Põranda kütteplaat, torud sees: kips või betoon

põrandad, põrandatööd
RainT
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 84
Liitunud: 25 Jaan 2021, 18:00
On tänatud: 1 kord

Põranda kütteplaat, torud sees: kips või betoon

Lugemata postitus Postitas RainT »

Kütteplaadiks valamise valik- kipsivalu või betoon? Kumb kahaneb/paisub rohkem? Ruumi pinnad 5m x 9m ja 6m x 14m, pisemad lisaks. Osaliselt 12 mm põrandaküttele sobiv laudparkett kohtub keram.plaadiga nendel pindadel. Kas kipsi peal saaks teha siis silikooniga vuugiga ühenduse. On kellegil kipsiga kogemusi. Yhed ytlevad, et kips õige, teised kiidavad betooni aga hoiatavad kahanemisi/paisumisi. Kipsil väidetavalt pole neid sellises mahus. Pinna tugevus kipsil?, kui click laudparkett tehase liimiribadega kinnitatud kipsipinnale?
ehitusteema
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 44
Liitunud: 07 Dets 2019, 19:21
On tänatud: 1 kord

Re: Põranda kütteplaat, torud sees: kips või betoon

Lugemata postitus Postitas ehitusteema »

Mul on kipsivalu esimest aastat. Valisin kuna pole uus elamu ja soovisin põrandat võimalikult vähe tõsta. Tootja (knauf) lubas poole õhemat valukihti kui betooni puhul, ehk siis 35mm. Endal sai veidi paksem siiski. Valmis tulemus kõva nagu kivi, ca 24h pärast valu ja põrand soe.
Parketi paigaldusel jälgida tootja juhendit, ise ei valiks põrandaküttele liimitavat lahendust. Ma panin LVT clickiga ja sinna läks aluskate ka alla, ehk siis tuli ujuv lahendus.
RainT
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 84
Liitunud: 25 Jaan 2021, 18:00
On tänatud: 1 kord

Re: Põranda kütteplaat, torud sees: kips või betoon

Lugemata postitus Postitas RainT »

ehitusteema kirjutas: 10 Veebr 2021, 19:24 Mul on kipsivalu esimest aastat. Valisin kuna pole uus elamu ja soovisin põrandat võimalikult vähe tõsta. Tootja (knauf) lubas poole õhemat valukihti kui betooni puhul, ehk siis 35mm. Endal sai veidi paksem siiski. Valmis tulemus kõva nagu kivi, ca 24h pärast valu ja põrand soe.
Parketi paigaldusel jälgida tootja juhendit, ise ei valiks põrandaküttele liimitavat lahendust. Ma panin LVT clickiga ja sinna läks aluskate ka alla, ehk siis tuli ujuv lahendus.
Kuna tootja korralik, Haro, ja toode: 12 mm paksusega 1-lipiline parketilaud on HDF niiskuskindla sisuga ja õlitatud viimistlusega. HDF vahekiht on kaks korda stabiilsem ja juhib paremini soojust kui klassikaline puitvahekiht, seega sobib paremini põrandaküttele, siis miks peljata kipsile kinnitamist? Tehasepoolne sammusummutus triipkleebis kohe all. Isegi kui mängib natuke, siis kleebis/pehmendusribad peaksid kaasa mängima. Põhiküsimus, et kas kips on stabiilne ... Eesmärk saada “lahti ujuvparketile omasest kõndimis kõminast/helist”
Vasta