Kas leidub uut eterniiti, mis sobiks vanaga?

pehmo
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 163
Liitunud: 07 Apr 2017, 19:09
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Kas leidub uut eterniiti, mis sobiks vanaga?

Lugemata postitus Postitas pehmo »

Vend võttis nüüd antenni masti maha.
Katuseharjale läks sinna augule lisaplekk ka peale, koos tihendiga kruvidega.
Muu osa jäi hetkel tegemata.
See jama muidugi on, et selle harjapleki all on nüüd tõrvapapi sees auk, ta küll sai sinna pleki vahele lükatud, aga kardan, et päris õige asi see pole.
Eks pean millalgi eterniidi lahti võtma ja sinna mingi korraliku paiga ehitama, ilmselt ?
pehmo
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 163
Liitunud: 07 Apr 2017, 19:09
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Kas leidub uut eterniiti, mis sobiks vanaga?

Lugemata postitus Postitas pehmo »

Küsiksin veelkord üle.

Kas oleks sellisel mõttel jumet.
Võtaksin osa eterniitplaate lahti, all on tõrvapapp, paneksin tõrvapapi peale mingi katte ja eterniitplaadid tagasi kruvidega ja osad neist uued, osad vanad.
Kas on mingit veekindlat alusmaterjali, mis sinna sobiks, millest ka kruvid läbi minema hakkavad ja mis jääks samal ajal veekindlaks, kui eterniidist vesi läbi tuleb?

See lappimine oleks ajutine, piisaks, kui mõned aastad peaks.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Kas leidub uut eterniiti, mis sobiks vanaga?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

pehmo kirjutas: 18 Nov 2021, 19:44 Võtaksin osa eterniitplaate lahti, all on tõrvapapp, paneksin tõrvapapi peale mingi katte ja eterniitplaadid tagasi kruvidega ja osad neist uued, osad vanad.
Oma postitusega panid mind mõtlema aega kui Friedrich Reinhold Kreutzwald veel elas. Kus kuradi kohast Friedrich võttis ainest oma jutustuse "Kilplased" kirjutamiseks? VE foorumit tol ajal ju ei olnud. :scratch:
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1146
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 50 korda

Re: Kas leidub uut eterniiti, mis sobiks vanaga?

Lugemata postitus Postitas RaJy »

Urmas kirjutas: 18 Nov 2021, 21:40
pehmo kirjutas: 18 Nov 2021, 19:44 Võtaksin osa eterniitplaate lahti, all on tõrvapapp, paneksin tõrvapapi peale mingi katte ja eterniitplaadid tagasi kruvidega ja osad neist uued, osad vanad.
Oma postitusega panid mind mõtlema aega kui Friedrich Reinhold Kreutzwald veel elas. Kus kuradi kohast Friedrich võttis ainest oma jutustuse "Kilplased" kirjutamiseks? VE foorumit tol ajal ju ei olnud. :scratch:
Friedrich käis külast külla ja talust talusse- korjas aastatega vajaliku materjali kokku. Tänapäeval saaks minusugune amatöör sarnase teose tänu internetile valmis paari päevaga ja materjali jääks ülegi. Esimene peatükk juba kirjas - copy-paste ja olemas!
pehmo
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 163
Liitunud: 07 Apr 2017, 19:09
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Kas leidub uut eterniiti, mis sobiks vanaga?

Lugemata postitus Postitas pehmo »

Ma küsiks veelkord kinnituseks üle.
Kas kellelgi on konkreetsed kogemused, kas see uus eterniit sobib lainelt ka vanaga?
On keegi seda vanaga kokku pannud ja sobib?
Kas laius 1130 on mingi standard, mis neil vanadel levinud eterniitidel on?

Panen tähele, et Leedu eterniidil on mitmel laius 1130, aga pikkused erinevad.
Ma ei ole katusel veel mõõtmas käinud, kuid 1130x1250 võib õige olla küll.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Kas leidub uut eterniiti, mis sobiks vanaga?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

pehmo kirjutas: 19 Nov 2021, 19:58 Kas kellelgi on konkreetsed kogemused, kas see uus eterniit sobib lainelt ka vanaga?
On keegi seda vanaga kokku pannud ja sobib?
Selmet oodata vastuseid, oleksid ammu võinud ära mõõta oma vana eterniitplaadi laiuse, lainete kõrguse ja arvu ning võrrelda neid uuega plaadi mõõtmetega. Õpeta nagu oma last. ;)
Üks plaat maksab ca 15€. Kui ei sobi, siis viid poodi tagasi, vabandad ja ostad teise mõõduga.
Tead vanasõna- "Üheksa korda lõika ja mõõta pole vajagi". ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
pehmo
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 163
Liitunud: 07 Apr 2017, 19:09
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Kas leidub uut eterniiti, mis sobiks vanaga?

