Altühendusega soemüür

Kõik teemad ahjude, kaminate, korstende kohta
heikkia
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 5
Liitunud: 26 Juul 2019, 15:54
On tänanud: 2 korda

Altühendusega soemüür

Lugemata postitus Postitas heikkia »

Tervist kallid kaasfoorumlased.Paluksin Teie abi et saada ettekujutust milline peaks olema altühendusega soemüür.Probleem siis järgmine et hiljuti käis korstnapühkija ja tuvastas mõned puudused küttesüsteemis.Pliidi soemüür ja plekkahi lähevad korstnasse ühel kõrgusel,kuna pottidest soemüür on oma aja ära elanud siis plaan uus teha.Pliidiks siis Pioneer pliit mis eelmine aasta sai lahti võetud,uuesti tihendatud ja soojustatud ning koldesse uus samott sisu tehtud.Korstna kõrgus põrandast ca 6m millest ca 2m asub soojustamatta pööningul,mis on plaanis ära soojustada,korsten ise siis ühe lõõriga 14x 27 .Pliit kütab 9m2 kööki ja klassikalise pottidest Veski soemüüriga 12m2 tuba.Kütnud olen järgmiselt et esimese koldetäiega otselõõr lahti ja talvelõõr kinni,siis talvelõõr lahti ja teise koldetäie lõpuks otselõõr kinni.Oleksin väga tänulik kui annaksite mõned soovitused millele tähelepanu pöörata kui kutsun pottsepa asja uurima.
Lgp.Heikki
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: Altühendusega soemüür

Lugemata postitus Postitas motamees »

Kui soovid altühendusega soemüüri, siis soovitan kutsuda pottsepa, kes sellist teinud on. Mingit muud nippi sääl polegi.
.
Tel 5o9279o
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10617
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Altühendusega soemüür

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Mul on altühendusega soemüür - ise plaanisin, ise ehitasin. Siiski, tee enne paberil joonis valmis ja kui vaja - lego klotsidest mudel. Siis saad aimu kus on raskemad kohad.
Hoiatan, kuna altühendusel on vaja laskuva lõõri tõmme kompenseerida siis peab korstna tõmme olema parem tavalisest.
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: Altühendusega soemüür

Lugemata postitus Postitas motamees »

Tavapäraseid lõõre pole üldse vaja, sein soojeneb ühtlasemalt.
.
Tel 5o9279o
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10617
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Altühendusega soemüür

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Täpsustuseks niipalju, et langeva lööri puhul on sul vaja ühte pliita ühenduskohast tõusvat lööri ülesse ja kõik ülejäänud on üks suur langev.
siibri võid teha nii korstnasse kui altühenduskohta.
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: Altühendusega soemüür

Lugemata postitus Postitas motamees »

Ei ole seda tõusvat ka vaja. Tühi "kast" om väga hää. Terve see sein on üks tõusev ja langev lõõr. Ja see pole miskit tänapäevane moerõõgatus, vaid väga vana asi. Mina restaureerisin ühte ilmasõja aegset pliitat ja soesein pidi igal juhul vana jääma. Uurisin seda väga hääd asja ja selguski tõsiasi, et tavapäraseid lõõre polnudki. Asja selguseks kütsin spetsiaalselt veel pliitat ja jälgisin seina soojenemist. Kena ühtlane soe. Polnud seda liiga tulist tõusvat lõõri, mis pidi olema hädavajalik. Sellest ajast olen teinud "tühjad" soemüürid. Üks töötab 150m kaugusel. Tegemise ajal ei uskunud keegi, et see üldse tööle hakkab.
.
Tel 5o9279o
heikkia
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 5
Liitunud: 26 Juul 2019, 15:54
On tänanud: 2 korda

Re: Altühendusega soemüür

Lugemata postitus Postitas heikkia »

