Palun andke hinnang tööle

siin arutletakse selle üle, palju tööd või materjalid maksavad. Tööpakkumisi siia mitte teha!
MadisRT
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: 19 Veebr 2015, 17:07

Palun andke hinnang tööle

Lugemata postitus Postitas MadisRT »

Terekest!

Palun siinse, ehitusvaldkonnas pädevama rahva käest veidi tehtud tööde analüüsi ja tööde maksumuse hinnangut, kuna ise pole selles teemas väga "kodus".
Tean, et vannitoa täisremont koos materjaliga on keskeltläbi 5000-6000 eurone lõbu.

Otse teemasse asudes -

Soetasin täielikku renoveerimist vajava, väikse korteri ning lõpuks leidsin ka ehitaja, kes vannitoa (~3m²) käsile võttis.
Enne ehitaja tulekut lammutasin vannitoast välja kogu vana sisustuse, seinaplaadid, kanalisatsiooni, wc poti ja vanni. Alles jäi vana põrand ja vana veetorustik, muus osas oli lage.

Ehitaja siis jõudnud teha järgmist:

* Lõhkus välja vana põranda, valas asemele igatpidi laperdava "musta" põranda, mille kalle on tugevalt trapist eemale, ukse poole. Lisaks jättis wc poolses nurgas valamata käe suuruse kolmnurga kujulise osa, kuna wc torustikku väidetavalt ei saanud kinnitada (?). Pidid pärast üldvalu ära tegema, aga siiani tegemata.
Valas ka ilma minuga arutamata ukseava põranda osa kinni ja tahtis ust valu peale panna, mille tõttu oleks olnud vaja standard ust lõikama hakata (jälle lisaraha eest). Standard mahtus vana asemele hästi. Muudatuse eest muidugi hakkas kohe lisaraha küsima, aga pärast mõningast vaidlust sai aru ja tegi niisama ringi. Mina kui teemas üsna võhik ei osanud sellist asja üldse küsidagi, kuna pole näinud kuskil varem valupealset ust eriti, kui valu üsna kõrge.

* Põrandasse paigaldas kanalkatorustiku dushi, vannitoa valamu ja köögi tarbeks (köök kohe seina taga).
* Põrandasse läks küttekaabel.
* Eemaldas vana veetorustiku, mille asendas alupexiga dushisegisti, köögi ja vannitoa valamu tarbeks. meetri jagu vannitoa valamu toru läks seinaploki sisse. Köögi torud kinnitas köögis valesse seina, kuigi esimesel ülevaatamisel sai arutatud, kuhu seina köögi valamu tuleb. Ehk siis see tuleb ringi teha, kuna torude teise seina painutamine pole lühikeste juppide tõttu võimalik.
* Kaks seina (ukse sein ja selle vastas olev sein) tõmbas üle krohviga, paigaldas võrgu ja peale võõpas hüdroisolatsiooni. Sein jällegi lainetab ja loodi ei kannata. Väidetavalt ka see "must" pind ja ei pea sirge olemagi, aga hüdro ju plaadialune pind juba või saan ma millestki valesti aru?
* Lõikas ukseava pehmeid plokke veidi sirgemaks selliselt, et vahele mahuks 80cm uks 70cm asemel.

Põranda- ja seina "viimistlemine" tema hinnakirja kohaselt eraldi tasustatud.

Ühesõnaga, soovin mõne abivalmis inimese abi antud teema analüüsimisel.
Kui õiged on siin olnud töövõtted ning kui õige on praeguses turuseisus selle eest nõutav raha.

Selle tööjärgu eest nõuab suurusjärgus 1400€. Tegelasel küll ettevõte ka, kuid see raha liiguks eraisiku kontole (kui see midagi mõjutab).
Antud ehitajaga sai kokku lepitud tööraha umbakaudu 3500€, mille pidime siis jaotama osadeks vastavalt tehtud töödele.
Materjali jaoks sai eraldi summa.

Pikk jutt küll, kuid loodan, et keegi saab aidata.
Tobedate küsimuste peale ärge kõvasti lööge, kuidagi peab ju õppima :D

Tänud ette!
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6094
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Palun andke hinnang tööle

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Pane siia parem pildid, aga mis hinnangut siin ikka anda ja mis sellest kasu on.
MadisRT
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: 19 Veebr 2015, 17:07

Re: Palun andke hinnang tööle

Lugemata postitus Postitas MadisRT »

Küülaline kirjutas: 10 Aug 2021, 18:33 Pane siia parem pildid, aga mis hinnangut siin ikka anda ja mis sellest kasu on.
Üritan paari päeva jooksul pildid lisada.

Hinnang oleks hea seetõttu, et koostöö on temaga eriarvamuste tõttu lõppenud, aga minu arvamusel pooliku töö eest nõuab ikka nimetatud summat. Ise väidab, et kõik on tehtud, muidugi.
Hea oleks teada, kas ta selle summa eest peaks ka põranda õigeks ajama ja seinad ära viimistlema (plaadi valmidusse) või ongi see reegel siinkohal selline, et erinevate nö. kihtide eest tuleb aga uuesti pappi köhida..

