Kas leidub uut eterniiti, mis sobiks vanaga?

pehmo
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 163
Liitunud: 07 Apr 2017, 19:09
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 2 korda

Kas leidub uut eterniiti, mis sobiks vanaga?

Lugemata postitus Postitas pehmo »

Mul oleks vaja majal väljavahetada 10-20 eterniitplaati, kas on uusi plaate, mis sobivad vene aja omaga kokku?
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Kas leidub uut eterniiti, mis sobiks vanaga?

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Milliste "vene aja omadega"? Suur, väike, sile, ....
pehmo
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 163
Liitunud: 07 Apr 2017, 19:09
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Kas leidub uut eterniiti, mis sobiks vanaga?

Lugemata postitus Postitas pehmo »

laineline eterniit, ma ei tea milline on väike, aga eeldan, et ikka suur.
Ma pakun loogika ja mälu järgi umbes, et laine tippude vahe võib olla 18cm.
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Kas leidub uut eterniiti, mis sobiks vanaga?

Lugemata postitus Postitas rokikas »

"Kaasaegne ja asbestivaba eterniitplaat Agro L vastab oma mõõtmetelt (1130 x 1750), lainete kõrguse ja laiusega nõukogude ajal laialt kasutusel olnud eterniitplaadile."
https://bestor.ee/toode/eterniit-agro-l/
"Kaasaegne asbestivaba eterniit Klasika kaheksalainelised eterniitplaadid vastavad oma lainete kõrguse ja plaadi mõõtude poolest nõukogude ajal toodetud eterniidile."
https://bestor.ee/toode/eterniit-klasika/#description
pehmo
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 163
Liitunud: 07 Apr 2017, 19:09
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Kas leidub uut eterniiti, mis sobiks vanaga?

Lugemata postitus Postitas pehmo »

ohhoo, ma tänan, eks siis peab seda asja täpsemalt uurima ja ajama hakkama :)
pehmo
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 163
Liitunud: 07 Apr 2017, 19:09
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Kas leidub uut eterniiti, mis sobiks vanaga?

Lugemata postitus Postitas pehmo »

Ma ei leidnud sobivat teemat ja ei hakanud uut ka tegema, tekkis üks küsimus.
Mul majal üle 30a vana eterniit ja sain teada, et naela/kruvi ja eterniidi vahele peab jääma väike vahe, kuna eterniit paisub.
Kas on paisumise koha pealt ka mingit vahet, kas uus või vana eterniit?
Ostsin paksema tihendiga eterniidi kruvid, kas need sobivad vana eterniidiga, kas need kruvid võib koos tihendiga vastu eterniiti keerata, kas tihend annab piisava liikumise paisumise puhuks eterniidile?

Ostsin need kruvid.
https://www.bauhof.ee/et/eterniidikruvi ... 0tk-532513

Ühesõnaga, ma vahetan naelad kruvide vastu.
Olaf
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 364
Liitunud: 30 Aug 2010, 12:29
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 10 korda

Re: Kas leidub uut eterniiti, mis sobiks vanaga?

Lugemata postitus Postitas Olaf »

pehmo kirjutas: 14 Juul 2021, 13:13 Ma ei leidnud sobivat teemat ja ei hakanud uut ka tegema, tekkis üks küsimus.

Ostsin paksema tihendiga eterniidi kruvid, kas need sobivad vana eterniidiga, kas need kruvid võib koos tihendiga vastu eterniiti keerata, kas tihend annab piisava liikumise paisumise puhuks eterniidile?

Ostsin need kruvid.
https://www.bauhof.ee/et/eterniidikruvi ... 0tk-532513

Mul on ka vana eterniit (Kundas tehtud krooni alguses) ja ma panin naela ja eterniidi vahele ainult
sel ajal müüdavad alumiiniumseivid, mis on minu arust tunduvalt jäigemad, kui praeguste kruvide otsas olevad
tihendid. Majal kulus 170 plaati ja ükski pole katki läinud.

