Kogemused õhuniisutajaga.

Õhu vahetamine, õhu kuivatamine, õhu niisutamine, õhu jahutamine
T25
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 913
Liitunud: 14 Mai 2007, 13:15
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 9 korda

Kogemused õhuniisutajaga.

Lugemata postitus Postitas T25 »

Küsimus neile, kel probleeme madala õhuniiskusega tubades. Elan puumaja teisel korrusel ja praeguste ilmadega on õhuniiskus 32%. Kui ilmad veel külmemaks peaks minema, siis kukub alla 30%. Plaanis osta õhuniisutaja, kuid olen lugenud õhku pihustunud katlakivist, sooladest jne, mis seintele jms ladestuvad ja mida pärast enam puhtaks ei saa. Kuulaks siis nende kogemusi, kes õhuniisutajat kasutavad.
Keevitaja1
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 26
Liitunud: 05 Okt 2020, 18:38

Re: Kogemused õhuniisutajaga.

Lugemata postitus Postitas Keevitaja1 »

Need aurutajad on jamad, võta see: https://www.airvitamin.ee/product/natur ... -4tk-must/
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Kogemused õhuniisutajaga.

Lugemata postitus Postitas Urmas »

T25 kirjutas: 29 Dets 2020, 12:46 Plaanis osta õhuniisutaja, kuid olen lugenud õhku pihustunud katlakivist, sooladest jne, mis seintele jms ladestuvad ja mida pärast enam puhtaks ei saa.
Hoia eemale NSR tüüpi foorumitest! ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
T25
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 913
Liitunud: 14 Mai 2007, 13:15
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Kogemused õhuniisutajaga.

Lugemata postitus Postitas T25 »

Urmas kirjutas: 29 Dets 2020, 17:27
T25 kirjutas: 29 Dets 2020, 12:46 Plaanis osta õhuniisutaja, kuid olen lugenud õhku pihustunud katlakivist, sooladest jne, mis seintele jms ladestuvad ja mida pärast enam puhtaks ei saa.
Hoia eemale NSR tüüpi foorumitest! ;)
Ravi ei tohi olla hullem kui haigus. Kui igasugu bakterid, seened, katlakivi jms õhku pihustada ning sisse hingata, siis see võib olla hullem, kui kuivad silmad ja kinnine nina hommikul. Hetkel kaldun sellepärast kuumaauru tüüpi õhuniisutaja poole, kuna kuumus desinfitseerib bakteritest ning katlakivi jääb anumasse. Miinuseks on kõrge elektritarve, kuid samas pole ka igasugu filtreid, mida regulaarselt puhastama ja vahetama peab.
951
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 230
Liitunud: 09 Jaan 2011, 12:14
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 7 korda

Re: Kogemused õhuniisutajaga.

Lugemata postitus Postitas 951 »

Kasuta destilleritud vett. Seda saad bensukast 5 l kaupa osta (osta alguses 6 kanistrit - nädalaga oli läinud) sest alguses läheb seda tohutult.Kui soovitud niiskustase käes, siis ole enam nii hull.
Mul on see ja ei kurda.
https://www.amazon.de/-/en/Ultrasonic-H ... 07BRK4YQR/
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Kogemused õhuniisutajaga.

Lugemata postitus Postitas Urmas »

T25 kirjutas: 29 Dets 2020, 17:43 Hetkel kaldun sellepärast kuumaauru tüüpi õhuniisutaja poole, kuna kuumus desinfitseerib bakteritest ning katlakivi jääb anumasse. Miinuseks on kõrge elektritarve, kuid samas pole ka igasugu filtreid, mida regulaarselt puhastama ja vahetama peab.
Nonäedsa ja siis räägime kliimasoojenemisest jne bla-bla-blaa. Kas sind planeedi Maa heaolu üldse ei huvita, vaid ainult enda oma, hoolimata kõrgest elektriarvest. ;)
T25 kirjutas: 29 Dets 2020, 12:46 Elan puumaja teisel korrusel ja praeguste ilmadega on õhuniiskus 32%. Kui ilmad veel külmemaks peaks minema, siis kukub alla 30%.
Inimese jaoks mugav niiskustase siseruumides on talvel 25–45% ja suvel 30–70%.

