vajutada, nii hakkab mootor automaatselt tööle ja kui lahti lasta, jääb seisma. Igas mõttes veel parem lahendus, kui pedaaliga.
Kus sa ennem oli? ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4221
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 81 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Halumasin

Lugemata postitus Postitas Hiid »

Urmas, mul ei ole sama, mul on püstine.
Metsakraav
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 176
Liitunud: 11 Dets 2019, 23:27
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 11 korda

Re: Halumasin

Lugemata postitus Postitas Metsakraav »

netmaster kirjutas: 16 Juul 2022, 16:46
Nonii, olen maal ja sai esimene katsetus pedaaliga tehtud- isendi kasutusmugavusel hoopis teine mekk.
mina panin lüliti otse kangi alla, niiet kui kangi vajutada, nii hakkab mootor automaatselt tööle ja kui lahti lasta, jääb seisma. Igas mõttes veel parem lahendus, kui pedaaliga.
Mootori pidev käivitamine ja koormamine võib lõppeda läbipõlemisega.
Vajalik on jahtumine tühikäigul.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10831
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Halumasin

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Metsakraav kirjutas: 16 Juul 2022, 23:43 Mootori pidev käivitamine ja koormamine võib lõppeda läbipõlemisega.
Vajalik on jahtumine tühikäigul.
Oot-oot, kui tehas on projekteerinud masina nii, et tööle hakkab ainult lüliti nupule ja töökangile vajutusega, siis ma kasutusjuhendist küll ei lugenud kusagilt välja, et mootorit peks jahutama ja jahutuseks peaks vahepeal ainult lüliti nuppu all hoidma ilma töökangi kasutamata. Miks isendi tootja ei ole mootori jahutuse nüansile mõelnud? Meie vanal, vahetatud lülitiga isendil, mootor töötab vahepeal tühikäigul. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6111
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 136 korda

Re: Halumasin

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Aga kas see lüliti ja kang ei ole mitte ohutuse pärast, et ei oleks võimalik oma kätt sinna vahele jätta? Tehastes olen ka näinud selliseid stantse ja presse, kus pärast detaili kohale asetamist tuleb kahe käega nuppudele vajutada käivitamiseks.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10831
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Halumasin

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Küülaline kirjutas: 17 Juul 2022, 19:12 Aga kas see lüliti ja kang ei ole mitte ohutuse pärast, et ei oleks võimalik oma kätt sinna vahele jätta? Tehastes olen ka näinud selliseid stantse ja presse, kus pärast detaili kohale asetamist tuleb kahe käega nuppudele vajutada käivitamiseks.
Kindlasti ohutuse pärast, kuid tehastes stantsi või pressi alla detaili asetades detail kindlasti fikseeritakse kindlalt, aga pakk kohe kindlasti halumasinale asetades ei fikseeru. No ei mul originaallahenduse korral kolmandat kätt kusagilt lisaks võtta, et pakku paigal hoida. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
netmaster
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 137
Liitunud: 07 Dets 2013, 11:36
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 10 korda

Re: Halumasin

Lugemata postitus Postitas netmaster »

Nii “ohutut” halumasinat kui nad originaalis on, ei ole võimalik kasutada. Pealegi on igasugu kiljotiinid ja pressid suhteliselt äkilise liigutamisega ja seal on selline “käed eemal” süsteem ehk isegi õigustatud. See, kes suudab oma kehaosad aeglaselt liikuva hüdraulilise halumasina vahele jätta, ei tohiks üldse ühtegi masinat kasutada.

Mina ei tea, kuidas teistel on, kuid minu masin käivitas mootori surunupuga ja enne kolb tagasi ei vajunud, kui kang lahti lasta ja mootor seisma jätta. Seega teeb mu kangiga lüliti täpselt seda, mida vaja, lihtsalt ühe liigutusega. Kui kang alla suruda, käivitub mootor ja hüdrosilinder hakkab liikuma. Kui lahti lasta, jääb mootor seisma ja silinder vajub tagasi. Juba ca. 8a. nii kasutatud.

Ei tea, ei ole ühtegi sellist pidevalt töötava mootoriga halumasinat näinud. Ma arvan, et praktikas jahtub seisev mootor rohkem, kui tühikäigul hüdropumpa ringi ajav. Eriti juhul kui ventilaatori rest igasugu puude lõhkumisel tekkivat sodi täis on.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10831
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Halumasin

Lugemata postitus Postitas Urmas »

netmaster kirjutas: 17 Juul 2022, 21:35 Ei tea, ei ole ühtegi sellist pidevalt töötava mootoriga halumasinat näinud. Ma arvan, et praktikas jahtub seisev mootor rohkem, kui tühikäigul hüdropumpa ringi ajav. Eriti juhul kui ventilaatori rest igasugu puude lõhkumisel tekkivat sodi täis on.
Meil on, sest vana 7T AWD isendil garantii ajal võtsin surunupu klemmide otsast lihtsalt ära panin tavalise on-off asemele, hiljem, kui garantii läbi, vormistasin korrektsemaks ehk tegin lüliti jaoks kaane sisse kandilise augu ja ümmarguse panin kinni. Töötab probleemideta nii juba 10 aastat. Noh, mitte just 24/7, aga lõhume ca pool tundi või rohkem järjest ja siis pahepaus. Lõhkumise ajal mootor kogu aeg töötab ja kui kang lahti lasta, läheb ise tagasi ega ei pea mootorit välja lülitama. ;)
netmaster kirjutas: 17 Juul 2022, 21:35 Mina ei tea, kuidas teistel on, kuid minu masin käivitas mootori surunupuga ja enne kolb tagasi ei vajunud, kui kang lahti lasta ja mootor seisma jätta. Seega teeb mu kangiga lüliti täpselt seda, mida vaja, lihtsalt ühe liigutusega. Kui kang alla suruda, käivitub mootor ja hüdrosilinder hakkab liikuma. Kui lahti lasta, jääb mootor seisma ja silinder vajub tagasi. Juba ca. 8a. nii kasutatud.
Meie uuel isendil sama süsteem. Ega ei taha siia või minu PS oma isendi sellest lahendusest pilti üles panna. Oleks huvitatud, sest lihtsam kui mu pedaaliga variant ja järgmine aasta on garantii läbi. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Vasta