Maamaja veesüsteem

veevarustusega seonduvad teemad, samuti WC-d, heitvesi, septikud
suvaline
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 744
Liitunud: 20 Jaan 2019, 18:17
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 21 korda

Re: Maamaja veesüsteem

Lugemata postitus Postitas suvaline »

kunn24,
kandilisi manomeetreid müüakse ainult proffidele ja seda ka tutvuste alusel. Mul üks alltöövõtja üritas huiata, kleepis kuni 6 bar mõõteskaalaga jublakale 10 bar mõõteskaalaga kleepsu ja automaatika ei saa aru, miks surve pisike.

Aga sm prill (parandus: eelnev postijata mõtles kasutajat ping) teooriast: äkki tal oli kunagi väga suur juhe (või lausa kaabel?), ja see risti olev oli elektroonikale mõeldud? Mina hoian elektrist eemale, pole eriala inimene.

Provokatiivne küsimus: kus on fotol hüdrodünaamika, võrreldes TA maakodu lahendusega (foto minu oma, asukoht Eesti, kasutuseesmärk olme).
rsz_1gidrodinamika.jpg
Viimati muutis suvaline, 19 Juun 2021, 14:16, muudetud 1 kord kokku.
Prill
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1101
Liitunud: 27 Veebr 2017, 10:36
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 63 korda

Re: Maamaja veesüsteem

Lugemata postitus Postitas Prill »

kunn24 kirjutas: 18 Juun 2021, 11:50 .. ka Prilli eespool mainitud rõhulaineid. ..

.. Kuid sm Prill esitas eespool vahva teooria, et kui juhtmejupile teha ühendus risti, on olukord teine, kui teha pikuti...
Härrad - ma pole seda teemat kommenteerinud, ega teooriaid esitanud. Ühtepidi on au, kui mind teooriatega kullatakse :yahoo: teisalt ei tahaks end teema kakelungi segada :blackeye:
suvaline
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 744
Liitunud: 20 Jaan 2019, 18:17
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 21 korda

Re: Maamaja veesüsteem

Lugemata postitus Postitas suvaline »

Hr Prill, Te saite ehk valesti aru: üritatakse saada arutelule (mitte kakelung) laiapõhjalist ja ka sügavuti minevat kandepinda ja kaasatakse ka näiteks günekolooge, geolooge ...
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4376
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 85 korda
On tänatud: 217 korda

Re: Maamaja veesüsteem

Lugemata postitus Postitas ping »

Tegelikult puudub siin igasugune konstruktiivne arutelu sest, mina arvasin pildi järgi, et "Sellist näitu näitav, sellise paigaldusviisiga koduse hüdrofori poolt survestatav manomeeter on suure tõenäosusega oma töö juba lõpetanud".
Mille peale "manomeetreid paberile joonistav" Härra arvas, et kõik paberile joonistatud manomeetrid töötavad tõrgeteta aegade lõpuni olenemata paigaldusviisist.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
suvaline
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 744
Liitunud: 20 Jaan 2019, 18:17
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 21 korda

Re: Maamaja veesüsteem

Lugemata postitus Postitas suvaline »

pingikene,
müügimehel õnnestus oma tööd hästi teha ja asjaoskamatule maha müüa mõttetult võimas (lugeda: kulukas) pump. Antud manomeeter kannatab mõõta kuni 10 bar, kui oskate siis arvutage selle TA foto näidu 7 bar näol nö "tagasi", mis oleks tavaolukorras töörõhk süsteemis, kui arvate, et just selle foto tegemise hetkel laineteooria toimus ja hüdraulilise löögi esimene piik ajas seieri jäädavalt püsti. Karta on, et ei oska.

Projekteerija ülesanne on minimiseerida ka hüdraulilise löögi esinemine ja võtta kasutusele abinõud viidatu vältimiseks või minimiseerimiseks või siis lastagi toimuda kontrollitud olukorras.

Minu fotol oleva dünaamika arvutamiseks: r/v ja 350mm, vooluhulk maksimaalselt 90 l/s, rõhk kuni 10 bar , käänak 90°. Kui suur on käänakus tekkiv reaktiivjõud (näiteks tonnides)?
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4376
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 85 korda
On tänatud: 217 korda

Re: Maamaja veesüsteem

Lugemata postitus Postitas ping »

A. 4 manomeetrit ja 3 pumpa.
A. 4 manomeetrit ja 3 pumpa.
suvaline kirjutas: 19 Juun 2021, 14:11 pingikene,
müügimehel õnnestus oma tööd hästi teha ja asjaoskamatule maha müüa mõttetult võimas (lugeda: kulukas) pump. Antud manomeeter kannatab mõõta kuni 10 bar, kui oskate siis arvutage selle TA foto näidu 7 bar näol nö "tagasi", mis oleks tavaolukorras töörõhk süsteemis, kui arvate, et just selle foto tegemise hetkel laineteooria toimus ja hüdraulilise löögi esimene piik ajas seieri jäädavalt püsti. Karta on, et ei oska. ...
Ma pole veel sellises konditsioonis, et arusaada selle kirjutuse seoseid "aruteluga" ja mis puutub siia teooria "hüdrolöögi pildistamisest". (Ma ise olen küll manomeetri osuti liikumisest video teinud hüdrolöögi ajal, et hiljem aegluubis analüüsita näitu.)

