Dušinurk

saunad, santehnika, boilerid jne
kirssand
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: 25 Apr 2021, 19:11
On tänanud: 12 korda

Dušinurk

Lugemata postitus Postitas kirssand »

Otsustasime väikesest vannitoast ( 150x180 ) vanni välja visata ja piirduda dušinurgaga ( 90 x 90 cm ), kuna aastate jooksul pole vanni peaaegu üldse kasutatud. Ehitaja pakkus välja dušikabiini, mis aga seetõttu vastumeelt, et ta klaasseinad on fikseeritult paigas, mis võib väikses ruumis ( kus pesumasin, dušinurk siis, valamukapp kraaniga ja wc ) tegemisi häirida + klaasi igakordne puhastamine. Pakkusin varianti, mida nägin ühes Soome elamises - lihtne dušinurk kardinaga. Ehitaja nõustus, ütles ainult, et ilmselt trapi asukoha tõttu tuleb dušialus veidi kõrgemale tõsta ja et ilmselt hakkab pritsmeid lendama kardina tagant. Vahepeal olen avastanud ka volditavad dušiseinad ( uksed ) , aga ehitaja ütles, et nendega on ainult aja küsimus, mil katki lähevad. Kardina eelis oleks just see, et lükkad eest ära ja ei sega.
Mõtlesin, et uurin siit, kas on mingeid soovitusi, äkki ikka peaks kabiini panema, või oskate neid volditavaid seinu soovitada ? Või on dušikardin ikka okei mõte ?
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Dušinurk

Lugemata postitus Postitas Urmas »

kirssand kirjutas: 25 Apr 2021, 20:46 Või on dušikardin ikka okei mõte ?
Dušikardin ikka ei ole okei mõte. Duši all käies saab suhteliselt lühikese aja jooksul sul ja teistel kodakondsetel siiber pesemise ajal pidevalt vastu jalgu kleepuvast kardinast. ;) Ei aita isegi raskused kardina allservas.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4376
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 85 korda
On tänatud: 217 korda

Re: Dušinurk

Lugemata postitus Postitas ping »

Dužžist langev soe vesi soojendab õhku ja õhk kerkides tekitab nii tugeva tõusva õhuvoo, mis imeb kardina vastu jalgu kui põrandani ulatuv kardin on seinast seinani kinni.
Kui kardin on sirgelt vanniserva kohal ja üks kardina külg on avatud, siis sellist effekti pole.

Kardina puhul nurgas peab jääma kardina ja põranda vahele niisuur vahe, et tõusev õhk mahub liikuma (ca 10cm) ja kardina allservas peavad raskused olema, siis ei ime vastu jalgu. (Raskuseks sobib ka kalanduspoes müüdav võrguraskuse tinanöör allaserva õmmelduna.)
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
rundll
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 665
Liitunud: 07 Mai 2009, 23:48
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Dušinurk

Lugemata postitus Postitas rundll »

Saad panna ka duššiklaasid, mis vajadusel lükkad nö sissepoole. Need kardina süsteemid on üsna koledad ja ajaliselt iganenud süsteem. Ei tea miks volditavad "surevad"? Odavad saastad ilmselt jah....
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4376
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 85 korda
On tänatud: 217 korda

Re: Dušinurk

Lugemata postitus Postitas ping »

rundll kirjutas: 26 Apr 2021, 07:26 Saad panna ka duššiklaasid, mis vajadusel lükkad nö sissepoole. Need kardina süsteemid on üsna koledad ja ajaliselt iganenud süsteem. Ei tea miks volditavad "surevad"? Odavad saastad ilmselt jah....
Sõna "kole" on subjektiivne hinnang ja koledad on ka pesemata klaasseinad.
Kui inimesel pole oma ajaga midagi paremat teha, siis peseb klaase (või palkab koristaja) aga kardina saab visata pesumasinasse või mõne euri eest kasvõi uue osta.

Objektiivselt jääb väikses ruumis iga "suur kõva asi" mingil hetkel ette ja piirab liikumisvabadust.

Objektiivselt erinevate omaduste hindamiseks, subjektiivse hinnangu kasutamine paistab pikaaegse "bräbdipromo" tulemus olema, kus tooteid ei jaotata mitte nende objektiivsete omaduste järgi vaid brändinime järgi.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Dušinurk

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Ping-ga nõus - "kole" on subjektiivne...
Kuid minu subjektiivsel hinnangul ongi kardin "kole"
Olen nõus klaase pesema / ja aeg-ajalt vastavate vetthülgavate "asjadega" üle käima
kirssand
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: 25 Apr 2021, 19:11
On tänanud: 12 korda

Re: Dušinurk

Lugemata postitus Postitas kirssand »

Südamest tänan neid, kes viitsisid vastata. Aga on ju ka ilusaid kardinaid, kallimaid. Mu tuttava Helsinki korteris on just selline lahendus ja väga norm. Ei meenu küll, et oleks ümber jala hakanud mingi kardin kleepuma. Tõsi, seal on duši põrand ühes tasapinnas kogu ülejäänud tasapinnaga.
Aga kui need volditavad uksed, siis kas on mingi konkreetne kvaliteetne firma, mida soovitaksite ?
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1925
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 77 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Dušinurk

