Betoonelement maja

Äärenurk
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 707
Liitunud: 22 Veebr 2016, 15:46
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 27 korda

Re: Betoonelement maja

Lugemata postitus Postitas Äärenurk »

xxx111 kirjutas: 29 Mär 2021, 02:16 Isiklik kindel eelis järgmise maja jaoks on:
1 korrus
Miks 1?
Kui geomeetrilisi kujundeid kasutada, siis välispiirde pinnalt on kuubik parem kui plaat.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Betoonelement maja

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Miks 1?
Kui geomeetrilisi kujundeid kasutada, siis välispiirde pinnalt on kuubik parem kui plaat.
Välispiirde pind ei huvita...

1 seepärast, et elu näitab, et logistika toimib paremini
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Betoonelement maja

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Lihtsalt huvi pärast küsin, et kui kõrge see maja siis tuleks.
Mis kõrgust Sa küsid?
Maapinnast parapetini?
Korruse puhaskõrgust? Kui korruse puhaskõrgust siis 2,6m võiks olla miinium....
Kui maapinnast parapetini siis arvutame:
- min 30cm sokkel
- korruse puhas 2,6 tähendab, et paneeli alla no ütleme 2,8
- paneel 220mm
- paneeli pealmised kihid (koos kaldekihiga) 40cm
- Parapeti ülespööre min 30cm / võtame 40cm

Liidame kokku: 30cm + 2,8m + 220mm + 40cm + 40cm ja saame ~ 4,1m...
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Betoonelement maja

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Projekteerimisest:
2K eramu (ilma keldrita), normaalsed vundeerimistingimused, suhteliselt lihtne kandeskeem
Tööprojekt + Tootejoonised (tootejoonised sokli- ja seinapaneelidele)
Ainult KANDEkonstruktsioonid (so siin sees pole vaheseinu jms, siin sees pole piirdetarindeid ega nendega seotud sõlmi jms)
Projekt 9000.- + KM
elektron
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 420
Liitunud: 03 Sept 2019, 16:51
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 26 korda

Re: Betoonelement maja

Lugemata postitus Postitas elektron »

xxx111 kirjutas: 29 Mär 2021, 02:16 Teema pealkiri on betoonelement maja - sellest nagu järeldaks, et ei mõelda plokke.
Elementmajal on nn tavamaja ees palju eeliseid
Miinus on üks - hind
Aga iga mees ise otsustabki...
Isiklik kindel eelis järgmise maja jaoks on:
1 korrus
Kõik betoonelementidest (ka väljaspool viimistlus betoon ja värvimata vms vaid naturaalne matriitsiga betoon)
Lamekatus betoonpaneelidest (viilkatust lihtsalt välimuse pärast ei soovi)
Ja mõistlik ruutude arv (mitte üle pingutatud)
Palju panipaiku (mitte, et küll kuhugi nurka mahub)
Liiguvad endalgi mõtted betoonelemendi suunas, midagi võimalikult minimalistlikku nagu siin kirjeldatud.
Kui hinnast rääkida, siis kas arvestatud on kõiki tegureid? Võtame võrdluseks sandwich seinapaneeli, millega ei pea viimistluse osas ju sisuliselt midagi tegema - välja võib jääda hall betoon ning sissepoole piisab kasvõi pahtel + värv, mis on väga kiire ja odav lahendus. Võtame siia kõrvale klassikalise fibo+soojustus lahenduse, koos kõige sinna juurde kuuluvaga (sissepoole krohv, väljaspoole miski soojustus, tuuletõke, fassaad). Lisame veel ajakulu mis selle krempli ehitamiseks ja viimistlemiseks kulub. Kas seda kõike arvestades on betoonelement ikkagi kallis või mitte ?
T25
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 913
Liitunud: 14 Mai 2007, 13:15
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Betoonelement maja

Lugemata postitus Postitas T25 »

Lamekatus betoonpaneelidest (viilkatust lihtsalt välimuse pärast ei soovi)
Mulle meeldib, et inimestel on erinevad maitsed. Mulle vastupidiselt just katus on üks element, mis maja juures ilmet saaks anda. Kivikatus näeb üsna kobe välja minu arvates.