Ma küsiks, mis põhjusel Sa tahad üldse naelad kruvide vastu vahetada. Kas sellist ohtu pole, et lõhud
eterniidi ära, kui naelad välja sikutad?
pehmo
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 163
Liitunud: 07 Apr 2017, 19:09
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Kas leidub uut eterniiti, mis sobiks vanaga?

Lugemata postitus Postitas pehmo »

Kuna katus laseb läbi ja mul ei ole jaksu tervet katust välja vahetada, siis tuleb lappida.
Kuna kahtlustan, et naelakohad lasevad läbi, eriti kuna mitu naela käib lõdvalt, siis tahangi panna kruvid ja silikooni kruvidele vahele.
All on vähemalt kaks kihti tõrvapappi, loodan väga, et tõrvapapp katki pole.
Eks eterniidi mõrasid lapib ka ja antennijala saab ka vast eemaldatud, mis võib põhjustada lekkeid.

Tean, et see kõik on ajutine lahendus ja ei pruugi pidama jääda, aga hetkel muud varianti pole.

Ainus võimalus on see katus ise väljavahetada kellegi abiga, aga selleks hetkel füüsilist jaksu pole.
Rahaliselt ei kannata terve katuse vahetamist tellida, kuna tõenäoliselt peetakse õigeks ka tõrvapapi vahetust, mitte ainult eterniit ja tõenäoliselt küsitakse selle töö eest mingi 10 000 eurot.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10775
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Kas leidub uut eterniiti, mis sobiks vanaga?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

pehmo kirjutas: 14 Juul 2021, 22:44 Rahaliselt ei kannata terve katuse vahetamist tellida, kuna tõenäoliselt peetakse õigeks ka tõrvapapi vahetust, mitte ainult eterniit ja tõenäoliselt küsitakse selle töö eest mingi 10 000 eurot.
Enne kui ei ole kasvõi ligilähedast pakkumist, ei maksaks midagi eeldada. ;) Meie maamaja vana eterniitkatuse vahetus pleki vastu läks maksma kuni 6000€. See on koos materjalide ja töörahaga, kusjuures hinnas oli veel 2x4m plokkidest korstna ladumine ja korstnaplekid. Katust oli ca 200m2.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2052
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 40 korda
On tänatud: 38 korda

Re: Kas leidub uut eterniiti, mis sobiks vanaga?

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

Võin tuua ka sulle võrdluseks kivikatuse paigaldamise hinna, mida praegu aitan sõbral teostada. Tegemist kolhoosiaegse kortermajaga, katuse suurus umbes 300 ruutmeetrit ja hind millega tegemine ülejäänud korteriomanikega kokku lepiti oli 12000+ eurot. Selle raha sees on uus roovitus koos rihtimisega, üks uus vintskapp, uus korstnapits, hingav aluskate ja Monieri katusekivid. Ehk siis kõik mis vähegi vajalik, et eterniit kiviga asendada. Eelmisel aastal teostas üks firma mu teise sõbra kortermajale pleki paigalduse 340 ruutmeetrit ümmarguselt 18000.-
Torutööd Tartus 56 932 898
pehmo
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 163
Liitunud: 07 Apr 2017, 19:09
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Kas leidub uut eterniiti, mis sobiks vanaga?

Lugemata postitus Postitas pehmo »

Plekki ma ei taha, eterniiti ikka, see pole nii libe.
Kuigi üks väitis mulle, et uus eterniit pidi libedam olema, kui vana.
Igatahes ka 6000 eurot oleks liiga palju.

Roovitust ma ei usu, et asendama peab, tõrvapapi ilmselt peab jah ära viskama ja mingi uue materjali panema.
Ma ei oska katuse ruutmeetreid öelda, ilmselt räägime suurusjärgust 200 eterniidiplaati, katusekalle on väike.