Allikas https://et.wikipedia.org/wiki/%C3%95huniiskus

Muide, kõrbes on keskmine õhuniiskuse tase 10-20% ja seal elavad beduiinid ei kasuta mingeid õhuniisutajaid, ei elektrilisi ega manuaalseid. Ja betoonist kogumiskastiga välikempse neil ka pole, teevad häda liiva sisse ja kraabivad liivapeale nagu kassid. ;)

On olemas selline hea meetod nagu kasvõi märgade käterätikute tuppa riputamine ja toimib hästi. Eelmisel sajandil kui sai mõni aeg elatud keskküttega korteris, siis olid kaubandusvõrgus müügil õhuniisutajad, mis koosnesid kahest konksust ja nende küljes rippuvast kastikesest, kuhu käis vesi ja oli vist midagi riidesarnane tükike, mis ulatus vette. Kogu see moodustis riputati radikate külge. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
951
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 230
Liitunud: 09 Jaan 2011, 12:14
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 7 korda

Re: Kogemused õhuniisutajaga.

Lugemata postitus Postitas 951 »

Muide, kõrbes on keskmine õhuniiskuse tase 10-20%
Sellest neil ka vastav nina kuju, mis aitab kuiva õhku niisutada.

Talvel 40% peaks väga mugav olema. See, mille ma ostsin, saab sellega kenasti hakkama. Aga noh, alati võid sokke lakke riputada, nagu Urmas soovitas ;)
Iga päev on pesupäev. :thumbsup:
T25
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 913
Liitunud: 14 Mai 2007, 13:15
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Kogemused õhuniisutajaga.

Lugemata postitus Postitas T25 »

Nonäedsa ja siis räägime kliimasoojenemisest jne bla-bla-blaa. Kas sind planeedi Maa heaolu üldse ei huvita, vaid ainult enda oma, hoolimata kõrgest elektriarvest. ;)
Sellelt vagunilt astusin ammu juba maha. Kliimasoojenemine pole füüsikaliselt võimalik. Ilma täiendava energiata ei ole võimalik tõsta keha ( maakera) temperatuuri.
Wikipedia ei ole tegelikult eriti tõsiseltvõetav allikas. Ma arvan, et ideaalne oleks 45-50% ka talvel. Eks tuleb oma naha peal järgi katsetada, mis sobib ja mis mitte.
Kasuta destilleritud vett. Seda saad bensukast 5 l kaupa osta (osta alguses 6 kanistrit - nädalaga oli läinud) sest alguses läheb seda tohutult.Kui soovitud niiskustase käes, siis ole enam nii hull.
Mul on see ja ei kurda.
Palju nüüd läheb nädalas?
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6095
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Kogemused õhuniisutajaga.

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

T25 kirjutas: 29 Dets 2020, 20:57
Ilma täiendava energiata ei ole võimalik tõsta keha ( maakera) temperatuuri
Aga mismoodi siis kasvuhoones saab soojem olla, kui õues?
T25
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 913
Liitunud: 14 Mai 2007, 13:15
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Kogemused õhuniisutajaga.

Lugemata postitus Postitas T25 »

Küülaline kirjutas: 29 Dets 2020, 23:44
T25 kirjutas: 29 Dets 2020, 20:57
Ilma täiendava energiata ei ole võimalik tõsta keha ( maakera) temperatuuri
Aga mismoodi siis kasvuhoones saab soojem olla, kui õues?
Kasvuhoone piirab konvektsiooni. Maakera on vaakumis ja konvektsiooni ja otsene soojusjuhtivus üldse ei puutu asjasse, on ainult kiirgus. Päikeselt tulev kiirgus on praktiliselt konstantne.
T25
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 913
Liitunud: 14 Mai 2007, 13:15
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Kogemused õhuniisutajaga.