Teemasse niipalju, et miks mitte kohe monoliitselt kõik valada. On ju vastavad raketisesüsteemid, mis kiirelt üles käivad ja siis armix betoon ja kogu muusika.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Betoonelement maja

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Kas seda kõike arvestades on betoonelement ikkagi kallis või mitte ?
Ma ei oska öelda kas kallis (see on väga suhteline) kuid jah - nö tavamajast tuleb EHITUS kallim
Kuid minu jaoks on plusse niipalju rohkem, et tasub ära (jällegi suhteline)
Praktiliselt hooldusvaba, sisuliselt "igavene", kiire ehitus jne
Pealegi mulle meeldib betoon
Ja puit ei meeldi üldse - lisaks puit Eestis välistingimustes - selleks, et seda pidevalt hooldada - tänan, ei
Krohv? Iga võrreldes betooniga? Hooldus? Jne

Nagu eespool öeldud - iga mees ise otsustab...
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Betoonelement maja

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Teemasse niipalju, et miks mitte kohe monoliitselt kõik valada. On ju vastavad raketisesüsteemid, mis kiirelt üles käivad ja siis armix betoon ja kogu muusika.
Aga Sa mõtle veidi mis on monoliidi ja monteeritava vahe...
Kui ma projekti "kirjutan" monoliit on tõenäosus 100%, et ehitaja koputab uksele ja küsib "kas ikka kuidagi monteerida ei saaks"
Ja jätke see armixi jutt kui ise ühtegi RB konstruktsiooni arvutanud pole...
T25
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 913
Liitunud: 14 Mai 2007, 13:15
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Betoonelement maja

Lugemata postitus Postitas T25 »

xxx111 kirjutas: 31 Mär 2021, 22:59
Teemasse niipalju, et miks mitte kohe monoliitselt kõik valada. On ju vastavad raketisesüsteemid, mis kiirelt üles käivad ja siis armix betoon ja kogu muusika.
Aga Sa mõtle veidi mis on monoliidi ja monteeritava vahe...
Kui ma projekti "kirjutan" monoliit on tõenäosus 100%, et ehitaja koputab uksele ja küsib "kas ikka kuidagi monteerida ei saaks"
Ja jätke see armixi jutt kui ise ühtegi RB konstruktsiooni arvutanud pole...
Paar päeva tagasi just vaatasin üht youtube-i videot , kus oli betoonmaja armixiga valatud. Ju siis ikka kannatab teha küll.
Kui ma elaksin kuskil heas kliimas ja oleks hea maatükk, kuhu võiks elu lõpuni ankrusse visata, siis võiks betoonmaja peale mõelda küll. Ma valaks monoliitselt, kasutaks vanade majade lammutusest saadavat lauamaterjali raketise ehitamiseks, seintesse topiks venelaste klaasfiibri armatuuri ja vahelagedes kasutaks roostevaba armatuuri. Suht lahe projekt oleks. Meie kliimas aga ma ei näe mõtet sellel asjal.
Kuna ma ise kolin ühte betoonkarpi varsti, siis küsiks sellist asja, et tollel veneaegsel karbil on rõduuksesein puitkarkassist. Ise ei teadnudki, aga ehitusmees ütles ja ise vaatasin ka üle ja tõepoolest, nii oligi. Mul tõmbas selles suhtes juhtme kokku, et kuidas seal siis laepaneelid toestatud on. Kas terve toa laiune paneel või on seal karkass-seina sees veel mingi toestav sammas? Keset tuba justkui mingi paneelide vahekoht jooksis. Pole veel viimseni lahti lõhkunud seal kõike, sellepärast huvi pärast küsingi.
Viimati muutis T25, 31 Mär 2021, 23:35, muudetud 1 kord kokku.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Betoonelement maja

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Paar päeva tagasi just vaatasin üht youtube-i videot , kus oli betoonmaja armixiga valatud. Ju siis ikka kannatab teha küll.
Just - meil Eestis lihtsalt suurem osa insenere debiilikud või masohhistid - näed jamavad selle armatuuriga ja arvutavad ja joonestavad - tegelikult peks andma lihtsa märkuse: valage armixiga
Kui ma elaksin kuskil heas kliimas...Meie kliimas aga ma ei näe mõtet...
Sa ise ka aru saad kui loll jutt see on?
T25
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 913
Liitunud: 14 Mai 2007, 13:15
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Betoonelement maja

Lugemata postitus Postitas T25 »

xxx111 kirjutas: 31 Mär 2021, 23:33
Paar päeva tagasi just vaatasin üht youtube-i videot , kus oli betoonmaja armixiga valatud. Ju siis ikka kannatab teha küll.
Just - meil Eestis lihtsalt suurem osa insenere debiilikud või masohhistid - näed jamavad selle armatuuriga ja arvutavad ja joonestavad - tegelikult peks andma lihtsa märkuse: valage armixiga
Kui ma elaksin kuskil heas kliimas...Meie kliimas aga ma ei näe mõtet...
Sa ise ka aru saad kui loll jutt see on?
Paistab, et oled kinni jäänud mingisse eelarvamusse. Kunn24 näed tegi maja aluse plaadi armixiga ja pole hullu midagi . Samuti TTÜ katsed armixist vahelaega olid ju paljulubavad. Kandis 10 või 20 kordset koormust, täpselt enam ei mäleta, aga midagi sellist oli ju.

