Dekoratiivplaadi vuukimine

siseviimistlustöödega seonduv arutelu. Siia ei postita tööotsimisi ja -pakkumisi!
Kerts
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 21 Dets 2020, 14:35

Dekoratiivplaadi vuukimine

Lugemata postitus Postitas Kerts »

Tere!
Kliendil oli soov paigaldada dekorariivsed plaadid(kiviimitatsiooniga) köögi tagaseinale, mis oleks kõige parem viis kuidas neid vuukida? Kas lisada kohe vuugi pigment plaadisegu sisse või pärast vuukida nn tordipritsiga?
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10830
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Dekoratiivplaadi vuukimine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Kerts kirjutas: 21 Dets 2020, 14:45 Tere!
Kliendil oli soov paigaldada dekorariivsed plaadid(kiviimitatsiooniga) köögi tagaseinale, mis oleks kõige parem viis kuidas neid vuukida? Kas lisada kohe vuugi pigment plaadisegu sisse või pärast vuukida nn tordipritsiga?
Aga miks sa ei taha siis vuukida kui plaadid seinas? Mis sind takistab? Mõiste "dekoratiivsed plaadid(kiviimitatsiooniga)" on väga lai mõiste. On plaadid, mida saab edukalt vuukida kui plaadid seinas ja on kiviimitatsioonid, mis paigaldataksegi ilma vuugita. Pilt plaatidest annaks parema ettekujutuse soovitusteks.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Kerts
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 21 Dets 2020, 14:35

Re: Dekoratiivplaadi vuukimine

Lugemata postitus Postitas Kerts »

C9D55B51-D8E8-4F7D-9D98-898A3C82C3A6.jpeg
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10830
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Dekoratiivplaadi vuukimine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Sellise kivi puhul pärast tordipritsiga või kilekotil nurk ära lõigata. Ise mõtleks enne vuukimist natuke, et kas selle kivi puhul tasuks kivid töödelda, et vuugisegu kivi külge ei nakkuks. Kõik oleneb sellest kui urbne ja imav on kivi pealispind.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
951
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 230
Liitunud: 09 Jaan 2011, 12:14
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 7 korda

Re: Dekoratiivplaadi vuukimine

Lugemata postitus Postitas 951 »

"köögi tagaseinale"

Kas see sein, mille vastu on pliit ja kraanikauss ehk tööpinnad?
Kui jah, siis kuidas nad seda pannilt lendavast rasvast ja tomatikastmest puhastada plaanivad?
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10830
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Dekoratiivplaadi vuukimine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

951 kirjutas: 21 Dets 2020, 20:28 Kas see sein, mille vastu on pliit ja kraanikauss ehk tööpinnad?
Kui jah, siis kuidas nad seda pannilt lendavast rasvast ja tomatikastmest puhastada plaanivad?
See probleem ei kuulu plaatide paigaldaja kompetentsi, vaid tellija või tema direktori haldusalasse. ;) Plaatide paigaldaja ainuke mure on töö üle anda korrektselt teostatuna ning ilma rasva ja tomatikastme plekkideta. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
951
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 230
Liitunud: 09 Jaan 2011, 12:14
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 7 korda

Re: Dekoratiivplaadi vuukimine

Lugemata postitus Postitas 951 »

Urmas kirjutas: 21 Dets 2020, 20:40
951 kirjutas: 21 Dets 2020, 20:28 Kas see sein, mille vastu on pliit ja kraanikauss ehk tööpinnad?
Kui jah, siis kuidas nad seda pannilt lendavast rasvast ja tomatikastmest puhastada plaanivad?
See probleem ei kuulu plaatide paigaldaja kompetentsi, vaid tellija või tema direktori haldusalasse. ;) Plaatide paigaldaja ainuke mure on töö üle anda korrektselt teostatuna ning ilma rasva ja tomatikastme plekkideta. ;)
Ja seda kelleki, kellel on iga postituse lõpus "Nõudke kvaliteeti..." loosung? :scratch:

Kui töid teostav proff juhib tellija tähelepanu millelegi, mille peale tellija ise tulla ei osanud ning säästab sellega ta hilisematest jamadest, on tegemist tõelise proffiga.
"Tulin, tegin - pohlad, mis edasi saab" ei ole küll suhtumine, mille üle uhkust tunda ja mida propageerida.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10830
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Dekoratiivplaadi vuukimine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

951 kirjutas: 21 Dets 2020, 20:54 Ja seda kelleki, kellel on iga postituse lõpus "Nõudke kvaliteeti..." loosung? :scratch:

Kui töid teostav proff juhib tellija tähelepanu millelegi, mille peale tellija ise tulla ei osanud ning säästab sellega ta hilisematest jamadest, on tegemist tõelise proffiga.
"Tulin, tegin - pohlad, mis edasi saab" ei ole küll suhtumine, mille üle uhkust tunda ja mida propageerida.
Sul on midagi sassis? Sa vist ei saa aru, kes on tellija ja kes tööde teostaja. Näiteks, olen viimistlenud 700m2 pinda(seinad-laed kokku), mis läksid kõik valgeks. Sõna "piirdeliist" oli seal majas sõimusõna, sest sisekujunduse nimetus oli "põhjamaine lihtsus". Kui küsisin tellijalt, et kas ta ei arva, et seinte äärtesse tekivad ajapikku määrdunud randid põrandat mopiga pestes. Kehitati õlgu. Kas keeldun tellija jaoks olematu probleemi pärast 700m2 viimistlemisest? Võin olla vabalt sinu arvates pohhuist, aga mitte loll, mulle see ei tekita probleeme. ;) Tahaks näha põrandate paigaldajat, kes keeldub tööst, sest tellija ei soovi põrandaliiste ja soovib, et põranda ja seina vahe oleks põrandaga sama tooni hermeetikuga tehtud, kuid paigaldaja arvates on see tellija variant väga-väga ebapraktiline. Sellist ehitajat vist ei ole veel sündinud. ;)
Või suvemaja, mis sai aastaid tagasi omas kategoorias parima puitehitise tiitli. Seal viimistlesin seinad valget värvi marmor-lubikrohviga ja samuti põrandaliiste ei olnud ette nähtud. Mis sa arvad, kui kaua peab vastu määrdumatuna valget värvi kareda pinnaga viimistlus, mis parandustele üldjuhul ei allu?
Või tapeetide paigaldamine. Kas pean loobuma tööst selle pärast, et tapeeti vaadates hakkab pea ringi käima? Oi kui palju olen taolisi tapeete paigaldanud.
Kirjeldatud objektide puhul oli olemas sisekujundaja ja teps mitte keegi suvaline EKA 3.kursuse skulptuuri eriala tudeng, vaid ikka tunnustatud sisekujundajad.
Jah, kui midagi ei saa/on raske tehniliselt teostada ja garantii andmisega võib tekkida teostajal hilisemaid probleeme, siis on tööde teostajal kohustus tellijat hoiatada võimalikest probleemidest. Hilisemad rasva ja tomatikastme plekid korrektselt paigaldatud töötasapinna tagusel kuuluvad valdkonda "ebaperemehelik suhtumine oma varasse".
Muide, olen teostanud tellijate igatsuguseid tahtmisi. Üks sellistest oli köögi töötasapinna tagusele ca 50-60cm kõrguselt tapeedi kleepimine. Sulle võib esmapilgul tunduda jaburus, aga tulemus tuli ilus ja tellija rõõmus. Kuna sama mõte tekkis hetkel remonditava korteriga, siis nädalake tagasi huvi pärast helistasin talle "tehtuga rahulolu" uuringu eesmärgil. Ainult kiidusõnad. Lihtne puhastada ja vastu pidanud juba 5+ aastat(kumbki meist ei mäletanud täpselt). Nipp oli lihtsalt selles, et lakkisin tapeedi üle mati läikeastmega mingi vinge lakiga 3-4x. Kui saan tellija nõusoleku, võin ka pildi panna uudishimutsemiseks.
Nonii, nõusolek käes. Pilt kah.
Köögi töötasapinna tagune tapeet.jpg
Köögi töötasapinna tagune tapeet.jpg (39.34 KiB) Vaadatud 1875 korda
Ahjaa, veel üks nüanss. Ei tea mina, ei sina ja ei tea keegi peale teema algataja, millisesse miljöösse see telliste imistsioon tuleb. Kui mingisse ajastutruu viimistlusega talumajja, siis sinna kohe mitte ei sobi Veneetsia marmorist töötasapinna tagune ja igatsugu rasva või millest iganes tekkivad plekid saavad olema taotluslikud ja mida rohkem neid on, seda uhkem ja ajastutruum.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
951
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 230
Liitunud: 09 Jaan 2011, 12:14
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 7 korda

Re: Dekoratiivplaadi vuukimine

Lugemata postitus Postitas 951 »

See põranda liistu küsimus oli sul õige. Kui ei taha, siis ei taha. Sellisel juhul pole see tõesti enam sinu mure. :thumbsup:

Ma ei viitsinud "keeldub tööst" enam edasi lugeda. Ma ei tea, kuidas sa selle peale isegi tulid ja milleks oli vaja saag kohe käima tõmmata ning kirjutada pikk vastuväide väitele, mille sa ise välja mõtlesid. ;)
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10830
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Dekoratiivplaadi vuukimine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

951 kirjutas: 22 Dets 2020, 14:39 Ma ei tea, kuidas sa selle peale isegi tulid ja milleks oli vaja saag kohe käima tõmmata ning kirjutada pikk vastuväide väitele, mille sa ise välja mõtlesid. ;)
Käima läksin sinu selle postituse peale.
951 kirjutas: 21 Dets 2020, 20:54 Ja seda kelleki, kellel on iga postituse lõpus "Nõudke kvaliteeti..." loosung? ...
"Tulin, tegin - pohlad, mis edasi saab" ei ole küll suhtumine, mille üle uhkust tunda ja mida propageerida.
Mina teen täpselt selliste materjalidega nagu tellija soovib ja minu suhtumine tellija poolt valitud materjalide kohta ei puutu absoluutselt tellijasse. Mina olen tellija jaoks lihtsalt ehitusteenuse osutaja.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Lallo
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 14
Liitunud: 05 Veebr 2020, 14:57

Re: Dekoratiivplaadi vuukimine

Lugemata postitus Postitas Lallo »

Olen erinevate dekoratiivplaatide kui ka poorsete kõikvõimalike plaatide vuukimisel kasutanud eeltööna vaha.Hõlbustab kordades pesemist peale vuukimist.Proovitud ka versiooni tordipritsi näol, toimib edukalt.
Vuukimist + kohest pesu hõlbustaks kui kasutatada Kiilto 2algavat vuugisegu(ntks243) või Mapei tooteid.
Vasta