Puidutöö võimalused korteriinimesele

kalamees9
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 12
Liitunud: 27 Nov 2019, 12:18
On tänanud: 3 korda

Puidutöö võimalused korteriinimesele

Lugemata postitus Postitas kalamees9 »

Elan Tallinna kortermajas, talv tulemas, tahaks koju mööblit nikerdada. Iga päev sellega ei tegeleks, vahel ka mitte iga nädal. Ideaalis võiks olla mugavus ja vabadus teha millal tahan ja tuju tuleb.

Auto remontimiseks on vähemalt üks "iseteenindus" remondikoht - mõistliku raha eest saab kasutada kanalit/tõstukit ja tööriistu. Elektroonika-mehaanika teemalisi hackerspace kohti on ka paar tk. Kas puidutööga tegelemiseks ka midagi sarnast leidub? Mõni teine lahendus?

(lähiümbruses pole kahjuks ühtegi sõpra-sugulast kellel soe kasutamata ruum tühja seisaks ja kus saagimine kedagi ei segaks..)
Äärenurk
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 707
Liitunud: 22 Veebr 2016, 15:46
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 27 korda

Re: Puidutöö võimalused korteriinimesele

Lugemata postitus Postitas Äärenurk »

Nõmme noortemajas oli kunagi puutööring. Äkki sealtkaudu õnnestub?

Aga jaga palun infot iseteenindusliku remonditöökoha ja elektroonika-mehaanika töökoja kohta.
kalamees9
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 12
Liitunud: 27 Nov 2019, 12:18
On tänanud: 3 korda

Re: Puidutöö võimalused korteriinimesele

Lugemata postitus Postitas kalamees9 »

Äärenurk kirjutas: 30 Okt 2020, 17:33 Nõmme noortemajas oli kunagi puutööring. Äkki sealtkaudu õnnestub?

Aga jaga palun infot iseteenindusliku remonditöökoha ja elektroonika-mehaanika töökoja kohta.
Autoremondi kohta näiteks https://www.pitstart.ee/et/
Facebookis leiab veel tüüpe kes lubavad oma garage-s toimetada.
Elektroonikaga jms saab tegeleda näiteks https://www.k-space.ee/

Nõmme noortemaja tuli mingis netiotsingus välja aga vähemalt kodulehel ei leidnud seal nö ruumi renti isiklikuks kasutamiseks. Puutööringid on küll mainitud aga ühel taolisel mööbli kursusel (mitte nõmmel) olen ma käinud - ei olnud see mida otsisin (vähe ruumi, palju inimesi, kehvad tööriistad).

Võibolla ongi mõned tööriistad ja eraldi ruum või isegi suure ruumi üks nurk kus teistele jalgu ei jää alla 100€ eest kuus liiga palju tahetud..

PS. täpsustus - 100€ kuus on orienteeruv number, väga palju üle selle paneb juba muude variantide peale mõtlema, näiteks suvila ostmine. Kui puutööga tegelemisega teeniks raha siis poleks ka 1000€ kuus võibolla probleem aga nii üle ühe nv kasutamiseks ei ole mõttekas suurt ja kallist kohta rentida..
garmont
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 170
Liitunud: 09 Mai 2007, 12:45
On tänatud: 1 kord

Re: Puidutöö võimalused korteriinimesele

Lugemata postitus Postitas garmont »

Teemaalgatajat see küll otseselt ei aita, aga Tartus sai eelmisel aastal jalad alla MTÜ Meeste Koda ning Annelinnas avati kogukondlik puutöökoda. Hea asukoht (endine kauplus Annelinnas), palju ruumi ning ka veidi ühiskasutuseks mõeldud töövahendeid. Viimaste osas veel arenguruumi jagub ja täit potentsiaali pole saavutatud, aga ehk saadakse ka sellega kännu tagant minema. Hetkel on lähemaks eesmärgiks korralikud formaatsaag ja höövel-paksusmasin soetada.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Puidutöö võimalused korteriinimesele

