Korrodeerunud boiler, vale toruühendus

veevarustusega seonduvad teemad, samuti WC-d, heitvesi, septikud
HHenri
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 13
Liitunud: 16 Dets 2020, 20:14
On tänanud: 1 kord

Korrodeerunud boiler, vale toruühendus

Lugemata postitus Postitas HHenri »

Tere

kasutaks kollektiivset veebitarkust.
Nimelt hiljuti hakkas lekkima võrdlemisi uus boiler - 2 aastat noor kõigest. Eeldasin, et kuskil roostetas sisemus läbi. Suhtlesin maaletoojaga ja selgus kohe, et põhjuseks galvaaniline korrosioon kuna näha, et valed metallid omavahel ühenduses ja dielektriline vahemuhv täiesti valesse kohta ühendatud. Pildil see must muhv mis survevooliku ja rõhuklapi vahele pandud, see pilt on siis sellest boilerist mis läbi roostetas.. Boileri juhendis käses sooja otsa peale panna dielektriku, ideaalis võiks dielektrik olla esimene jupp mõlemas otsas, nii sooja kui külma otsas.

Suhtlesin ka torumehega kes selle boileri mulle üles pani ja väidab, et tema 15aastat alati selles järjekorras ühendanud boileri sisendeid ja pole keegi kobisenud. Mis kostate selle peale?


Ühtlasi uuriks, et kas see vale ühendus ja lokaalne korrosioon võis nüüd muud korteri veevõrku ka kahjustada, st peaks kõik liitmikud laskma üle vaadata kellelgi?

Panin ka pildid, milline 2 aastane boiler tõenäoliselt EI PEAKS seest välja nägema... :dizzy:
Manused
158987887_791886938345787_8683581673534980352_n.jpg
159188346_301748061374566_3206303881654369102_n.jpg
158973170_809360643004688_8453575009292656826_n.jpg
kylm soe.jpg
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6095
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Korrodeerunud boiler, vale toruühendus

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Mis vesi teil on? Kas mingi oma kaev?
HHenri
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 13
Liitunud: 16 Dets 2020, 20:14
On tänanud: 1 kord

Re: Korrodeerunud boiler, vale toruühendus

Lugemata postitus Postitas HHenri »

Tallinna kesklinna vesi
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Korrodeerunud boiler, vale toruühendus

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Kas esimesel pildil olev ei ole mitte boileri ökorežiimil tekkinud elutegevuse tulemus? Kui jah, siis rohelised peaksid nagu rõõmustama, et mikroorganismide elutegevus ei ole väljasuremisohus ja selleks tuleb inimestel hoida boiler kõigest ökorežiimis. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
HHenri
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 13
Liitunud: 16 Dets 2020, 20:14
On tänanud: 1 kord

Re: Korrodeerunud boiler, vale toruühendus

Lugemata postitus Postitas HHenri »

Paraku ainult vee tempi saab sellel boilal reguleerida, see mul pigem 75-80% peal olnud. Ökoreziim on juhe seinast väljas :D
hot5
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 4
Liitunud: 11 Mai 2019, 11:02

Re: Korrodeerunud boiler, vale toruühendus

Lugemata postitus Postitas hot5 »

Nöörfilter sissetulevale veele kaitseks trassist tuleva rooste eest. Kord aastas boileri puhastus ja anoodi vahetus. Kui anood on ennast lõplikult ohverdanud, siis paak lähebki järgmisena söögiks.
Olaf
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 364
Liitunud: 30 Aug 2010, 12:29
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 10 korda

Re: Korrodeerunud boiler, vale toruühendus

Lugemata postitus Postitas Olaf »

Sa oled asja uurinud ja jõudnud õigele järeldusele, see dielektriline vahemuhv on vale koha peal,
nagu viimaselt pildilt on näha.
Boileri ostul on pakendis harilikult üks muhv kaasas ja nagu ülespaneku- montaažijuhendis on kirjas, see tuleb alati ühendada otse vahetult boileri soojaveetoru otsa. Külmaveetoru otsa dielektrilist muhvi pole vaja ühendada.
Sellest ka see lekke põhjus.

