Akulööktrell kodukasutusse

ehitustööriistadega seonduv. Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
azz
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 14
Liitunud: 20 Aug 2017, 14:37

Akulööktrell kodukasutusse

Lugemata postitus Postitas azz »

Vajalik kodukasutusse akutrell, ei kasuta igapäevaselt, kuid vahel vaja puurida või kruvi keerata.
Valik poodides meeletu.

Nüüd siis küsimused:
- Kas osta harjadega või harjavaba mootoriga?
- Kas peaks olema ka löögi funktsioon, et vajadusel saaks betooni puurida?
Igatahes akud ja laadija peaksid olema kaasas.

Hinnaklass- vot raha nigu õieti polegi :) ütleme nii, et mida odavam seda parem.
Ja muidugi olen avatud trelli pakkumistele.
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4377
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 85 korda
On tänatud: 217 korda

Re: Akulööktrell kodukasutusse

Lugemata postitus Postitas ping »

azz kirjutas: 14 Apr 2021, 13:05 Vajalik kodukasutusse akutrell, ei kasuta igapäevaselt, kuid vahel vaja puurida või kruvi keerata.
Valik poodides meeletu.

Nüüd siis küsimused:
- Kas osta harjadega või harjavaba mootoriga?
- Kas peaks olema ka löögi funktsioon, et vajadusel saaks betooni puurida?
Igatahes akud ja laadija peaksid olema kaasas.

Hinnaklass- vot raha nigu õieti polegi :) ütleme nii, et mida odavam seda parem.
Ja muidugi olen avatud trelli pakkumistele.
Kui raha pole ja harva kasutada vaja, siis miks üldse osta akutrelli, sest aastase kapis seismisega (arvatavasti on odav riist ka laos juba mõne aasta seisnud) saavad selle akud otsa ja siis pole selle odava riistaga midagi teha?
Puumajas elades pole löögifunktsiooni praktiliselt vaja ja ega need odavad ei suuda nagunii midagi suurt lüüa, põristavad niisama.
Handimanist saab 10euriga juhtmega trelli ja see toimib ka 20 aasta pärast kui vahepeal ära ei roosteta.
Kui kord 10 aasta jooksu on vaja mõni priskem auk puurida, siis on mõistlik rendist vajaliku võimekusega riist võtta, kui ise seda seisma osta.
Seadme rentimine on odavam kui kord aastas uus aku osta (odavatele ei pruugigi varuakusid olla saadaval).
Ostmisele tasuks mõelda, kui vähemalt kord kolme kuu tagant on vaja riista kasutada, siis akud nii ruttu ei sure.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
azz
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 14
Liitunud: 20 Aug 2017, 14:37

Re: Akulööktrell kodukasutusse

Lugemata postitus Postitas azz »

Seega kui vahel harva vaja kivi puurida vaja, siis on mõistlikum omada eraldi trelli (hetkel olemas juhtmega Makita lööktrell, mis teeninud oma 20 aastat). Akuga sooviks seepärast, et vahel vaja sellises kohas, kus voolu ligidal pole mõni auk puitu teha või kruvi sisse lasta.
tequila
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 102
Liitunud: 01 Jaan 2017, 10:25
On tänatud: 6 korda

Re: Akulööktrell kodukasutusse

Lugemata postitus Postitas tequila »

Ehhh... kui tahad kivi puurida, osta pigem odav perforaator.

Ma pigem võtaks ka odava juhtmega trelli ja kui tõesti on tarvis kruve keerata, siis löögiga keeraja. Akutrell on IMO suht mõttetu asi. (mul on DTD154 ja DHD484 endal, Makita asjad siis.) Kõige rohkem saab vatti mingi suva roheline bosch hoopis, rev500 või mis iganes ta nimi on. Ära sureb (vist neljas padrun praegu, 10+ aastat vana, loksub ja logiseb igate pidi), siis mingi noname asemele. Ja järgmised mis vatti saavad ongi löögiga kruvikeerajad (on makita juhtmega ka). Akuga asju kindlasti tahad, siis võta selline, millel on suur sari asju sama aku peal. Makita 18V on suht lollikindel valik.

Maamajapidamine.
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4377
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 85 korda
On tänatud: 217 korda

Re: Akulööktrell kodukasutusse

Lugemata postitus Postitas ping »

Makita akule sobivaid odavaid riistu saab Alist, isegi selliseid mida makita ise ei tooda.
https://www.aliexpress.com/wholesale?ca ... less+drill
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1146
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 50 korda

Re: Akulööktrell kodukasutusse

Lugemata postitus Postitas RaJy »

Kui vahel harva puurida vaja ka kohas kus voolu pole siis võiks eeldada, et korteris ei ela? Siinkohal nõustuks tequila arvamusega - on teisigi tööriistu mida saab akude pealt käitada ja mida võib tihedamini vaja minna kui kord aastas - muruniiduk, trimmer, kettsaag jne. Makita 18 v on muidugi hea (ise kasutan) Samas näiteks Ryobil samuti üsna suur valik ja soodsam (sõber kasutab).
azz
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 14
Liitunud: 20 Aug 2017, 14:37

