Garaaži ehitatava duširuumi ja eesruumi ventilatsioon

Õhu vahetamine, õhu kuivatamine, õhu niisutamine, õhu jahutamine
HK1
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 25
Liitunud: 18 Mai 2019, 21:08
On tänanud: 1 kord

Garaaži ehitatava duširuumi ja eesruumi ventilatsioon

Lugemata postitus Postitas HK1 »

Soovin ehitada ca 50 aastase kivimaja garaaži asemele duširuumi ja sauna eesruumi. Leiliruumi ventilatsiooniga ei ole probleemi, see on lahendatud (leiliruum ei asu garaažis).

Mul on küsimus garaaži ehitatava duširuumi ja sauna eesruumi ventilatsiooni kohta. Praegu on:
- endine garaaž on kõrge laega (vahelagi on valatud), ruumi kõrgus ca 3 m. Seega tuleb mõlemasse ruumi ripplagi;
- maja enda korstna ventilatsioonilõõrid jäävad kaugele, st neid ei saa kasutada;
- garaaži kohal II korrusel asuvad väljaehitatud eluruumid, st ka läbi teise korruse ei ole võimalik uut ventilatsioonilõõri viia katusest välja ventilatsioonikorstnaks.

Seega mulle tundub, et ainukeseks variandiks on viia ventilatsioon läbi välisseina puuritava ava:
1. ventilatsiooniava puurida välisseina sauna eesruumi ripplae kohale (duširuumil ei ole välisseina).
2. sinna juhtida kolmiku abil kaks ventilatsioonitoru haru:
- esimene toru d100 mm tuleb duširuumi ripplae kohale. Seal on torusisene ventilaator mis tõmbab õhku duširuumi ripplae pealt (duširuumi ripplakke teen kaks ventilatsiooniava)
- teine toru d100 läheb eesruumi ripplae kohale (sinna teeks isegi 4 ventilatsiooniava kuna ruum on suurem)
- viin need d100 mm torud kolmikuga kokku ja ühe toruga d125 suunan maja välisseinast välja.

Duširuumi ventilaatori juhtimiseks kasutaksin aegreleed ETI SMR-T mida juhin surunupuga. Aegrelee töötamise ajaks seadistan nt 1 h (ventilaator töötab 1 h peale surunupule vajutamist). Nendel aegreleedel on ka selline režiim (koodiga h), et töötamise ajal teise impulsi saamisel lülitub aegrelee välja.
Niiviisi saan panna ventilaatori tööle kohe peale sauna/duširuumi kasutamist ja ei pea muretsema selle pärast, et ventilaator unustatakse hiljem välja lülitamast.

Põhiküsimuseks on mul see, kas piisab kui ma viin väljuva vent. toru ainult majast välja (auk tuleks välisseina ca 3 m kõrgusele) ja panen sinna väljapoole resti vms (nagu fresh klappidel on).

Kas sellel ajal kui kasutatakse duširuumi ja ei taha kuulata ventilaatori töötamise häält tekib piisav tõmme ja õhuvahetus nii duširuumis kui ka sauna eesruumis kui välisseinal on ainult vent rest?

Või pean tõmbe tagamiseks lisama veel mingi pikkusega vertikaalse toru (mis asuks seinast nii 5 cm eemal). Või peab tegema ventilatsioonikorstna tuulekastist ja katusest läbi ja katuse pinnast nt 60 cm kõrgemale? Seinal, millest ma saan vent. toru välja juhtida, ei ole teisel korrusel takistavaid aknaid.
t6nis1234
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 20
Liitunud: 19 Aug 2019, 09:49
On tänanud: 3 korda

Re: Garaaži ehitatava duširuumi ja eesruumi ventilatsioon

Lugemata postitus Postitas t6nis1234 »

Äkki oleks mõistlik variant ventilaator välisseinale paigaldada, et müra ruumist välja viia? Nt selline [http://www.cliox.ee/ventilatsioon/venti ... laator-rs/]
Vasta