Halumasin

siia käivad üldised teemad, mis teistesse foorumitesse ei sobi
elmut
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 77
Liitunud: 17 Aug 2007, 20:57
Asukoht: Tallinn
On tänatud: 1 kord

Halumasin

Lugemata postitus Postitas elmut »

Tere ,ma uurin neid ja kirjas ,et 50 kuni 250 mm pakud või lammutab ka suuremaid .
bjorn
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 199
Liitunud: 05 Veebr 2016, 13:27
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 4 korda

Re: Halumasin

Lugemata postitus Postitas bjorn »

Äkki oleneb masinast?

Jannsen 35t Kinetic lõhub ka 50cm saarepakke, korduvalt proovitud.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Halumasin

Lugemata postitus Postitas Urmas »

elmut kirjutas: 11 Aug 2021, 16:47 Tere ,ma uurin neid ja kirjas ,et 50 kuni 250 mm pakud või lammutab ka suuremaid .
Algatuseks võiks mõne viite anda, et milliseid halumasinaid sa uurisid. Meil maal on mingi noname 7t survega halumasin ja kui 50cm läbimõõduga männi-kuusepakud väga keerdu kasvuga ei olnud, siis läksid katki nagu niuhti. 50+cm läbimõõduga kasepakud pidime enne pooleks lööma, sest naisterahvastel oli neid liiga raske masina peale tõsta. Meil maal on puudelõhkumine puhtalt naiste töö. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
elmut
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 77
Liitunud: 17 Aug 2007, 20:57
Asukoht: Tallinn
On tänatud: 1 kord

Re: Halumasin

Lugemata postitus Postitas elmut »

No eialgu vaatasin seda ,et poleks suur ja raske PUULÕHKUJA CLINT CL-LS1500-2 ja vist oli 5 t ,analooge vaatasin ka ja need ka samasugused .
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Halumasin

Lugemata postitus Postitas Urmas »

elmut kirjutas: 12 Aug 2021, 19:10 No eialgu vaatasin seda ,et poleks suur ja raske PUULÕHKUJA CLINT CL-LS1500-2 ja vist oli 5 t , ...
Miks sa teed arvamuste avaldajate elu raskeks? Oleks kohe ju võinud mõnes suvalises poes olevale isendile viite panna, mitte mina ei peaks hakkama guugeldama.
elmut kirjutas: 12 Aug 2021, 19:10... ,analooge vaatasin ka ja need ka samasugused .
Tegelikult on ka analoogid ühe ema lapsed(mingi Hiina tehas), aga isanimed(erinevad halumasinate tellijad-edasimüüjad) erinevad. ;)
Nüüd kogemustest. Meil maal on sarnane isend juba niipalju aastaid, et isegi direktor ei mäleta, millal see sai soetatud. Arvatavasti mingi 10 aastat. Natuke sai teist moderniseeritud, sest originaalis kasutusmugavus ei rahuldanud suguharu naisliini. Masin hakkas tööle kui hoidsid kontaktnuppu all ja teise käega pidid kangi tõmbama. Kangil oli kaks käiku- jänes(kiire) ja elevant(aeglane ja jõudu rohkem). Kolmandat kätt ei olnud, et hoida pakku paigal. No ei ole kõik pakud ideaalsed. Panin selle kontaktlüliti asemel tavalise on-off lüliti. Kui masinal jäi jõudlust korraks väheks, siis tõmbas surveplaadi ise tagasi ja uuesti tööle saamiseks peab lihtsalt korraks välja lülitama. Ainuke, mis selle isendiga on juhtunud, on see, et potentsiaalne äi hakkas ükskord üksi naiste tööd tegema ja pakk jäi kiilu sisse kinni. Vanakooli mehena hakkas kirvega pakku eemaldama, aga lõi ka kogemata vastu toru ja edasi-tagasi käies hakkas mõlgi kohalt õli välja pressima. Eks tehti korda potentsiaalse äia kooliraha eest. ;) Üks, mis mind seda tüüpi masinate juures veidi häiris, oli see, et lükkaja ei läinud praktiliselt lõpuni, vaid mingi 5+ cm enne kiilu jäi seisma ja kui pakk juhtus olema kiuline, siis pakku pooleks väänata raskevõitu. Ka selle vastu on rohtu ehk lõikasin kettsaega okslikust kasepakust paraja(ca 15x15x10cmklotsi), mida vahele panna kui pakk kohe lõhki ei läinud.
Meie oma ei ole küll ständ-bail nagu sinu uuritud mudelil, aga selle ständ-bai aluse tegin mingist kusagil ripakil olnud istepingi metallraamist. Meie isendi töövõimsusest juba kirjutasin.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
elektron
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 420
Liitunud: 03 Sept 2019, 16:51
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 26 korda