Arvestades, mis töödes veel kokku sai lepitud selle 3500€ tööraha eest (lisaks muule veel karkkass-sein, seinasisene wc-raam, ripplagi, plaatimine, viimistlus jms), siis 1400€ praeguse seisu eest tundub palju.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Palun andke hinnang tööle

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

On teil mingisugune leping kus olete fikseerinud oma kohustused sh mingid kvaliteedinõuded / kasutatavad materjalid jms?
Kui pole siis jäätegi vaidlema...Ja keegi teid siit foorumist aidata ei saa
Kui on leping siis üldjoontes - punkt - punkti haaval käite üle mis tehtud / kuidas tehtud jne
Ja üldjoontes:
- See mis tehtud õigesti - selle eest tuleks ka maksta
- See mis tehtud valesti või tegemata - see jääb maksmata
Kogu lugu...
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Palun andke hinnang tööle

Lugemata postitus Postitas Urmas »

MadisRT kirjutas: 10 Aug 2021, 17:08 Pikk jutt küll, kuid loodan, et keegi saab aidata.
Selle kirjelduse põhjal raske aidata. Täpselt seni kuni tellijad arvavad olevat kõiges isetargad, niikaua ka õpitakse oma vigadest. Kui arvad, et pooleli olev töö on väärt kritiseerimist, siis ise sellisest tellijast ei arva midagi. Kui ise ehitusest mitte mõhkugi ei taipa, siis on olemas veel selline asi nagu omanikujärelvalve ja selle palkamine. Jah, ka see maksab, aga see kulutus võib osutuda soodsamaks kui vaidlus ehitajaga. Nagu kasutaja xxx111 mainis, siis kõik kvaliteedinormid(?) vahearvete maksmiseks tehtud tööde eest tuleks paika panna juba Lepingus. Tark tellija ja töövõtja jätavad maksmisel kuuluvaks lõppsummaks täpselt niipalju, et mitterahuldava lõppkvaliteedi puhul jääks raha sisse uue tegija palkamiseks ja töövõtjal oleks stiimul asi korrektselt lõpuni teha kokkulepitud summa kättesaamiseks. Nii lihtne see ongi. ;)
Muide, EV seadusandluses ei leia sa ei EhS ega mitte mingist muust seadusandlikult aktist näiteks siseviimistlusele esitatavaid normatiive(eriti veel pooleli oleva töö kohta) peale subjektiivse mõiste "hea ehitustava". Ja see mõiste võib olla tõlgendatav tõesti väga erinevalt- alates äsja kutseka lõpetanust või eelmise riigikorraaegse kogemustega ehitajast või südametunnistusega oma töösse suhtujast.

Ei midagi isiklikku, lihtsalt minu arvamus sinu postituse kohta. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Palun andke hinnang tööle

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Muide, EV seadusandluses ei leia sa ei EhS ega mitte mingist muust seadusandlikult aktist näiteks siseviimistlusele esitatavaid normatiive(eriti veel pooleli oleva töö kohta) peale subjektiivse mõiste "hea ehitustava".
Siinkohal on Urmasel õigus
Kuid kes ütleb, et peab kasutama EV seadusi / norme
Ideaalne kvaliteedinormide paika panekuks on RYL
Aga jah - ikka ise peab ka eeltööd tegema...
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Palun andke hinnang tööle

Lugemata postitus Postitas Urmas »

xxx111, mitte Urmasel ei ole lihtsalt õigus, vaid nii see ongi. ;)
Mis puutub tellijate poolt tihti mainitavasse RYL nõuetesse, siis millegipärast arvan, tellija on ainult kuulnud sõnaühendist RYL, aga selles kirjutatu ontellija jaoks hiina hireoglüüfid, millest ei saanud aru mitte mõhkugi. ;)
On ka mul olnud tellijaid, kes palgapäeval löönud lati seinale, et palju 500-d rahatähti läbi mahub, siis olen maininud, et minu poolt küsitav summa jumahub ideaalselt tolerantsi. ;) Ja kui hakata vee huvi tundma tellija teadmiste osas RYL nõuete tolerantside kohta, läheb asi hoopis koomiliseks, aga ma pean jääma rahulikuks, et mitte kõvasti naerma hakata. Ise tean ainult paari inimest, kellel on RYL nõuded(700 lk) enam vähem peas ja kes oskavad koodi läbi hammustada. ;) Olen "pikalt saatnud" ka naabervalla ehitusministri kui tuli pooleli olevale tööle loodi panema. Peale mõningast selgitustööd jõudis ta järeldusele, et minuga on mõttetu vaielda, pidin liiga tark olema. Tark olen selles suhtes. et ei lase igaühel enda väljamõeldud ja enda tõlgendatud kvaliteedinormidega endale pähe istuda. Mis teha, olen kord juba selline jurakas, kes ei lase endale liiga teha, kuid püüan anda endast parima tellija rahuloluks.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Palun andke hinnang tööle

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Urmasel on jälle õigus
Seepärast oli ka märge:
Aga jah - ikka ise peab ka eeltööd tegema...
RYL ei pea olema peas - kui mingit tööd alustad (alustad tellimisega) siis teed endale mõned asjad selgeks
Piisab funktsionaalsest lugemisoskusest... Ja uute teadmiste alusel lepingu koostamisest...
Aga kui seda teha ei viitsi siis otsid "abi" foorumist - ja palju sellest kasu on?
Siin on "koormate viisi" analoogseid postitusi
Ja minu arvamus on, et viga on tellija tegemata eeltöös
Vasta