Teiseks boileri temperatuur tuleb reguleerida madalamale, nii 60 - 70° C juurde, siis tekib katlakivi vähem.
Mg anoodi tuleb vahetada ja boilerit puhastada vähemalt iga üle kahe aasta. Kuna minul on trassivesi
kare, siis olen külmaveetoru ette pannud ka Atlas polüfosfaatfiltri.
Olaf
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 364
Liitunud: 30 Aug 2010, 12:29
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 10 korda

Re: Korrodeerunud boiler, vale toruühendus

Lugemata postitus Postitas Olaf »

HHenri kirjutas: 09 Mär 2021, 20:44
Ühtlasi uuriks, et kas see vale ühendus ja lokaalne korrosioon võis nüüd muud korteri veevõrku ka kahjustada, st peaks kõik liitmikud laskma üle vaadata kellelgi?
Võib rahulik olla, see vale ühendus ei tekita muud kurja midagi, kui et nii Su uus boiler on varsti omadega
õhtul.
Viimati muutis Olaf, 11 Mär 2021, 10:15, muudetud 1 kord kokku.
Walterscheid
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 103
Liitunud: 18 Jaan 2019, 09:44
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 7 korda

Re: Korrodeerunud boiler, vale toruühendus

Lugemata postitus Postitas Walterscheid »

Kui tänapäeval enamus torusid on aluplex, kas see vahemuhv on üldse vajalik?
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6095
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Korrodeerunud boiler, vale toruühendus

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Walterscheid kirjutas: 11 Mär 2021, 10:12Kui tänapäeval enamus torusid on aluplex, kas see vahemuhv on üldse vajalik
Küsimus on selles, et boileri paak on terasest (Fe) ja see surveklapp on pronksist (Cu + Sn) - need ei tohi omavahel kontaktis olla.
HHenri
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 13
Liitunud: 16 Dets 2020, 20:14
On tänanud: 1 kord

Re: Korrodeerunud boiler, vale toruühendus

Lugemata postitus Postitas HHenri »

Olaf kirjutas: 11 Mär 2021, 06:03 Sa oled asja uurinud ja jõudnud õigele järeldusele, see dielektriline vahemuhv on vale koha peal,
nagu viimaselt pildilt on näha.
Boileri ostul on pakendis harilikult üks muhv kaasas ja nagu ülespaneku- montaažijuhendis on kirjas, see tuleb alati ühendada otse vahetult boileri soojaveetoru otsa. Külmaveetoru otsa dielektrilist muhvi pole vaja ühendada.
Sellest ka see lekke põhjus.

Teiseks boileri temperatuur tuleb reguleerida madalamale, nii 60 - 70° C juurde, siis tekib katlakivi vähem.
Mg anoodi tuleb vahetada ja boilerit puhastada vähemalt iga üle kahe aasta. Kuna minul on trassivesi
kare, siis olen külmaveetoru ette pannud ka Atlas polüfosfaatfiltri.

Selge, tänud info eest!
Panin praegu igaks juhuks mõlemale otsale dielektriku vahele.
Eelmise boileriga muidu mõlkus peas jah, et peaks kohe kohe hooldama.. aga näe, jõudis enne lekkima ;)
Manused
158201676_253948816319573_1194621682791486192_n.jpg
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4376
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 85 korda
On tänatud: 217 korda

Re: Korrodeerunud boiler, vale toruühendus

Lugemata postitus Postitas ping »

Küülaline kirjutas: 11 Mär 2021, 11:01
Walterscheid kirjutas: 11 Mär 2021, 10:12Kui tänapäeval enamus torusid on aluplex, kas see vahemuhv on üldse vajalik
Küsimus on selles, et boileri paak on terasest (Fe) ja see surveklapp on pronksist (Cu + Sn) - need ei tohi omavahel kontaktis olla.
Kui vastavalt juhendile pannakse surveklapp külma sisendi juurde ja isoleermuhv kuuma väljundi vahele, siis kuidas selline lahendus aitab surveklappi isoleerida boileri korpusest? (Kasutusjuhendi järgi peaks isoleermuhvi ainult kuumavee väljundi vahele panema.)