Lugemata postitus Postitas T25 »

Küülalise küsimusele veel kommentaariks niipalju, et alati tuleb kahelda ja küsida. Ma küsiks globlaalse soojenemise uskujatelt, et miks ma peaks uskuma,et CO2 maakera soojendab? Maakera temperatuuri pole esiteks võimalik mõõtagi, pindala on 500 miljonit ruutkilomeetrit. Kujutage nüüd omale ette , millist hulka termomeetreid oleks vaja selle mõõtmiseks. Ja nüüd mõelge ise edasi, et kas on usutav, kui keegi väidab, et viimase 100 aastaga on keskmine temperatuur tõusnud 0,8 kraadi? Vast saate isegi aru, et see on täielik jamps, suvaline lambist võetud number. Mul naaber elab 50 m eemal ja termomeetrid näitavad 3 kraadist erinevust.
Veel üks näide, miks alati tuleb kahelda ja küsida. Covid19 viiruse läbimõõt on keskmiselt 125nm ehk 0,125 mikromeetrit. Näomaski filtri spetsifikatsioon on 3 mikronit ( Bacterial Filtration Efficiency (BFE), 3 micrometer (“micron”, µm)(ASTM F2101). Ehk siis vahe on ca 24 kordne. Miks ma peaksin seda maski kandma, kui piltlikult võttes on mu ees uks, mis on 40m kõrge ja 20 meetrit lai. Mis takistab mul sellest läbi minemast? Vihjeks niipalju,et 9 korruseline paneelmaja on ca 30 m kõrge ja Viru hotell on ca 70 m kõrge.
951
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 230
Liitunud: 09 Jaan 2011, 12:14
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 7 korda

Re: Kogemused õhuniisutajaga.

Lugemata postitus Postitas 951 »

T25 kirjutas: 29 Dets 2020, 20:57
Palju nüüd läheb nädalas?
Umbes 3. Vahest rohkem, vahest vähem ja vahest unustan seda ka osta :)
Ma arvan, et see masin on mu pinna jaoks liiga väike. Oleks pidanud 2 tk ostma. Mul asub see elutoas aga magamistoas võiks ka üks olla.
Umbes kuu peale kütteperioodi lõppu polnud seda enam vaja.
See ei vaja katlakivi eemaldamist, vetikad? jms jama, mis kipub kraaniveega kasutamisega kaasnema.
Mul jäi ta märjana kuuks ajaks seisma. Kui lahti võtsin, polnud seal mingit elu tekkinud.
Äärenurk
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 707
Liitunud: 22 Veebr 2016, 15:46
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 27 korda

Re: Kogemused õhuniisutajaga.

Lugemata postitus Postitas Äärenurk »

Keevitaja1 kirjutas: 29 Dets 2020, 12:50 Need aurutajad on jamad, võta see: https://www.airvitamin.ee/product/natur ... -4tk-must/
Selles suhtes nõustun Keevitajaga, et kolmest variandist on see kindlasti parim. Esimene variant ultraheliga tekitab katlakivitolmu ja kui koristada ei viitsi, siis võib juhtuda, et kogu tuba on tolmu all. Teine variant aurustiga kulutab palju energiat, nagu juba eespool öeldi, lisaks on nähtaval aur. Kolmas variant on siis Keevitaja viidatu, kus vesi tõmmatakse mööda filtreid üles ning nende kaudu ka aurustub. Ventilaatorid intensiivistavad protsessi, suurendades filtritest mööduvat õhuvoolu. Kuid ka siin ei saa miinusteta: filtreid tuleb vahetada hügieenilistel ja toimivuse kaalutlustel (üks nipp eluiga pikendada on filter teistpidi pöörata ning ülemine ja alumine ots vahetada). Vee roiskumise vastu on paagis hõbedakuubikud, neid tuleb aeg-ajalt vahetada ja paaki pesta. Seega hooldusvabalt ei saa.

