Milline kruvi 18mm melamiinplaadile?

ehituslammas
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 29 Apr 2021, 23:10

Milline kruvi 18mm melamiinplaadile?

Lugemata postitus Postitas ehituslammas »

Targad inimesed,
milliste kruvidega peaks poltidega kokku pandud naelutusnurkadest moodustatud "aasad" suurele (180cm x120cm) 18mm-paksusele melamiinplaadile kinnitama? Kui paks, kui pikk,mis tüüpi? Selge, et kruvi läbi minna ei tohi - plaat peab ühelt pool puhtaks jääma. Ja kas peab mingid augud ette puurima? Kogu kupatus läheb lakke, libistades siis nö "aasad" laes olevate ehitusnurkadest moodustatud "konksude" otsa.
Plaanin sellele raskele ripplaele panna 9 või 12 sellist kinnitust. Aga mis kruvid selleks parimad ja tugevaimad oleksid, et see asi niisama sealt alla ei tuleks...
aas ja konksud.jpg
plaat ja lagi.jpg



Tänud!
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Milline kruvi 18mm melamiinplaadile?

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Mina oskan kommenteerida vaid nö konstruktiivsest seisukohast.
Ja selleks, et kruviliide üleüldse tõmbele töötaks on lisaks muudele tingimustele ka selline tingimus:
minimaalne keermestatud osa süvistussügavus teravikupoolses otsas peab olema min 6d.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Milline kruvi 18mm melamiinplaadile?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Arvan, et jutt käib ikka 18mm MDF plaadist ja sinu mainitud mõõtmetega MDF plaat ei ole just kõikse kergem materjal lakke riputamiseks. Melamiin on lihtsalt dekoratiivne kattekiht. Kui nüüd arvestada xxx111 poolt kirjutatut, siis 20x3mm kruvid ei ole just eriti sügava keermega. Üks koht on küll, mida ise ei teeks ja selleks on need "konksud", mille otsa plaadi kavatsed libistada. Ise mõtleks midagi välja, et plaadi kronsteinid ei saaks lae omade küljest ära libiseda ehk ees peaks olema kasvõi 2-3mm äärik, mis natukenegi takistaks.
Ei oska teaduslikust seisukohast rääkida, kuid minu arvates on üks võimalus vähendada selle 6d nõudmist kui võtad näiteks 25x5mm kruvid ja lased teraviku osa tömbiks. Plaadi sisse kruvimiseks pead selle variandi puhul augud kruvide jaoks ette puurima. Lihtsalt uitmõte, mille kasutamine oma vastutusel. ;)
On ka sellised asja, neil on laiem keere.https://www.aliexpress.com/item/3298847 ... web201603_
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Milline kruvi 18mm melamiinplaadile?

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Sellist ühendust tõmbele töötavaks tehakse pisut teisti
Plaadi sisse liimitakse välis- ja sisekeermega hülss - kinnitus teostatakse poldiga / kruviga, mis kinnitatakse eespool mainitud hülssi
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Milline kruvi 18mm melamiinplaadile?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

xxx111 kirjutas: 01 Mai 2021, 19:09 Plaadi sisse liimitakse välis- ja sisekeermega hülss - kinnitus teostatakse poldiga / kruviga, mis kinnitatakse eespool mainitud hülssi
Seda ma viites vist pakkusingi. On need?
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Milline kruvi 18mm melamiinplaadile?

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Urmas kirjutas: 01 Mai 2021, 20:11
xxx111 kirjutas: 01 Mai 2021, 19:09 Plaadi sisse liimitakse välis- ja sisekeermega hülss - kinnitus teostatakse poldiga / kruviga, mis kinnitatakse eespool mainitud hülssi
Seda ma viites vist pakkusingi. On need?
Jah.. Analoogsed...
Ma viidet ei vaadanud...
Vasta