Lugemata postitus Postitas aero »

rundll kirjutas: 26 Apr 2021, 07:26 Saad panna ka duššiklaasid, mis vajadusel lükkad nö sissepoole. Need kardina süsteemid on üsna koledad ja ajaliselt iganenud süsteem. Ei tea miks volditavad "surevad"? Odavad saastad ilmselt jah....
Nõustun, klaasid/klaasuksed saab sissepoole kokku lükata. Pmst teed ruudukujulise põhjapindalaga dušikabiinist poole väiksema kolmnurga. Nt Duravit.
rundll
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 665
Liitunud: 07 Mai 2009, 23:48
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Dušinurk

Lugemata postitus Postitas rundll »

On võimalik ka rohkem, kui poole väiksema kolmnurga....
Nojah, kole.....kuidas võtta. Ei leia midagi korrektsemat öelda. Nii palju kui kuulnud olen, siis ei meeldi see kardin kellegile, on ta odav või kallis.
rundll
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 665
Liitunud: 07 Mai 2009, 23:48
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Dušinurk

Lugemata postitus Postitas rundll »

On võimalik ka rohkem, kui poole väiksema kolmnurga. Oleneb kuidas ruumis mu davaar on paigutatud.

Nojah, kole.....kuidas võtta. Ei leia midagi korrektsemat öelda. Nii palju kui kuulnud olen, siis ei meeldi see kardin kellegile, on ta odav või kallis.
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4376
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 85 korda
On tänatud: 217 korda

Re: Dušinurk

Lugemata postitus Postitas ping »

Igasugune asi saab olla "kole" ja minu isiklik sellekohane arvamus ega eelistus ei puutu asjasse ning ma pole seda ka avaldanud.

Aga objektiivne on antud juhul põrandapind 150cm X 180cm, kuhu tahetakse mahutada 90X90cm pesukoht, 60X60cm pesumasin, valamu ja veel midagi.

Piiratud ressursi timgimuses (ruum) toimetamine, et tulemus oleks funktsionaalne ja ilus pole lihtne ülesanne.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Dušinurk

Lugemata postitus Postitas Urmas »

kirssand kirjutas: 26 Apr 2021, 14:04 Aga on ju ka ilusaid kardinaid, kallimaid. Mu tuttava Helsinki korteris on just selline lahendus ja väga norm. Ei meenu küll, et oleks ümber jala hakanud mingi kardin kleepuma.
Mulle meenub küll meie variant dušikardina puhul ja see, et kogu aeg vastu jalgu. Lihtsalt esialgu, 1-2-3 korda ei pane tähele, aga pikapealt hakkab tüütama ehk ma tean, millest ma räägin. ;) Potentsiaalse ämma elamises sai mingi 5-6-7 aastat tagasi vannitoas kapremonti tehtud, pesemiseks ehitasin boksi, mille ees on kardin. Nüüd hakkas tulema väikseid vihjeid, et kas ei saaks kuidagi boksile klaasist või kihtplastikust ust ette organiseerida ja põhjuseks ikka seesama kardin, mis kleepub jalgade külge. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
kirssand
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: 25 Apr 2021, 19:11
On tänanud: 12 korda

Re: Dušinurk

Lugemata postitus Postitas kirssand »

https://www.ehituseabc.ee/ee/dushisein- ... hall-klaas#

kas siis näiteks 2 tükki sellist paigutada nurka duši kõrgendusele oleks ok ? Või on see liiga odav ( hiina ? ) kraam, mis tõesti ruttu töötamast lakkab ja peaksin mujalt ( kust siis ? ) vaatama ?
Kas sinna tuleks muretseda mingid tihendid, et näiteks alt vesi läbi ei immitseks ?
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Dušinurk

Lugemata postitus Postitas Urmas »

kirssand kirjutas: 26 Apr 2021, 16:49 https://www.ehituseabc.ee/ee/dushisein- ... hall-klaas#

kas siis näiteks 2 tükki sellist paigutada nurka duši kõrgendusele oleks ok ? Või on see liiga odav ( hiina ? ) kraam, mis tõesti ruttu töötamast lakkab ja peaksin mujalt ( kust siis ? ) vaatama ?
Pildi järgi tundub OK, kuid ise sellise probleemi ees seistes kannataks veel veidi kuni saab ise poodidesse minna oma silmaga kaema ja näpuga katsuma. Püüa kaasa võtta ka töömees, kes hakkab seda paigaldama.
kirssand kirjutas: 26 Apr 2021, 16:49 Kas sinna tuleks muretseda mingid tihendid, et näiteks alt vesi läbi ei immitseks ?
Idee järgi peaks neil tihendid olema juba komplektis.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
rundll
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 665
Liitunud: 07 Mai 2009, 23:48
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Dušinurk

Lugemata postitus Postitas rundll »

Tihendid on kaasas. Nendega tuleb jälgida, et põranda kalded liiga hulluks ei lähe. Osad nendest seintest tõusevad ja langevad liigutamisel kuigipalju. Kinni paned, siis vajub alla ja lahti tegemisel tõuseb. Sul pole väga vahet vist, et neid seinasi sa vastukallet väga ei tõmba, pole ruumi. Kui enne oli 150x180 ruumis vann, siis duššinurk on poole väiksem. Mingi ruum võiks sal ikka olla.
heints
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 225
Liitunud: 11 Sept 2008, 21:45
Asukoht: Kuressaare 53401861
On tänanud: 62 korda
On tänatud: 16 korda
Kontakt:

Re: Dušinurk

Lugemata postitus Postitas heints »

Kõvade asjade nurkades tekivad katlakivi moodustised, kardinatega vist seda pole
:D
Heino Soon. Kuressaare
Vasta