Küttesüsteemi probleem

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
Marta05
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 34
Liitunud: 10 Aug 2021, 22:02
On tänatud: 2 korda

Küttesüsteemi probleem

Lugemata postitus Postitas Marta05 »

Probleem on maja küttesüsteemiga/GAASIKÜTE. Radiaatorid teevad niisugust häält, et kõrv ei kannata. Igasuguseid variante katsetatud, aga miski ei muutu. Pidev õhutamine ei aita ja see müra on kõikide tubade radikas. Ühel radikal on ka rist seest.

Spetsialiste palju käinud ja uurinud, aga lahendusi pole, kõik nagu oleks õige, aga radikad möllavad seinas jätkuvalt, et öösel magada saaks tuleb radikad lihtsalt kinni keerata, muidu seda kolistamist ei suuda kannatada.
Korduvalt on vahetatud termopäid, vahetatud katlaid.

Viimane spetsialist on arvamusel, et probleem saab algusele sellest, et esimese korruse põrandaküte on samal liinil , mis teise korruse radikad ja vee võtul läheb süsteem sassi ja tekita sellist helinat.

Tema pakkus välja, et panna vahele niinimetatud "pudel" ja lisa pump , et probleem lahendada. Samas teised spetsialistid on arvamusel, et seda ei tohiks mitte mingil juhul panna.
Ühesõnaga sai üks pikk ja segane jutt, aga oskajad ehk saavad aru, mida üritasin lahti seletada.
Kuidas saada lahti möllavatest radikatest ja kas "pudeli" varianti oleks õige lahendus ?

Palun aidake oma mõtetega .
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10643
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Küttesüsteemi probleem

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Heli kirjeldus ütleks palju.
Kui vibreerib siis hüdrolöök - termostaat või klapp
Kui soliseb siis õhk radikas - õhutada
Kui vilina moodi siis peened torud.
Viimane variant on hulleim - kui tsirk. pumpa ei saa madalamale kiirusele panna siis torustiku vahetus.
Marta05
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 34
Liitunud: 10 Aug 2021, 22:02
On tänatud: 2 korda

Re: Küttesüsteemi probleem

Lugemata postitus Postitas Marta05 »

Mul on see helin isegi lindistatud.
Selle järgi arvatigi, et hüdrolöögid. Termostaate on vähemalt viis-kuus korda vahetatud, aga kasu null.

Klapp, millist klappi silmas peate ? Kui hüdrolöögid, siis kas see pudeli variant lahendaks `ja kas see üldse aitaks ?
suvaline
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 763
Liitunud: 20 Jaan 2019, 18:17
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 21 korda

Re: Küttesüsteemi probleem

Lugemata postitus Postitas suvaline »

Spetsialistidel pole olnud aimugi hüdraulika toimimisest. Veel vähem õhutamise õigest metoodikast.
toomas
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1304
Liitunud: 02 Veebr 2005, 17:31
On tänatud: 35 korda

Re: Küttesüsteemi probleem

Lugemata postitus Postitas toomas »

Tere.

Kas probleem tekkis üleöö või peale mingit ümberehitust?
Äkki on pealevoolu ja tagasivoolu torud sassis?

Toomas.
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1934
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 78 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Küttesüsteemi probleem

Lugemata postitus Postitas aero »

Marta05 kirjutas: 11 Aug 2021, 18:31 Mul on see helin isegi lindistatud.
Pane fail pilve ja jaga link.
Marta05
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 34
Liitunud: 10 Aug 2021, 22:02
On tänatud: 2 korda

Re: Küttesüsteemi probleem

Lugemata postitus Postitas Marta05 »

Probleem on alates selle maja ostust. Ühel radikal on tõesti pealevool ja tagasivool sassis, ülejäänutel on kõik ok.
Praksuvad kõik radikad.
toomas
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1304
Liitunud: 02 Veebr 2005, 17:31
On tänatud: 35 korda

Re: Küttesüsteemi probleem

Lugemata postitus Postitas toomas »

Tere.

Ühel radikal on tõesti pealevool ja tagasivool sassis, ülejäänutel on kõik ok.
Praksuvad kõik radikad.

Sellest ühest piisab, et kogu süsteem lolliks ajada. Keera see üks vigane kinni ja vaata mis saab.
Termostaat 0 asendisse ja tagasivool kinni.