Tänud kes võtsid vaevaks vastata.Korstna tõmme korralik,enne pliidi tihendamist ja soojustamist oli vahest probleeme.Nüüd läheb korstna pits mõned read kõrgemaks ja pööningu osas vill peale mis peaks tõmmet veel parandama.Kui nüüd soemüür laduda ilma lõõrideta kas siis seinad jäävad omavahel sidumatta?Siin teemas arutate viewtopic.php?f=1&t=38646 gaasiplahvatustest ja gaasiavadest et kui äkki käib pauk kas siis see sidumatta seintega nn.tühi kast laiali ei lähe?
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: Altühendusega soemüür

Lugemata postitus Postitas motamees »

Jah, suurematele soemüüridele alati seotised keskele. See annab ka natuke sisemist massi juurde. Tavaliselt lapin "kammi". Paar seina on olnud nii väikse külgpinnaga, et seotis polnud mõistlik.
Selle pärast kirjutangi, et tavapäraseid lõõre pole ja sõna tühi oli jutumärkides.
Ühtlase soojenemise tõttu julgen "tühja" seina ka, lõõridega seinast, suurema lappida.
.
Tel 5o9279o
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1493
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: Altühendusega soemüür

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

Pottseppmeister "Kaminahi"
ahjuke
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 593
Liitunud: 18 Mär 2013, 18:44
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 31 korda

Re: Altühendusega soemüür

Lugemata postitus Postitas ahjuke »

Kalvis kirjutas: 05 Juul 2021, 15:03 Täpsustuseks niipalju, et langeva lööri puhul on sul vaja ühte pliita ühenduskohast tõusvat lööri ülesse ja kõik ülejäänud on üks suur langev.
siibri võid teha nii korstnasse kui altühenduskohta.
Ära aia mula...1 tõusulõõr ja laskuvad rivisse ja kindleasti vaheseinad laskuvatele lõõridele.Kui laskuvatel lõõri vaheseinu pole siis ei saa ka seda müüri mingi valemiga tahmast puhtaks...Mul ka kodus laskuvate lõõridega soemüür ja alaühendus.Kui lõõri vaheseinu pole siis lükkad harja ümbes kuskilt üles,kuhu ja kuidas liigub ei tea keegi ja lõpptulem ühel hetkel mustas lõõris tahmapõleng...Ärgem unustagem ka seda,et soemüüri tekib tahma rohkem kui ahju.Korralik pottsepp korstnapühkija sellist jama ei ehita,aga lihtsalt pottsepad ehitavad ja neil poogen kas ja kuidas puhtaks saab kuna ise ei pea ju oma käkke puhastama...Soeneb väga ühtllaselt vaheseintega laskuv lõõristik.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Altühendusega soemüür

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Huvitav, et seda teemat on kommenteeritud, aga mitte ükski kommenteerijatest ei ole esitanud küsimust, et millised olid korstnapühkja poolt esitatud konkreetsed etteheited? Ehk on probleemi lahendus lihtsamalt leitav? :scratch:
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1146
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 50 korda

Re: Altühendusega soemüür

Lugemata postitus Postitas RaJy »

Ahjukese jutt minu jaoks päris loogiline - puhastamise koha pealt.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10617
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Altühendusega soemüür

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

ahjuke kirjutas: 04 Sept 2021, 10:22
Kalvis kirjutas: 05 Juul 2021, 15:03 Täpsustuseks niipalju, et langeva lööri puhul on sul vaja ühte pliita ühenduskohast tõusvat lööri ülesse ja kõik ülejäänud on üks suur langev.
siibri võid teha nii korstnasse kui altühenduskohta.
Ära aia mula...1 tõusulõõr ja laskuvad rivisse ja kindleasti vaheseinad laskuvatele lõõridele.Kui laskuvatel lõõri vaheseinu pole siis ei saa ka seda müüri mingi valemiga tahmast puhtaks...Mul ka kodus laskuvate lõõridega soemüür ja alaühendus.Kui lõõri vaheseinu pole siis lükkad harja ümbes kuskilt üles,kuhu ja kuidas liigub ei tea keegi ja lõpptulem ühel hetkel mustas lõõris tahmapõleng...Ärgem unustagem ka seda,et soemüüri tekib tahma rohkem kui ahju.Korralik pottsepp korstnapühkija sellist jama ei ehita,aga lihtsalt pottsepad ehitavad ja neil poogen kas ja kuidas puhtaks saab kuna ise ei pea ju oma käkke puhastama...Soeneb väga ühtllaselt vaheseintega laskuv lõõristik.
Mulised teemast mööda. Minu jutt ei käsitlenud üldse lõõri puhastamist ega sinu mula. Siiski saab puhastada.
Päri selles osas, et enamus küttekeha ehitajad ei vaevu mõtlemagi kuidas puhastada.
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1493
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: Altühendusega soemüür

