Kas niiskustagastusega ventilatsioon tasub end ära?

Õhu vahetamine, õhu kuivatamine, õhu niisutamine, õhu jahutamine
Palunabi
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 4
Liitunud: 13 Juun 2021, 13:29
On tänanud: 1 kord

Kas niiskustagastusega ventilatsioon tasub end ära?

Lugemata postitus Postitas Palunabi »

Tere!
Palun jagage kogemusi ventilatsiooni suhtes millel on mõlemad tagastused, soojus- ja niiskustagastus.
Kas olete rahul? Kas tasus investeerida? Mis firma agregaati omate? Kuidas agregaat suvel ja talvel toimetab? Millised mured on tekkinud?

Olin nii veendunud, et hea valik on mõlema tagastusega, nüüd aga pole kindel, kas asi ikka toimetab nii, et sellel ka point on. Et kas asi tagastab lihtsalt niiskust või suudab aru saada, kui palju niiskust oleks vaja majja lasta. NT kui teeme sauna, siis pesuruumis suur niiskus, et kas agregaat võtab sealt niiskuse ja laseb majja oma tavapärase % või siiski viib suure osa majast välja ja vaid vajaliku % majja?
Ja millise firma agregaat on tõesti väga hea valik.

Olen väga tänulik, kui oma kogemusi jagate.
jakim
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 81
Liitunud: 21 Okt 2014, 23:19
On tänatud: 1 kord

Re: Kas niiskustagastusega ventilatsioon tasub end ära?

Lugemata postitus Postitas jakim »

See on ikkagi üks ja sama vent. agregaat ja ERV soojusvaheti. Niiskustagastus viib kasuteguri pisut alla - ca 7%. Ventagregaat reguleerib õhuvoolu hulka vastavalt niiskuse % või CO2 le. Kui niiksus suureneb ventileeritakse lihtsalt rohkem. Kui saunas või dushiruumis niiskus suureneb, siis suurendatakse vent õhu hulka ja seda kogu majas, sest reeglina on tegemist ühe süsteemiga.

Niiskustagastus on pigem mugavuse ja tervise jaoks oluline - kui kütteperioodil on niiskuse % ilma tagastuseta vendiga ca 25% näiteks, siis niiskustagastusega on see ca 35-40%. Omal Airobot S agregaat ja olen rahul, et niiskustagastusega sai valitud - eelmises elamises oli kütteperioodil tõsine probleem just madala õhuniiskusega.
Kasutaja avatar
pancho villa
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 692
Liitunud: 10 Jaan 2012, 22:11
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Kas niiskustagastusega ventilatsioon tasub end ära?

Lugemata postitus Postitas pancho villa »

100% ostaks järgmine kord niiskustagastusega. Praegu oleme ilma ja kehva on.
Vasta