Toomas.
Marta05
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 34
Liitunud: 10 Aug 2021, 22:02
On tänatud: 2 korda

Re: Küttesüsteemi probleem

Lugemata postitus Postitas Marta05 »

Jah, seda on tehtud. Probleem ei kao sellega ära


https://youtu.be/EPbZ2MPkU1Y

Salvestatud helin.
Marta05
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 34
Liitunud: 10 Aug 2021, 22:02
On tänatud: 2 korda

Re: Küttesüsteemi probleem

Lugemata postitus Postitas Marta05 »

Kalvis kirjutas: 11 Aug 2021, 06:30 Heli kirjeldus ütleks palju.
Kui vibreerib siis hüdrolöök - termostaat või klapp
Kui soliseb siis õhk radikas - õhutada
Kui vilina moodi siis peened torud.
Viimane variant on hulleim - kui tsirk. pumpa ei saa madalamale kiirusele panna siis torustiku vahetus.

Helinat saa kuulda siit.
https://youtu.be/EPbZ2MPkU1Y
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10643
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Küttesüsteemi probleem

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Kui saad kuula täpselt kus kohast heli kuuled. solina/vilina variandid jäävad välja. Võibolla termostaatklapp aga veel on võimalik rõhumuutusest/paisumine tingitud radiaatori konstruktsiooni "heli". Rõhumuutust võib tekitada tsirkulatsioonipump (?võimalik kavitatsioon) kui ka soojuspaisumine võibolla süsteemis kergem hüdrolöök. Soojuspaisumisele on iseloomulik selline nagisev heli - tekib kui radika elemendid liiguvad üksteise suhtes (um aga isegi see tekitab heli).
Samas - selle helitugevus on suht nõrk, et vaevalt sind häirib.

Proovida võid ikka tsirkulatsioonipumba kiiruse vähendamist - see seade on tihti igal pool soovimatute mürade allikaks.
Marta05
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 34
Liitunud: 10 Aug 2021, 22:02
On tänatud: 2 korda

Re: Küttesüsteemi probleem

Lugemata postitus Postitas Marta05 »

Tsirkulatsioonipumba kiirust on vähendatud, ei ole kasu olnud. Müra on rohkem radiaatori keskel termostaatklapist ikka eemal .

Aga kas pakutud "pudeli" variant võib aidata ja kas seda võib üldse paigaldada eramajale
Marta05
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 34
Liitunud: 10 Aug 2021, 22:02
On tänatud: 2 korda

Re: Küttesüsteemi probleem

Lugemata postitus Postitas Marta05 »

Oh, ma tõesti ei tea, kuidas see päris õige nimi on, aga torumehed kutsuvad seda "pudeliks"

Ma tean. et selliseid pannakse korterelamutel küll.

Peaks olema õige nimetus hüdrauliline eraldi.
Coolhouse
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1002
Liitunud: 12 Sept 2008, 14:19
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 26 korda

Re: Küttesüsteemi probleem

Lugemata postitus Postitas Coolhouse »

Ma ei tea mis asi on "pudel" kuid väga raske on katse-eksituse teel küttesüsteemi ehitada.

Hüdrauliline eraldi on jämedam torujupp millele külgedelt 4 otsa keevitatud. 2 otsa on (tinglikult) katla ringile ja 2 otsa radiaatorite ringile. Läbi selle toru hakkab ringlema katla soe vesi ja sellele vastu radiaatorite jahedam vesi.
Tulemusena toimub vee segunemine. Kasutatakse harva kui pole ruumi akupaagi paigaldamiseks.

Mina soovitaks selle vigase ja paukuva küttesüsteemi asemel ehitada akupaagiga, olgu või 200..300 l paagiga küttesüsteem ja siis kui katel kütab paaki ja paagist võetakse sooja radiaatoritele peaks ka paukumine ära kaduma.

Teraspaagid ei ole nii kallid ja hüdroeraldi maksab ka ... raha.
Õhk-vesi soojuspumbad, külmseadmed .
Müük, hooldus. info@coolhouse.ee
Marta05
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 34
Liitunud: 10 Aug 2021, 22:02
On tänatud: 2 korda

Re: Küttesüsteemi probleem

Lugemata postitus Postitas Marta05 »

Katlas ilmselt viga olla ei saa, sest alles sügisel sai see vahetatud ja nii vana kui uuega paugub ikka.

Mina sain aru, et hüdrauliline eraldi pannakse vahel sellepärast, et põrandakütte ja radikate vesi ei läheks omavahe nn "kaklema", Lisaks pannakse veel juurde üks tsikulatsioonipump.
Vajadusel saaksin teha pildid, kuidas mõeldi seda teha, aga osad spetsialistid ütlesid, et seda ei tohi nii lahendada.

