Sooviks algaja nõu seina pahteldamisel

siseviimistlustöödega seonduv arutelu. Siia ei postita tööotsimisi ja -pakkumisi!
Savei
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 5
Liitunud: 23 Juul 2021, 01:04
On tänanud: 1 kord

Sooviks algaja nõu seina pahteldamisel

Lugemata postitus Postitas Savei »

On plaanis hakata Lasnamäel toa seinu pahteldada ja värvima.
Otsin nõu pahtli osas et kas alguses on ikka suurema teralise pahtliga motekas augud katta ja hiljem terve sein laus peen pahtli alla panna ?
Augud on kohati 1cm suurused.
Mind just huvitavad valmis segud. Et ei pea hakkama ise kokku klopsima. Ootan selles suhtes soovitusi :D
Sein
Sein
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10822
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Sooviks algaja nõu seina pahteldamisel

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Savei kirjutas: 23 Juul 2021, 22:08 Otsin nõu pahtli osas et kas alguses on ikka suurema teralise pahtliga motekas augud katta ja hiljem terve sein laus peen pahtli alla panna ?
Ei ole mõtekas, sest algajad ei oska pahteldada ja hiljem lihvida nii, et peenpahtli alt ei lihviks välja jämedama teraga täitepahtlit ja võib tekkida hulgim paranduskohti. Tee parem 3x ühesuguse täitetera suuruse lauspahtliga. Väga hästi sobib Vivacolor S. Ise teeks pigem esimese kihi kipskrohviga ja 2x peenpahtliga. Ei tohi unustada vahelihvimisi!
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
renxx
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 117
Liitunud: 20 Okt 2011, 20:21
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 3 korda

Re: Sooviks algaja nõu seina pahteldamisel

Lugemata postitus Postitas renxx »

Võib küll unustada vahelihvimised, milleks on vaja vahepeal endale ise pind tolmuseks teha ?
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10822
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Sooviks algaja nõu seina pahteldamisel

Lugemata postitus Postitas Urmas »

renxx kirjutas: 27 Juul 2021, 23:03 Võib küll unustada vahelihvimised, milleks on vaja vahepeal endale ise pind tolmuseks teha ?
Põrandaharjaga tolmu maha lükkamine ca 100m2 laest-seinalt võtab aega max 5 minutit, aga see-eest on järgmise pahtlikihi jaoks ideaalsem aluspind. Eriti algajatel. Igatsugu vead eelmises kihis hakkavad järgmise kihiga võimenduma(eriti kui kasutatakse erineva täiteteraga suurusega pahtleid) ja lõppkihi lihvimine ilusa tulemuse saavutamiseks on vaevalisem. ;) Olen juba ammu-ammu aru saanud, et siseviimistluse juures on ettevalmistustöödest värvimiseks üks tüütumaid töid lihvimine(eriti lõpplihvimine), siis tuleb see enda jaoks teha kõige lihtsamaks. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Savei
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 5
Liitunud: 23 Juul 2021, 01:04
On tänanud: 1 kord

Re: Sooviks algaja nõu seina pahteldamisel

Lugemata postitus Postitas Savei »

Urmas kirjutas: 26 Juul 2021, 19:33
Savei kirjutas: 23 Juul 2021, 22:08 Otsin nõu pahtli osas et kas alguses on ikka suurema teralise pahtliga motekas augud katta ja hiljem terve sein laus peen pahtli alla panna ?
Ei ole mõtekas, sest algajad ei oska pahteldada ja hiljem lihvida nii, et peenpahtli alt ei lihviks välja jämedama teraga täitepahtlit ja võib tekkida hulgim paranduskohti. Tee parem 3x ühesuguse täitetera suuruse lauspahtliga. Väga hästi sobib Vivacolor S. Ise teeks pigem esimese kihi kipskrohviga ja 2x peenpahtliga. Ei tohi unustada vahelihvimisi!
Nii hetkel mulle soovitati suuremad augud üldse kipsiga täita. JA siis hakata järjest tegema peenpahtliga kihte. :D Ma tean et mul ei tule need seinad välja mega sirged ja ilusad võrreldes profi tööga kuna sein ise on kohati kumeraid mühke täis aga omatehtud ikka hästitehtud + kogemusi natuke saada pole ka paha. :)
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10822
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Sooviks algaja nõu seina pahteldamisel

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Savei kirjutas: 31 Juul 2021, 19:32 Nii hetkel mulle soovitati suuremad augud üldse kipsiga täita.
Täida need augud siis juba kiirpahtliga Uniflot. Puhta kipsiga täita ise ei soovitaks, sest puhta kipsi pind ei ole just kõikse parema nakkuvusega ehk kui saab niiskust(järgmine pahtlikiht või kruntvärv), siis kipub kooruma. Vähelt enda kunagistel tegemistel jäi see "efekt" silma ja enam puhast kipsi ei kasuta.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Savei
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 5
Liitunud: 23 Juul 2021, 01:04
On tänanud: 1 kord

Re: Sooviks algaja nõu seina pahteldamisel

Lugemata postitus Postitas Savei »

Urmas kirjutas: 01 Aug 2021, 05:53 Täida need augud siis juba kiirpahtliga Uniflot.
Aga kas elektrikukpis ei kõlba ? Mul endal seda on olemas. Kiiresti kuivav
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10822
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Sooviks algaja nõu seina pahteldamisel

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Savei kirjutas: 01 Aug 2021, 12:13 Aga kas elektrikukpis ei kõlba ? Mul endal seda on olemas. Kiiresti kuivav
Elektriku kips ei erine meditsiinilisest kipsist põhimõttelist muu kui värvi poolest. No ja võib-olla puhtuse aste on ka suts teine. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
vdo666
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 07 Okt 2021, 02:48

Re: Sooviks algaja nõu seina pahteldamisel

Lugemata postitus Postitas vdo666 »

sega LR plussi 1 pali ,tee sellime paksem segu,siis tõmbad seina,ja teinekord teed natuke vedelama segu ja see ka seina,kuivab 4h ja siis lihvida ja värvida.peenpahtliga ei saa sirge!!!
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10822
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Sooviks algaja nõu seina pahteldamisel

Lugemata postitus Postitas Urmas »

vdo666 kirjutas: 07 Okt 2021, 03:05 sega LR plussi 1 pali ,tee sellime paksem segu,siis tõmbad seina,ja teinekord teed natuke vedelama segu ja see ka seina,kuivab 4h ja siis lihvida ja värvida.
Täpselt vastupidine soovitus minu senistele kogemustele. Võib olla sobib neile, keda kvaliteet ei huvita või tapeedile aluspinnaks.
vdo666 kirjutas: 07 Okt 2021, 03:05 peenpahtliga ei saa sirge!!!
Selle väitega nõus, kuid sirge seina siledaks saab küll. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Vasta