Lugemata postitus Postitas pehmo »

Tead, kui kallis on poest seda ühte plaati osta? transport maksab.
Katusele ei taha eriti ilma tõstukita minna, kuigi vaatab seda asja.

Ma ei tea, kas kuskil koha peal üldse saab uurida seda eterniiti.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Kas leidub uut eterniiti, mis sobiks vanaga?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

pehmo kirjutas: 21 Nov 2021, 00:20 Katusele ei taha eriti ilma tõstukita minna, kuigi vaatab seda asja.
Ma ei tea, kas kuskil koha peal üldse saab uurida seda eterniiti.
Miks sa pead just tõstukilt katusele minema? Kas majal korstent ei olegi? Kui on, siis peab korstnapühkija jaoks olema katuseluuk ja sealtkaudu lähedki.
Igas suuremas ehituspoes on eterniitide näidised olemas.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
pehmo
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 163
Liitunud: 07 Apr 2017, 19:09
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Kas leidub uut eterniiti, mis sobiks vanaga?

Lugemata postitus Postitas pehmo »

Väga paljudel majadel pole sellist katuseluuki muideks, sellel tõesti on.
Kuid probleem on redelilt otsaluugist pööningule ronimises ja sealt tagasi tulemises, seda on minu jaoks väga vastik teha, kardan jubedalt sealt ronida.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Kas leidub uut eterniiti, mis sobiks vanaga?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

pehmo kirjutas: 21 Nov 2021, 12:23 Kuid probleem on redelilt otsaluugist pööningule ronimises ja sealt tagasi tulemises, seda on minu jaoks väga vastik teha, kardan jubedalt sealt ronida.
Ma tean, mida sa tunned. ;) Aastaid tagasi ka mul jooksis redel jalge alt ära, prantsatasin ca 3m kõrguselt lapiti vastu maad ja õnneks piirdus asi ainult vasaku käeluu murruga. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
pehmo
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 163
Liitunud: 07 Apr 2017, 19:09
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Kas leidub uut eterniiti, mis sobiks vanaga?

Lugemata postitus Postitas pehmo »

Naabrimees rääkis, et ta lappis endal ühel maha müüdud majal vana eterniiti mingi eterniidi silikooniga, mis iganes nimetus sel täpselt on.
Tema sõnul jäi pidama ja arvab, et uuel omanikul peab ka, kuna seal ruumis tal diivan.
Teab sellest keegi midagi on asjal jumet?

Huvitaks veel üks asjaolu, kas on mingit veekindlat materjali, mida panna eterniidi alla ja millest kruvid läbi keerates jääb vett pidama?

Samas tõsi, eterniit tuleks ju ka tegelikult pidama saada.



Ma ei taha ära sõnuda ja õnneks ma ei ole kukkunud redeliga, aga eks ma olen seda eluaeg kartnud ja nüüd olen eriti hakanud kartma.
Sul läks ikka väga hästi, kui ainult käeluu murd.
Vanasti lapsena ja kerge kehakaaluga oli suht suva ronida sealt luugist sisse välja, eks teatav hirm oli, aga üsna suvalt.
Ma polnud aastaid katusel käinud, ise ka ei teadnud ja ühel hetkel hakkan minema, jõuan redelil natuke üle poole ja hakkab minema hirmsaks, sammun veel, läheb järjest hullemaks ja tükk aega seal seisin ja läksin alla tagasi.
Lõpuks võtsin julguse kokku keset järgmist ronimist ja sain vähehaaval üles ja luugist sisse.
Ehk siis redelist üles minek on hirmus, luugist sisse minek on veel hirmsam ja luugist välja tulek on kõige hullem :D

Luuk asub ilmselt üle 3m kõrgusel.
Eks ma kardan ka redeli pulkade purunemist või lahti tulekut, see on vana redel, kuigi väga raske ja tundub tugev ja kuskilt ragisenud ega midagi seni ei ole veel.

Teine variant oleks ehitada midagi tellingu moodi sinna, et tekiks üles plate, mille pealt on väga lihtne pööningul käia, see oleks tükk tööd, aga tehtav, samas see puit maksaks omajagu raha ja kruvid.
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1146
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 50 korda

Re: Kas leidub uut eterniiti, mis sobiks vanaga?