Samamoodi võiks surveklapi panna ka boileri sisendisse tuleva isoleertoru (plastik, aluplex) teise otsa ja mis sellisel juhul oleks isoleermuhvi ülesanne?
:hello:
Viimati muutis ping, 11 Mär 2021, 12:11, muudetud 1 kord kokku.
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6095
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Korrodeerunud boiler, vale toruühendus

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Nendes boilerite juhendites on suur segadus. Aga elektrokeemilise korrosiooni mõistest lähtudes peaks asi nii olema.
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4376
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 85 korda
On tänatud: 217 korda

Re: Korrodeerunud boiler, vale toruühendus

Lugemata postitus Postitas ping »

Küülaline kirjutas: 11 Mär 2021, 12:10 Nendes boilerite juhendites on suur segadus. Aga elektrokeemilise korrosiooni mõistest lähtudes peaks asi nii olema.
Paistab, et kasutusjuhend on sellise mõttega niimoodi kirjutatud, et selle järgi paigaldatud toode peaks vastu pidama täpselt seaduses ettenähtud garantiiaja.
(Tootja võiks ju soovitada kahte isoleermuhvi.)
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6095
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Korrodeerunud boiler, vale toruühendus

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Ma enda boilerile olen pannudki mõlema otsa vahele selle. Ja muidugi võiks kasutada pigem neid boilereid, kus küttekeha ei ole lahtiselt vee sees.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Korrodeerunud boiler, vale toruühendus

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Umbes mis ajast nende vahelullude soovitus tuli?
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1146
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 50 korda

Re: Korrodeerunud boiler, vale toruühendus

Lugemata postitus Postitas RaJy »

Mul praegune boiler 16 aastat käigus, need plastjubinad olid küll kaasas, aga vahele ei pannud. Kahe aasta tagant puhastan ja vahetan anoodi. Toimib ja ei leki.
suvaline
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 745
Liitunud: 20 Jaan 2019, 18:17
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 21 korda

Re: Korrodeerunud boiler, vale toruühendus

Lugemata postitus Postitas suvaline »

Esimesel fotol kollane värv on vast foto tegemise viga, raud ei anna kollakat tooni, väävel annab.
Huvitav, kus kesklinnas selline asi, vaataks ise võrgu skeemilt.
HHenri
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 13
Liitunud: 16 Dets 2020, 20:14
On tänanud: 1 kord

Re: Korrodeerunud boiler, vale toruühendus

Lugemata postitus Postitas HHenri »

Kassisaba. Üks toonikaart veel sulle
Manused
159316940_3742622399187667_2897106869725339522_n (1).jpg
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Korrodeerunud boiler, vale toruühendus

Lugemata postitus Postitas Urmas »

RaJy kirjutas: 11 Mär 2021, 21:26 Mul praegune boiler 16 aastat käigus, need plastjubinad olid küll kaasas, aga vahele ei pannud. Kahe aasta tagant puhastan ja vahetan anoodi. Toimib ja ei leki.
Huvitav? Olen viimase 10 aasta jooksul mingi 3-4 boilerit paigaldanud kindlasti ja mitte ühelgi neist ei ole olnud plastjubinaid kaasas.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1146
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 50 korda

Re: Korrodeerunud boiler, vale toruühendus

Lugemata postitus Postitas RaJy »

Urmas kirjutas: 11 Mär 2021, 23:10
RaJy kirjutas: 11 Mär 2021, 21:26 Mul praegune boiler 16 aastat käigus, need plastjubinad olid küll kaasas, aga vahele ei pannud. Kahe aasta tagant puhastan ja vahetan anoodi. Toimib ja ei leki.
Huvitav? Olen viimase 10 aasta jooksul mingi 3-4 boilerit paigaldanud kindlasti ja mitte ühelgi neist ei ole olnud plastjubinaid kaasas.
Ma olen viimase 10 aasta jooksul erinevaid boilereid vist 10 paigaldanud ja kõigil on need plastist jubinad kaasas olnud (jutt siis nendest millest teemaalgataja jaoks probleem tekkis, et valele poole paigaldatud). Me vist paigaldame erinevate kaubamärkidega tooteid - see 16 aastane on mul Regent, ülejäänud Atlantis
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4376
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 85 korda
On tänatud: 217 korda