Lugemata postitus Postitas Urmas »

kalamees9 kirjutas: 30 Okt 2020, 16:01 Auto remontimiseks on vähemalt üks "iseteenindus" remondikoht - mõistliku raha eest saab kasutada kanalit/tõstukit ja tööriistu. Elektroonika-mehaanika teemalisi hackerspace kohti on ka paar tk. Kas puidutööga tegelemiseks ka midagi sarnast leidub?
Mõtle natuke ka sellele, millised tööriistad on vajalikud auto remontimisek ja millised köögimööbli ehituseks. Mutrivõtmetega köögimööblit vist ei tee. ;) Jääks puidutööriistade üldkasutuse osas veidi kahtlevale seisukohale ehk ise küll suvalisele ei annaks kasutada puidutöö jaoks täpsust vajavaid tööriistu. Lihtne nöide on see, et aastatid tagasi andin ühele kasutada oma elektrilise käsihöövli ja kui sellega oli endal vaja teha, siis avastasin, et keset tera jookseb ca 25mm laiune nõgu. Kuna teadsin, et minu käes oli höövli tera jälg veel ideaalne, siis küsisin, et mida ta hööveldas, siis tuli välja, et PLP plaatide servasid. No selge. Vahetasin terad ära ja enam kellegile seda kasutada ei ole andnud ega kavatse anda.
Oletame, et Kalamaja hipster leiab mere ääres käsitööõlut limpsides kaks lauda ja tal tule fixidee sellest teha koridori peegliraam. Mis arvad, kas ta oskab vaadata või käib metallidedektoriga need lauad üle enne paksushöövlist läbilaskmist? Vaevalt. Piisab ühestainsast peitnaelast, et höövli tera pekki keerata. Tuled sina, kes soovib kapi jaoks paar lauda paksusmasinast läbi lasta ja avastad, et laudadel on jäljed sees. Arvan, et hakkad nurisema, et mille eest ma renti maksan kui hööveldusel on jäljed sees. Ise kah nuriseks.
Mul on tuttav tööriistade rendiga tegelev ettevõtja ja vahest satume pikemale jutule. Olen tema jutust aru saanud, et renditööriistade puhul on inimestel täiesti savi, et mida võib millega teha ja mida ei või. Ikka teevad ka seda, mida ei või. Eriti puudutab see tööriistasid, millede kasutamine eeldab korralikku lõppkvaliteeti. Tema igatahes loobus sellistest tööriistadest ja nende rendist, sest hooldus ja tagavaraosad läksid kallimaks kui saadav tulu. Kuvalda rent on paksushöövli omast tulusam. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
kalamees9
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 12
Liitunud: 27 Nov 2019, 12:18
On tänanud: 3 korda

Re: Puidutöö võimalused korteriinimesele

Lugemata postitus Postitas kalamees9 »

Urmas kirjutas: 31 Okt 2020, 21:08 ...
See kõik on arusaadav. Kellegi järelvalve all tegutsemine nagu ma oletan, et Tartus toimub, on ilmselt jätkusuutlik aga päris suvalistele inimestele tööriistade rentimine ei tasu tõesti ära. Ise ei taha ka eriti võõraid seadmeid kasutada, pigem ostaks enda omad, teab täpselt mis seisus ja eripäradega need on. Tööriistad üldjuhul seismisest halvemaks ei lähe ja jooksvaid kulusid ei nõua, v.a koht kus neid hoida ja kasutada. Tundub, et head lahendust pole..
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1146
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 50 korda

Re: Puidutöö võimalused korteriinimesele

Lugemata postitus Postitas RaJy »

Oleneb kui palju oled nõus oma hobile kulutama. Variant on omal ruum rentida või osta, näiteks garaaziboks. Tööriistad ostad muidugi samuti ise.
garmont
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 170
Liitunud: 09 Mai 2007, 12:45
On tänatud: 1 kord

Re: Puidutöö võimalused korteriinimesele

Lugemata postitus Postitas garmont »

Tartus on üks võimalus veel - https://www.restaureerimiskeskus.ee/tookoda. Hind on selline nagu ta on ja sellele hinnangut ei annaks. Muidu tore ettevõtmine, aga minu silmis kahe suure puudusega: avatud vaid kindlatel kellaaegadel ja inimesi suuremate masinate taha ei lasta. See viimane aitab küll päästa nii masinaid kui sõrmi, aga nii ei saa ju rallit sõita.
Meeste kojal on selle kõrval minu silmis mõned väga suured plussid. Ei ole mingeid lahtiolekuaegasid ega juhendajaid, igaüks käib just siis, kui on aega ja tahtmist. Kes vajab abi ja juhendamist, peab ise mõnel teisel liikmel nööbist kinni saama. Ning muidugi see, et liikmetele on kasutamine sisuliselt tasuta, on vaid sümboolne aastatasu.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Puidutöö võimalused korteriinimesele

