Päikesepaneelide reaalne tootlikkus

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
kunn24
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2030
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 67 korda

Re: Päikesepaneelide reaalne tootlikkus

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Müügil lisandub sissetulekule veel taastuvenergia tasu 5.37 s/kWh
See kõlab hästi.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Päikesepaneelide reaalne tootlikkus

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

kunn24 kirjutas: 15 Mär 2023, 16:50
Müügil lisandub sissetulekule veel taastuvenergia tasu 5.37 s/kWh
See kõlab hästi.
vtl oli "ÕIGEL AJAL õiges kohas"...
kunn enam pole..
kunn24
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2030
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 67 korda

Re: Päikesepaneelide reaalne tootlikkus

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

........
Viimati muutis kunn24, 16 Mär 2023, 01:16, muudetud 1 kord kokku.
kaimagk
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 494
Liitunud: 02 Juun 2010, 17:53
On tänanud: 29 korda
On tänatud: 12 korda

Re: Päikesepaneelide reaalne tootlikkus

Lugemata postitus Postitas kaimagk »

- - -

Aga siinkohal võiks joone alla tõmmata ja teatada, et mul ei ole sellele (ega teistele) päikesepaneelide teemadele enam midagi juurde lisada. Igasugune suhtlus jms. vaba aja tegevus peaks olema kahepoolne, mis lisaks võtmisele ka annab. Näiteks uusi teadmisi, vahetab kogemusi, teeb targemaks. Paraku praegusega võin küll öelda, et siinne (elektri)foorum ei ole mulle aastate jooksul mitte midagi kasulikku juurde andnud, ainult aega ja närve ära võtnud.

Ma olen pidanud mitmeid vaidlusi - peamiselt küll selleks, et potentsiaalsetele huvilistele nõu anda ja oma praktilisi kogemusi jagada. Olen postitanud müriaad numbreid, fakte ja arvutusi, aga vastu saanud trollide mõnitamist, lolliks ja ajudeta rohepestud tüübiks sõimamist, sekka ka süüdistusi roheläbu tootmises, taastuvenergia toetuse peal parasiteerumises ning muidugi hulgaliselt täiesti ignorantset räuskamist ja lahmimist inimeste poolt, kes ei kuula, ei loe, ei analüüsi, ei saa millestki aru... vaid ainult taovad aastate viisi oma ühte ja sama trummi. Lehvitan siinkohal just Ac457765-le. Viimaseks piisaks saigi ausalt öeldes see tema hapukapsasupi ja katlasse peeretamise kommentaar, mille peale ma mõtlesin, et mida kuradit ma siin teen ja miks ma seda peldikuseina loen.

Seetõttu teatan, et ma lahkun sellest foorumist ja siia ei ole mõtet mulle rohkem kirjutada.
Kui mõni asjalik inimene soovib minuga kontakti ja isiklikult suhelda, siis saada palun privasõnum ja kui ma seda näen, saadan vastu oma otsekoordinaadid, et saaksime kusagil mõistlikumas kanalis suhelda. Palun ka kannatust, ma ei garanteeri, et ma igapäevaselt neid privasõnumeid jälgimas ja lugemas käin.

Tänan tähelepanu eest ja head aega!

[/quote]
:good:
kunn24
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2030
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 67 korda

Re: Päikesepaneelide reaalne tootlikkus

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Loll on ikka lahe olla, kas meil toodetakse invertereid ja paneele? Kust meie ärikad neid toovad ja kas oled neile kiunuvaid küsimusi saatnud? Meie ärikate ülapidamine ei võrdu kuidagi riigi ülalpidamisega.
Mul sama küss, mida perset sa trollid muudkui siin teemas?
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Päikesepaneelide reaalne tootlikkus

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Palun minu kommentaare mitte kuidagi siduda kasutaja Ac457765 kommentaaridega...
Ses mõttes ühinen kunni-i küsimusega:
Mul sama küss, mida perset sa trollid muudkui siin teemas?
kunn24
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2030
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 67 korda

Re: Päikesepaneelide reaalne tootlikkus

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Et siis, 1. ärikale, kes impordidb, etteheited ei kohaldu? Äkki ma asusin ka nüüd selle 1. kohale, ah? Kas probleem on siis selles, et ma 2-kordse hinnaga edasi ei müü? Ole mureta, oskan ka seda. Et peab siis kunstlikult maksude maksmiseks veel tööjõudu palkama? Eesmärk sinu arvates on maksude maksmine, ei muud?
Mul on sulle vastuküsimus, kui riik koosneb sellistest põmmepadest, siis miks peab sellele põmmpeade karjale üldse midagi maksma? Las poleerivad üksteise võlle ja tundku elust rõõmu.