Re: Halumasin

Lugemata postitus Postitas elektron »

elmut kirjutas: 12 Aug 2021, 19:10 No eialgu vaatasin seda ,et poleks suur ja raske PUULÕHKUJA CLINT CL-LS1500-2 ja vist oli 5 t ,analooge vaatasin ka ja need ka samasugused .
1,5kw on ikka ikka väga jõuetu ja aeglane. Sirge lepaga saab hakkama, aga risti kasvanud kask on juba probleem - saarest, tammest ja vahtrast ei hakka rääkimagi. Ja eks oleneb ka kogusest, kui lõhud aastas kaks ruumi kaminapuid, siis on ok. Kui 20 ruumi kütet sellisega teha, siis saab vist enne suvi ja närvid otsa, kui puud lõhutud.
elmut
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 77
Liitunud: 17 Aug 2007, 20:57
Asukoht: Tallinn
On tänatud: 1 kord

Re: Halumasin

Lugemata postitus Postitas elmut »

nõus Sinuga ,siis vast võtan hetch 670 ,see oli vist 2 kw ja välimuselt kobedam ,mul vaja see jaanipäeva torm ära koristada. mänd ja üks mis maha tuli on 50 cm ja teine 80 cm ,ehk saab hakkama.
praanik
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 209
Liitunud: 29 Juun 2016, 14:45
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 11 korda

Re: Halumasin

Lugemata postitus Postitas praanik »

Elektronil väga õige märkus. Iga töö jaoks on olemas õige masin, olen ise lõhkunud igasugustega. Alates kirvest kuni poolautomaatse seadmeni mis lõikab mõõtu, lõhub ja transpordib hunnikusse. Kui küttepuuks on lepp või haab siis selle saab muretult iga masinaga tükeldatud, kuid la siin saab määravaks ajakulu. suurte okstega ja jändrike tarbeks on vaja mehaanilisi abivahendeid nagu kiilud, või siis tublimat lõhkujat, näiteks seda eelpool nimetatud janseni toodangut. Mis on ka minu lemmik selles hinnaklassis
praanik
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 209
Liitunud: 29 Juun 2016, 14:45
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 11 korda

Re: Halumasin

Lugemata postitus Postitas praanik »

elmut kirjutas: 12 Aug 2021, 22:59 nõus Sinuga ,siis vast võtan hetch 670 ,see oli vist 2 kw ja välimuselt kobedam ,mul vaja see jaanipäeva torm ära koristada. mänd ja üks mis maha tuli on 50 cm ja teine 80 cm ,ehk saab hakkama.
Sellisel juhul soovitan rentida
elmut
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 77
Liitunud: 17 Aug 2007, 20:57
Asukoht: Tallinn
On tänatud: 1 kord

Re: Halumasin

Lugemata postitus Postitas elmut »

Ka seda mõtlesin, aga rendis oli ,cramos 18 euri päev, kaua ma seda teen ei kujuta ette, aga 300 pole hullu ja äkki läheb ka tulevikus vaja . Ja miks mul seda vaja on, nimelt mu ilus pikakarvaline saksa lambkoer jooksis mul vasaku jala pihta ,ma kukkusin selle männipaku otsa ja 2 ribi katki ja selle valuga ma ei saa ennast liigutadagi .
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4215
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 80 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Halumasin

Lugemata postitus Postitas Hiid »

mul on see Hecht, lõhub kõike.
Kui lased lõigatud pakul poole suveni seista, siis enam ei taha jämedat pakku hästi võtta...
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6094
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Halumasin