Ainus lahendus paistab ikkagi see olema, et teen ise ära ja võtan kellegi tuttava appi, kasvõi mingi raha eest.
Aga seda ma kindlasti see aasta ei tee, seega tuleb katus üritada pidama saada.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10775
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Kas leidub uut eterniiti, mis sobiks vanaga?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

pehmo kirjutas: 14 Juul 2021, 22:44 Kuna katus laseb läbi ja mul ei ole jaksu tervet katust välja vahetada, siis tuleb lappida.
Kuna kahtlustan, et naelakohad lasevad läbi, eriti kuna mitu naela käib lõdvalt, siis tahangi panna kruvid ja silikooni kruvidele vahele.
Kui tahad lappida, siis loomulikult lapi ja mulle tundub, et sind ei hakka häirima ka lapitud katuse välimus. Mind küll ei häiriks ja lapitud katuse välimus ei ole kriitikute asi. Kui neid häirib, siis küsi kriitikutelt rahalist tuge uue ja visuaalselt korrektsema katuse paigalduseks. ;) Sulle on vist tähtsam katuse vastupidavus sademetele.
Kui peaksin ise lappima, siis vist läheks lihtsama vastupanu teed ja ostaksin mingit iseliimuvat bituumenmaterjali. Naelte kohtade jaoks teeksin sellest iseliimuvast paraja portsu ümmargusi lappe. Selleks võta jupp(10-15cm) 50mm toru, lae käiaga serv teravaks ja kuku paikasid välja peksma. ;) Kisud naela välja, lapp peale ja kruvi takkajärgi. Lappide tegemiseks on veel üks uitmõte, aga ei tea, kas see töötab. Kui sul on mõni kulunud augufrees, siis keera sellelt ära tsentripuur, käia freesi serv teravaks pista trelli külge ja proovi. Aga võib olla ei pea isegi serva teravaks käiama, sest idee järgi peaks bituumen alluma ka nürile augufreesile. Et ilma tsentsrita puur mööda pinda jooksma ei hakkaks, tee mingile paksemale(16mm) saepuruplaadist tükile samasuur auk. Surud šablooni ühe käega vastu bituumenit ja teise käega hoiada trelli. Eterniidi pikipragusid saad põhimõtteliselt samamoodi parandada, et lõikad piisava laiuse ja pikkusega ribad ning kleebid peale. Igaks juhuks võid ju paikadele korraks ka kuumapuhurit näidata. Oh seda minu fantaasiat. ;)
Viimati muutis Urmas, 15 Juul 2021, 23:02, muudetud 1 kord kokku.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
pehmo
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 163
Liitunud: 07 Apr 2017, 19:09
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Kas leidub uut eterniiti, mis sobiks vanaga?

Lugemata postitus Postitas pehmo »

Samas tihendiga kruvid on üks karp juba ostetud, kas need ei kõlba?
Ma pragudesse lasin eelmine aasta natuke katusehermeetikut, see aasta paneks pehmet silikooni ja laseksin automastiksiga aerosooliga mingi triibu peale.

Tean, et mu lappimine pole parim, aga loodaks vähemalt toalae kuivaks saada.
Kavatsen kruviaukudesse ka silikooni lasta.

Selle maja tulevik ei ole hetkel teada, millal selle maha saab müüa, hädasid on majal päris mitmeid.

Katus nagunii midagi ilusat välja ei näe, seega jah vahet pole, need triibud ei paista ka ilmselt eriti.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10775
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Kas leidub uut eterniiti, mis sobiks vanaga?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