Vabandan stiili pärast, kuid igal lollusel on piir.
Viimati muutis kunn24, 15 Mär 2023, 23:17, muudetud 1 kord kokku.
kunn24
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2030
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 67 korda

Re: Päikesepaneelide reaalne tootlikkus

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Et siis vahendamine loob lisaväärtust? Kus majanduse kellukoolis oled õppinud?
kunn24
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2030
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 67 korda

Re: Päikesepaneelide reaalne tootlikkus

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Maga kaineks. Mina ka lõpetan, see jahu on samast vallast, kui vasikaga võidujooksmine. Alates sellest teemast viewtopic.php?p=426875#p426875 on siin 0-infot teemakohast juttu, vaid mingi haige lamin, kuidas kauba eest rohkem makstes Eesti elu edeneb.

Modedel palun sekkuda ja panna paika prioriteedid, kas see foorum on infovahetuseks või trollide inkubaatoriks.
Ac457765
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 989
Liitunud: 16 Jaan 2021, 22:47
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 33 korda

Re: Päikesepaneelide reaalne tootlikkus

Lugemata postitus Postitas Ac457765 »

Nii et polnud enda õigustamiseks rohkem öelda midagi ja pole kõva meest enam kusagil? :scratch: Riigilt raha vastu võtmiseks sirutaks kasvõi 3 kätt ette kui neid nii palju oleks, aga ise üritad Poolast ostmisega võimalikult hästi kaaskodanike arvelt elada, võimaluse korral veel ka naeratava näoga toetuste jaoks käed ette sirutada?
kunn24
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2030
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 67 korda

Re: Päikesepaneelide reaalne tootlikkus

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Paneeliomanikel varsti probleem, kas toota elektrit (paneelid Lõunasse) või üritada saada elektrist mingitki raha (paneelid Itta- Läände, kuid elektri väljatulek paneelide kohta langeb väheamalt 2x).
Juba tänasel elektrihinnal on kurjakuulutuv jõnks päeva keskel sees.
hind10.JPG
new1
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 503
Liitunud: 18 Mär 2011, 17:40
On tänatud: 10 korda

Re: Päikesepaneelide reaalne tootlikkus

Lugemata postitus Postitas new1 »

Mingi meeletu paigaldamine ümberringi käib, hetkel päris palju tuttavaid kas just lisanud või kohe lisamas oma parke võrku, sedasi edasi läheb, siis jah kukub see hind ilmselt mingi hetk päeval päikesega päris madalaks. Sellist trendi vaadates tunduks akupaki lisamise valmidusega inverter ehk isegi mõistlik pikemas perspektiivis. Ma ei tea kuna see pumphüdrojaam valmis tehakse kui tehakse ja kui palju see neid päevaseid energiahindu ülespoole võiks tuua, ent tõenäoliselt 10 aasta pärast leidub juba päris soodsaid akupakke, mida kannataks mõistliku hinnaga soetada. Hetkelgi kui arvestada et LFP kWh maksab orienteeruvalt 200 eur kWh ja kui selle lubatud 5000 tsüklit mis mõndadele juurde kirjutatud ka reaalselt selle 15 aasta jooksul mil need täis võiksid saada ära kestaks(kui päevas korra täis/tühjaks laadib end), siis kWh hind oleks ilma kadusid arvestamata justkui 4 senti kWh. Mõtlen siin veel, et aku peaks ilmselt suht lähedal kohe inverterile asuma, kui 48V süsteem, siis suht külje all põhimõtteliselt, maaraamidel asuvatele parkidele tunduks aku asukoht sel juhul suht ideaalsena üldsegi maa all inverteri vahetus läheduses kohe. Need kanalisatsioonikaevud mis kas valmiskujul müüakse või kohapeal suurest kuni paarimeetrise läbimõõduga torust kokku plastikust "keevitatakse", need on tegelikult vettpidavad ja sinna otseselt vett sisse ei leki ja on mõeldud niisamuti aastakümneteks maapinnas kestma, hind vast ka väga hull poleks. Maa all oleks seal temperatuur ka talvel ilmselt siiski plusspoolel ja suvel ei oleks ülemäära kuum keskkond, mingi rikke või tulekahju korral jääks elamine puutumata, lisaks ei võtaks kusagil elamises mingi külmiku mõõtu akupakk ruumi. Iseküsimus jah, et mis seis seal selle niiskusega ikkagi oleks, kui seda probleemi ei tekiks, siis isiklikult tundub palju sobilikum asukoht aku jaoks kui kusagil eluhoones sees.
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4221
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 81 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Päikesepaneelide reaalne tootlikkus