Re: Akulööktrell kodukasutusse

Lugemata postitus Postitas azz »

Mis arvata sellest trellist,
https://www.motonet.ee/et/toode/7013153 ... 20-Ah-18-V

Vaatasin, et muid tööriistu samadele akudele on ka olemas. Või on ikkagi saast? Päris igapäev ei kasuta.
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1146
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 50 korda

Re: Akulööktrell kodukasutusse

Lugemata postitus Postitas RaJy »

azz kirjutas: 21 Apr 2021, 21:27 Mis arvata sellest trellist,
https://www.motonet.ee/et/toode/7013153 ... 20-Ah-18-V

Vaatasin, et muid tööriistu samadele akudele on ka olemas. Või on ikkagi saast? Päris igapäev ei kasuta.
Nagu ma juba kirjutasin, sõber seda kasutab. Kui midagi peale trelli enda tahta kasutada siis 2Ah aku võib lahjaks jääda samas saab ka võimsama aku juurde osta, laadija jääb sama. Muidu iseenesest pole riistal häda midagi.
Kui vaadata telerist või internetist ameerika n.ö. amatööride tegemisi siis Ryobi on sealmail vägagi populaarne.
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1925
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 77 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Akulööktrell kodukasutusse

Lugemata postitus Postitas aero »

Ryobi on ok. Mul 220V föön toimetab juba 20a. Aga kas sa vajad nii suurt ja võimast? 18V aku teeb tööriista ebamugavaks kobakaks, raskeks ka. Mul on Makita 10,8V komplekt 10+ aastat. Väga rahul. Kerged, kompaktsed, aku mahub käepidemesse ära. Trell koos akuga 1kg, löökkruvikas veel kergem. Aeglaseks jääva aku panen laadima ja toimetan värskega edasi. Pole kunagi aku taga oodanud. Harju pole vahetanud. Igaks juhuks ostsin Milwaukee harjavaba 12V trelli lisaks. Sama kompaktne (2Ah akuga) aga jõudu-pöördeid rohkem. Aiatöödeks on Makita 18V aga nii võimsale trellile ma ei näe kodus kasutust. Kui harva vaja, ma vaataks küll 10,8V või 12V poole. Nt sinine Bosch 12V https://www.bauhaus.ee/akukruvikeeraja- ... -2-ah.html#
NLS
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 181
Liitunud: 21 Jaan 2014, 17:09
On tänatud: 3 korda

Re: Akulööktrell kodukasutusse

Lugemata postitus Postitas NLS »

aero kirjutas: 22 Apr 2021, 10:08 Ryobi on ok. Mul 220V föön toimetab juba 20a. Aga kas sa vajad nii suurt ja võimast? 18V aku teeb tööriista ebamugavaks kobakaks, raskeks ka. Mul on Makita 10,8V komplekt 10+ aastat. Väga rahul. Kerged, kompaktsed, aku mahub käepidemesse ära. Trell koos akuga 1kg, löökkruvikas veel kergem. Aeglaseks jääva aku panen laadima ja toimetan värskega edasi. Pole kunagi aku taga oodanud. Harju pole vahetanud. Igaks juhuks ostsin Milwaukee harjavaba 12V trelli lisaks. Sama kompaktne (2Ah akuga) aga jõudu-pöördeid rohkem. Aiatöödeks on Makita 18V aga nii võimsale trellile ma ei näe kodus kasutust. Kui harva vaja, ma vaataks küll 10,8V või 12V poole. Nt sinine Bosch 12V https://www.bauhaus.ee/akukruvikeeraja- ... -2-ah.html#
See Boschi 12V trell on kodukasutusee hea küll.
Vähe kabedam komplekt: https://taivoster.ee/toode/tooriistad/a ... ikeerajad/
azz
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 14
Liitunud: 20 Aug 2017, 14:37

Re: Akulööktrell kodukasutusse

Lugemata postitus Postitas azz »

Jääks 18v peale, siis võimalus hiljem akuta samast seeriast riistu juurde osta
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1925
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 77 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Akulööktrell kodukasutusse

Lugemata postitus Postitas aero »

azz kirjutas: 23 Apr 2021, 23:14 Jääks 18v peale, siis võimalus hiljem akuta samast seeriast riistu juurde osta
Mis riistu sa silmas pead? 2Ah aku jääb muudele riistadele nõrgaks ja 4-5Ah akud on Ryobil minu meelest palju kallimad kui teistel. Võid nimetada seda koolirahaks :).
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4215
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 80 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Akulööktrell kodukasutusse

Lugemata postitus Postitas Hiid »

võta see Bauhausi sensatsioonipakkumine ära ja sa ei kahetse.
rundll
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 665
Liitunud: 07 Mai 2009, 23:48
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Akulööktrell kodukasutusse

Lugemata postitus Postitas rundll »

Hiid kirjutas: 25 Apr 2021, 09:14 võta see Bauhausi sensatsioonipakkumine ära ja sa ei kahetse.
:good:
Vasta