Miljon küsimust põrandate kohta (viis)

põrandad, põrandatööd
wozzy
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: 24 Aug 2015, 17:17

Miljon küsimust põrandate kohta (viis)

Lugemata postitus Postitas wozzy »

Seoses ühe korteri renoveerimisega on mul tekkinud mõned küsimused. Ehk oskab keegi õhele või kõigile vastata.
Panen punktikaupa.

1. Võtsin osades ruumides vana laudpõranda üles (oli kas liigselt lapitud või täiesti pudi). Lõin talade külgedele uued prussid ja panen peale uued lauad. Talade vahel on hetkel vana muld-savi-liiv-sodi. pärast tõstmist jääb umbes 10cm laua alla puhast ruumi. Millega selle täita võiks? Kergkruusaga?

2. On kellelgi mingeid salanippe seoses laudpõranda alla heliisolatsiooni tegemisega? Kuigi mulle naabrid meeldivad, ei soovi ma nende juttu kogu aeg pealt kuulata.

3. Kui te ostate uued põrandalauad, siis kuidas te parimad välja valite? Mida tähele panna? Kui tähtis on jälgida, mis kvaliteeditunnusega laud on?

4. WC/Vannitoa põrand. Need kaks ruumi ehitasime täiesti nullist üles, sest vana lahendus oli ebaloogiline, kole, ebatõhus ja rõve. Millise põrandakütte te paneksite? Hind pole tähtis - peaasi, et parim lahendus oleks. Keskkütet sinna taha panna ei saa. Seega tuleb mingit muud lahendust kasutada.

5. Põrandate lihvimine. Osades tubades lihvisin põrandad trummellihvijaga ära ja tulemus sai väga kena. Köögis üles võetud põranda kavatsen asendada elutoast üles võetud laudadega. Millist töövõtet kasutades saaksin ma nendelt laudadelt kõige paremini maha värvi, selle peal olema imeliku paberi-papi ja omakorda selle peal oleva värvi ning kuidas hiljem kõik need lauad võimalikud sirgeks ja sama paksuks saada, et köögis pesumasin ühelt laualt teisele ei kukuks? Alguses relakaga suurem sodi maha? Mingi muu tööriist? Kuumapuhur ega Speedheater väga ei aidanud.

6. Ühes toas on põrandale valatud mingi rõve isetasanduv segu. Kuidas kõige kiiremini selle üles saaks?

Tänud ette!
Vasta