Kipslakke raskemapoolne valgusti

rawpizzau
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 10
Liitunud: 19 Juul 2021, 16:22
On tänanud: 3 korda

Kipslakke raskemapoolne valgusti

Lugemata postitus Postitas rawpizzau »

Tervitus. Otsin nõu, kuna ise ehitusest ei tea kuigi palju.

Kolisin hiljuti majja ja paigaldan hetkel valgusteid. Lagi on kipsist (kahes kihis kipstplaat 13mm, mis on laudise küljes). Enamike valgustitega pole mingeid probleeme olnud, kuid üks lühter teeb mulle veidi peavalu. Nimelt kaalub see tunduvalt rohkem, kui ülejäänud lambid - ligi 4 kilogrammi.

Sellel valgustil on kaasas pisike laekinnitus konksuga. Antud kinnitusega on võimalik panna vaid kaks kruvi/tüüblit lakke - ilmselgelt on see kinnitus mõeldud betoonlae jaoks. Sarnaseid suuremaid kinnitusi ma ehituspoodides ei leidnud (kus oleks võimalik rohkem kruvisid/tüübleid panna). Ma kardan, et selle kinnitusega lendab see lamp mingi aeg laest maha.

Nüüd siis küsimus - kuidas teie kinnitaksite sellist lampi lakke? Ühes ehituspoes soovitas müüja lõigata sobiv vineeritükk ja kinnitada see rohkemate kruvide/tüüblitega lakke. Seejärel siis kinnitada lambi enda konksuga kinnitus selle vineeritüki külge. Siis värvida kogu kupatus lae värviga ühtseks - ehk valgeks. Kas see tundub mõistlik tegevus? Iseenesest ehk pole see visuaalselt kõige ilusam lahendus, aga ehk on see turvalisem?

Lisaks, kas te soovitaksite kasutada metallist kipsitüübleid (spiraalne) või kipsplaadi ankrut? Kas ankrut ei hakka see segama, et mul on kips kahes kihis?

Tänan!
Prill
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1112
Liitunud: 27 Veebr 2017, 10:36
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 63 korda

Re: Kipslakke raskemapoolne valgusti

Lugemata postitus Postitas Prill »

https://espak.ee/epood/toode/seinaankur ... t-eddi-m6/ ise kasutasin sellist, 1xkips ja lamp oli ka palju kergem kui 4kg, aga tundus toekas küll. Lihtne paigaldada ka, auk kipsi ja ankur läbi. Peaks 2xkipsiga toimima, peab lihtsalt valima piisavalt suure ankru, et ankur ulatuks kipsi taga avanema.
Kui kandvuse osas kindlust ei ole ja paar kipsplaaditükki käepärast võib eelneva katse sama või suurema raskusega teha - eluskatsetusega saab kohe selgeks kas tundub tugev.
tabarabarap
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1014
Liitunud: 27 Mai 2019, 23:02
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 42 korda

Re: Kipslakke raskemapoolne valgusti

Lugemata postitus Postitas tabarabarap »

Kui laudis all, siis pikem kinnituskruvi laudisesse
Vasta