Ma väga vabandan, et Teid tüütan, aga ei oska kohe enam kusagilt abi otsin, sest spetsialiste on siin käinud kümneid ja keegi ei oska lahendada.
netmaster
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 137
Liitunud: 07 Dets 2013, 11:36
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 10 korda

Re: Küttesüsteemi probleem

Lugemata postitus Postitas netmaster »

selles youtuubi klipis on palju igasugu helisi. Kas see tümpsumine tuleb ka radikast või ainult solin?
Mina pakuks, et kuskil on ikkagi õhk sees. Kui see välja ei tule, siis on kas erakordselt ebaõnnestunud ehitusega radikad, või on nad kuidagi valepidi seina pandud või midagi sellist. Sellist solinat tekitab üldjuhul ikkagi vee segunemine õhuga.
Marta05
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 34
Liitunud: 10 Aug 2021, 22:02
On tänatud: 2 korda

Re: Küttesüsteemi probleem

Lugemata postitus Postitas Marta05 »

Ei, seal ei ole igasugu helisid. Alguses on ainult radika kolin, 32 sek tuleb televiisori hääl sisse.

Õhutatud on seda juba nii palju kordi, aga tulemust pole olnud , radikate seinas olek kontrollitud. Kõik, kes on käinud ja vaadanud, ütlevad, et ei näe mingit viga kusagil ja laiutavad käsi.
-virks-
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 188
Liitunud: 28 Apr 2013, 12:38
On tänatud: 10 korda

Re: Küttesüsteemi probleem

Lugemata postitus Postitas -virks- »

Kas iga kord kui õhutatakse tuleb ka õhku süsteemist?
Veikko
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1605
Liitunud: 23 Nov 2008, 14:22
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 12 korda
Kontakt:

Re: Küttesüsteemi probleem

Lugemata postitus Postitas Veikko »

Hüdropudel https://cerbos.ee/et/varuosad-lisaseadm ... 0-250.html
Kui põrandaküte kinni kas siis ka muliseb-koliseb.
Gaasitööd, küttesüsteemid, veevarustus. Müük, paigaldus, hooldus, remont. http://www.novire.eu/novire@novire.eu +372 5810 3282
Marta05
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 34
Liitunud: 10 Aug 2021, 22:02
On tänatud: 2 korda

Re: Küttesüsteemi probleem

Lugemata postitus Postitas Marta05 »

Jah, õhku tuleb üldiselt iga kord midagi. Kui ta kolisema hakkab, siis üritan kohe õhutada , jääb mingiks ajaks vait ja siis paneb jälle edasi seni kuni täitsa kinni keeran ja seda igapäevaselt.

Kui põrandaküte kinni muliseb koliseb edasi, see läbi katsetatud.

uus on Buderus Logamax kondentskatel, vana oli Junkers .Aga mulle endale tundub, et kond.katlaga teeb tugevamalt häält isegi kui vana katlaga.
-virks-
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 188
Liitunud: 28 Apr 2013, 12:38
On tänatud: 10 korda

Re: Küttesüsteemi probleem

Lugemata postitus Postitas -virks- »

Kust kõik see õhk survestatud süsteemi pääseb koguaeg?
netmaster
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 137
Liitunud: 07 Dets 2013, 11:36
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 10 korda

Re: Küttesüsteemi probleem

Lugemata postitus Postitas netmaster »

nagu ma ütlesin, kuskil peab õhk (või mingi muu gaas?!) olema, muidu ei saa vesi muliseda. Kuna igakordsel õhutamisel tuleb midagi välja ja peale seda on mõnda aega vaikus, siis on kaks varianti: õhku lisandub pidevalt süsteemi, või ei tule see sealt ikkagi välja ja vesi kannab mullid mõne aja pärast uuesti radikatesse. Kui eeldada, et juurde kuskil ei tule, siis mina uuriks ikkagi radikaid. Need on ainukesed kohad, mille sisse sa ei näe ja mis teoreetiliselt mahutavad piisavalt õhku et aasta otsa seda sealt vaikselt välja lasta. See pole mingi spetsialist, kes tuleb kohale ja ütleb, et kõik on õige ja kui kõigevägevam tahab, et muliseks, las ta siis muliseb. Sellisel juhul ei võtaks ma tõsiselt ka seda juttu, et radikad on õigetpidi seinas vms. Kui kõik radikad kinni keerata ja kõige kõrgem asendada kõvera toruga, kas siis ikka muliseb? jne, jne …