Lugemata postitus Postitas Hiid »

kunn24 kirjutas: 17 Mär 2023, 13:01 Paneeliomanikel varsti probleem, kas toota elektrit (paneelid Lõunasse) või üritada saada elektrist mingitki raha (paneelid Itta- Läände, kuid elektri väljatulek paneelide kohta langeb väheamalt 2x).
10-15% oli ju tabelis see vähem, aasta kohta :scratch:
kunn24
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2030
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 67 korda

Re: Päikesepaneelide reaalne tootlikkus

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

.....
Viimati muutis kunn24, 18 Mär 2023, 20:35, muudetud 3 korda kokku.
kunn24
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2030
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 67 korda

Re: Päikesepaneelide reaalne tootlikkus

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

.....
Viimati muutis kunn24, 17 Mär 2023, 16:37, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4221
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 81 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Päikesepaneelide reaalne tootlikkus

Lugemata postitus Postitas Hiid »

kunn24 kirjutas: 17 Mär 2023, 15:36
Kust sulle mõte tuli 10-15 % kohta, on mulle arusaamatu, mis tabel see on või mida sa üldse silmas pidasid? Äkki mõtlesin mööda.
Mina mõtlesin seda tabelit. Aga netis analoogseid veel liikvel.
tootlus.jpg
kunn24
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2030
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 67 korda

Re: Päikesepaneelide reaalne tootlikkus

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

See tabel näib optimistlkult, mul tulevad paneelid ära ja panen ca Ida- Lääs, saab siis kommenteerida. Seniks võtame nii, et mu eelmise kirja väited on kahtlased, :).
Aga tänud tabelist.

Täiendus, kas on kindel, et see tabel kehtib meie laiuskraadil?
Viimati muutis kunn24, 17 Mär 2023, 16:40, muudetud 1 kord kokku.
new1
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 503
Liitunud: 18 Mär 2011, 17:40
On tänatud: 10 korda

Re: Päikesepaneelide reaalne tootlikkus

Lugemata postitus Postitas new1 »

Selle tabeli järgi lõunasuunas maja fassaadile või aia külge paigaldatuna näiteks saaks 78% maksimumist kätte, mis poleks ka kuigi halb tootlus. Kui veel selle nurga all suvi vs talv tootluse kuidagi kuvatud saaks, siis püstiasendis tundub just sügis/talv/kevad end õigustavat.
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4423
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 222 korda

Re: Päikesepaneelide reaalne tootlikkus

Lugemata postitus Postitas ping »

Hiid kirjutas: 17 Mär 2023, 16:11
kunn24 kirjutas: 17 Mär 2023, 15:36
Kust sulle mõte tuli 10-15 % kohta, on mulle arusaamatu, mis tabel see on või mida sa üldse silmas pidasid? Äkki mõtlesin mööda.
Mina mõtlesin seda tabelit. Aga netis analoogseid veel liikvel.
tootlus.jpg

Pilt

Sellised tabelid arvestavad ainult ühesuunalise paneelimassiivi aastatoodangut energiaühikutes.

Kuna elektrihind (börsihind) on ajaühikutes erinev, siis rahalise tulususe arvutamine on oluliselt keerulisem, kui siin tabelis arvatud.

Rahaliselt võidab see, kes müüb oma koguse kallimalt, mitte see kes suvalise hinna eest müüb suurema koguse.