Kuna siin juba läks piltmõistatuste esitlemiseks, siis õnnestus ka täna paar mõistatust kaadrisse saada reaalsest elust ja esitleks neid siinkohal ajaviiteks ning silmaharjutuseks.

Millised manomeetrid näitavad reaalset näitu? (Kõik ühel pildil olevad manomeetrid on sama skaalaga.)
Millised pumbad töötavad, kui töötavad?
Ehk kus on hüdrostaatika või hüdrodünaamika?
Manused
2 manomeetrit ja 1 pump.
2 manomeetrit ja 1 pump.
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
T25
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 913
Liitunud: 14 Mai 2007, 13:15
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Maamaja veesüsteem

Lugemata postitus Postitas T25 »

Palju hüdrolöögi ajal piik umbes ära käib? Mul on majal linna veesüsteemiga ühendus ja põhimõtteliselt on sama lihtne süsteem, et veetoru tuleb sisse, siis on vahel kaugloetav arvesti ja sealt vanu rauast torusid pidi otse pellerisse ja kraanikaussi. Kollektorit ega manomeetrit polegi. Kas peaks muretsema hüdrolöögi pärast ja kuidas seda puhverdada?
suvaline
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 744
Liitunud: 20 Jaan 2019, 18:17
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 21 korda

Re: Maamaja veesüsteem

Lugemata postitus Postitas suvaline »

ping,
kuna ma ei tea, mis eesmärki need pumbad täidavad siis on väga raske midagi kommentaarida. Soojamajandus (kui jah siis sellest hoian mina eemale)? Kui veemajandus siis on lahendused kõvasti valesti.

T25,
otselöök on kõige hullem, kui sul "maakodu manomeeter näitab 7 bar" siis lõdvalt kihutab üle 10 bar. Kaudlöögi korral ca poole vähem. Selleks ongi EVS-s viide: uutes tarbevee torustikes tohib max rõhk olla kuni 6 bar.
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4376
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 85 korda
On tänatud: 217 korda

Re: Maamaja veesüsteem

Lugemata postitus Postitas ping »

suvaline kirjutas: 20 Juun 2021, 20:06 ping,
kuna ma ei tea, mis eesmärki need pumbad täidavad siis on väga raske midagi kommentaarida. Soojamajandus (kui jah siis sellest hoian mina eemale)? Kui veemajandus siis on lahendused kõvasti valesti.
...
Elukauge inimene võib ainult väita, et "tegelikus elus peab kõik lihtne ja õige olema".
Sooja vee hüdrodünaamika on sama, väljaarvatud et soojema vee viskoosus on suurem kui külmal veel.
Vihjeks:
Ülemisel pildil töötab kolmest paraleelsest pumbast pildil ainult punane.
Aluminsel pildil on pump seisatud "mõõteriistade" võrdlemiseks staatilisel rõhul.

(Kui nõukaajal taadeldi kohustuslikult igal aastal manomeetreid (kui mõõteriistu), siis tänapäeval kui kõik vajalikud andmed lähevad andurite kaudu nagunii kontrolleritesse, siis tänapäeval täidavad enamik manomeetreid indikatiivse "asjaliku korgi" ülesannet ning lambist ei saa usaldada ühegi manomeetri näitu.)
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
Prill
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1101
Liitunud: 27 Veebr 2017, 10:36
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 63 korda

Re: Maamaja veesüsteem

Lugemata postitus Postitas Prill »

:D siinseid teemasid on ikka vahva jälgida, kuidas lihtsa inimese "maamaja toru" küsimus muutub kiiresti suurte süsteemide raketiteaduseks, kus juuksekarv aetakse ka lõhki.
Kas inimene siinsest teadusest abi saab või on ammu käega löönud ja ehitab lõpuks nii nagu oskab, nagu isad-vanaisad kümnendeid enne neid, saab elatud, pestud, lapsed kasvataud, kui midagi nihu läheb või ära laguneb kõpitsetakse paremaks ja elu läheb edasi.
Kunagi miskis ehitussaates käsitleti sauna tuleohutusteemat ja külalisekspert väitis, et 10-st saunast 9 ei vasta nõuetele, sest Eesti on täis kümnendite jooksul omast tarkusest ehitatud saunu ning samas ei näe ka saunade massilist mahapõlemist, kuigi ohutuskujad jm nõuded ei vasta ohutusnormidele.
Sama kehtib vist paljule, alates elektrist kuni torustikeni, kus selliseid pilte võiks elamistest klõpsida nõrkemiseni ja profid ei jõuaks ära kommenteerida, kui valesti kõik on, ometi ka need profid ja terved põlvkonnad ise võivad olla üles kasvatatud selliste küsitavate tehnosüsteemide najal.
suvaline
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 744
Liitunud: 20 Jaan 2019, 18:17
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 21 korda

Re: Maamaja veesüsteem

Lugemata postitus Postitas suvaline »

pingike:
vedeliku soojenedes viskoossus väheneb, rõhu tõustes suureneb. Kuivõrd rõhu toime avaldub ainult väga suurte rõhumuutuste puhul, siis seda tavaliselt ei arvestata.

Prill, seda ma ju räägingi, et lausa nii vahva, et ei pea Pikritki tellima. Muus osas on Teil väär arusaam: asjatundmatu inimene loeb käesolevat foorumit, kus ping jagab väga valet informatsiooni, ehitab selle omal kodus valmis ja kaotab elu.
Vasta