Lugemata postitus Postitas Urmas »

garmont kirjutas: 06 Nov 2020, 17:35 Meeste kojal on selle kõrval minu silmis mõned väga suured plussid. Ei ole mingeid lahtiolekuaegasid ega juhendajaid, igaüks käib just siis, kui on aega ja tahtmist. Kes vajab abi ja juhendamist, peab ise mõnel teisel liikmel nööbist kinni saama. Ning muidugi see, et liikmetele on kasutamine sisuliselt tasuta, on vaid sümboolne aastatasu.
Kõik ilus ja tore, kuid kuidas on tagatud tööohutus ja kuidas kavatsetakse vastutada töökojas juhtunud tööõnnetuse puhul kui keegi laseb endal sõrmed otsast? Mõni targem kannatanu võib juhatuse liikme/-d vastutama panna koos kogu oma varaga. Töövahendite ohutusalast teavitust ei saanud, allkirja selle kohta ei andnud ja nüüd plekkige. Võite arvata, et pabistan üleliia, kuid alati tuleks läbi mõelda ka kõige hullem variant selle vältimiseks. Pealiskaudsel kiikamisel ma küll ei leidnud, et Põhikirjas oleks midagi, kus oleks olnud kirjas, et liikmed ise vastutavad tööõnnetuse korral ehk ise olid loll kui sõrmed sae vahele toppisid.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1146
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 50 korda

Re: Puidutöö võimalused korteriinimesele

Lugemata postitus Postitas RaJy »

Urmas kirjutas: 06 Nov 2020, 18:44
garmont kirjutas: 06 Nov 2020, 17:35 Meeste kojal on selle kõrval minu silmis mõned väga suured plussid. Ei ole mingeid lahtiolekuaegasid ega juhendajaid, igaüks käib just siis, kui on aega ja tahtmist. Kes vajab abi ja juhendamist, peab ise mõnel teisel liikmel nööbist kinni saama. Ning muidugi see, et liikmetele on kasutamine sisuliselt tasuta, on vaid sümboolne aastatasu.
Kõik ilus ja tore, kuid kuidas on tagatud tööohutus ja kuidas kavatsetakse vastutada töökojas juhtunud tööõnnetuse puhul kui keegi laseb endal sõrmed otsast? Mõni targem kannatanu võib juhatuse liikme/-d vastutama panna koos kogu oma varaga. Töövahendite ohutusalast teavitust ei saanud, allkirja selle kohta ei andnud ja nüüd plekkige. Võite arvata, et pabistan üleliia, kuid alati tuleks läbi mõelda ka kõige hullem variant selle vältimiseks. Pealiskaudsel kiikamisel ma küll ei leidnud, et Põhikirjas oleks midagi, kus oleks olnud kirjas, et liikmed ise vastutavad tööõnnetuse korral ehk ise olid loll kui sõrmed sae vahele toppisid.
Omal vastutusel toimetavad. Kui ma koju sae ostan või rendin tööriistarendist ei hakka ju ka kuskile allkirju panema. Tööohutuse ja allkirjade teema siiski (töö)lepinguliste suhete valdkond.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Puidutöö võimalused korteriinimesele

Lugemata postitus Postitas Urmas »

RaJy kirjutas: 06 Nov 2020, 19:22 Omal vastutusel toimetavad. Kui ma koju sae ostan või rendin tööriistarendist ei hakka ju ka kuskile allkirju panema. Tööohutuse ja allkirjade teema siiski (töö)lepinguliste suhete valdkond.
Nii ja naa, eks see olene advokaadi osavusest. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1146
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 50 korda

Re: Puidutöö võimalused korteriinimesele

Lugemata postitus Postitas RaJy »

