Remont vanas paneelmajas

põrandad, põrandatööd
Hanno999
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 1
Liitunud: 14 Mai 2021, 07:37
On tänanud: 1 kord

Remont vanas paneelmajas

Lugemata postitus Postitas Hanno999 »

Tere

Sooviks alustada remondiga, esialgu planeerimisega. Soov ehitada pidades silmas heliisolatsiooni. praegu on häda, kui keegi kõrvalkorteris sama seina tepslit "udjab sisse", siis see kostab liiga hästi, samuti tulevad muud helid mingil määral. Lahenduseks 50mm villa, osb + kips / 2x kipsplaat, sentimeetrine õhuvahe olemasoleva seinaga?
Muidugi oleks hea, kui villa saaks rohkem, aga üle 8-9cm ei tahaks seinast ära kaotada.
Olen lugenud teisi teemasi ka siin ning enamasti on soovitatud laakidega põrandat. Kõige õigem oleks vist põrand ujuvaks teha villa ja betooniga, aga sellist ruumi mul ei ole. Praegu 100% kindel ei ole, aga ma arvan, et ruumi peaks olema umbes kuni 6cm, olenevalt paneeli sirgusest. Probleem on selles, ma ei oska hinnata, kas laagid + ujuvpõrand nt parketiga võiks olla halvem/parem, kui vill + osb/kips. Kas üldse nii teha võiks, betooniga on nagu lihtne, valad betooni peale ja ta ei liigu kuskile, kuidas teha kipsist/osbst põrand, et ta oleks ujuv?
Lagi on tehtud praegu kipsist, alla toodud kohati 20cm, kuid tundub nö jäiga konstruktsiooniga mitte elastselt rippuv.
Kas saaks kuskilt midagi paremini teha, ideed ja kaasamätlemine teretulnud
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Remont vanas paneelmajas

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

1. Uus sein tuleks ehitada eraldiseisvana 20mm eemal vanast
Võiks kasutada 2xkipsplaati ja suurema massiga
Isolatsiooniks võiks valida vastava toote
Kipsplaat ei tohi kokku puutuda põranda ja laega
Karkassi vööd tuleb eraldada kasutades vastavaid heliisolatsiooni tihendeid
2. Ujuva põrandaga lahendad Sa alumise naabri (mitte enda) heliprobleemid
Aga ujuva põranda saab ehitada ka ilma betoonivaluta so isolatsioon + ehitusplaadid
3. Lagi tuleks rajada elastsetel (akustilistel) sidemetel + isolatsioon
Vasta