Minul on kodus päris mitu sellist toodet ning selleks et tagada 45...50% õhuniiskus, on ööpäevane täitmisnorm talvisel ajal umbes 10L! Ei kujutaks ette sellistes kogustes destilleeritud vett osta ja vedada.

Mis puutub sellesse, et õhuniiskus hakkab millalgi ühtlast taset saavutama, siis sundventilatsiooniga see paika ei pea. Nõuetekohase õhuvahetuse jooksul visatakse niiskus niikuinii välja ning seda on vaja sama palju juurde tekitada. Seega kui ventilatsioon kinni keerata, siis loomulikult niiskustase stabiliseerub, kuid mis saab hapnikusisaldusest, süsihappegaasi kontsentratsioonist ja kui soovite, siis kroonviiruse osakestest?

Järgmine variant, mille peale mõeldnud olen, oleks ventilatsiooniseadme vahetamine niiskustagastusega variandi vastu. Hinnad ei ole üle mõistuse, aga olemasoleva süsteemiga sobitamine nõuab veidi mõtlemist ja kavandamist.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6095
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Kogemused õhuniisutajaga.

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Äärenurk kirjutas: 30 Dets 2020, 19:19et tagada 45...50% õhuniiskus, on ööpäevane täitmisnorm talvisel ajal umbes 10L
Ma ei kujuta jälle ette, et iga päev 10 liitrit vett majja aurustada. Mul ei ole niisutajat ja praegu on sellised numbrid:
IMG_5009.jpg
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Kogemused õhuniisutajaga.

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Äärenurk kirjutas: 30 Dets 2020, 19:19 Minul on kodus päris mitu sellist toodet ning selleks et tagada 45...50% õhuniiskus, on ööpäevane täitmisnorm talvisel ajal umbes 10L! Ei kujutaks ette sellistes kogustes destilleeritud vett osta ja vedada.
Selliste koguste destvee tegemiseks on EV-s vabamüügil 2in1 destillatsiooni aparaadid. Neid aparaate müüvaid firmasid on päris mitmeid, lisaks EL liikmesriikide netipoed. Märksõna on "destillaator". Saab seda aparaati kasutada destvee tegemiseks(maksuametile põhjendamiseks) ja kui tundub, et aparaat seisab niisama jõude, võid ka kääritatud suhkruvett destilleerida, aga ainult oma või ämma valutavate "liigeste määrimiseks". Mulle annab raviotstarbeline seestpoolt "määrimine" paremat efekti. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Äärenurk
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 707
Liitunud: 22 Veebr 2016, 15:46
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 27 korda

Re: Kogemused õhuniisutajaga.

Lugemata postitus Postitas Äärenurk »

Urmas kirjutas: 29 Dets 2020, 20:21
Inimese jaoks mugav niiskustase siseruumides on talvel 25–45% ja suvel 30–70%.

Allikas https://et.wikipedia.org/wiki/%C3%95huniiskus

See lause tundus kummaline. Miks peaks inimese jaoks mugav niiskustase erinema olenevalt aastaajast?
Kui vaadata, millele wikipeedia viitab [http://hydroisolatsioon.edicypages.com/ ... ne-niiskus], siis selgubki, et siin on meelevaldselt (l)ühendatud
Sellest lõigust:
Ka suhteline niiskus on normeeritud, näiteks C-klassi eluruumides on suhtelist niiskust lubatud talvel 25-45% ja suvel 30-70 %. Kui niiskustase jääb neisse vahemikesse, siis on see inimese jaoks mugav.
Sai wikipeedias selline:
Inimese jaoks mugav niiskustase siseruumides on talvel 25–45% ja suvel 30–70%.
See omakorda põhineb ilmselt algselt Eesti vanal sisekliima standardil (EVS 839:2003), mille kohaselt on ruumiõhu suhtelise niiskuse normväärtus talvel
25…45% ja suvel 30…70%. EVS-EN 15251:2007 standard annab madalaimas sisekliima klassis suhtelise niiskuse juhtarvuks niisutusele 20% ja kuivatusele 70%. [Maaelamute sisekliima, ehitusfüüsika ja energiasääst I Uuringu I etapi lõpparuanne, 2011, lk 39 https://kredex.ee/sites/default/files/2 ... 3%a4st.pdf]

