Eramaja ventilatsiooni õhuhulkade mõõdistus - kas seadusest tulenev?

Õhu vahetamine, õhu kuivatamine, õhu niisutamine, õhu jahutamine
jakim
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 81
Liitunud: 21 Okt 2014, 23:19
On tänatud: 1 kord

Eramaja ventilatsiooni õhuhulkade mõõdistus - kas seadusest tulenev?

Lugemata postitus Postitas jakim »

Kas ventilatsiooni õhuhulkade mõõdistamine on eramu soojustagastusega ventilatsiooniseadme paigaldamisel mingi seaduse või õigusakti kohaselt kohustuslik?

Küsin seepärast, et tegemist on aegunud lahendusega - uued seadmed reguleerivad oma tööd vastavalt CO2 ja niiskuse määradele ning konstantsel kiirusel mõõdetud õhuhulgad ei oma tähtsust...oluline on pigem CO2 ja õhuniiskuse piirmäärades hoidmine. Mis kasu on neist mõõdetud hulkadest, kui seade reguleerib oma tööd vastavalt muutuvatele oludele...

Kas kasutusteatise esitamisel mõõdistusakti nõue on ikka põhjendatud ja asjakohane?
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10830
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Eramaja ventilatsiooni õhuhulkade mõõdistus - kas seadusest tulenev?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

jakim kirjutas: 06 Nov 2020, 21:52 Kas kasutusteatise esitamisel mõõdistusakti nõue on ikka põhjendatud ja asjakohane?
Kahtlustan, et on, kuid täpselt ei tea.
jakim kirjutas: 06 Nov 2020, 21:52 Küsin seepärast, et tegemist on aegunud lahendusega - uued seadmed reguleerivad oma tööd vastavalt CO2 ja niiskuse määradele ning konstantsel kiirusel mõõdetud õhuhulgad ei oma tähtsust...oluline on pigem CO2 ja õhuniiskuse piirmäärades hoidmine. Mis kasu on neist mõõdetud hulkadest, kui seade reguleerib oma tööd vastavalt muutuvatele oludele...

Kah ei saa aru? :scratch: Küsimus kuulub samasse valdkonda minu mõtetega passiivmaja enegriavajaduse kohta. Arvestatakse mingit aritmeetlist keskmist, isa-ema-laps. Miks ei arvestata erisustega? Passiivmajas 7-lapselise söögitegemiseks-pesu pesemiseks kuluvat energiakulu ei arvestata. Idee järgi kui mul(üksik poissmees) on kodus 40 chiuauat või 3 taani dogi, siis ma ei peaks 0-energia saavutamiseks mineid PV paneele paigaldama. Mingil ajal sai lemmikloomade poolt eraldatav energia bilanssi sisse arvestada. Kuidas on hetkel, ei tea. Kuid, kui mul on passiivmaja standaritele ehitatud maja ja seal elab peale minu ka naine, viis last ja ka ämm, kes iga päev korraldab majas oma sõbrannadele kokandus ja koogiküpsetuskursusi ja ämmast lahti saamiseks oleks vaja maha müüa see passiivmaja ning 200km kaugusele teise linna kolida. Tahaks näha võimaliku majaostja pikka nägu, kes näeb neid passiivmaja elektriarveid. No proovi võimalikule ostjale selgeks teha, et tegelikult on maja soe ja kõiges on süüdi ämm oma kokandushuvilistest sõbrannadega. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Vasta