pehmo kirjutas: 15 Juul 2021, 23:02 Samas tihendiga kruvid on üks karp juba ostetud, kas need ei kõlba?
Kui lähed lappide teed, siis ega see kruvide tihend midagi halba küll ei tee.
pehmo kirjutas: 15 Juul 2021, 23:02 Ma pragudesse lasin eelmine aasta natuke katusehermeetikut, see aasta paneks pehmet silikooni ja laseksin automastiksiga aerosooliga mingi triibu peale.
Miks sa sibulat tahad teha? Lipp lipi, lapp lapi peal. ;) Aga mis siis saab kui aasta pärast avastad, et need nimetatud materjalid ei sobi omavahel kokku ega ei olegi omavahel nakkunud? Lähed uuele katsele? Valik on sinu! Näiteks ei sobinud mulle elektrikute paigaldatud süvistatud laevalgustuse raamid(need, mis jäävad laega tasapinda), sest elektrikud olid need raamid kinnitanud silikooniga, aga silikooni külge ei nakku mitte ükski muu materjal, ei pahtel ega värv. Koukisin selle silikooni välja ja mulle maksti elektrikute jama kinni. Mitte, et peaksid minu uitmõtete järgi tegema, aga lihtsalt mul on küsimusi sinu pakutud variandi suhtes. Kui mul on küsimusi, millele ei ole saanud enda jaoks piisavalt põhjendatud vastuseid, siis jääksin kahtlevale seisukohale.
pehmo kirjutas: 15 Juul 2021, 23:02 Tean, et mu lappimine pole parim, aga loodaks vähemalt toalae kuivaks saada.
Kui saad "lipp lipi, ..." peal meetodiga toa kuivaks, siis tee. Keegi siinsetest kommentaatoritest ja niisama lugejatest ei saa sind keelata. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
pehmo
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 163
Liitunud: 07 Apr 2017, 19:09
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Kas leidub uut eterniiti, mis sobiks vanaga?

Lugemata postitus Postitas pehmo »

Kui tihend juba on kruvil, milleks lappi vaja on ?

Mul vist kahte sorti silikooni, ühe peale on kirjutatud, et ülevärvitav.

Nende eterniidipragude lappimisest ma nagunii ei usu, et 100% tulu tuleb ja siis liiga palju ei viitsi nendega vaeva näha, teeks lihtsalt midagi, mis enam-vähem vee kinni peab, naelaauke tõrvapapi sees pean olulisemaks, pidama saada.
Muidugi saab antennijalg ka maha võetud ja sinna uus plekk pandud peale, mis võib ka praegu lekkeid põhjustada.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10775
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Kas leidub uut eterniiti, mis sobiks vanaga?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

pehmo kirjutas: 15 Juul 2021, 23:35 Kui tihend juba on kruvil, milleks lappi vaja on ?
Tee, kuidas ise heaks arvad. Mina ütlesin oma arvamuse ja sa ei pea sellega arvestama.
pehmo kirjutas: 15 Juul 2021, 23:35 Mul vist kahte sorti silikooni, ühe peale on kirjutatud, et ülevärvitav.
Ja mida ütleb tootjapoolne tehniline info? Temperatuuritaluvus, millistesse tingimustesse on mõeldud? Ülevärvitav silikoon? Nagu enne mainisid automastiksit, siis loe ka selle tooteinfot, et millistele aluspindadele see on mõeldud. kiikasin kergelt mõnede automastiksi müüjate lehti, aga mida ei suutnud tuvastada, oli konkreetne tooteinfo, et millistele pindadel, kuidas pindasid ette valmistada jne. Arvesta, et automastiksile mõeldud aluspind on üldjuhul metall, mitte mingi suhteliselt poorseks muutunud 30 aastat vana eterniit.
pehmo kirjutas: 15 Juul 2021, 23:35 Nende eterniidipragude lappimisest ma nagunii ei usu, et 100% tulu tuleb ja siis liiga palju ei viitsi nendega vaeva näha, teeks lihtsalt midagi, mis enam-vähem vee kinni peab, naelaauke tõrvapapi sees pean olulisemaks, pidama saada.
Uskumine või mitteuskumine on sinu mure, mitte minu. ;) Naelaaugud tõrvapapis ei oma mitte mingisugust tähtsust kui naelaukudesse ülevalt vett ei satu. Selleks, et vett ei satu, võid teha oma tahtmiste, mitte minu uitmõtete järgi. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
pehmo
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 163
Liitunud: 07 Apr 2017, 19:09
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Kas leidub uut eterniiti, mis sobiks vanaga?

