Kumba versiooni oleks mõistlik kasutada puitkarkass maja all?

RainT
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 84
Liitunud: 25 Jaan 2021, 18:00
On tänatud: 1 kord

Kumba versiooni oleks mõistlik kasutada puitkarkass maja all?

Lugemata postitus Postitas RainT »

Versioon A oleks teha nii: https://www.youtube.com/watch?v=zNVkHUjPNow
Kas seda kannataks teha kiudbetooniga, et vältida armatuuri kasutamist.
Siis küttetorud kohe sees.

Versioon B oleks teha nii:
https://www.youtube.com/watch?v=oIiW40D ... e=emb_logo
Siis aga küttetorusid kohe sisse ei paneks ja teeks ka kandvate seinte alla "lindid" sinna soojenduse sisse. Kasutaks kiudbetooni.
Pärast paneks 10 sm soojustusplaadi ja küttetorud kipsvalu 5 cm kihi sisse (või peaks kipsivalu paksem olema?).

Milline mõistlikum tunduks.
Pinnas on
- muld (kiht 1) 0,2...0,4 m
- hall kesktihe, kohati tihe peenliiv (kiht 2) ca 3,5 m
- hall kesktihe tolmliiv (kiht 3) 1,0...2,0 m
- hall kõva saviliivmoreen (kiht 4) üle 10 m
-pinnasevesi on talvel/vihmasel perioodil ca 2m sügavusel, abs tõus võib olla kuni 1,5 m sügavuseni.

Miks kiudbetooni alusplaadis. Sellepärast, et vältida üleliigset tööjõudu ja eksimusi töö teostamisel.
Miks Finnfoam, tundub lihtne toode ja soome järelvalve poolt aksepteeritud ...
Miks kipsvalu kütteplaat- siis ei ole mahu kahanemist/paisumist, saab põrandakütte kohase laudparketi kipsi peale kergelt kinnitada/liimida.
Manused
image.jpeg
image.jpeg (28.01 KiB) Vaadatud 2635 korda
rundll
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 665
Liitunud: 07 Mai 2009, 23:48
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Kumba versiooni oleks mõistlik kasutada puitkarkass maja all?

Lugemata postitus Postitas rundll »

Variant a puhul mis sul on armatuuri vastu?

Kuidbetoon välistab eksimused ja lisa tööjõu?

Pm esimene versioon on lihtsam.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Kumba versiooni oleks mõistlik kasutada puitkarkass maja all?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

RainT kirjutas: 08 Veebr 2021, 21:59 Miks kipsvalu kütteplaat- siis ei ole mahu kahanemist/paisumist, saab põrandakütte kohase laudparketi kipsi peale kergelt kinnitada/liimida.
Kus kohast te oma infot ammutate? Naistekate foorumist?

Liikuvvuugid ei ole valatud põrandas vajalikud, välja arvatud juhul, kui tegemist on köetava põrandaga

Allikas file:///C:/Users/Kasutaja/Downloads/FE_50_Largo_2017.pdf

Kuna polnud ammu lugenud kipsivalu kohta, sai veidiki mälu taastatud. No küll ikka võivad firmad pläma ajada kipsivalu kohta ja betooni maha tegemiseks. Üks firma kirjutas, et 4 meest valavad 800m2 kipsivalu kui sama arv mehi ja töötunde valavad betoonpõrandat ainult 100m2. Mis kuradi laiskvorstid olid palgatud betoonivalu tegema? Mul tehti 85m2 max 2 tunniga ja siis olid meestel botikud ka juba puhtaks pestud. ;)
Või kui kiidavad, et kipsivalu soojeneb kiiresti jahtub sama kiiresti ja see on hea? Või, et kipsivalu saab teha õhema, aga jätavad targu mainimata, et akumulatsioonimass on selle võrra väiksem. Või, et kipsivalu on oluliselt tugevam betoonist. No ei ole ju kui numbreid vaadata, numbrid olid samad. Oi, neid vastuolusid minu jaoks oli hulgim. Hinnast ma ei räägigi, sest minu mälu järgi tuli see kallim kui betoonivalu. Lihtsalt sai samuti kunagi uuritud variandina.
Olen viimistlenud kortereid, kus põrandal on kipsivalu. No ei meeldinud see oma omadustelt. Viimistlemise ajal kõndimisega kipsivalul tekkis põrandalt kipsitolmu, mida betoonpõrandate puhul ei ole täheldanud. Kui sa saad küünega tõmmata valu sisse juti, siis millise valemiga valu peaks kinni hoidma puidust põrandat, eriti põrandaküttega. Meenub analoog liimitud põrandaliistudega, mis on ennast seina küljest lahti tõmmanud. Laudparketi puhul on muidugi see puidu mängimine viidud minimaalseks.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
RainT
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 84
Liitunud: 25 Jaan 2021, 18:00
On tänatud: 1 kord

Re: Kumba versiooni oleks mõistlik kasutada puitkarkass maja all?