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

Taaskord lõristav nõudmine, et lõõristikud peavad olema ehitatud korstnapühkija kulbi ja luua järgi.
Pottseppmeister "Kaminahi"
ahjuke
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 593
Liitunud: 18 Mär 2013, 18:44
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 31 korda

Re: Altühendusega soemüür

Lugemata postitus Postitas ahjuke »

On jäänud ette soemüüre millel üldse lõõri seinu polegi,kuskilt läheb kamin sisse ja teisest august suits korstnasse ja otse loomulikult kõige pisemad luugid...Puhastamata see jääbki...mõned pottsepad arvavad,et kui luud avast sisse mahub siis saab puhastada...Lolli saab mängida mitte puhastada.Kui lõõristikus vaheseinad mis jaotab lõõri osadeks siis lõõris seinad hoiavad luua kindlas tsoonis,krutid usinalt ja kogu tahm saab lõõri seintelt maha.Olen suuri soemüüre üksjagu teinud ja kõik keskel laskuvate lõõridega,pokid vahel ja soeneb väga ühtlaselt.Olen seda lõõrideta müüride asja ka Leole rääkinud ja vanameister naerab selle lolluse peale,las teevad...
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: Altühendusega soemüür

Lugemata postitus Postitas motamees »

Vanameister nühkis koolipinki siis, kui neid juba tehti.
.
Tel 5o9279o
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1493
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: Altühendusega soemüür

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

motamees kirjutas: 06 Sept 2021, 17:58 Vanameister nühkis koolipinki siis, kui neid juba tehti.
Mind siiski huvitab, mida Leo neist koolis teada sai :)
Pottseppmeister "Kaminahi"
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10617
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Altühendusega soemüür

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Mul küll polnud mingit probleemi altühendusega soemüüri puhastada. Mingi pseudoprobleem.
ahjuke
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 593
Liitunud: 18 Mär 2013, 18:44
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 31 korda

Re: Altühendusega soemüür

Lugemata postitus Postitas ahjuke »

Kalvis kirjutas: 07 Sept 2021, 09:52 Mul küll polnud mingit probleemi altühendusega soemüüri puhastada. Mingi pseudoprobleem.
Lõõri vaheseinteta müüri puhastamisest käib jutt.Müür 1200 lai ja 2,2 kõrge ja ühtegi pokki sees pole...
Mida me siin vaidleme,ehitage lõõrideta müür valmis,kütame korralikult umbe ja siis tehke puhtaks ja peale puhastust kaamera uuring ja siis selgub tõde....
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1493
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: Altühendusega soemüür

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

ahjuke kirjutas: 07 Sept 2021, 16:18

Mida me siin vaidleme,ehitage lõõrideta müür valmis,kütame korralikult umbe ja siis tehke puhtaks ja peale puhastust kaamera uuring ja siis selgub tõde....
Mitme lõõrideta soemüüriga sul isiklik kokkupuude on olnud?

Mul on teine küsimus veel. Kui moodulahju lõõri laius on kitsam sinu tahmakulbist ja harjast, mis siis saab?
Pottseppmeister "Kaminahi"
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1493
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: Altühendusega soemüür

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

ahjuke kirjutas: 07 Sept 2021, 16:18

Mida me siin vaidleme,ehitage lõõrideta müür valmis,kütame korralikult umbe ja siis tehke puhtaks ja peale puhastust kaamera uuring ja siis selgub tõde....
Mitme lõõrideta soemüüriga sul isiklik kokkupuude on olnud?