Lugemata postitus Postitas pehmo »

See silikoon kannatab -25 kuni 80 kraadi.
On öeldud, et ülevärvitav.
Ka katuseparandust on selle peal mainitud ja mitmeid nakkuvaid materjale.

poorne materjal peaks mastiksile just nakkumiseks hästi sobima, ainuke asi, kui seal on lahtist prahti.
Liigset pingutust ei ole ilmselt mõtet sinna eterniidipragude lappimisele panna.
Naealaaugud just tõrvapapis tähtsust omavad, sest paratamatult sattub sinna alla vesi eriti selle katuse algse ehitusega, kus on naelad ilma tihenditeta.
Ehk siis tõrvapappi läbiv nael või kruvi peab selles kohas pidama.
Tihenditega kruvid loomulikult vähendavad sinna vee sattumist ja uus naelast jämedam kruvi pluss silikoon peaks aitama vett pidada.
Eks näis, mis välja tuleb.

Ma ei ütlegi, et ma seda katust õigesti lapin.
Olaf
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 364
Liitunud: 30 Aug 2010, 12:29
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 10 korda

Re: Kas leidub uut eterniiti, mis sobiks vanaga?

Lugemata postitus Postitas Olaf »

Naelaaukudest laseb vihma läbi...
Kas Sul on naelad löödud ikka eterniidi laine harjalt või on löödud laine põhjast? :?:
Minu arusaamist mööda jookseb vihmavesi laine põhjas.
Nagu öeldud on mul naelte peade ja eterniidi vahel alumiiniumseivid ainult ja ma ma pole veel täheldanud,
et kuskilt vihma läbi laseks. Pragusid ei ole. Katus 26 a vana ja üle värvitud, kalle 45°. Eterniit - suur vene eterniit, pikkus vist oli kuskil 170 cm.
pehmo
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 163
Liitunud: 07 Apr 2017, 19:09
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Kas leidub uut eterniiti, mis sobiks vanaga?

Lugemata postitus Postitas pehmo »

Jah ikka harja pealt on naelad löödud.
Kui on tugev vihmasadu või lume sulamine, siis kindlasti sealt naelapea vahelt pääseb midagi sisse.
Kuid ainuüksi see poleks veel probleem, kuid ilmselgelt lasevad ka mitmed naelad sealt läbi, kus nad läbistavad tõrvapappi ja see on juba probleem.
Kindlasti lasevad need naelad läbi, mis lõdvalt on, aga kahtlustan, et ka teised.
See katus on 30 aastat vana ja mitmel eterniidiplaadil on ka mõra sees.

Igatahes algas mu küsimine sellest, kas võin neid tihendiga kruve kasutada ja õrnalt vastu keerata, mis ostsin.
Loodan, et puit pole veel ära mädanenud ja on kuhu keerata kruve.
Ma ei oska katusekalde kraade öelda, aga 45 kraadi see kindlasti pole, tegemist on Toomas tüüpi majaga, see ehk annab aimu.
Olaf
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 364
Liitunud: 30 Aug 2010, 12:29
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 10 korda

Re: Kas leidub uut eterniiti, mis sobiks vanaga?

Lugemata postitus Postitas Olaf »

Siis on õigesti, kui harja pealt.
Sa küsid, kui suure momendiga pead oma tihendiga kruvid sisse laskma. Ma kujutan ette, et see võib olla
kummist (nagu plekikruvidel) või pehmest plastist ja momendi valid akudrellil nii, et ikka tihendab.
Ma ei usu, et sellel tihendiga kruvil on vabriku poolt pöördemoment antud, kui kõvasti keerata.
Eterniit on suhteliselt kõva materjal.
Nii, et lase käia ja pane kruvid. Tean küll seda individuaalelamut Toomas, tal on
suhteliselt väike kalle ja võimalik, et naelaaukudest tuleb vesi läbi. Eelkõige muidugi tuleb pragudest. Mul on järsk kalle, ei ole veel täheldanud, et vihma läbi tuleb ja ma ei hakka midagi vahetama või tegema. Lisaks on
ruberoid all.
pehmo
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 163
Liitunud: 07 Apr 2017, 19:09
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Kas leidub uut eterniiti, mis sobiks vanaga?

