Survevooliku temperatuuritaluvus

saunad, santehnika, boilerid jne
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4376
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 85 korda
On tänatud: 217 korda

Re: Survevooliku temperatuuritaluvus

Lugemata postitus Postitas ping »

Urmas kirjutas: 19 Mai 2021, 08:12
elektron kirjutas: 17 Mai 2021, 12:55 Lisakas vajavad seib-tihendid ideaalset otsapinda, mida näiteks vanal veemahutil ei pruugi olla ja liitmik oleks sellisel juhul nagunii vajalik.
Tihendid on minu kõikse väiksem mure. ;) Mul on augurauad ja kui vaja, käian vastava läbimõõduga toru serva teravaks. ...
Tihendi kontaktpind ei tohi olla terav, peab olema lame ja sile, muidu lõikab tihendi läbi.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Survevooliku temperatuuritaluvus

Lugemata postitus Postitas Urmas »

ping kirjutas: 19 Mai 2021, 09:25 Tihendi kontaktpind ei tohi olla terav, peab olema lame ja sile, muidu lõikab tihendi läbi.
:hello:
Eeh, ma mõtlesin selle toru serva teravaks käiamise all seda, et kui ei ole sobivas mõõdus augurauda, siis teen auguraua ise tihendi väljalöömiseks. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Survevooliku temperatuuritaluvus

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Jätkan teemat. Kas on suur vahe, et kas kerisest tünnini on vasest või must toru? Katlakivi tekib vist niivõinaa, kuid kas vasest toru äkki pikendab katlakivi tekkimise aega?

Tänud ette!
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Survevooliku temperatuuritaluvus

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Nonii, väike kokkuvõte teemast. Uus keris paigas ja eile sai tehtud 6 tunnine proovisaunatamine. Kõik toimis nii nagu peab. Saun ja 200l tünn said soojaks ca 2 tunniga. Ei läinud kergema vastupanu teed ja tegin ühendused 3/4"(külma pealevool) ja 1" torudega. Sain laenata keermestajate komplekti. Natuke pusimist, aga sain torude pikkused täpselt need, mida oli vaja. Eks mul sai vaikselt siiber iga 5-8 aasta tagant tünnide seest värvimisest ja vahetamisest(ikka läksid ajapikku seest rooste), siis otsustasin katsetada 200l plastiktünni sooja vee jaoks. Väga edukalt pidas vastu- ei mingeid kuju muutusi ning isegi kuuma vee toru sisendi juures ei läinud pehmeks. Nüüd veel vaja vahetada ka plekist külma vee tünn plastiku vastu.
Veelkord tänud kõigile teemas arvamust avaldanutele ja Rostfreile kiire konsultatsiooni eest telefoni teel!
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Vasta