Tegelikult on kõige selle taga esiteks looduslikud protsessid, mille tõttu ongi köetavas toas talvel kuivem ja suvel niiskem õhk. Lisaks ka soov vältida kondensaadi ja hallituse tekkimist seinte sisepindadel. Seega võiks ju inimesele sobiva vahemiku hinnata 25...70% peale.

Samas ütleb, eluruumide kohta kehtiv määrus ütleb, et eluruumi optimaalne niiskus on 40...60%, mis ilmselt enamikele indiviididele on oluliselt sobivam, kui eelnevalt nimetatud laiem vahemik.

20% on ilmselgelt liiga vähe. Kui tõsiselt võtaksite töötervishoiuarsti, kes peab epistlit tervislikest töötingimustest, aga samas kurdab kuivavate silmade ja kipitavate limaskestade üle, omal laua peal hügromeeter näitamas väärtuseid 20% ja --, sest tavaaparaadid alla 20% ei näita.
Äärenurk
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 707
Liitunud: 22 Veebr 2016, 15:46
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 27 korda

Re: Kogemused õhuniisutajaga.

Lugemata postitus Postitas Äärenurk »

Küülaline kirjutas: 30 Dets 2020, 20:02
Äärenurk kirjutas: 30 Dets 2020, 19:19et tagada 45...50% õhuniiskus, on ööpäevane täitmisnorm talvisel ajal umbes 10L
Ma ei kujuta jälle ette, et iga päev 10 liitrit vett majja aurustada. Mul ei ole niisutajat ja praegu on sellised numbrid:IMG_5009.jpg
Järelikult toimub siis toas piisav niiskuse lisandumine (inimesed, söögikeetmine, duššid jm) ja õhuvahetus on selline, mis kõike seda lisanduvat niiskust välja ei jõua viia.
Äärenurk
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 707
Liitunud: 22 Veebr 2016, 15:46
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 27 korda

Re: Kogemused õhuniisutajaga.

Lugemata postitus Postitas Äärenurk »

Urmas kirjutas: 30 Dets 2020, 20:44
Äärenurk kirjutas: 30 Dets 2020, 19:19 Minul on kodus päris mitu sellist toodet ning selleks et tagada 45...50% õhuniiskus, on ööpäevane täitmisnorm talvisel ajal umbes 10L! Ei kujutaks ette sellistes kogustes destilleeritud vett osta ja vedada.
Selliste koguste destvee tegemiseks on EV-s vabamüügil 2in1 destillatsiooni aparaadid. Neid aparaate müüvaid firmasid on päris mitmeid, lisaks EL liikmesriikide netipoed. Märksõna on "destillaator". Saab seda aparaati kasutada destvee tegemiseks(maksuametile põhjendamiseks) ja kui tundub, et aparaat seisab niisama jõude, võid ka kääritatud suhkruvett destilleerida, aga ainult oma või ämma valutavate "liigeste määrimiseks". Mulle annab raviotstarbeline seestpoolt "määrimine" paremat efekti. ;)
Siis peab hakkama aparaati valima, talle kohta otsima, ei tea isegi, mis see energiakulu on ning kas ööpäevaga ikkagi 10L vett saab destilleeritud. Parem täidan kraanist oma Oskari õhuniisuteid.
ziff
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 57
Liitunud: 19 Sept 2014, 23:45
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Kogemused õhuniisutajaga.