Urmas kirjutas: 06 Nov 2020, 20:31
RaJy kirjutas: 06 Nov 2020, 19:22 Omal vastutusel toimetavad. Kui ma koju sae ostan või rendin tööriistarendist ei hakka ju ka kuskile allkirju panema. Tööohutuse ja allkirjade teema siiski (töö)lepinguliste suhete valdkond.
Nii ja naa, eks see olene advokaadi osavusest. ;)
Sa oma töö juures täidad kõiki pabereid? Nagu aru olen saanud siis toimetad omaette - FIE, OÜ vms? On sul läbitud töökeskkonnaspetsialisti ja esmaabi koolitus? On sul tehtud töökeskkonna riskianalüüs? Kas oled tutvunud tööks kasutatavate tööriistade ohutu kasutamise juhendiga ja sellele allkirja andnud? Need kõik on seaduses nõutud tegevused.
Ma arvan, et vastus on sama nagu minul kes toimetab oma väikeettevõttes iseenda tööandjana. Ei.
Samamoodi toimetavad need mehed seal kes vabal ajal rendivad ruume ja tööriistu oma hobitööks
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Puidutöö võimalused korteriinimesele

Lugemata postitus Postitas Urmas »

RaJy kirjutas: 06 Nov 2020, 20:53 Sa oma töö juures täidad kõiki pabereid? ... Samamoodi toimetavad need mehed seal kes vabal ajal rendivad ruume ja tööriistu oma hobitööks
No näiteks on mul Töövõtulepingutes Töövõtja kohustuste kohta selline punkt

- võtma enda peale kogu ohutustehnika- ja töökaitsealase vastutuse Lepingus ettenähtud tööde teostamisel, vastutama Lepingu kehtivuse ajal ehitusplatsi ja seal toimuva töö ning sellega kaasnevate kõrvalmõjude eest ümbritsevale keskkonnale;

Tegutsen samuti ühemehe OÜ-na. Sa jätsid vist kahe silma vahele selle lause minu kommentaarist või ei saanud sellest aru.
Urmas kirjutas: 06 Nov 2020, 18:44 Mõni targem kannatanu võib juhatuse liikme/-d vastutama panna koos kogu oma varaga.
Lihtsalt USA õnnetusjuhtumite tagajärgede eest vastutamise praktika on vaikselt jõudnud ka siia kanti. Saada kümneid miljoneid valuraha selle eest, et lonksasid kohviautomaadist 2* kuumemat kohvi. Või lemmiklooma kuivatmise eest mikrouunis ja lemmiklooma hukkumise eest valuraha nõudmisega, sest sellekohast keeldu mikrouuni tootejuhendis ei olnud. ;)
Kas sinu arvates mittemeeldiva kommentaari autori kohtusse andmine ja valuraha nõudmine pole mitte piisav praktika ameerikamaa kohtukommete siia jõudmisest? Ka siinses foorumis on olnud hellakesi, kes minu otsekohesema jutu peale on ähvardanud mind foorumis blokeerida või kohtusse kaevata. Kui neil on nii palju raha, et nende arvates neid solvava kommentaari eest maksta riigilõivu ja advokaadi tasu kohtusse kaebamisel, siis valik on nende oma. Selmet pöörduda foorumi asemel õigete inimeste poole. ;)
Mis teha, ka minu Lepingud on täienenud tänu apsudele/probleemidele, mida ei osanud esialgu aimatagi.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1146
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 50 korda

Re: Puidutöö võimalused korteriinimesele

Lugemata postitus Postitas RaJy »

Urmas kirjutas: 06 Nov 2020, 22:03
RaJy kirjutas: 06 Nov 2020, 20:53 Sa oma töö juures täidad kõiki pabereid? ... Samamoodi toimetavad need mehed seal kes vabal ajal rendivad ruume ja tööriistu oma hobitööks
No näiteks on mul Töövõtulepingutes Töövõtja kohustuste kohta selline punkt

- võtma enda peale kogu ohutustehnika- ja töökaitsealase vastutuse Lepingus ettenähtud tööde teostamisel, vastutama Lepingu kehtivuse ajal ehitusplatsi ja seal toimuva töö ning sellega kaasnevate kõrvalmõjude eest ümbritsevale keskkonnale;