Re: Korrodeerunud boiler, vale toruühendus

Lugemata postitus Postitas ping »

RaJy kirjutas: 12 Mär 2021, 00:23
Urmas kirjutas: 11 Mär 2021, 23:10
RaJy kirjutas: 11 Mär 2021, 21:26 Mul praegune boiler 16 aastat käigus, need plastjubinad olid küll kaasas, aga vahele ei pannud. Kahe aasta tagant puhastan ja vahetan anoodi. Toimib ja ei leki.
Huvitav? Olen viimase 10 aasta jooksul mingi 3-4 boilerit paigaldanud kindlasti ja mitte ühelgi neist ei ole olnud plastjubinaid kaasas.
Ma olen viimase 10 aasta jooksul erinevaid boilereid vist 10 paigaldanud ja kõigil on need plastist jubinad kaasas olnud (jutt siis nendest millest teemaalgataja jaoks probleem tekkis, et valele poole paigaldatud). Me vist paigaldame erinevate kaubamärkidega tooteid - see 16 aastane on mul Regent, ülejäänud Atlantis
Viimastel boileritel millega olen tegelenud on ühenduskoha keere kaetud emailiga ja kui see keere veel pakkida telonlindiga, siis ongi iseenesest isoleeritud ühendus.
Ja ühenduseks mitte metallsukaga kummivoolik vaid mutriga alupleks tagab parema isoleerituse.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
Walterscheid
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 103
Liitunud: 18 Jaan 2019, 09:44
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 7 korda

Re: Korrodeerunud boiler, vale toruühendus

Lugemata postitus Postitas Walterscheid »

Uuriks, kui kiirelt teil anoodid ära kuluvad? Varem kareda veega anoodi nagu üldse ei kulunud, 10+ aaastat kestis. Nüüd veevärki ja elektrit kõvasti kaasajastatud ja ka veepehmendi vahele pandud. Nüüd on 1,5a viimane aeg uus anood sisse pista. Üks boiler läks selle nahka, kuna peale veepehmendi paigaldamist ei viitsinud boilerit enam iga aasta lahti võtta ja 3a hiljem sain lekkiva boileri välja vahetada, anoodist järgi ainult keermelatt.
Nüüd mõtlen, et kas pehme vesi muutis olukorda või elektrokeemilised reaktsioonid erinevatest metallidest (süsteemis vahel nüüd keris koos RV boileriga) või uitvooludest?
suvaline
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 745
Liitunud: 20 Jaan 2019, 18:17
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 21 korda

Re: Korrodeerunud boiler, vale toruühendus

Lugemata postitus Postitas suvaline »

HHenri kirjutas: 11 Mär 2021, 23:00 Kassisaba. Üks toonikaart veel sulle
Peamagistraale on sealkandis palju. Huvitav on see, et sellise materjali kasvamiseks peab olema ikka päris soodsad tingimused ja ka aega. +55°C juures kasvavad ilma hapnikuta tegelased väga lõbusalt, aga aega võtab ca aasta kui mitte rohkem.
Kogu süsteemile elektrimootoriga permaster vahele, ehk isegi tõhusam kui 100 mikronit filter. Nöörfiltrit ei viitsi vast keegi käia vahetamas, kui just niikuinii perioodiliselt keldrisse asja pole.
Radikaalsematel juhtudel kasutaks triviaalset liivafiltrit, aga siis peab asula võrk olema ikka väga hooldamata jne ja annaks labidaga veevärgi juhataja suunas.
võhik
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 404
Liitunud: 01 Jaan 2010, 11:54
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 10 korda

Re: Korrodeerunud boiler, vale toruühendus

Lugemata postitus Postitas võhik »

23 aastat ei ole boilerit ei puhastanud ega miskit vahetanud…

Boiler “Austrian Email” 200 l, 6 kW,
Ees on see peenikesest plastvõrgust filter, läbi käib Nõmme puurkaevude vesi..

Kas ma peaksin miskit tegema?
Vasta