Lugemata postitus Postitas ziff »

Kui kasutad ultraheliga vett aurustavat (pigem pihustavat) agregaati, siis on destilleeritud vee kasutamine vältimatu, muidu on tõesti paari päeva pärast kõik pinnad peenikese heleda tolmuga kaetud :)

Kunagi sai erinevaid katsetatud ning lõpuks jäime pidama Boneco toodangu peale (W1355) -- sisuliselt koosneb kettapaketist, mis on alumist serva pidi vees ning mida siis aeglaselt ringi keerutatakse ja ventilaatoriga ülevalt õhku peale puhutakse. Vaikne, ei nõua destilleeritud vett ning toimib täitsa adekvaatselt juba miski 7-8 aastat kui mitte rohkem. Ma ei kujuta ette, kuidas tänapäeval kättesaadavusega on aga üks selline agregaat on siin:
https://www.vogel-scheer.de/en/tools/6- ... -1355.html

Väiksemas toas on meil üks (sarnane ülalpool mainituga) Stadler Form-i Oskar:
https://www.airvitamin.ee/product/natur ... -2tk-must/
Toimib täiesti adekvaatselt ning on samuti vaikne.
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4376
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 85 korda
On tänatud: 217 korda

Re: Kogemused õhuniisutajaga.

Lugemata postitus Postitas ping »

Äärenurk kirjutas: 31 Dets 2020, 13:30
Urmas kirjutas: 30 Dets 2020, 20:44
Äärenurk kirjutas: 30 Dets 2020, 19:19 Minul on kodus päris mitu sellist toodet ning selleks et tagada 45...50% õhuniiskus, on ööpäevane täitmisnorm talvisel ajal umbes 10L! Ei kujutaks ette sellistes kogustes destilleeritud vett osta ja vedada.
Selliste koguste destvee tegemiseks on EV-s vabamüügil 2in1 destillatsiooni aparaadid. Neid aparaate müüvaid firmasid on päris mitmeid, lisaks EL liikmesriikide netipoed. Märksõna on "destillaator". Saab seda aparaati kasutada destvee tegemiseks(maksuametile põhjendamiseks) ja kui tundub, et aparaat seisab niisama jõude, võid ka kääritatud suhkruvett destilleerida, aga ainult oma või ämma valutavate "liigeste määrimiseks". Mulle annab raviotstarbeline seestpoolt "määrimine" paremat efekti. ;)
Siis peab hakkama aparaati valima, talle kohta otsima, ei tea isegi, mis see energiakulu on ning kas ööpäevaga ikkagi 10L vett saab destilleeritud. Parem täidan kraanist oma Oskari õhuniisuteid.
Energiajäävuse seadus kehtib samamoodi, et kas aurustada vett destillaatoris või pliidi peal potis.
Kusjuures potis keetmisega jääb aurustamisele kulunud soojusenergia kohe tuppa aga teiste madalatemperatuuriliste aurustusmeetodite (ultraheli, pihustamine, niiskelt rätilt aurustamine) kasutamine neelab vee aurustumine soojusenergiat toaõhust.

Kaasaegse ventilatsiooniga korterelamus kulus mul 10 Liitrit destvett igal öösel laste magamistoas, et saavutada kasvõi ööseks 40% õhuniiskus, ja sellise taseme saavutamine mingi 0,2L tunnis aurustava seadmega oleks selles korteris olnud võimatu.

Kõigepealt tasuks osta niiskusmõõtja ja pliidil keetes aurustada mõned liitrid vett, et hinnata kasvõi arvutuslikult ligikaudeslt edaspidi niisutamiseks kuluva vee kulu, et mitte raisata raha liiga väiksele seadmele mis nagunii ei suuda oma ülesannet täita.