Tegutsen samuti ühemehe OÜ-na. Sa jätsid vist kahe silma vahele selle lause minu kommentaarist või ei saanud sellest aru.
Urmas kirjutas: 06 Nov 2020, 18:44 Mõni targem kannatanu võib juhatuse liikme/-d vastutama panna koos kogu oma varaga.
Lihtsalt USA õnnetusjuhtumite tagajärgede eest vastutamise praktika on vaikselt jõudnud ka siia kanti. Saada kümneid miljoneid valuraha selle eest, et lonksasid kohviautomaadist 2* kuumemat kohvi. Või lemmiklooma kuivatmise eest mikrouunis ja lemmiklooma hukkumise eest valuraha nõudmisega, sest sellekohast keeldu mikrouuni tootejuhendis ei olnud. ;)
Kas sinu arvates mittemeeldiva kommentaari autori kohtusse andmine ja valuraha nõudmine pole mitte piisav praktika ameerikamaa kohtukommete siia jõudmisest?
Ameerika on teine teema seal võid hagi saada ka hiirelõksu kasutamise eest. Töövõtuleping eeldab ikkagi, et tööd teostav ettevõte või eraisik vastutab ise oma tegevuse eest - mitte klient-tellija. Klient võib sulle luua ohutu keskkonna, aga ta ei saa vastutada kui Sa omale kipsinoaga sõrme lõikad või oma püstitatud tellingult alla kukud.
P.S. Kohtuvõim on meil sõltumatu ja kui kohus on otsustanud, et nimeline sõimamine on valuraha väärt siis nii on - seaduse piirides muidugi - kohus saab otsuseid teha üksnes seaduse alusel. Advokaadi paremus selgub kui ta oskab paremini kohtunikule seadust tõlgendada.
Viimati muutis RaJy, 06 Nov 2020, 22:34, muudetud 1 kord kokku.
tabarabarap
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1004
Liitunud: 27 Mai 2019, 23:02
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 42 korda

Re: Puidutöö võimalused korteriinimesele

Lugemata postitus Postitas tabarabarap »

pidage veidi vahet :) Tallinnas on võimalusi mitmeid , kui otsida ja just tehti uus jagatud töökoda kus saab teha meteallitööd, puutööd jne

https://nakedisland.eu/service-category/puit/

Muud kohad:
https://www.restaureerimiskeskus.ee/tookoda
https://nikerdajad.ee/muud-teenused/
https://www.tallinn.ee/est/kopliarendus ... -Ametikool
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Puidutöö võimalused korteriinimesele

Lugemata postitus Postitas Urmas »

RaJy kirjutas: 06 Nov 2020, 22:18 Ameerika on teine teema seal võid hagi saada ka hiirelõksu kasutamise eest. Töövõtuleping eeldab ikkagi, et tööd teostav ettevõte või eraisik vastutab ise oma tegevuse eest - mitte klient-tellija. Klient võib sulle luua ohutu keskkonna, aga ta ei saa vastutada kui Sa omale kipsinoaga sõrme lõikad või oma püstitatud tellingult alla kukud
Ära alahinda teenuse kasutajate ja advokaatide nutikust! Isegi selle Meestekoja nüri sae kasutamisel võib materjali rikkumise eest vastutama panna. ;) Kas 5-10 aastat tagasi kujutasid ette kohtujuhtumeid kommentaatorite arvamuse eest või direktori poolt tehtud ja kellegi arvates kohatute naljade osas, mida hakatakse tõlgendama ahistamisena. Mina ei kujutanud, kuid olen muutunud ettevaatlikumaks. Kellegi "solvamiseks" ei tohi kirjutada, et sa oled loll, vaid küsida, et kas sa oled loll ja panna küsimuse lõppu "?". Sellisel juhul ma esitanud väidet, vaid küsimuse. ;) Küsimusi mõttes saab targem aru ja loll solvub ning ähvardab kohtuga. ;) Tema mure!
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
garmont
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 170
Liitunud: 09 Mai 2007, 12:45
On tänatud: 1 kord

Re: Puidutöö võimalused korteriinimesele

Lugemata postitus Postitas garmont »

Nüüd käidi välja plaan Meeste Koja kuur ka Tallinnasse rajada (esialgne mõte Kristiine linnaosa). Kellel huvi, siis vastav väike postitus on FB -> Tartu Meese Koda all.
Vasta