Kliima koha pealt niipalju , et mulle ei meeldi meie kliima ja kõik. Midagi teha ei ole. Kinnisvara kohta ju öeldakse, et asukoht, asukoht , asukoht. Ka klimaatiline.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Betoonelement maja

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Kunn24 näed tegi maja aluse plaadi armixiga ja pole hullu midagi
Hea oleks aru saada ernevate elementide tööskeemidest, sisejõudude ja pingete jaotusest elementides
Samuti TTÜ katsed armixist vahelaega olid ju paljulubavad
Ja sellepärast ongi enamus Eesti insenere debiilikud või masohhistid - tegelevad lollustega (armatuuriga)
Tegelikult on vaja ainult armix-t
Kandis 10 või 20 kordset koormust, täpselt enam ei mäleta, aga midagi sellist oli ju.
Pole vaja kanda ei 2, 5, 10, 20 või 50 kordset koormust - vaja on kanda täpselt õiget koormust
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Betoonelement maja

Lugemata postitus Postitas Urmas »

T25 kirjutas: 31 Mär 2021, 23:27 Kui ma elaksin kuskil heas kliimas ja oleks hea maatükk, kuhu võiks elu lõpuni ankrusse visata, siis võiks betoonmaja peale mõelda küll. Ma valaks monoliitselt, kasutaks vanade majade lammutusest saadavat lauamaterjali raketise ehitamiseks, seintesse topiks venelaste klaasfiibri armatuuri ja vahelagedes kasutaks roostevaba armatuuri. Suht lahe projekt oleks. Meie kliimas aga ma ei näe mõtet sellel asjal.
Oeh! ;) Hea kliima on kusagil seal ekvaatorist suts alla või ülespoole. Milleks on sellises kliimas vaja betoonist värki? Kas arvad, et oled mingi vaarao järglane, et vaja ehitada ja jätta endast järgi midagi monumentaalset? ;) Sa ei pea olema misjonär, kes arvab, et kõik kohalikud on lollid, keda on vaja õpetada. Õpi kohalikelt, kes on on sealkandis elanud aastatuhandeid! Olen tööga seoses sattunud Tallinna vanalinnas vahtima tõtt ka 400 aastase ca 30x30cm tammepuust laetalaga. Kui see oleks ära võetud, siis üks 400 aastane maja oleks vist kokkukukkunud. Ja räägid armixist. Betoonist lepavõsasse sobituv suvesitamaja valmis? Sinu unistuste kliimasse sobiv ehitusmaterjal on sinu lepavõsasse ehitatud betoonist sitamaja kogumiskasti kogunud seedetegevuse jäägid segatuna aganate või õlgedega. Muide, väga looduslik ehitusmaterjal, ei tekita kliimasoojenemist ega jälajälge. ;) Lihtsalt minu arvamused, ei midagi isiklikku.
Muide, heas kliimas ei ole vanad majad ehitatud laudadest nagu siinkandis, lihtsalt termiidid või muud putukad pistavad puidu pintslisse, vaid õlgede, puuokste ja loomade sita segust või savi-/sitatellistest(koostis sama, mis eelmainitud segu koostis) või laotud ilma seguta täpselt mõõtu tahutud kividest.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
T25
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 913
Liitunud: 14 Mai 2007, 13:15
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Betoonelement maja

Lugemata postitus Postitas T25 »

