Puitmaja lae soojustamine

kuidas soojustada oma elamist
busse
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 14
Liitunud: 17 Juun 2013, 22:21

Puitmaja lae soojustamine

Lugemata postitus Postitas busse »

Tere

Püstplank puidust maja. Toa laes on vineer, selle peal laud, mis kinnitatud lae prussi külge. Prusside vahel on ca 15cm saepuru (saepuru ja laudade vahel on törvapapp). selle peal öhuvahe ja juba katuse talad ja eterniitkatus.

kuidas sellise maja toa lage ehitada uuesti ülesse? Ülesse ehitamise all mötlen, et plaan on vineer maha kiskuda ja vineeri asemele kips vöi osb?
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6111
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 136 korda

Re: Puitmaja lae soojustamine

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Aga miks vineer maha kiskuda?
busse
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 14
Liitunud: 17 Juun 2013, 22:21

Re: Puitmaja lae soojustamine

Lugemata postitus Postitas busse »

Uute majade puhul vaatan, et tehakse järgnevalt, et on pööning, talade vahel vill ja talade alla on pandud aurutöke ja aurutökke alla roovitus ja sinna peale lae kips juba.

Kuidas vana maja külma pööningu korral peaks käituma. Talad, talade vahel saepuru ja saepuru allakukkumise tökestamiseks on pandud ruberoid ja ruberoid püsib laes, kuna prusside peale alt on pandud lauad ja selle peale vineer.

Mul tekkis küsimus, et kuhu peaks minema aurutöke. Kas ma vöin selle paigaldada prusside külge kinnitatud laudade alla vöi pigem ma hetkel seda ei peaks panema, sest talade vahel olev ruberoid toimib edasi nagu vanasti, lihtsalt tuba on jahe edasi ehk soojakaod jäävad alles.
Vasta