Erinevaid müügil olevaid tehnilisi vedelikke, millel silt "D...Vesi" valmistatakse erinevate standardite järgi.
On "destvett", "demineraliseeritud vesi" ja "pehmendatud vesi". Viimased ei pruugi olla katlakivist puhtad vaid katlakivi on töödeldud vastavalt, et see ei sadestuks kõva kihina keetmisel küttekeha seintele aga lõplikul aurustamisel sade ikkagi tekkib.

(Aastaid tagasi rikkus müügil olev "destvesi" hulga uusi akusid, sest ärimehed olid destvett teinud otse sooveest seda filtreerides (mitte aurustades) ja soovees olevad rauaioonid rikkusid akuplaadid.)
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Kogemused õhuniisutajaga.

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Head uut aastat! Lugedes selle teema mõnede kommentaatorite mõtteid ja kahtlusi, siis tundub, et tegelikult peaksid nad elama planeedist Maa vähemalt 100km kõrgusel vaakumis, kus pole mitte midagi. Kui leiavad kaks "misiganes molekuli", millede vahe on lähemal 20 000km, siis peaks see fakt olema väärt vähemalt Nobeli preemiat.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1925
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 77 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Kogemused õhuniisutajaga.

Lugemata postitus Postitas aero »

Küülaline kirjutas: 30 Dets 2020, 20:02
Äärenurk kirjutas: 30 Dets 2020, 19:19et tagada 45...50% õhuniiskus, on ööpäevane täitmisnorm talvisel ajal umbes 10L
Ma ei kujuta jälle ette, et iga päev 10 liitrit vett majja aurustada. Mul ei ole niisutajat ja praegu on sellised numbrid
Head Uut. Vblla mul jäi midagi märkamata aga tahaks teada kuidas saavutada kütteperioodil +22 juures 48% ilma niisutamata. Entalpia soojusvahetiga vent? Ahiküte? Ma pole ammu mõõtnud aga vaevalt, et >30% on.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6095
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Kogemused õhuniisutajaga.

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

aero kirjutas: 01 Jaan 2021, 19:36kuidas saavutada kütteperioodil +22 juures 48% ilma niisutamata. Entalpia soojusvahetiga vent? Ahiküte?
Külmemate ilmadega läheb muidugi allapoole, aga jah, ahjuküte + otsene elektriküte ja soojusvahetiga ventseadet ei ole. Väljatõmme töötab 27/4 (või vastupidi) ja sisse tuleb värske õhu klappidest + ahju küdemise ajal ka üks aken avatud, olgu väljas kasvõi -20°.
951
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 230
Liitunud: 09 Jaan 2011, 12:14
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 7 korda

Re: Kogemused õhuniisutajaga.

Lugemata postitus Postitas 951 »

Otsin endale võmsamat niisutajat, et Levoit magamistuppa tõsta.
Lugesin veidi Stadler Form Oskar Big hinnanguid ja selle ma jätan küll vahele.
Lõputu uute filtrite ostmine, pidev puhastamine ja lisaks, ei saa see lubatud ruutmeetritega hakkama (tüüpiline probleem niisutajate ja puhastitega. Jaga reklaamitud m2 vähemalt kahega)
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1925
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 77 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Kogemused õhuniisutajaga.

Lugemata postitus Postitas aero »

aero kirjutas: 01 Jaan 2021, 19:36
Küülaline kirjutas: 30 Dets 2020, 20:02 ... Mul ei ole niisutajat ja praegu on sellised numbrid
Head Uut. Vblla mul jäi midagi märkamata aga tahaks teada kuidas saavutada kütteperioodil +22 juures 48% ilma niisutamata. Entalpia soojusvahetiga vent? Ahiküte? Ma pole ammu mõõtnud aga vaevalt, et >30% on.
Täpsustan. Analoogne vidin näitab mul täna köögis 39% ja elutoas 35% suhtelist niiskust temperatuuril 22,7°. Magamistoas on 20,5°, loogiliselt peaks ka niiskem olema aga on hoopis kuivem - 30% :confused: . Õues 88%, +0,4°. Põrandaküte ja sundvent.
Vasta