Lugemata postitus Postitas RaJy »

Kui nii hirmsasti kõrgust kardad siis mismoodi seda katuse lappimist endale ette kujutad?
pehmo
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 163
Liitunud: 07 Apr 2017, 19:09
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Kas leidub uut eterniiti, mis sobiks vanaga?

Lugemata postitus Postitas pehmo »

Nagu ütlesin on minu jaoks probleem redelist üles minemine ja luugist sisse välja käimine.
Kui ma juba pööningul olen, ei ole rohkem probleemi, katuseuugist käia on juba nalja tegu.
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4376
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 85 korda
On tänatud: 217 korda

Re: Kas leidub uut eterniiti, mis sobiks vanaga?

Lugemata postitus Postitas ping »

pehmo kirjutas: 21 Nov 2021, 20:18 ... Eks ma kardan ka redeli pulkade purunemist või lahti tulekut, see on vana redel, kuigi väga raske ja tundub tugev ja kuskilt ragisenud ega midagi seni ei ole veel. ...
Kõigepealt viska mäda redel ahju ja osta selline redel, millele kindel oled.

Kui kruviauk on harja peal, siis sealt ei tule läbi sellist kogust, mis jookseks läbi lae ja neid pole mõtet torkida.
Tuleb mõni tilk, mis märgab ainult roovi ja kuivab kohe ära.

Mul oli ka ühel sügisel läbijooks, ja silmaga midagi eemalt näha polnud.
Panin akutrelli otsa terasharja ja leidsin läbijooksu kohalt, ühe plaadi laine põhjast mõra.
Kuna oli kuiv sügispäev ja ülehomsest lubati pikemat vihmasadu ning pesuruumis Kerafiibriga kah parasjagu toimetamine käsil, siis lasin rennipõhja harjaga samblast puhtaks ning kangaribaga sinine Kerafiiber peale.
Et sinine katusel ei karjuks, lasin aerosool tsingiga üle ja vähemalt 5 aastat sealt enam midagi läbi ei tulnud ja lahti ka ei löönud.
Ehk "ajutiseks lahenduseks" selline viis sobib.

(Kui muud turvavarustust pole, siis viska pikk nöör üle katuse ja nööri otsa seo raskuseks 2L limpsipudel kuhu sisse kalla raskuseks 1L vett, see ei lõhu katust ära. Nööri teine ots tuleb muidugi millegi tugeva (puu) külge siduda.)
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
pehmo
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 163
Liitunud: 07 Apr 2017, 19:09
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Kas leidub uut eterniiti, mis sobiks vanaga?

Lugemata postitus Postitas pehmo »

Ma ei arvagi, et ülevalt harja pealt naelaukudest tuleb, aga sealt kust nael läbi tõrvapapi läheb eterniidi all, sealt võib küll vesi läbi tulla.

See eterniidi lihvimine on väga ohtlik töö, kuna see tolm on tohutult mürgine, ma ei tea, kas respiraatorist piisab, võibolla.

Redel otseselt mäda ei tundu olema, aga uus ka enam mitte, muidu on raske ja tundub kõva, pulgad ei liigu kuhugi ja on ka tugevad ning vahetatud.
Katusel mul muret pole, nagu ütlesin, katusekalle on väike ka Toomas tüüpi maja.

kerafiiber aine? midagi sobib ehk veel?
pehmo
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 163
Liitunud: 07 Apr 2017, 19:09
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Kas leidub uut eterniiti, mis sobiks vanaga?

Lugemata postitus Postitas pehmo »

Ma ei ole veel katust lahti võtnud, aga mul vend arvab, et tõrvapapp võib mitmest kohast katki olla, et sinna peaks midagi alla panema, kui uus eterniit peale panna.
Mida odavat ja veekindlat te soovitaks sinna alla panna tõrvapapi peale?
Kuna ma ei taha hakata vana tõrvapappi sealt üles võtma, sellel pole ilmselt mõtet.

Või teine küsimus, kui tõrvapapil on mingeid katkisi kohti, kas saaks neid mingi möksiga lappida hoopis?
pehmo
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 163
Liitunud: 07 Apr 2017, 19:09
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Kas leidub uut eterniiti, mis sobiks vanaga?

Lugemata postitus Postitas pehmo »

Nonii, sain vastuse oma kaua oodatud küsimusele.
Uus Leedu klassika eterniit sobib lainelt minu vanaga, ehk siis vahetan ära vaid osa plaate.
Ega ei ole vist otsest põhjust, miks peaksin 1750 pikkusele 1250 pikkust eelistama?

Kuid endiselt, millega oleks hea tõrvapappi lappida väikseid auke võibolla ka mõni lõhe?
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1146
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 50 korda

Re: Kas leidub uut eterniiti, mis sobiks vanaga?