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

elmut kirjutas: 12 Aug 2021, 23:11ja 2 ribi katki
Kui ma kunagi kukkusin ja ribide murdmise jutuga traumapunkti läksin, ütles arst mulle, et inimesel on roided, seal on ribid.
Lambivend
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 217
Liitunud: 03 Aug 2016, 20:00
On tänanud: 9 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Halumasin

Lugemata postitus Postitas Lambivend »

Üldiselt 7t isendiga saab kõik lõhutud kui natukenegi mõistust peas.
Minul AWD 7t ja lõhutud sellega ~12 aastat metsakuiva kuuske, 50-100 ruumi aastas, enamik pakkudest suured ning okslikud.
Kindlasti tuleb lüliti ümber teha ning hea oleks ka suuremad rattad alla panna, mis muudab transportimise kordades lihtsamaks.
elmut
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 77
Liitunud: 17 Aug 2007, 20:57
Asukoht: Tallinn
On tänatud: 1 kord

Re: Halumasin

Lugemata postitus Postitas elmut »

Tere taas. Nii lüliti ümberteha, ei ole just pro elktrik ,aga see see lüliti ,et hoia näppu peal, võtsin siis üks pool punsed ehk faas ja tein pool, et null, üendasin nad kokku ühe kontakti alla ,,faas ja nullid ja nüüd on lühis sees, kuigi lülitist nagu mööda peaks ju mootor kohe käima ,kui voolu saab,aga hoopis kaitsmed lendavad.
siim514
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 52
Liitunud: 16 Okt 2012, 14:54
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 3 korda

Re: Halumasin

Lugemata postitus Postitas siim514 »

elmut kirjutas: 11 Veebr 2022, 15:19 üendasin nad kokku ühe kontakti alla ,,faas ja nullid ja nüüd on lühis sees, kuigi lülitist nagu mööda peaks ju mootor kohe käima ,kui voolu saab,aga hoopis kaitsmed lendavad
Kummaline, et ei ole lõpptulemusega rahul, ometigi ju kirjas, et tegid kaitsmete lennutamise seademe.

Kui tahad mittelendavaid kaitsmeid siis ainult ühtevärvi juhtmed omavahel kokku.
elmut
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 77
Liitunud: 17 Aug 2007, 20:57
Asukoht: Tallinn
On tänatud: 1 kord

Re: Halumasin

Lugemata postitus Postitas elmut »

Vaataasin üle ja väikie viga ,tegin ära , Mootor käin ilma lülitita ja kaitsmed ei lenda
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Halumasin

Lugemata postitus Postitas Urmas »

elmut kirjutas: 11 Veebr 2022, 18:47 Vaataasin üle ja väikie viga ,tegin ära , Mootor käin ilma lülitita ja kaitsmed ei lenda
Pane vahele lüliti, millel on ainult kaks kontakti kohta ja sinna ühendadki kaks juhtme otsa, vahet ei ole, kas lülitisse läheb pruun-pruun või sinine-sinine.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Halumasin

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Jätkaks vana teemat uute muredega. Sai ostetud Hecht 670 lisaks vanale lõhkujale. Panin kokku ja võrreldes vana lõhkujaga on kokkuhoid ikka räige. Vana kaalub 78kg, uus 46kg, vanal on kiil 14cm kõrge, uuel 10cm, vanal survetald 14x14cm, uuel 10x9cm, vanal kaks lõhkumiskiirust, uuel üks jnejne. Kui garantii läbi, siis kiil läheb kindlasti ümberkeevitusele ja survetalla saan kohe uue ja suurema teha, sest see käib kinni poltidega.
Tegelik mure on hoopis elektrisüsteemis, sest avastasin, et sellele ei saagi panna tavalist on-off lülitit vahele, sest kui nuppu all hoida ja kang kang lahti lasta, siis survetald tagasi ei tule, vaja toide välja lükata. Sai lõhkumise ajal natuke mõeldud ja tuli kubibinlik mõte- kuna nagunii tuleb toide pikendusega, siis võiks ju pikenduse pistikupesast välja tuua 1m jupi juhet ja sinna otsa panna mingi surulüliti, et saaks jalaga toidet sisse-välja lülitada. Nüüd küsimused- kas on olemas a´la pedaali, mis töötaks selle surunupu põhimõttel või lülitit, millest saaksin ise pedaali aretada? Karbi peal oleva surunupule panen 3cm jupi harjavart ja tõmban nipukaga kinni, et sealt oleks püsiühendus ja toite andmine hakkaks käima läbi pedaali. Selle uitmõtte idee on selles, et paku paigalhoidmiseks jääb üks käsi puudu kui pead hoidma korraga toite nuppu ja kangi.