Urmas, ma tsivilisatsioonist ikka päris välja minna ei tahaks. Kuskil vahemere ääres , Hispaania, Türgi vms. Unistada ikka võib ju. Lamekatusega betoonmajal on suur pluss, tuul ei vii katust minema. Sealkandis võib ikka korralikku tormituult olla. Minu jaoks viilkatuse häda ongi pigem tormikindluses, mitte väljanägemises. Kas on keegi näinud- kuulnud, et torm mõne paneelika lamekatuse oleks ära viinud? Ei usu eriti. Samas viilkatuseid lendab tormiga pidevalt. Kui Eestist üks korralik torm peaks üle käima, siis oleks päris korralikud purustused taga. Korraliku tormiga lendavad ka kivid katuselt minema. Mina aga magan veneaegses paneelikas rahulikult, torm ei tee sellele mitte midagi. Ja Urmas, ära muretse, ma ei võtagi enam midagi isiklikult. Mulle meeldib , kui on erinevad arvamused ja maitsed. Eestimaa suvi on tegelikult minu jaoks ideaalne, sest saan rahulikult päikest võtta. Häda on selles, et liialt lühike on see ilus aeg, tõeliselt ilusat ja sooja ilma on kuskil paar nädalat.
Betoonist lepavõsasse sobituv suvesitamaja valmis?
Ei ole veel, seinad on püsti ja sarikad on peal ning pool katust savikive on ka paigas. Praegu panen välisvoodrit, siis paigaldan vent torud( roostevabad) ja siis saab katuse ära lõpetada. Lõpuks veel siis seest vaja ära teha. No selleks suveks peaks valmis saama.
Kasutaja avatar
pancho villa
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 692
Liitunud: 10 Jaan 2012, 22:11
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Betoonelement maja

Lugemata postitus Postitas pancho villa »

T25 kirjutas: 01 Apr 2021, 08:31 Urmas, ma tsivilisatsioonist ikka päris välja minna ei tahaks. Kuskil vahemere ääres , Hispaania, Türgi vms. Unistada ikka võib ju. Lamekatusega betoonmajal on suur pluss, tuul ei vii katust minema. Sealkandis võib ikka korralikku tormituult olla. Minu jaoks viilkatuse häda ongi pigem tormikindluses, mitte väljanägemises. Kas on keegi näinud- kuulnud, et torm mõne paneelika lamekatuse oleks ära viinud? Ei usu eriti. Samas viilkatuseid lendab tormiga pidevalt. Kui Eestist üks korralik torm peaks üle käima, siis oleks päris korralikud purustused taga. Korraliku tormiga lendavad ka kivid katuselt minema. Mina aga magan veneaegses paneelikas rahulikult, torm ei tee sellele mitte midagi.
Irw, https://www.delfi.ee/artikkel/82712017/ ... lat-tanama

Lamekatuseid lendab ikka märksa tihemini minema, kui viilkatuseid. Tegu ei ole küll paratamatusega aga lihtsalt kurva asjaoluga, et viilkatuse võib iga mats valmis visata, lamekatus vajab oskajat.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Betoonelement maja

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Õige on, et lamekatusele mõjuvad tõstvad tuulekoormused on suuremad...
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6096
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Betoonelement maja

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

T25 kirjutas: 01 Apr 2021, 08:31paigaldan vent torud( roostevabad)
Lihtsalt huvi pärast, milline eelis neil on tsingitutega võrreldes ja kui palju neist odavamad/kallimad need on?
fastteam
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 198
Liitunud: 02 Juun 2009, 22:44
On tänatud: 4 korda

Re: Betoonelement maja

Lugemata postitus Postitas fastteam »

Jah asi lähen teemast mööda..
Mõlemal on samasugesed plokid nii 400 kui 500 aga kui juba normaalsed aknad rääkimata suurest terassi avausest siis need "killivad ära selle seina hea U arvu, tee või meetrised 8- ) kuskil see mõistlikuse piir
Ma teen nö. maast lahti maja+ seinad 5m lint-taldmikust, katus kelp aga kõrgem.
1 korruselise laia maja puhul vaja pisut tõsta, et visuaalselt parem oleks (nii seinu kui katust)
Tahta võib kõike huvitavat aga asi peab mahtum DP reeglitesse. Sealt peab alustama
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Betoonelement maja

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

...aga kui juba normaalsed aknad rääkimata suurest terassi avausest siis need "killivad ära selle seina hea U arvu...
Väga õige tähelepanek
Loevad summaarsed soojakaod mitte üksikud elemendid
Kusagil on optimum ja see võiks seinal olla U~0,15 (rohkem ei ole mõtet "punnitada")
T25
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 913
Liitunud: 14 Mai 2007, 13:15
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Betoonelement maja

Lugemata postitus Postitas T25 »