Lugemata postitus Postitas RaJy »

sbs aluskatte tükid põletiga peale.
pehmo
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 163
Liitunud: 07 Apr 2017, 19:09
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Kas leidub uut eterniiti, mis sobiks vanaga?

Lugemata postitus Postitas pehmo »

Kas on ka mingi variant, kus ei peaks põletama?
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1146
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 50 korda

Re: Kas leidub uut eterniiti, mis sobiks vanaga?

Lugemata postitus Postitas RaJy »

Jah on, isegi silikoonipüssisi lastavas tuubis on, aga muidugi hind on vastav ja püsivuse osas ei oska öeda. Ehitusmaterjalide poed müüvad.
pehmo
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 163
Liitunud: 07 Apr 2017, 19:09
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Kas leidub uut eterniiti, mis sobiks vanaga?

Lugemata postitus Postitas pehmo »

Eterniit ostetud ja üks pintsliga pealekantav vahend ka, mida ehituspoest soovitati.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Kas leidub uut eterniiti, mis sobiks vanaga?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

pehmo kirjutas: 16 Sept 2022, 17:25 Eterniit ostetud ja üks pintsliga pealekantav vahend ka, mida ehituspoest soovitati.
Sooh? Kas sa internetti millekski muuks üldse ei kasuta kui VE foorumisse küsimuste esitamiseks? ;)
Kasvõi see https://www.bauhaus.ee/katuseparandusma ... -6-kg.html#
Kui sa olekid ehituspoe soovitajalt küsinud, et kas ma võin pahtlilabida asemel seda mastiksi peale kanda ka karmikarvalise pintsliga, siis ma oleks prohhvessionaalse huvi pärast tahtnud vastust kuulda. Kõike ei pea pahtlilabidaga paigaldama, natuke loogilist mõtlemist oleks kah vaja! ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
pehmo
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 163
Liitunud: 07 Apr 2017, 19:09
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Kas leidub uut eterniiti, mis sobiks vanaga?

Lugemata postitus Postitas pehmo »

Ma ei mõista, milles probleem praegu on ?
Lihtsalt jõudsin oma küsimusega ehituspoodi, kust mulle ühte asja soovitati.
Kuid miks sa pahtlilabidast räägid ja mis ikkagi valesti on?

Mulle soovitati seda, mitte küll sellest poest, see siin lihtsalt näide.
https://www.bauhof.ee/et/p/096623/tihen ... terstop-1l

Ütlen ka seda, et praegune katuseremont on arvestusega 5-10 aastat.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Kas leidub uut eterniiti, mis sobiks vanaga?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

pehmo kirjutas: 17 Sept 2022, 00:15 Ma ei mõista, milles probleem praegu on ?
Minu ei ole probleemi, probleem on sinul.
pehmo kirjutas: 17 Sept 2022, 00:15 Lihtsalt jõudsin oma küsimusega ehituspoodi, kust mulle ühte asja soovitati.
Palju õnne soovitajatele, sa läksid õnge! Loodan, et tootjafirmad konkreetse ehituspoe agendile ikka preemiat ka maksavad. Või see on unistus? Oma valdkonnas teadmisi omavana ja hästivarustustatud poes konkreetsetset toodet küsivana vaadakse mulle imelikult otsa ehk ei saada mu mu soovist aru. Mingi tootekoolituse läbinud müüja ei ole praktiliste kogemustega spetsialist ja seega ma oleks ma vägagi skeptiline hästivarustatud ehituspoe müügikonsultandi soovituste osas. Kurb, kuid "vanemmüüjad"(idee järgi poes oma valdkonna spetsialist) on huvitagud ainult läbimüügist, siis. ....-
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
pehmo
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 163
Liitunud: 07 Apr 2017, 19:09
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Kas leidub uut eterniiti, mis sobiks vanaga?

Lugemata postitus Postitas pehmo »

Endiselt ei saa ma sinust aru.
Sa nagu räägid midagi, aga midagi konkreetset sa ei ütle.

Samuti enne, kui ma küsisin ja polnud veel ühtegi vahendit ostnud, siis ühegi hiilgava vahendiga sa välja ei tulnud.
Nüüd on üks vahend ostetud, mida ka näitasin, mis sel siis viga on ?
Samas on huvitav see, et ma polnud veel vahendit konkreetselt maininudki, kui sa juba hakkasid seal midagi arusaamatut kirjutama, mis tundus olevat minu ostetu maha laitmine üsna segasel moel.
Vasta