Lugemata postitus Postitas pehmo »

All on vähemalt 2 kihti tõrvapappi.
keemik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1357
Liitunud: 16 Aug 2008, 19:33
On tänatud: 103 korda

Re: Kas leidub uut eterniiti, mis sobiks vanaga?

Lugemata postitus Postitas keemik »

Endal sai veneaegne eterniit vahetatud tänapäevase vastu ca 13 aastat tagasi. Raha selleks tuli õppelaenust. Vana ei jooksnud läbi mujalt, kui korstnapitsi ümbert, kuna sealt oli tihendatud seguga, mitte plekiga. Naelad olid löödud laineharjalt ja tihendatud...pudelikorkidega. Tõrvapapp oli suht läbi omadega (plaadid sooja/külma vahetudes roomavad tõrvapapi peal), laud tõrvapapi all oli nagu uus (maja ehitatud ca 1960 lõpu poole vist). Ehk siis, ilmselt on sul läbijooksud läbiviikude juures. Mainid antennijalga, raudselt sealt jookseb läbi. Tegin kogu töö üksi: vana plaat maha, tõrvapapp maha, uus tõrvapapp peale ja uus eterniit peale. Midagi ei rihtinud ja uut roovi ei paigaldanud (all oli täislaudis).

Kui tahad lappida, siis alumiiniumkattega bituumenteip või UV kindlad hermeetikud.
pehmo
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 163
Liitunud: 07 Apr 2017, 19:09
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Kas leidub uut eterniiti, mis sobiks vanaga?

Lugemata postitus Postitas pehmo »

Läbiviigud? nagu antennijalg või?

Ma ei oska pisilekete eest rääkida, aga probleem on ühes katusepiirkonnas, seal, kus on antennijalg.
Tõrvapapi seisukorda kahjuks ei tea.
Scott
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 153
Liitunud: 25 Mär 2012, 09:25
On tänanud: 9 korda
On tänatud: 14 korda

Re: Kas leidub uut eterniiti, mis sobiks vanaga?

Lugemata postitus Postitas Scott »

Laineharjal eterniidikruvi auk võib üsna suur olla, aga vett sealt niimoodi sisse ei tule. Kui on veel tõrvapapp ka all, siis koguneb või kondenseerub vesi eterniidi all ja voolab kusagilt tõrvapapi august sisse.
pehmo kirjutas: 15 Juul 2021, 23:35 Muidugi saab antennijalg ka maha võetud ja sinna uus plekk pandud peale, mis võib ka praegu lekkeid põhjustada.
Miks sa antennijala maha võtad? Millega signaal koju tuleb? Kui jätad kogu televisiooni vaid 4G neti najale, siis pead olema valmis ka pildita olema, kui mastid täis müüakse ja netti kõigile ei jätku. Ning nt Teliaga sa kvaliteetset full-HD pilti üle mobiilneti ei saagi, seda pakutakse vaid kaabliga. Kuid õhuantenniga saad telemastist ka full-HD pilti vaadata.

Ma jätaks antenni kindlasti alles. Masti saab tihendada vastava kummikattega, mida nt Merge ja muud antennikauplused müüvad. Kui on vana roostes antennimast, siis võib kaaluda selle eemaldamist ja tänapäevase alumiiniumtoruga asendamist.
pehmo
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 163
Liitunud: 07 Apr 2017, 19:09
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Kas leidub uut eterniiti, mis sobiks vanaga?

Lugemata postitus Postitas pehmo »

Ära sellepärast muretse, pilt tuleb kaabliga Teliast ja teine antennimast on ka alles.
See, mis maha läheb on sati antenni mast, satipann sai sealt ka maha võetud, korralikult suur, ei tahtnud, et see tuule käes katust lõhub.
Nüüd suur sati antenn seisab maas.

Sealt olevat ka mingi vihmaga rohkem vett tulnud, kuid mina mäletan suurimat leket laest sel ajal, kui lumi katusel sules, siis tuli lausa kahest paneelivahest, muidu tuli ühest vaid.
Vasta