Tänud ette igatsugu arvamuste eest!
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
ifffff
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1867
Liitunud: 31 Okt 2006, 00:18
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 62 korda

Re: Halumasin

Lugemata postitus Postitas ifffff »

Urmas kirjutas: 14 Juul 2022, 18:36Nüüd küsimused- kas on olemas a´la pedaali, mis töötaks selle surunupu põhimõttel või lülitit, millest saaksin ise pedaali aretada?
Pole mõtet aretada. Valmis asju müüakse:

https://www.sakt.ee/et/1152-jalgpedaalid

https://www.weg.ee/catalogsearch/result ... %C3%BCliti

https://www.slo.ee/et/tootekategooriad/ ... i/EC001258
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4215
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 80 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Halumasin

Lugemata postitus Postitas Hiid »

rotid naise õmblusmasina tagant pedaali ära ja korras :this:
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Halumasin

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Hiid kirjutas: 15 Juul 2022, 07:20 rotid naise õmblusmasina tagant pedaali ära ja korras :this:
Ka see idee käis mul peast läbi ja kusagilt oleks ikka saanud("aaretekonteineris" olen näinud), kuid ma ei mäletanud, kas õmblusmasinate pedaalidel oli vajutus täislaksuga või oli pedaalides ka reostaat. ;)
Kiikasin huvi pärast märksõna "õmblusmasina pedaal" ja kergel sorimisel enamuses olid reostaadiga.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Halumasin

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Nonii, sai Oomipoes käidud ära ostetud selline https://www.oomipood.ee/product/efs_d_p ... %C3%BCliti Tegin kodus ühendused ära ja töötab. Eks homme saab maale mindud ja halumasina peal proovida. Saingi ühe käe vabaks paku hoidmiseks ja suunamiseks.
Veelkord aitäh ifffff-le viite eest.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
ifffff
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1867
Liitunud: 31 Okt 2006, 00:18
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 62 korda

Re: Halumasin

Lugemata postitus Postitas ifffff »

Urmas kirjutas: 15 Juul 2022, 15:06 Nonii, sai Oomipoes käidud ära ostetud selline https://www.oomipood.ee/product/efs_d_p ... %C3%BCliti Tegin kodus ühendused ära ja töötab. Eks homme saab maale mindud ja halumasina peal proovida. Saingi ühe käe vabaks paku hoidmiseks ja suunamiseks.
Veelkord aitäh ifffff-le viite eest.
Kas sellel mingi õues kasutamiseks mõistlik IP kaitseklass ka on?
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Halumasin

Lugemata postitus Postitas Urmas »

ifffff kirjutas: 15 Juul 2022, 17:48 Kas sellel mingi õues kasutamiseks mõistlik IP kaitseklass ka on?
Vihmaga ma puid ei lõhu ja kui vihma hakkab sadama, siis alati tõmban pistikud välja ja peidan katte alla nii kreissae kui ka halumasinad, seega probleemi ei tohiks tekkida. Sellise korralduse olen andnud ka puid lõhkuvale naisperele. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Halumasin

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Ahjaa, tahtsin veel küsida, et kas pildil oleva lüliti sees on ka mingit elektroonikat või on sisu mehhaaniline? Küsin sellepärast, et kui garantii läbi, siis hea meelega võtaks selle surulüliti ära, ühendaks lüliti juhtmed otse ja tooks sinna karpi ka pedaali ühenduse.
Lüliti.jpg
Lüliti.jpg (42.38 KiB) Vaadatud 2187 korda
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Vasta