Ilmselt pead sa lihtsalt leidma kellegi, kes viitsib süveneda ning kasvõi laiali lammutades ja ükshaaval probleemseid kohti välistades põhjuse üles otsib. Üleloomulikke jõude pole olemas ja kuskil peab mingi viga olema.
Viimati muutis netmaster, 16 Aug 2021, 09:08, muudetud 1 kord kokku.
Marta05
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 34
Liitunud: 10 Aug 2021, 22:02
On tänatud: 2 korda

Re: Küttesüsteemi probleem

Lugemata postitus Postitas Marta05 »

Kust kõik see õhk survestatud süsteemi pääseb koguaeg? pole õrna aimugi, mis toimub

Umbes 10 torumeest on seda asja käinudkohapeal uurimas, aga midagi pole muutunud. Jõud on otsas ja hirm kütteperioodi ees, et pead igapäev sellega tegelema.
netmaster
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 137
Liitunud: 07 Dets 2013, 11:36
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 10 korda

Re: Küttesüsteemi probleem

Lugemata postitus Postitas netmaster »

no aga mis need 10 torumeest siis ütlevad? Et kui muliseb, siis las muliseb edasi?
Prill
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1114
Liitunud: 27 Veebr 2017, 10:36
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 63 korda

Re: Küttesüsteemi probleem

Lugemata postitus Postitas Prill »

Kinnises süsteemi õhu juurdepääs on veider teema jah, ka minul on kinnine süsteem ja iga küttehooaja alguses teise korruse paar radikat ei taha soojaks minna ning pean õhutama. Ka Annelinna korrusmajas elades oli iga hooaja teema, kus ülemiste korruste elanikud pidid süsteemi toimimiseks radikaid õhutama, muidu kogu püstaku radikad streikisid soojaks minemast - seda ma ei tea kas nende kaugküttevõrgus olevate korrusmajade küttsüsteemid olid "lahtised" või "kinnised".
On ka värskem näide, kus mu penisonärist ema oma pelletikatlaga korterelamut renoveeriti sh vahetati välja kogu küttesüsteemi torustik ja radikad ning ka pärast viite kuud küttes olemist viskab aegajalt radikatesse õhku. Kusjuures ema piinas ehitusfirmat, kelle garantii peal oli ja ei õnnestunud mehi kohapeale asja uurima saada - kõik pidavat töötama nagu ette nähtud, kõik olevat õhutatud ja süsteemi ei saavat õhku juurde tekkida.
Ma ka alguses olin ema jutu osas skeptiline, arvasin, et ta ei oska termostaate õigesti kruttida ja minu telefonis seletamise peale prooviks termostaat avada, vbl ei saa aru või midagi. Tuli ise kohale minna, termostaat täiesti lahti, radikas ikka külm, lasin otsakorgist õhu välja, radikas soe - kõik kokku vähem kui minut, aga ema elas kaks nädalat külmas toas, helistades ühistule, renoveerimise peatöövõtjale ja lõpuks mulle.. :oops:

Ise kahtlustan, et ka osad kinnised süsteemid ei ole ideaalsed, kas küttevälisel hooajal jahutvad nii maha, et veemaht kahaneb ja kuskilt õhutaskust tõmbab õhu torusikku, mis küttperioodil torustikku ringlema pääseb ja kuskil kõrgemas kohas radikates või mujal toppama jääb ja põhjustab süsteemi mittetoimist ja nõuab sekkumist.

Antud teemaalgataja probleemi osas paraku midagi arvata ei oska, kuigi kahtlustaks ise samamoodi süsteemis oleva õhu anomaaliat. Välistada ei saa ka miskit erakorralist a-la radikas sees miski tootmispraak mõni lahtine võõrkeha nt plekitükk vm mis vee tsirkuleerimisel hakkab liikuma ja müra tekitama.
Kuna ma ei ole ekspert ja rohkem iseehitaja-arvaja, uuriksin seda suunda, mis on süsteemi töörõhk, kas see on korrektne ning kaaluks spetsialistidega võimalust, kas prooviks on võimalik süsteemi töörõhku tõsta. Kinnised süsteemid eksiteerivat just rõhu tõttu, kus rõhu all süsteem töötab paremini - õhku on võimalik kokku suruda, vesi samas soojenedes paisub. Rõhuga toimetades tuleb olla teadlik, süsteemi (ülerõhuklapid jm) tunda, et ei kahjustaks ega ohustaks ennast.
Vasta