Mul on teine küsimus veel. Kui Nordpeis moodulahju lõõri laius on kitsam sinu tahmakulbist ja harjast, mis siis saab?
Pottseppmeister "Kaminahi"
Keskmine
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 212
Liitunud: 14 Sept 2011, 20:38
Asukoht: Jõgevamaa
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 19 korda

Re: Altühendusega soemüür

Lugemata postitus Postitas Keskmine »

Tseritifikaadiga onudel on kindlasti ka selliseks juhuks spetsiifilised vajadused ette nähtud, aga. 9,5 kivi (250mm) olen ka ise jaganud eraldi väljunditeks ning puhastajaid pole kunagi keskmise sõrme imejateks jätnud punkt.
Keskmine
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 212
Liitunud: 14 Sept 2011, 20:38
Asukoht: Jõgevamaa
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 19 korda

Re: Altühendusega soemüür

Lugemata postitus Postitas Keskmine »

Putsepp üle 3 lugeda ei oska :D
heikkia
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 5
Liitunud: 26 Juul 2019, 15:54
On tänanud: 2 korda

Re: Altühendusega soemüür

Lugemata postitus Postitas heikkia »

Tervist kõigile.Kaevaks vana teema uuesti välja sest varsti peaks kaua oodatud pottsepp kohale jõudma.Olen veidi teemat uurinud et oleks omal ettekujutus milline peaks soemüür tulema.Plaan siis teha lasta midagi sellist:
soemüüri pilt-page-001.jpg
Sellel pildil laskuvaid lõõre palju,arvan et 2-3 lõõrist piisaks või siis ilma lõõrideta tühi kast aga see jääb juba pottsepa otsustada.Joonis siis toa poolt ja pliidi sisend oleks siis a-ga märgistatud koht.Materjaliks siis 65-85-250 kivi lapiti.Kuna hetkel kipub soemüür pliidi sisendi kohalt väga kuumaks minema siis kas oleks mõistlik alumine rõhtlõõr vooderdada näiteks 20/30mm samottplaadiga?Milline oleks Teie arvamus kas olen õigel teel?Urmasele täpsustuseks et korstnapühkija ei olnud sellega rahul et ahju ja soemüüri ühendus ühel ja samal kõrgusel korstnasse tehtud ning korstna pits peaks kõrgem olema.Parimat soovides Heikki.
ahjuke
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 593
Liitunud: 18 Mär 2013, 18:44
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 31 korda

Re: Altühendusega soemüür

Lugemata postitus Postitas ahjuke »

heikkia kirjutas: 26 Mär 2022, 15:19 Tervist kõigile.Kaevaks vana teema uuesti välja sest varsti peaks kaua oodatud pottsepp kohale jõudma.Olen veidi teemat uurinud et oleks omal ettekujutus milline peaks soemüür tulema.Plaan siis teha lasta midagi sellist:soemüüri pilt-page-001.jpg
Sellel pildil laskuvaid lõõre palju,arvan et 2-3 lõõrist piisaks või siis ilma lõõrideta tühi kast aga see jääb juba pottsepa otsustada.Joonis siis toa poolt ja pliidi sisend oleks siis a-ga märgistatud koht.Materjaliks siis 65-85-250 kivi lapiti.Kuna hetkel kipub soemüür pliidi sisendi kohalt väga kuumaks minema siis kas oleks mõistlik alumine rõhtlõõr vooderdada näiteks 20/30mm samottplaadiga?Milline oleks Teie arvamus kas olen õigel teel?Urmasele täpsustuseks et korstnapühkija ei olnud sellega rahul et ahju ja soemüüri ühendus ühel ja samal kõrgusel korstnasse tehtud ning korstna pits peaks kõrgem olema.Parimat soovides Heikki.
Et mis pliit on või tuleb?Pioneeri ja klassikalise eesti pliidi puhul pole samotti vaja,aga nt kalvise pliitide puhul vajalik toru müüri suubumise kohas.Mul enda müüril on vuukides mõrad ja ilmselt ka kivid seestpoolt kahjustatud.
Vasta