Lugemata postitus Postitas RainT »

Urmas kirjutas: 09 Veebr 2021, 07:34
RainT kirjutas: 08 Veebr 2021, 21:59 Miks kipsvalu kütteplaat- siis ei ole mahu kahanemist/paisumist, saab põrandakütte kohase laudparketi kipsi peale kergelt kinnitada/liimida.
Kus kohast te oma infot ammutate? Naistekate foorumist?

Liikuvvuugid ei ole valatud põrandas vajalikud, välja arvatud juhul, kui tegemist on köetava põrandaga

Allikas file:///C:/Users/Kasutaja/Downloads/FE_50_Largo_2017.pdf

Kuna polnud ammu lugenud kipsivalu kohta, sai veidiki mälu taastatud. No küll ikka võivad firmad pläma ajada kipsivalu kohta ja betooni maha tegemiseks. Üks firma kirjutas, et 4 meest valavad 800m2 kipsivalu kui sama arv mehi ja töötunde valavad betoonpõrandat ainult 100m2. Mis kuradi laiskvorstid olid palgatud betoonivalu tegema? Mul tehti 85m2 max 2 tunniga ja siis olid meestel botikud ka juba puhtaks pestud. ;)
Või kui kiidavad, et kipsivalu soojeneb kiiresti jahtub sama kiiresti ja see on hea? Või, et kipsivalu saab teha õhema, aga jätavad targu mainimata, et akumulatsioonimass on selle võrra väiksem. Või, et kipsivalu on oluliselt tugevam betoonist. No ei ole ju kui numbreid vaadata, numbrid olid samad. Oi, neid vastuolusid minu jaoks oli hulgim. Hinnast ma ei räägigi, sest minu mälu järgi tuli see kallim kui betoonivalu. Lihtsalt sai samuti kunagi uuritud variandina.
Olen viimistlenud kortereid, kus põrandal on kipsivalu. No ei meeldinud see oma omadustelt. Viimistlemise ajal kõndimisega kipsivalul tekkis põrandalt kipsitolmu, mida betoonpõrandate puhul ei ole täheldanud. Kui sa saad küünega tõmmata valu sisse juti, siis millise valemiga valu peaks kinni hoidma puidust põrandat, eriti põrandaküttega. Meenub analoog liimitud põrandaliistudega, mis on ennast seina küljest lahti tõmmanud. Laudparketi puhul on muidugi see puidu mängimine viidud minimaalseks.
Allikas file ei tule lahti, mis selle sisu on? Teh numbrid? Kas õnnestuks seda muud moodinjagada? Hetkel ei selgu, et mis siis kips vs betoon paisumis/kahanemis vahe on.
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1925
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 77 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Kumba versiooni oleks mõistlik kasutada puitkarkass maja all?

Lugemata postitus Postitas aero »

RainT kirjutas: 10 Veebr 2021, 23:07
Urmas kirjutas: 09 Veebr 2021, 07:34 Allikas file:///C:/Users/Kasutaja/Downloads/FE_50_Largo_2017.pdf
Allikas file ei tule lahti
Urmas, mis värk on, kiusad kaaskasutajaid? Sa saad küll oma arvuti C-kettale külalisi lubada, kui sa väga tahad! Tulemüüri võtad maha, viirusetõrje igaks juhuks ka ;) ja jagad kogu ketta ilusti välja. Ma täpsemalt ei oska juhendada aga sa katseta 8)

Juhuks kui Urmase arvutiga peaks midagi juhtuma ... pakun, et ta mõtles neid faile:
http://www.knauf.ee/et/tooted/fe-50-lar ... ab_86164_4
RainT
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 84
Liitunud: 25 Jaan 2021, 18:00
On tänatud: 1 kord

Re: Kumba versiooni oleks mõistlik kasutada puitkarkass maja all?

Lugemata postitus Postitas RainT »

Tänud infole osutamast. Kas on alternatiivseid tooteid ja nende infot?
Jagan Knaufi tooteinfo siia:
Liikuvvuugid
FE 50 Largo põrandavalusegu tahkumisomadused on mahukindlad. Liikuvvuugid ei ole valatud põrandas vajalikud, välja arvatud juhul, kui tegemist on köetava põrandaga. Need tuleb teha valu kogu laiuses kõikjal samasse kohta. Pressvuugid (töövuugid) on lubatud sõltuvalt töö tegemise järjekorrast, masina võimsusest ja ruumi suurusest.
Köetava põranda põrandavalu liikuvvuugid
Vuugid võivad olla vajalikud, sõltuvalt põranda suurusest ja põranda kujust. Üldjuhul tehakse vuugid uste juurde, enam kui 10 m pikkusele pinnale, väljaulatuvatesse ja kitsastesse kohtadesse. Vuukide nõuete ja spetsifikatsioonide kohta leiate täpsemat teavet IGE juhendist „Joints in flowing calcium sulphate screeds”.

See siis teadmiseks ka teistele soovijatele. Lisaks soovitan lugeda kipsivalu kuivamis tsüklit puudutavat infot.
Vasta