Näiteks täna on lõuna ajal kell 12-14 elekter üle kahe korra odavam kui 8-10 ja 15-18 ning minul töötas invetrer täna hommikul juba kell 8, 80% võimsusega ja 9-11 100% võimsusega.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Päikesepaneelide reaalne tootlikkus

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Ma lihtsalt huvi pärast küsin, et kuidas toimub katuse (nt lamekatuse) ja fassaadide hooldus kui PV paigas?
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2777
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Päikesepaneelide reaalne tootlikkus

Lugemata postitus Postitas trebla »

Mina näiteks hooldasin oma küüni eterniitkatuse ära enne paneelide paigaldamist. See oli ilmselt esimene hooldus selle eterniidi elus…. Kedagi, kes mäletaks, millal see paigaldati, pole mul õnnestunud leida. Olen küsinud küll aga kõik kes võiksid mäletada, on juba surnud….

Tavainimestele muutus eterniit kättesaadavaks vast nii 1970 ?
Viimati muutis trebla, 17 Mär 2023, 17:40, muudetud 1 kord kokku.
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2777
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Päikesepaneelide reaalne tootlikkus

Lugemata postitus Postitas trebla »

kunn24 kirjutas: 17 Mär 2023, 16:22 See tabel näib optimistlkult, mul tulevad paneelid ära ja panen ca Ida- Lääs, saab siis kommenteerida. …..
Ida-lääne suunalise paigalduse eelis on ka see, et saad samale muumdurile ilmselt rohkem paneele külge ühendada…
kunn24
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2030
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 67 korda

Re: Päikesepaneelide reaalne tootlikkus

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Mul oli lisaküsimus, kas see tabel on meie laiuskraadi kohta?
Ja nüüd tuleb küsimus juurde, millise nurga alla paneelid panna Ida- Lääne paigutuse puhul? Teoreetliselt võiksin ka Kagu-Edela asetusse (V-kujuliselt) nad pista.
Viimati muutis kunn24, 17 Mär 2023, 17:42, muudetud 1 kord kokku.
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2777
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Päikesepaneelide reaalne tootlikkus

Lugemata postitus Postitas trebla »

kunn24 kirjutas: 17 Mär 2023, 17:40 Mul oli lisaküsimus, kas see tabel on meie laiuskraadi kohta?
Ja nüüd tuleb küsimus juurde, millise nurga alla paneelid panna?
Ei tasu üle mõelda… pane paneelide nii, et päike neile peale paistab…. ilmselt juurdled maapaigalduse ümber?

Tee V kujuline mille suveks saad II kujuliseks ja talveks __ __ kujuliseks keerata….

Või kuppelmaastikul sobiks hästi üheteljeline jälgija… telg lõuna poole kaldu.

Igasugune üledimensioneeritud paigaldis on ikka ka ühiskonnale tervikuna kasumlikum kui näiteks auto omamine… kui sa ise ei sõida siis seisab see kasutuna paigal aga selle elektri ikka keegi ära kasutab…

Mul on katus lõuna suunas täis pandud aga lääne poole lisan tasapisi muudkui juurde . Suvepäevad on pikad aga silmapiir peab kah lage olema…
rannamees
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 404
Liitunud: 21 Jaan 2013, 20:28
On tänanud: 153 korda
On tänatud: 8 korda

Re: Päikesepaneelide reaalne tootlikkus

Lugemata postitus Postitas rannamees »

kunn24 kirjutas: 17 Mär 2023, 17:40 Mul oli lisaküsimus, kas see tabel on meie laiuskraadi kohta?
Ja nüüd tuleb küsimus juurde, millise nurga alla paneelid panna Ida- Lääne paigutuse puhul? Teoreetliselt võiksin ka Kagu-Edela asetusse (V-kujuliselt) nad pista.
Mina üdini laisa, umbuskliku ja mugava inimesena tegin lausa paberkettast mudelid ja mängisin toa põrandal erinevaid kuid ja kellaaegu läbi. 90kraadi kagu/edel tundub optimaalne aga näiteks jaanipäeva paiku annaks parima tootluse isegi 120kraadi.
Hetkel ongi selline valmimisjärgus ja paari kuu pärast võin kommenteerida. :hello:
Vasta