Lamekatuseid lendab ikka märksa tihemini minema, kui viilkatuseid. Tegu ei ole küll paratamatusega aga lihtsalt kurva asjaoluga, et viilkatuse võib iga mats valmis visata, lamekatus vajab oskajat.
Tunnistan ausalt, et näen esimest korda sellelt lingilt, et paneelikalt on katus minema jooksnud. No tegelikult siis tõrvapapp koos soojustusega, paneelid jäid ikka paika. Eks see uue aja soojustamine teeb asja keerulisemaks. Neid fassaade on ka nähtud, mis tuulega minema on lennanud kortermajade küljest.
Lihtsalt huvi pärast, milline eelis neil on tsingitutega võrreldes ja kui palju neist odavamad/kallimad need on?
Ma ei tea kas siit või kuskilt mujalt foorumist jäi silma, et veidi kehvemates tingimustes kipub tsinkplekist toru kiirelt läbi rossitama. Vaatasin ka plasttorusid, kui neil jälle see häda, et kardavad päikest ja muutuvad hapraks. Lõpuks võtsingi siis roostevabad korstnatorud, hind oli ca 40 euri meeter+muu pudipadi. Võtsin vähe tummisema toru, et kui whirleybird otsa panna, siis õhukeseseinaline ehk hakkab liialt vibrama. Roostevaba näeb üsna hea välja ka , ma kahtlustan, erinevalt plastikust ja tsinkplekist.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Betoonelement maja

Lugemata postitus Postitas Urmas »

T25 kirjutas: 04 Apr 2021, 03:38 Ma ei tea kas siit või kuskilt mujalt foorumist jäi silma, et veidi kehvemates tingimustes kipub tsinkplekist toru kiirelt läbi rossitama. Vaatasin ka plasttorusid, kui neil jälle see häda, et kardavad päikest ja muutuvad hapraks.
Mis happevihmasid sajab või intesiivset päikesekiirgust on sul seal keset lepavõsa? Sa ei ehitanud ju kõrghoonet, mis ulatab kõrgustesse ja paistab kaugele, vaid rääkisd oma teemas kui märkamatust ja loodusesse sulanduvast hoonest lepavõsas. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
T25
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 913
Liitunud: 14 Mai 2007, 13:15
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Betoonelement maja

Lugemata postitus Postitas T25 »

https://arileht.delfi.ee/artikkel/93035 ... vat-hoonet

Huvitav, et ajakirjanik neid maju koledaks peab.
Kasutaja avatar
pancho villa
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 692
Liitunud: 10 Jaan 2012, 22:11
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Betoonelement maja

Lugemata postitus Postitas pancho villa »

T25 kirjutas: 04 Apr 2021, 03:38
Tunnistan ausalt, et näen esimest korda sellelt lingilt, et paneelikalt on katus minema jooksnud. No tegelikult siis tõrvapapp koos soojustusega, paneelid jäid ikka paika. Eks see uue aja soojustamine teeb asja keerulisemaks. Neid fassaade on ka nähtud, mis tuulega minema on lennanud kortermajade küljest.

Mis asi on "uue aja soojustamine"? Lamekatuseid on sedamoodi soojustatud ikka kaua. Küll on tegemist mingi tõhusa mõrapea poolt välja mõeldud - paigaldatud katusega. Küll on hea, et meil ikka ehitusjärelevalvet tellitakse.

Sellest, et paneelid paigas on sama palju kasu, kui ära lennanud kividega viilkatusest - elada ei kannata ikka.
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1925
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 77 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Betoonelement maja

Lugemata postitus Postitas aero »

T25 kirjutas: 04 Apr 2021, 03:38 roostevabad korstnatorud, hind oli ca 40 euri meeter+muu pudipadi. Võtsin vähe tummisema toru, et kui whirleybird otsa panna...
S.t. et kui tuul puhub, siis vent töötab. Aga kui ei puhu?
Kasutaja avatar
pancho villa
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 692
Liitunud: 10 Jaan 2012, 22:11
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Betoonelement maja

Lugemata postitus Postitas pancho villa »

xxx111 kirjutas: 03 Apr 2021, 16:53 Õige on, et lamekatusele mõjuvad tõstvad tuulekoormused on suuremad...
Eiei, kui äär on kinni, siis ei lähe keskelt kuhugile!

https://youtu.be/q5obaYiue0o?t=211

Ei saa kuidagi üle ja ümber isiklikust postulaadist, et kui inimene alustab enda tutvustamist sellest, kui mitukümmend aastat ta konkreetselt seda tööd teinud on, siis tasub see inimene oma objektilt eemal hoida.
Vasta